| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi
RSS
piątek, 19 października 2018

http://popieluszko.net.pl/bl-ks-jerzy-popieluszko/

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/202287,mowil-dla-nas-i-za-nas.html

Kim był błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko? Był przede wszystkim wielkim patriotą, człowiekiem wielkim duchem, ale także czynem! Źle się czuł na salonach, z których szybko uciekał gdy został tam zaproszony, ponieważ całe swoje serce oddał zwykłym ludziom: hutnikom, robotnikom, pielęgniarkom, ubogim... Niezłomny, nieustraszony - tak jak św. Jerzy, pogromca szatana - walczył o prawdę i zło dobrem zwyciężał. Także teraz z pewnością w sposób szczególny oręduje za Polską i możemy być dumni z takiego Patrona.

Gdy weszłam dziś do niemal pustego kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu - ostatniego kościoła parafialnego księdza Jerzego, ujrzałam tam popularnego polityka z różańcem w ręku, który samotnie klęczał w kościelnej ławie przez długie, bardzo długie chwile...

Tym politykiem był Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, której kandydaci startują w wyborach samorządowych z listy KUKIZ'15.  

Czy z różańcem w ręku można walczyć o lepszą Polskę? Nie tylko można, ale nawet trzeba i tylko szkoda, że takich obrazów, zwłaszcza z udziałem prominentnych polityków, nie doświadczamy częściej... Zanim zagłosujemy w najbliższą niedzielę - 21 października, pomyślmy jakie wartości reprezentują wybrani przez nas kandydaci. Czy są to osoby godne zaufania, które udźwigną ciężar pokładanych w nich nadziei naprawy i poprawy stanu naszego państwa oraz wspólnot lokalnych?

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, módl się za nami...

Transmisja nabożeństwa z kościoła św. Stanisława Kostki - dziś o 18.00 w Radiu Warszawa. 

16:49, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 października 2018

Kacper Płażyński jest kandydatem na prezydenta Gdańska. Nie mogę na niego zagłosować, ponieważ nie jest to mój okręg wyborczy, ale uważam że Pan Płażyński reprezentuje bardzo rzadko występującą w polityce sumienność i uczciwość. Byłoby wielką stratą nie tylko dla Gdańska, ale także dla całego regionu tej aglomeracji, a nawet jeszcze szerzej, by takiemu człowiekowi nie przyznać odpowiednich możliwości sprawowania władzy i kompetencji.

Mieszkańcy Gdańska, Kacper Płażyński to będzie wasz najlepszy prezydent! Już dziś inne miasta wam zazdroszczą, oddajcie głos na niego i nie zmarnujcie tej szansy! 

 

http://kacperplazynski.pl/

https://twitter.com/kacperplazynskiZ przekonaniem popieram także Panią Małgorzatę Wassermann w Krakowie, na prezydenta tego miasta. 

Jeśli chodzi natomiast o ostatnią debatę w TV 14 kandydatów na prezydenta Warszawy, to coś ciekawego usłyszałam od Jana Potockiego, Janusza Korwin-Mikke i od Piotra Ikonowicza. Cała reszta kandydatów mówiła niestety tym samym lub zbliżonym tekstem.  Patryk Jaki powinien wyciągnąć asy z rękawa, "prezenty" o które nie jest trudno przy tak fatalnych rządach PO. Gdy czas jest krótki na wypowiedź, warto przeznaczyć go na rzeczy najważniejsze, dwie lub trzy, zamiast mówić o wszystkim. Jeżeli mam pewne problemy z wiarygodnością Patryka Jakiego, a nawet szerzej z funkcjonowaniem resortu sprawiedliwości, to kandydatura Rafała Trzaskowskiego jest absolutnie nieakceptowalna. Jest to postać, która potrafi sama sobie zaprzeczyć w kilku kolejnych zdaniach jak np. w kwestii czy Warszawa dla wszystkich? Pan Trzaskowski odpowiada, że "tak" po czym dodaje, że nie dla narodowców, nie dla uczestników marszu niepodległości i nie dla prawicowców w warszawskim ratuszu. Czyli Warszawa dla wszystkich, czy dla wszystkich wybranych? Całe zachowanie opozycji w tym PO w Sejmie RP, jest dla mnie dowodem, że miejsc w tym jakże ważnym państwowym organie, jest o wiele za dużo!

Tylko Korwin-Mikke umiał nie schlebiać ogółowi i powiedzieć stanowczo "nie" dla promocji homoseksualizmu na ulicy, zaś Piotr Ikonowicz zapewne umiałby wyjrzeć spoza prezydenckiego biurka, by pochylić się nad dramatem zwykłego Kowalskiego.

Zapowiada się na II turę wyborów prezydenckich w Warszawie i jeżeli do tej tury przejdzie Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski, z całą pewnością warto dać ponownie szansę prawicy i z całym impetem poprzeć Patryka Jakiego!

 

09:37, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 października 2018
poniedziałek, 15 października 2018
czwartek, 04 października 2018

Takie właśnie słowa skierował Pan Jezus do św. Franciszka, którego święto dzisiaj obchodzimy. Tak, Kościół dzisiaj też jest w złym stanie i to od wielu lat. Nie bez powodu, papież Benedykt XVI mówił o "tonącej łodzi" i o wilkach, których można się przestraszyć...

Początkiem rozwiązania każdego problemu jest zauważanie go, niewypieranie ze świadomości również tej świadomości zbiorowej. "Zamiatanie pod dywan" jest fatalną i niesktuteczną pedagogiką, która chętnie mści się w przyszłości.  

Zwiastun filmu W. Smarzowskiego pt."Kler" jest przykry osobiście dla mnie nie dlatego, że szokuje, ale właśnie dlatego, że nie szokuje! Jestem daleka przy tym od stereotypów i uprzedzeń. Szokowałam się niestety wcześniej innymi, autentycznymi przypadkami i nie były to doniesienia medialne...

Kościół hierarchiczny na pewno świadomy jest swojego stanu i choć Chrystus dał obietnicę, że bramy piekielne (czyli szatani i grzechy śmiertelne) Kościoła nie przemogą, to należałoby dokonać odbudowy, o którą Bóg dopominał się wieki temu od biedaczyny z Asyżu.

Sądzę, że ta odbudowa powinna mieć takie filary: jakość, autentyczność, świadectwo, ponieważ Chrystusa można głosić tylko swoim życiem. Kto głosi życiem Chrystusa, temu słowa nie są potrzebne. Jeśli pojawią się, choćby z rzadka, mają wtedy wielką moc jak np. "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" i wielką siłę oddziaływania, ale nie są niezbędne. Kto natomiast nie głosi życiem Chrystusa, a tylko o Nim mówi, przypomina prezentera reklamy, zachwalającego nie swój towar.

Wiara jest tak cenną rzeczą, że żaden ludzki grzech nie powinien nam zaburzać relacji z Bogiem. Bóg nie wymyślił zła. Chrystus oddał życie na krzyżu, by nas z wszelkiego zła wyciągnąć. Nic nie daje takiego szczęścia jak odczuwanie bliskości Pana Boga, dlatego pielęgnujmy wiarę, chodźmy do Kościoła, nie przymykajmy oczu na zło, ale popatrzmy co możemy sami dobrego zrobić i walczmy o własną świętość!

  

10:22, teologia3
Link Dodaj komentarz »