| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
niedziela, 20 maja 2018

Biskupi w opustoszałych kościołach w Europie Zachodniej powinni postarać się o peregrynację Matki Bożej w Jej cudownym wizerunku. Ta, która była i jest pełna łaski, pełna Ducha Świętego, na pewno nie odmówi swojej pomocy.

12:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/197381,mocne-przeslanie-do-swiata.html

Prawda jest zawsze tylko jedna i ona jest taka, że kto nie ma w sobie Ducha Świętego, kto nie jest mieszkaniem Ducha Świętego, w tym żaden inny, dobry duch nie mieszka, bo takigo ducha po prostu nie ma. Człowiek jest z natury istotą duchową. Ma ciało, psychikę... i ma także ducha. Po czym poznajemy Ducha Świętego? Jak mówi dzisiejsza Ewangelia, po owocach czyli po tym, czego możemy doświadczyć. A owocem Ducha Świętego jest miłość, uprzejmość, łagodność, cierpliwość, opanowanie. Owocem zaś złego ducha: kłamstwo, rozłam, spór, gniew, wojna, przemoc, nienawiść. My wszyscy potrzebujemy bardzo, ale to bardzo Ducha Świętego i jego darów: roztropności, rady, męstwa, rozumu.

Niech zstąpi Duch Twój (Panie Boże) i odmieni oblicze Ziemi, tej Ziemi, amen.  

Módlmy się za Polskę, za Europę, Rosję, Amerykę, Afrykę, Bliski Wschód i daleką Azję. W tych dniach módlmy sie szczególnie za Irlandię, która może i powinna 25 maja br., powiedzieć głośno NIE! w referendum w sprawie dopuszczalności aborcji. Irlandczycy, pilnujcie ucziwości i kontrolujcie wybory! Kto chce zwalczyć życie, temu nieobce są wszelkie inne, brutalne metody. Módlmy się za Wielkich tego świata, aby całe ich życie było świadectwem ŻYCIA, a nie śmierci, po to by mogli kiedyś otrzymać życie wieczne, ale już tu i teraz cieszyli się z tego nieustannie i doświadczali pokoju Ducha Świętego. MÓDLMY SIĘ!

12:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2018
czwartek, 10 maja 2018

https://www.garda.com/crisis24/news-alerts/117231/ireland-anti-abortion-rally-in-dublin-may-12-update-1

Jest to nie do pomyślenia, by w XXI wieku tłumaczyć, że życie zaczyna się od początku, czyli od momentu poczęcia. Jest to nie do pomyślenia, by ktoś śmiał wysuwać hasła: " mój brzuch, moja sprawa"... , bo nikt nikomu brzucha, głowy, nerek czy czegokolwiek innego nie urywa i nie odbiera, niech robi z nim co chce, licząc się z tym, że kiedyś za wszystko odpowie przed Bogiem.

Życie jest święte i nikt nie może rościć sobie prawa do panowania nad życiem drugiego człowieka! NIKT. Jeśli już to Bóg jeden, bo On i tylko On jest Dawcą życia.

Czy ci, którzy dziś optują za aborcją, mieliby jakiekolwiek prawo głosu, gdyby ich matka dokonała na nich aborcji?? Gdzie by teraz byli, no gdzie?!!!!

Zobaczcie skąd są naciski w sprawie referendum, które w Irlandii odbędzie się 25 maja 2018r. w sprawie legalizacji aborcji. Jak głosi ww. artykuł, naciski są z ONZ i Rady Europy. To szaleństwo!!! Konsumpcyjny DZIKI ZACHÓD jest w pełni cywilizacją śmierci!!! W samej Wielkiej Brytanii aż co piąty obywatel ginie śmiercią męczeńską, jako ofiara w szponach aborcji. Niska i wadliwa kultura prawna sprawia, że wszystkie wojny do tej pory na świecie, nie przyniosły razem tak krwawego żniwa jak aborcja. Jeśli aborcja jest pierwszym powodem wszystkich zgonów na świecie, a jest, jeśli lekarze zamiast leczyć zabijają, to nazwa "służba zdrowia" jest tylko pustym sloganem. Kto może zapewnić, że taki lekarz w innych przypadkach, na dorosłych pacjentach nie zachowuje się podobnie?? 

Nie chcemy takiej Unii Europejskiej!!! Chcemy Unii Wolnych Narodów - organizacji praworządnej, sprawiedliwej, moralnej, szanującej życie każdego człowieka! Nie chcemy swądu śmierci i smrodu ciężkich grzechów z jakiegokolwiek powodu. Wierzę, że taka Unia Wolnych Narodów jest możliwa i bardzo realna, taka która potrafi zbudować nowy, lepszy ład na fundamencie korzeni chrześcijańskich i ideałów, przyświecających założycielom Unii Europejskiej. 

Już 12 maja o godz. 14.00 czasu lokalnego w Dublinie na Merrion Square odbędzie się wiec obrońców życia!!! Apeluję także do Polonii, aby bardzo licznie na niego przybyła.

Wspomóżmy ich wszystkim, czym możemy także słowem i modlitwą, bo przeciwnicy życia są bardzo głośni i nie szczędzą pieniędzy na biznes pro-aborcyjny. Są tym głośniejsi, im mniej racjonalne są ich argumenty. Taka metoda, taki PR! 

Dziecko urodzone, to dziecko ocalone, które w najgorszym wypadku można oddać do adopcji. Nawet w najgorszej sytuacji jest zawsze jakieś jedno dobre wyjście. To wyjście toruje PRAWDA. Prawda o tym, że każde życie jest święte, nikt nie jest gorszy ani lepszy i życiu należy się szacunek. Gorąca prośba o modlitwę i pełną mobilizację obrońców ŻYCIA.  

18:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 maja 2018
środa, 02 maja 2018

http://wyborcza.pl/7,75398,23337428,protest-w-sejmie-matki-zawiedzione-postawa-andrzeja-dudy-zmienia.html

Program 500+ to filar podtrzymujący ZUS, konsytutucja dla biznesu to filar - poprzez zwiększenie aktywności gospodarczej - podtrzymujący fiskusa; opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych i banków umożliwi zwiększenie składki Polski do budżetu UE, które zapowiedział Premier. A co państwo potrafi zrobić zupełnie bezinteresowanie, dla tych którzy naprawdę takiej pomocy potrzebują? Co państwo potrafi zrobić także bezkosztownie, aby być bliżej obywatela? Na przykład usprawnić pracę urzędów obsługujących petentów, tak aby co drugi dzień urzędy te pracowały do godz. 20.00. 

Wskazywanie, że (zakończony ugodą) prostest niepełnosprawnych pociągnie protesty innych grup społecznych jest niedobrym argumentem. Skąd wziąć pieniądze? Z lepszego zarządzania środkami budżetowymi i np. koniecznej reformy służby zdrowia, o której zresztą tuż po objęciu władzy w bieżącym roku, mówił sam Premier Morawiecki. Jest naprawdę nadal wiele obszarów - które w interesie państwa i samego społeczeństwa - mogłyby wyglądać lepiej.

 

 

08:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »