| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tagi
RSS
środa, 25 kwietnia 2018
poniedziałek, 23 kwietnia 2018
sobota, 14 kwietnia 2018

https://aros.pl/ksiazka/wszystkie-dzieci-sa-zdolne

 

"Kiedy miałem 5 lat, mama mówiła mi, że szczęście jest kluczem do prawdziwego życia. Gdy poszedłem do szkoły, zapytali mnie, kim chcę być, gdy dorosnę. Odpowiedziałem: "Chcę być szczęśliwy". Powiedzieli mi, że nie zrozumiałem pytania. Ja im powiedziałem, że nie rozumieją życia".

 John Lennon

14:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://aros.pl/ksiazka/dosc-kato-lipy-ks-jan-kaczkowski-o-jezusie-celebrycie-audiobook

Papież Jan XXIII na pytanie o to, ile osób pracuje w Watykanie odpowiedział: "Najwyżej połowa".

Cóż, taka odpowiedź humorystyczna, inteligentna daje jednak więcej do myślenia niż nudne, zakurzone elaboraty i implikuje, że równie dobrze może to być 10 czy 30% w porywach do 50%. A tak naprawdę mówi o tym, że niestety nie wszyscy pracują, tak jak powinni i to jest - moim zdaniem - największa słabość Kościoła.

Jestem ciekawa idąc dalej tym tropem ile osób pracuje w polskim Sejmie, w Europarlamencie, w sądownictwie, tak zwanej służbie zdrowia, w szkolnictwie... Też "najwyżej połowa'?? 

13:57, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 kwietnia 2018

W przededniu 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej trzeba wyraźnie powiedzieć dwie rzeczy, po pierwsze: tak, była to straszna tragedia, która nie wzięła się znikąd. To absolutnie pewne. Lecz jest coś jeszcze dużo gorszego i o tym, tym bardziej trzeba mówić dzisiaj i nie tylko dzisiaj. Zawsze, aż do skutku! Dziś właśnie obchodzimy Dzień Świętości Życia. To nie jest przypadek. Jutro rocznica, a dziś święto życia! Od czasu objęcia rządów PiS zginęło w naszym kraju ok. 2,5 tysiąca dzieci nienarodzonych, pełnoprawnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Ilu wśród nich mogło być: prezydentów, biskupów, ministrów, lekarzy, dobrych i zwyczajnych ludzi, to tylko jeden Pan Bóg wie. Niestety! Pytanie dla partii rządzącej: jak po czymś takim jak katastrofa smoleńska można się jeszcze opowiadać za śmiercią? No jak? Prezydent RP, który wygrał wybory - tak sądzę i zapewne nie tylko ja - ponieważ był jedynym kandydatem zdolnym do faktycznego zastąpienia Bronisława Komorowskiego, otóż ten Prezydent także nie występuje z inicjatywą ustawodawczą w sprawie ochrony bezbronnych dzieci, a przecież zapewniał, że chce być prezydentem wszystkich Polaków.... czyli także tych najmniejszych.

Co za ból, panowie politycy sprawiacie na żywej tkance społeczeństwa. Gdzie wasza odwaga, gdzie wasz patriotyzm, gdzie wasza zdolność do skutecznej obrony innych? Badacie wnikliwie słupki sondażowe oczekując poparcia od społeczeństwa, a co z waszym poparciem? Czy my, obywatele RP możemy rzeczywiście na was liczyć? Czy liczy się może coś innego!

W uroczystościach 8-rocznicy katastrofy smoleńskiej nie będę brać udziału... są jeszcze gorsze w tym kraju tragedie.

I dopóki serce tego nie zna, a rozum nie potwierdzi, nikt nie może o sobie powiedzieć, że ma czyste sumienie, że jest nawrócony!

20:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »

NIE MAM NIC WSPÓLNEGO Z REKLAMAMI ZAMIESZCZANYMI NA STRONIE BLOGU TEOLOGIA.BLOX.PL I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚĆ TYCH REKLAM

19:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 kwietnia 2018

https://www.youtube.com/watch?v=ONjH5MBnzGk

Przeraża, naprawdę przeraża, że po 100 latach od napisania "Syzyfowych prac" system szkolnej edukacji wiele się nie zmienił. Że jest to dalej system typu "nauka dla szkoły", a nie "nauka dla życia". Że główną metodą nauczania jest - jak gdzieś napisał Żeromski - "czcze gadanie", że uczniowie (wszyscy poddani jednakowym rygorom) opuszczają często szkołę z  niedorozwojem własnego potencjału (także niedorozwojem emocjonalnym i moralnym), a do tego szkolne nerwice... i tak dalej, i tak dalej. Hektolitry negatywów, całkiem zasłużonych i słusznych, można wylać na współczesny system szkolny, a przecież były i to od dawna myśli, prądy, reformatorzy wskazujący właściwy kierunek rozwoju szkolnictwa. Niewątpliwie takim reformatorem był także... Stefan Żeromski, co słychać wyraźnie w "Syzyfowych pracach". Jaka powinna być współczesna szkoła? Bez ocen (1,2...6), ławek i prac domowych, za to z jednym końcowym egzaminem na koniec semestru lub roku szkolnego? Z ocenami w formie opisu np. ułamki masz dobrze opanowane, ale liczby wymierne wymagają powtórki? Z warsztatami na lekcjach i odrabianiem pracy domowej w szkole zamiast w domu? Z inspirowaniem ucznia i ukazywaniem mu życia jako niezwykłej, niepowtarzalnej przygody, w której wszystkie elementy do siebie pasują? To już byłoby coś!

22:19, teologia3
Link Dodaj komentarz »