| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
RSS
sobota, 30 grudnia 2017
sobota, 23 grudnia 2017

Jezus Chrystus - Miłość Wcielona, przychodzi na świat,

więc czerpmy z tej Miłości i dzielmy się Miłością!

Najlepsze życzenia spokojnych, refleksyjnych, ale też radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

13:10, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 grudnia 2017

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/192691,list-od-mary-wagner.html

Przed klinikami aborcyjnymi powinny stać tłumy zastępów obrońców życia, nie tylko jedna Mary Wagner, dodajmy niewinnego życia, które ktoś zaocznie skazuje na karę śmierci. Za co??!!! Nawet nie - jak to się potocznie mówi - za wygląd bo wygląd jest przecież nieznany, ale za sam fakt, że ono jest. Módlmy się i za skazujących, i za skazanych, i nie bójmy się bronić życia, bo sam Jezus powiedział o sobie, że jest życiem! "Ja jestem drogą, prawdą, i życiem" (J 14,6).

Czekamy na całkowity zakaz aborcji w Polsce i innych krajach.  Aborcja jako forma rasizmu i mowa nienawiści wyrażona w czynach powinna być - tak samo jak rasizm - jednoznacznie potępiona!

23:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://www.tvp.info/34963108/16122017-0915

To jest nienormalne, że i lewica, i media prawicowe ciągle mówią o opozycji, tak, jakby na to naprawdę zasługiwała, czyli jakby była zdrowa, konstruktywna, racjonalna. To jest wielka ułomność mediów prawicowych, i główna przyczyna mojego wobec nich uniku, po bo co mi to nieustanne karmienie się tekstami: opozyja tamto, opozycja siamto. Mam tego dosyć! Dlatego nie kupuję tygodnika braci Karnowskich, ani żadnego innego. Wolę mądre książki. Opozycja w mediach prawicowych, powinna de facto zająć tyle, ile przelatująca nad głową mucha. Bardzo niewiele! Zresztą, za cały komentarz nt. opozycji, wystarczy mi mina jednego z głównych jej polityków podczas przemówienia Prezydenta RP - Andrzeja Dudy w czasie Święta Niepodległości -11 listopada 2016r., w szczególności gdy mówił o Targowicy. Zajrzyjcie na YouTube. No naprawdę, mucha nie siada! Czy tylko ja to zauważyłam?? 

Dymisja rządu B. Szydło słuszna i o rok za późno. Z grupy obecnych ministrów do nowego rządu wzięłabym dwóch, najwyżej trzech (Maciarewicz, Błaszczak, może prof. Szyszko). Reszta - łącznie z obecnym premierem Morawieckim - musiałaby udowodnić, że potrafi pracować na zupełnie innych obrotach. Bo ważne jest nie tyle to, co się zrobiło, ile to, co można było zrobić, a nie zostało wykonane. Gdy dom do generalnego remontu, nie wystarczy zmienić firankę. Moje petycje złożone do Sejmu RP w 2016r. i 2017r. potwierdzają ten stan rzeczy. 6 z nich zostało skierowanych przez Sejm do Prezesa Rady Ministrów, 3 dodatkowo do innych ministrów. Życzę powodzenia Premierowi Morawieckiemu, bo wiele pracy przed nim. Wszystkiego najlepszego!  23:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 grudnia 2017

Gdy walczysz w wielkich sprawach, nie bój się małych strat.

A które sprawy są wielkie?

Wszystkie te, które służą człowiekowi i pomnażają Bożą chwałę!

Już sam fakt, że walczysz po właściwej stronie, czyni Cię bohaterem. 

14:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Kręcimy się w kółko, wokół własnej osi, bezradni, zestresowani wobec przygniatających nas spraw i problemów, powykręcani różnymi relacjami, gdy gubimy ten ważny punkt odniesienia, jakim jest odniesienie do Boga. Gdy postaramy się o to, aby popatrzyć na siebie z Jego perspektywy, wiele naszych problemów znika. Po części dlatego, że biorą się z kłamstwa, jakiegoś zafałszowanego obrazu rzeczywistości, częściowo też dlatego, że właściwą dla Boga perspektywą jest perspektywa wieczności.

Cóż to jest pokora? Otóż pokora, to uzanie, że w każdej sprawie Bóg ma bardziej rację niż ja. Nawet jeśli przyjrzymy się temu zdaniu, w kategoriach czysto racjonalnych, czyli po prostu "na chłopski rozum" to musimy stwierdzić, jeśli tylko jesteśmy szczerzy, że to zdanie jest prawdziwe. Bo czy - nawet w dobie Internetu - wiemy wszystko, czy wiemy co było "przed", co będzie "po", czy znamy pełną historię i teraźniejszość drugiego człowieka? Nie wiemy, nie znamy, ale nie potrafimy też tego przyznać, na przykład negując przykazania Dekalogu, pomnażając tym samym łzy i cierpienia tego świata. Ale na tym nie koniec. Bo właściwą dla Boga perspektywą jest perspektywa wieczności.

 

 

14:17, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017

http://adonai.pl/maryja/?id=91

Przyjdźcie o godz. 12.00 do kościoła lub, jeśli nie jest to możliwe, pomódlcie się w miejscu, w którym jesteście. Niech Pan Bóg da wszystkim w tej godzinie, wiele potrzebnych łask. 

22:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017

https://teatrateneum.pl/?p=15510

Quo vadis Kościele święty? Pomimo dość szokującego tytułu: "Papieżyca", spektakl w Teatrze Ateneum w Warszawie w wykonaniu Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej to bardziej prowokacja niż profanacja. Pokazuje na przykład dlaczego ateistom potrzebny jest Pan Bóg i dokąd prowadzi lewicowo-demoniczne parcie na poluzowanie moralności i doktryny moralnej Kościoła. Dlaczego także, właściwa troska o biednych, to nie rozdawnictwo dóbr kościelnych do zupełnego ogołocenia w imię źle pojmowanej pokory, ale właśnie Kościół dający wiarę i nadzieję na sprawiedliwość, na dobre i prawe rządy, na codzienne otulanie się miłością Pana Boga. Bo nie samym chlebem człowiek żyje, ale każdym słowem pochodzącym z ust Boga... jak czytamy w Piśmie. Dobry obiad syci godzinami i dobrze, bez posiłków nie można żyć, ale dobre słowo syci latami! A Słowo Boże czyli słowo Stwórcy, stwarza po prostu człowieka na nowo!  

Ten spektakl powinien koniecznie zobaczyć... papież Franciszek, watykańscy "postępowcy" i wszyscy chętni. Daje do myślenia TERAZ, póki nie jest jeszcze za późno. 

22:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 grudnia 2017

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/obchodzimy-dzis-pierwsza-niedziele-adwentu/

Czy macie postanowienia adwentowe? Warto. Na przykład takie, aby więcej czasu spędzać z rodziną, wpisać do swojego grafika zajęć... relaks i odpoczynek, nie spóźniać się, chodzić spać o przyzwoitej porze, zrobić sobie post od Internetu przynajmniej raz w tygodniu, ćwiczyć i chodzić na spacery...

Wystarczy jedno lub dwa, ale to co przyniesie największy pożytek. 

Warto zdobyć się na dodatkowy wysiłek, by życie nabrało lepszej jakości, czego wszystkim życzę.21:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 grudnia 2017

https://www.youtube.com/watch?v=_A1tlH90hYA

29 listopada br. Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie, w ramach spotkań z gwiazdą wystąpił Mietek Szcześniak z przeszło 2 godzinnym koncertem. Powiało wielkim, żeby nie powiedzieć największym, wokalnym światem i już teraz bardzo bym chciała usłyszeć w BOK Mietka Szcześniaka na bis. To człowiek o pięknej duszy i równie pięknym głosie, który wnosi swoją osobowością sto procent pozytywnej energii. Panie Mieczysławie, niech się Panu wiedzie, bo Pan na to zasłużył i chyba nie ma Pan sobie równych... Zatem do zobaczenia.

Płyta Szcześniaka to wyborny prezent, w sam raz na św. Mikołaja (6 grudnia) lub pod choinkę.  

20:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,2430670

Niemcy jako główny agresor II wojny światowej powinny ponieść wszystkie konsekwencje tej wielkiej katastrofy humitarnej, tego ogromu cierpień i tragedii, które wraz z Sowietami zgotowały wielu narodom w XX wieku! Konsekwencją militarnej agresji jest bankructwo moralne agresora, ale także materialne i jeżeli Niemcy mieliby ochotę na jakiekolwiek reparacje, to mamy prawo powiedzieć: trzeba było nie zaczynać! Kto zaczyna, tego wina, jak mówi znane skądinąd przysłowie, i musi się liczyć ze skutkami. Napadnięty ma prawo do obrony i skutecznego odparcia ataku, a złoczyńca powinien ponieść karę i zadośćuczynić za popełnione zło, najlepiej jak to tylko możliwe. Wtedy sprawiedliwości nie staje się zadość, bo nikt nie wróci straconego zdrowia i życia, ale wina częściowo jest odpokutowana. I to jest właściwy fundament do budowania lepszych relacji dla obydwu stron. Tak wygląda dobrze odrobiona lekcja, by żaden z narodów, nie trwał przez lata i wieki w powojennej traumie. Przypomnę, że dla Polski II wojna światowa tylko pozornie zakończyła się w 1945r. To jest również część tego zła, które zgotowali nam Niemcy we wrześniu 1939 roku. Wolności, tej prawdziwej wolności - my Polacy, jako Naród, uczymy się dzisiaj z mozołem, od niedawna, ciągle i ciągle od nowa.

19:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »