| < Lipiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi
RSS
niedziela, 23 lipca 2017

http://aros.pl/ksiazka/czwarta-tajemnica-fatimska-br

Dlaczego Watykan z orędzia fatimskiego, które przecież zostało dane przez Maryję dla ocalenia, a nie dla zguby świata, tak długo robił (i może nadal robi jak wskazuje autor książki) tajemnicę? Człowieka prawdziwie wierzącego żadne zgorszenie grzechem ludzi Kościoła, od tego Kościoła nie odrzuci. W Kościele bowiem jest żywy Bóg i to dla Niego warto trwać nawet przy największym krzyżu kościelnego zgorszenia... Dla człowieka prawdziwie wierzącego, nie ma takiego grzechu, który by odłączył go od Boga, poza jego własnym grzechem. Parafrazując słowa wielkiego kalibru człowieka - profesora Viktora Frankla: mała wiara od trudności gaśnie, wielka wiara płonie jeszcze jaśniej!

Papież, a wraz z nim biskupi, powinni spełnić w końcu prośbę Matki Bożej Fatimskiej i poświęcić (!), Rosję (!), Jej Niepokalanemu Sercu, aby Rosja rzeczywiście nawróciła się czyli doznała duchowego i fizycznego uzdrowienia. Biskupi, którzy sprzeciwiają się prośbie Niepokalanej, powinni upublicznić wraz ze sprzeciwem swoje nazwisko, aby wierni mogli ich w modlitwie powierzać Panu Bogu wraz z innymi ofiarami jako zadośćuczynienie. Papieżu Franciszku, poświęć Rosję w łączności z biskupami Niepokalanej Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen!

21:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 lipca 2017

http://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-ta-formacja-odpowiada-za-smierc-mojego-br,nId,2419091

Chcę tylko na jedno zwrócić uwagę, dlaczego tak trzęsie "statkiem PiS". Otóż można znaleźć  pewną, duchową analogię do statku, na którym płynął biblijny Jonasz, a ponieważ "mądrej głowie, dość po słowie" na dziś na tym zakończę.   

21:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 lipca 2017

"Wprowadzone od czerwca zmiany w roamingu nie dotyczą połączeń międzynarodowych, które są wykonywane z Polski pod numery zagraniczne. Połączenia międzynarodowe - to takie, które wykonujesz z Polski pod numery zagraniczne i nie zaczynają się od prefiksu +48 (0048). Płatne są zgodnie z cennikiem usług w posiadanej ofercie. Połączenia w ramach roamingu - to połączenia, które wykonujesz podczas pobytu za granicą, poza Polską".

źródło:

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002768574,article.html#oferta_menu

19:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Jarosław Kaczyński z okazji miesięcznicy smoleńskiej, mówił o tym, że już nie żyjemy w państwie teoretycznym. O, czyżby? Rządów PiS nie można porównywać do rządów PO-PSL, bo to są sprawy w ogóle nieporównywalne. Te pierwsze próbują naprawić, to co zepsuły te drugie i chwała im za to. Nadal jednak są obszary III RP, nietknięte ludzką ręką! Na przykład: służba zdrowia - państwo teoretyczne, ubezpieczenia społeczne - państwo teoretyczne (za reformę nie można uważać ponowną próbę skoku rządu na OFE, wprost przeciwnie), spółdzielnie mieszkaniowe - państwo teoretyczne, program systemu edukacji - państwo teoretyczne, dżungla przepisów prawnych - państwo teoretyczne, sądownictwo - państwo teoretyczne (minister Ziobro w dniu ustąpienia byłego prezesa TK powinien mieć gotową teczkę reform wymiaru sprawiedliwości!!!), ochrona życia poczętego - państwo teoretyczne, walka z alkoholizmem i wykluczeniem społecznym - państwo teoretyczne, funkcjonowanie PIP, której wymiar kar sięga maksymalnie 5 tys. zł - państwo teoretyczne, notariusze robią co chcą jak ujawniła afera reprywatyzacyjna i jak widać na przykładzie spółdzielni mieszkaniowych. Otóż wielu notariuszom nie przeszkadza, że akty notarialne pod którym podpisuje się wyłącznie pełnomocnik spółdzielni, są niezgodne z prawem, że o opłatach i samej treści aktu notarialnego nie wspomnę - kolejny przykład państwa teoretycznego. Działy specjalne produkcji rolnej pozwalające wykazać kilka tysięcy złotych przychodu rocznie podczas gdy faktyczny przychód sięga łącznie z dotacjami kilkuset tysięcy lub wiecej - państwo teoretyczne...

Panie Prezesie, ile lat chce Pan budować "Kraków"? Bo na pewno ma Pan cztery, a co będzie później, to się okaże. Jeszcze nie możemy powiedzieć, że żyjemy w Polsce naszych marzeń...

16:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Chmury bywają, a słońce jest.

Chmury bywają różne, za każdym razem inne, nigdy nie te same, a słońce zawsze jest, wieczne, gorące, to samo!

Gdy w naszym życiu skupiamy się na chmurach, te chmury z czasem zasłaniają słońce i często leje deszcz... naszych łez. Gdy zaś pomimo chmur skupiamy sie na słońcu, to słońce wkrótce przegania wszystkie chmury.

Słońce radości czy deszcz smutku, co wybierasz?

W życiu widzimy to, co nam w sercu gra!

16:11, teologia3
Link Dodaj komentarz »

To nieprawda, że człowiek wierzący ma być zawsze zadowolony, wesoły, uśmiechnięty. Nieprawda! Człowiek wierzący, ma być człowiekiem prawdy czyli człowiekiem autentycznym. Czy Pan Jezus nie smucił się, nie płakał, mówiąc potocznie nie wkurzał? A bo to raz? Emocje są cenne, bo przekazują nam pewną wiadomość. W zasadzie to jak reagujemy zależy od nas samych, dlatego ważne jest abyśmy każdego dnia podejmowali się pracy nad charakterem. Przyznacie, że głupotą jest na przykład wkurzać się na autobus, który nam odjechał, czy smucić się z powodu zbyt krótko obciętych włosów. A iie osób tak się zachowuje i przeżywa takie "dramaty"! Wiecie dlaczego? Bo takie osoby nie mają właściwego punktu odniesienia. Sami dla siebie często są tym punktem, dlatego świat który widzą, nie jest prawdziwy, jest przejaskrawiony.

Katolik, czy szerzej chrześcijanin może sie smucić i może płakać. Czasami to bardzo potrzebne! Ważne jednak by smutek nie trwał zbyt długo (bo wtedy rujnuje, a nie buduje), a święte oburzenie atakowało problem, a nie człowieka.

16:04, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 lipca 2017

Bardzo proszę wszystkich o modlitwę w intencji znanej Panu Bogu.

Bóg zapłać.

22:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 lipca 2017

Kościół jest w potwornym kryzysie wiary, który to kryzys ma istotny związek z kryzysem wiary osób duchownych. Za czasów Pana Jezusa Kościół miał niejako monopol na trzy istotne filary jego funkcjonowania, to znaczy: świadectwo, nauczanie i sakramenty. Wiadomo, że Pan Jezus jest Tym niedoścignionym wzorem we wszystkich tych dziedzinach, później Jego Apostołowie, następnie Uczniowie... Dziś Kościół ma "monopol" de facto tylko na udzielanie sakramentów. Nie będę teraz pisać, tego co chcę napisać, bo wiem że ten blog czytają ludzie, którzy gorszą się drugim człowiekiem (za to z grzechem bywają za pan brat), a do Kościoła żywią głębokie uprzedzenie, ale powiem tak: każdy z nas, po prostu każdy będzie kiedyś rozliczony z wiary. Każdy z nas począwszy od papieża a skończywszy na zwykłym Kowalskim jest odpowiedzialny za swoją wiarę, a zatem także za Kościół! Bo Kościół to nie tyle budynek, co wspólnota wiernych. Za to na ile sam przyczyniał się do kryzysu wiary Kościoła, a na ile był rozwiązaniem Jego problemów. Ktoś napisał w komentarzu, że przez papieża mówi Duch Święty, czyli 1/3 Boga. Nie ma czegoś takiego. Pan Bóg albo gdzieś jest (w całości!), albo Go nie ma. Przez papieża, tak samo jak przez nas, mówi Duch Święty na tyle, na ile Mu na to pozwolimy. Na ile będziemy w łasce uświęcającej. Jest też papieskie nauczanie ex cathedra, ale to trochę inny temat. W każdym razie charyzmatycy mają takie ładne powiedzenie: chodzić w Duchu Świętym czyli po prostu naprawdę żyć Ewangelią. Przyjmować właściwą postawę, uczynki, myśli... Szczerze każdemu polecam! Człowiek jest o połowę lżejszy (bo nie tarmosi z tyłu negatywnego bagażu emocjonalnego) i z całą pewnością więcej może! Dla Pana Boga nie ma bowiem rzeczy niemożliwych. Kto nie wierzy, niech zajrzy do Biblii i sprawdzi, czego to nie dokonywali w swoim życiu Apostołowie! Wyśmienicie chodzili w Duchu Świętym. Aż trafił sie niejaki Szymon Mag, który Ducha Świętego chciał od Apostołów kupić za pieniądze. Stąd mamy dzisiaj "symoniadę" polegającą na kupowaniu urzędów, stanowisk... w przeróżny sposób.

23:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 lipca 2017

https://www.youtube.com/watch?v=HQWdhJVskEM

Ja bym wolała, żeby Papież Franciszek z tym zaangażowaniem z jakim chce sprowadzać do Europy imigrantów, działał na rzecz zaniechania aborcji, zaprzestania eutanazji, odejścia od homoseksualizmu, umocnienia małżeństwa i rodziny jak również na rzecz mocnego trwania w nauce Kościoła głoszonej z mocą przez jego poprzedników. Czy komunia święta udzielana rozwodnikom nadal może być nazywana "Chlebem Mocnych"? 

16:08, teologia3
Link Komentarze (1) »

Jarosław Kaczyński na ostatniej konwencji PiS w Przysusze mówił o Polsce równych szans i o wolności. Otóż, moim nieskromnym zdaniem, równe szanse trzeba stwarzać nie wtedy, gdy pięćdziesięcioletni mieszkaniec małego miasta na próżno szuka zatrudnienia i ledwo wiąże koniec z końcem. Równe szanse trzeba bowiem stwarzać już w szkole, w przedszkolu, w żłobku, aby ów mieszkaniec był na tyle później operatywny, by takich problemów nie miał. By miał odpowiedni system wartości, system umiejętności i umiał w życiu pływać nawet na głębokiej wodzie. Czy tak obecnie wygląda system naszej edukacji? Czy nie przypomina na poziomie szkoły podstawowej skansenu wiedzy niepotrzebnej, a na studiach przyczółka wiedzy niezupełnej? Nasz kraj cały czas wymaga poważnych i sprawnie przeprowadzonych reform. NIE WOLNO MALOWAĆ RUIN!!! Panie Kaczyński jest Pan orędownikiem egalitaryzmu, ale jednocześnie największym jego przeciwnikiem. Gdyby nie Pana decyzja i uległość wobec awanturniczych parasolniczek może już od dawna Polska cieszyłaby się wielkim błogosłasławieństwem wynikającym z pełnej ochrony życia poczętego! Prawdziwy egalitaryzm zaczyna się bowiem już w łonie matki i daje każdemu człowiekowi prawo do narodzin. KAZDEMU!!! Jeśli chodzi o wolność, to także nie wolno mylić jej z samowolą. Wolność jednego człowieka kończy się tam, gdy zagraża ona w jakikolwiek sposób drugiemu człowiekowi. Tym zagrożeniem, zniszczeniem jest także przemoc psychiczna, obrażanie kogoś, wyszydzanie, przypisywanie mu fałszywych informacji. Trzeba zatem skończyć z obsceną na teatralnej scenie, rozliczać media za fake news bo słowo waży i ma konkretne konsekwencje, pociągać ludzi do odpowiedzialności za słowa, jeśli są nieuprawnione i niszczące!  

Wszystkie dyskusje, wszystkie spory i konflikty są tak naprawdę sporami o zasady, wartości i w końcu o jedno zasadnicze pytanie: kim dla Ciebie jest Bóg? Kimś istotnym i żywym czy atrapą, marionetką, karykaturą? Czego szukasz w religii? Żywego Boga czy jednak raczej samego siebie? Człowiek, który odchodzi od Boga, idzie w kierunku samozniszczenia, tak jak dziś Europa Zachodnia. Może czas zatem w końcu, aby zamiast Uni Europejskiej powstała Zjednoczona Europa! Europa zjednoczona Bogiem, silna mądrością rządzących i prawdziwą wolnością.

15:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »