| < Czerwiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Tagi
RSS
niedziela, 16 października 2016

W poczet świętych zostają włączeni: meksykański męczennik José Sanchez Del Rio (ten chłopiec w wieku 14 lat podczas krwawych prześladowań chrześcijan w Meksyku na początku XX wieku, pomimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary i oddał życie za Chrystusa Króla!!!), argentyński ksiądz José Gabriela del Rosario Brochero, brat szkolny Salomon Leclercq, hiszpański biskup Manuel González García, dwaj włoscy księża: Ludwik Pavoni i Alfonso Maria Fusco oraz francuska karmelitanka bosa.

08:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 października 2016
środa, 12 października 2016

W jednym z ostatnich wywiadów Jarosław Kaczyński powiedział, że w kwestii aborcji będzie kierował się własnym sumieniem, dając do zrozumienia, że jest mu bliższe niż nauczanie Kościoła. Otóż dwie rzeczy: sumieniem kierować się można, a nawet trzeba, pod warunkiem że nie ma innych, mądrzejszych drogowskazów. Sumienie nie jest Panem Bogiem, nie jest dogmatem, sumienie może być wypaczone, zbyt szerokie czyli niedojrzałe (aprobujące grzechy ciężkie), zbyt skrupulanckie itd. SUMIENIE JEST ZMIENNĄ, KTÓRA DOJRZEWA PRZEZ CAŁE ŻYCIE. JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI ZA STAN NASZEGO SUMIENIA. Sumienie nie jest Bogiem, ale jest miejscem spotkania z Bogiem. Nauczanie Kościoła, który ma 2 tysiące lat tradycji i w którym działa Bóg, również przez Dekalog,  będący prawem stanowionym, nie może być bardziej omylne niż sumienie pojedyńczego człowieka!

Prezes Kaczyński zresztą dobrze wie, że inaczej jego sumienie fukcjonowało wtedy gdy toczył spór o nienarodzone dzieci z Markiem Jurkiem, a inaczej działa teraz. Powoływanie się na sumienie jest zatem bronią obosieczną. Zawsze może paść pytanie: dlaczego masz takie sumienie i co zrobiłeś żeby było lepsze? Czy słuchałeś, czytałeś, poznawałeś... czy też po prostu szukałeś siebie i dawno utartego sposobu myślenia.  

Z drugiej strony, duchowni Kościoła, a szczególnie biskupi  (niektórzy) - przykro to mówić - też się nie popisali... Ich głos powinien być mocny jak dzwon, a nie polny dzwoneczek (w końcu chodzi o życe!), w dodatku zgodny z nauczaniem Kościoła. Ksiądz Zieliński na przykład (tygodnik "Idziemy"), wypowiadał się niedawno na antenie TVP INFO o tych, którzy chcą kar za aborcję (każdą!) jak o osobach radykalnych, podkreślając iż biskupi kar tych nie chcą. Po pierwsze chrześcijaństwo, katolicyzm są czymś z natury radykalnym, budującym na radykalnej miłości Jezusa Chrystusa. Jeżeli chrześcijaństwo nie jest radykalne, to znaczy, że przestało być solą, która jest słona. Nie konserwuje tego świata dobrymi przykładami i wysoką moralnością. Jedynym (nie znam innych) faktycznie prorockim głosem w sprawie aborcji był zatem głos wydawcy "Naszego Dziennika", który mówił o sakcjach prawnych i karnych za pogwałcenie prawa do życia na podstawie np. art. 2273 Katechizmu Kościoła Katolickiego i encykliki "Evangelium vitae" św. Jana Pawła II. Jeżebli aborcja miałaby być bezkarna, to na czym faktycznie polegałaby prawna ochrona życia nienarodzonego dziecka? Kto ma je chronić, jeśli właśnie nie prawo wskazując na konsekwencje zabronionego czynu?!

Katechizm stwierdza niniejszym (2273):

Niezbywalne prawo do życia każdej niewinnej istoty ludzkiej stanowi element konstytutywny społeczeństwa cywilnego i jego prawodawstwa:

"Niezbywalne prawa osoby winny być uznawane i szanowane przez społeczeństwo cywilne i władzę polityczną. Owe prawa człowieka nie zależą ani od poszczególnych jednostek, ani od rodziców, ani nie są przywilejem pochodzącym od społeczeństwa lub państwa. Tkwią one w naturze ludzkiej i są ściśle związane z osobą na mocy aktu stwórczego, od którego osoba bierze swój początek. Wśród tych podstawowych praw należy wymienić prawo do życia i integralności fizycznej każdej istoty ludzkiej od chwili poczęcia aż do śmierci"  .

"W chwili, gdy jakieś prawo pozytywne pozbawia obrony pewną kategorię istot ludzkich, których ze swej natury powinno bronić, państwo przez to samo neguje równość wszystkich wobec prawa. Gdy państwo nie używa swej władzy w służbie praw każdego obywatela, a w szczególności tego, który jest najsłabszy, zagrożone są podstawy praworządności państwa... Wyrazem szacunku i opieki należnej mającemu urodzić się dziecku, począwszy od chwili jego poczęcia, powinny być przewidziane przez prawodawstwo odpowiednie sankcje karne za każde dobrowolne pogwałcenie jego praw".

 

Zagrożeniem dla demokracji zatem nie jest sam system skupienia władzy przez jedną partię, bo w tej partii mogą być wybitni patrioci i doskonali fachowcy służący narodowi; zagrożeniem dla dobrych, demokratycznych zmian może być raczej skupienie władzy wokół poglądów i sumienia jednej osoby (lub wąskiej grupy osób), której błędy dają nieodwracalny skutek i są znaczące dla społeczeństwa. 

22:29, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 października 2016
niedziela, 09 października 2016
sobota, 08 października 2016

Wbrew pozorom rządzić w Polsce jest bardzo łatwo. Trzeba po prostu posłuchać establishmentowych PO i Nowoczesnej, a potem zrobić dokładnie odwrotnie. Marszałek Tyszka powiedział, podczas ostatnich, nocnych obrad Sejmu w sprawie zakazu aborcji, że nie będzie tolerował cyrku w wydaniu posłów ww. partii, co im się nie spodobało i wnioskują o jego odwołanie, a nie spodobało się, bo jak do tej pory, po prostu świetnie się bawili... To czy tamto, nieważne, ważna jest polityczna zadyma. Panie Marszałku szkoda, że Pan powiedział tylko tyle, bo oni zasługują na więcej... Posłuchajcie koniecznie wystąpienia Mariusza Dzierżawskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=jlCXIG6ceGI

To przemówienie także przejdzie do historii. Posłuchaj koniecznie:  

https://www.youtube.com/watch?v=i9pTEB97I5A

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=27&NrGlosowania=1213:38, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 października 2016

Karol Borowiecki wcale ne strzelał do robotników, tak jak to pokazał Andrzej Wajda w głośnym filmie "Ziemia obiecana" na podstawie powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem. Borowiecki w ostatnich scenach jest znudzonym, nieszczęśliwym, samotnym milionerem, z wielkim głodem duszy, który poświęcił wszystko i wszystkich dla kariery i... jako człowiek sromotnie przegrał. Przegrałem swoje szczęście! -  powiedział nasz bohater na sam koniec po nieprzespanej z depresji nocy - Trzeba je stwarzać dla drugich!

Dziś Prawo i Sprawiedliwość przegrało także swoje szczęście. Nie stworzyło go dla drugich. Mogło chociaż pomyśleć o moratorium na stosowaną w Polsce aborcję, do czasu powstania nowych przepisów. I jeszcze może to zrobić! Wielka ciemność zapanowała dzisiaj nad polskim Sejmem. Nie będę głosować na PiS. Prędzej na Prawicę Rzeczypospolitej lub KUKIZ 15 (bardzo dobre wystąpienie posła tej partii w dzisiejszych, nocnych obradach Sejmu). Może do czasu wyborów pojawi się inna, jeszcze sprawniejsza formacja? Wszystko możliwe! A gwiazdy zwykłych ludzi będą świecić w ciemności...  

21:39, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 października 2016
sobota, 01 października 2016

Aborcja jest niezgodna z Konstytucją RP! Ta chroni życie każdego człowieka! Kompromis aborcyjny jest możliwy tylko dlatego, że NIKT GO NIE ZASKARŻYŁ do Trybunału Konstytucyjnego i najwyższa pora to zrobić!!! Tym wszystkim dzieciobójcom, którzy chcą ogranizować marsze śmierci, powiedzmy stanowczo NIE. Kompromis jest niezgodny na przykład z art. 30 Konstytucji, art. 32 i art. 38 stwierdzającym, iż: "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia"! Otóż faktycznie nie zapewnia i dlatego apeluję do środowisk prawniczych i parlamentarnych o złożenie skargi konstytucyjnej.

Przypomnę tylko, że PiS idąc do zeszłorocznych wyborów, obiecał wyborcom całkowitą ochronę życia. Jeżeli tej obietnicy nie dotrzyma to znaczy, że świadomie ich oszukał. A to znaczy, że nie jest odpowiedzialny i nie jest dojrzały na tyle, na ile kreował się w kampanii wyborczej. Już nie chcę przytaczać historii z Markiem Jurkiem, z którym PiS, a dokładnie Prezes Kaczyński... szkoda gadać panie Prezesie, nie popisał się Pan! I kto wtedy miał i nadal ma rację?

Wiem, że Jarosław Kaczyński ubolewa nad kobietami zgwałconymi, obrońcy życia zresztą także, ale na miłość Boską, z gwałtu nie rodzi się koń, ani prosię! Jeżeli litujemy się nad kobietą, to tym bardziej należy litować się nad dzieckiem, które nigdy nie będzie miało przy sobie naturalnego ojca! I którego ojciec jest przestępcą! Zresztą gwałt jest pojęciem szerokim. Kto wie czy większość z nas nie pochodzi z gwałtu? Wystarczy, że matka nie chciała współżyć z ojcem dziecka i dała mu to bardzo wyraźnie do zrozumienia. I co? Może nawet kilkadziesiąt procent społeczeństwa do śmietnika, bo z gwałtu?  

Mam nadzieję, że dożyję takich czasów, w których jakiekolwiek propagowanie aborcji będzie tak samo karane jak podżeganie do zabójstwa. Trzeba mieć w sobie coś z zabójcy, żeby akceptować i nawoływać do aborcji.

To teraz jeszcze bardziej konkretnie:

1. Należy zaskarżyć obecny "kompromis aborcyjny" do Trybunału Konstytucyjnego.

2. Należy zaskarżyć każdą ustawę, która nie będzie w pełni chroniła życia, również nową ustawę autorstwa PiS, do Trybunału Konstytucyjnego.

3.  Należy wystąpić do Episkopatu Polski, aby objął ekskomuniką wszystkich parlamentarzystów sprzecwiających się całkowitej ochronie życia jako tych, którzy są współodpowiedzialni śmierci nienarodzonych dzieci, a nazwiska tych parlamentarzystów przekazać opinii publicznej.

A Unia Europejska... niech już się lepiej nie ośmiesza!

18:02, teologia3
Link Komentarze (2) »
czwartek, 29 września 2016

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-29-wrzesnia-2016

Wolny handel zawsze grozi zalaniem rynku tańszymi, gorszymi a nawet szkodliwymi produktami i likwidacją rodzimych firm, a nawet całych gałęzi przemysłu, nadto wywozem zysków przez obcych eksporterów i ogołacaniem skarbu państwa z podatków, płaconych gdzieś za granicą. Na to Polska miałaby się zgodzić? Nic dziwnego, że Donald Trump jak podały media jest przeciwnikiem wolnego handlu w takim zakresie. On! Osoba, która w przeciwieństwie do wielu wyłącznie "papierowych specjalistów", bardzo dobrze zna się na biznesie. Wielkie korporacje, które podporządkowały sobie różnych polityków, chcą nam narzucić swój kiepski plan? Czy Rząd RP pozwoli sobie na to, by im ulec? Czy będzie miał zawsze na uwadze dobro obywateli i interes państwa? 

20:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 września 2016

To dobrze, że minister Paweł Szałamacha będzie dalej wspierał swą pracą rząd Premier Szydło. Myślę, że wielu przyjęło tą wiadomość z zadowoleniem...

Państwo prawa i sprawiedliwości to takie, w którym to prawo i sprawiedliwość obejmuje absolutnie wszystkich. Nie ma równych i równiejszych. Jeśli są to mamy do czynienia z iluzją praworządności, później z kryzysem, a na końcu z rozpadem. Jeśli mowa o kryzysie, to dobrze by było, aby Ameryka zrozumiała, że musi przypilnować uczciwości wyborów. Po prostu trzeba to zrobić i basta.

A skoro mowa o tym, że wszyscy względem prawa powinni być równi - i chyba nikt z tym nie ma żadnego problemu - skoro mówi się o tym, żeby obcinać kominowe pensje lekarzy, prezesów spółek, sędziów... TK i innych to dlaczego nie wprowadzić porządku w finansach kościelnych np. przez kasę fiskalną w kancelarii cmentarnej czy na plebanii w kancelarii parafialnej. Skoro państwo pomaga Kościołowi (fundusz kościelny, renowacja zabytków, dotacje) to dobrze aby wiedziało, w jakim stopniu ta pomoc jest potrzebna. Na pewno są biedniejsze, ale też bogatsze parafie. Sądzę, że takie uiporządkowanie finansów kościelnych wyszłoby na dobre! Prawdą też jest to, do czego często nawiązuje Papież Franciszek, że im więcej "kościoła kanapowego" tym mniej kościoła misyjnego, a przecież kościół z natury jest i powinien być misyjny.

Proboszcz pobliskiej parafii wybudował na przykład ostatnio podświetlaną fontannę i ogrodowy skalniak sporych rozmiarów, a ja bym wolała, żeby te pieniądze poszły na budowę kościoła gdzieś w Amazonii (bo tam brakuje katolickiego miejsca kultu), czy do Etiopii, gdzie ludzie zmuszeni są modlić się pod gołym niebem. A wystawne kwiaty przed ołtarzem, a kosztowne witraże, które czynią kościół mniejscem dość zaciemnionym, lub wręcz ponurym.... Nie będę tego wątku kontynuować, ale otwarcie to stwierdzę, że w obliczu wielkich potrzeb chrześcijan szczególnie w innych, mniej zamożnych krajach, Kościół w Polsce powinien być bardziej solidarny i żyć tą solidarnośćią na codzień, a nie tylko od święta. Jak to ponoć ujął Papież Franciszek, trzeba chcieć wypływać na głębię, zamiast być rybakiem akwarium.

21:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 września 2016

Jeśli stoi się nad przepaścią, to trzeba zrobić wielki krok, a nie małe kroczki. Tą przepaścią jest niewątpliwie spuścizna po PO czyli wiele obszarów wymagających radykalnych zmian. Rewolucji wymaga oświata, służba zdrowia, sądownictwo, podatki również osób fizycznych zatrudnionych na etacie, które nie wrzucają do PIT różnorakich kosztów uzyskania przychodu - jak to robi biznes; nie otrzymują żadnych dotacji, które otrzymuje biznes, nierzadko drżą o utrzymanie pracy w cieniu niezrównoważonego szefa (już dawno pisałam o konieczności badań psychologicznych i psychiatrycznych w medycynie pracy) i generalnie są grupą o najwyższych ciężarach fiskalnych, żeby nie powiedzieć grupą dyskryminowaną. Składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być absolutnie dobrowolna. Dość powiedzieć, że ja w ciągu miesiąca płacę z tytułu tej składki dwa razy więcej niż NFZ zapłacił za moje leczenie przez ostatnich 6 lat! Gdzie tu jest logika? Czuję się jak Wielka Brytania, która będąc płatnikiem netto do budżetu unijnego (więcej wpłacała niż wypłacała), otrzymywała w zamian świadczenie wątpliwej jakości. A jak pomyślę jeszcze, że moje pieniądze mogą służyć do wypłaty kominowych pensji lekarzy, to chcę wołać jak Brytyjczycy: "I want my money back!" drogi Rządzie!

Dziwię się, bardzo się dziwię, wszystkim, a szczególnie kobietom, stworzonym z natury do przekazywania życia, że może im nawet przez myśl przejść coś tak strasznego i odrażającego jak aborcja. Gdyby ich matka popełniła to, czego się domagają, dziś nie miałyby żadnego prawa głosu, po prostu by ich nie było. A prawa kobiet? Otóż obrońcy życia zatroszczyli się o prawa kobiet, już wtedy, gdy te kobiety były jeszcze w łonie swych matek, bo największym prawem jest po prostu prawo do życia! Czy kobiety powinny być karane? Każdy czyn ma swoje konsekwencje! Jeżeli karę ponosi sprawca nieumyślnej śmierci, to dlaczego sprawca umyślnej miałby być zwolniony?

Biblia nie pozostawia złudzeń. Są panny mądre i panny głupie. Każdy z nas do jednej z tych grup należy, innych już nie ma. Każdy z nas doświadczy kiedyś spotkania z Oblubieńcem czyli Jezusem Chrystusem. Dla jednych będzie to spotkanie radosne, a inni... będą co najmniej mocno zdziwieni!

To na koniec coś sympatycznego. Dziś media podały spekulacje, że wicepremier Morawiecki może kandydować na urząd prezydenta RP. Tyle, że Mateusz Morawiecki nie jawi się, przynajmniej w moim odbiorze, jako postać sympatyczna, a ta funkcja zdecydowanie tego wymaga. To już lepiej w rankingu sympatyczności wypada minister Szałamacha, który musi mieć sporo pokory, by cierpliwie znosić dziennikarskie nagabywania o dymisję. A tak poza tym, jesteśmy dumni z Pana Prezydenta Dudy i życzymy Jemu i Polsce jak najlepiej! Amen.   

23:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 września 2016

Nie chodzi o to, aby dokonywać zmiany rządu co roku, co miesiąc czy co tydzień. Narodowi potrzebne jest także poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, zaufanie do rządzących, którzy potrafią problemy rozwiązywać konstruktywnie, a dymisja tego czy innego ministra jest rozwiązaniem ostatecznym, gdy inne rozwiązania zawodzą. Zgoda, czasem rekonstrukcja rządu jest potrzebna i to szybko, ale świadczy też o pomyłce osoby powołującej na stanowisko państwowe. Chodzi o to, aby rząd cały czas miał tą wielką energię siły sprawczej reformującej państwo w pożądanym kierunku, co wynika z przyjęcia właściwych wartości i postaw. Do tego oprócz wiedzy i umiejętności menedżerskich potrzebna jest sprawna komunikacja. Mam pewne obawy jak wygląda ta komunikacja w PiS oraz wśród urzędników powołanych przez PiS ponieważ wizerunek partii, na tyle dobrych rzeczy które robi, na pewno mógłby być znacznie lepszy. Faktem jest, że partia - mająca niepodzielny mandat władzy - powinna być sprawniejsza. Weźmy na przykład takie ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Dużo się mówi o transporcie, ale nadal budownictwo i spółdzielnie mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia! Brak jest odważnej ustawy chroniącej lokatorów przed nieuczciwymi praktykami zarządu i organów administracji. Brak jest rzecznika praw lokatora, który mógłby wstrzymać działania właściciela do czasu uzyskania prawomocnego wyroku. Sprawy mieszkaniowe powinny być rozpatrywane w sądach w trybie pilnym tj. nie dłużej niż 6 miesięcy. Dziś X wyrzuca Y z mieszkania, Y zakłada sprawę w sądzie i... nie ma gdzie mieszkać.  Co z wykupem mieszkań skredytowanych częściowo przez BGK? Temat spółdzielni mieszkaniowych, TBS, czynszów niepłaconych przez 1/3 społeczeństwa w terminie (lub wcale) - a gdyby tak je obniżyć o połowę lub więcej, jeśli nie ma konkretnego, merytorycznego uzasadnienia; przekształcenia własnościowe w tym odpowiedzialność notariuszy za działanie niezgodne z prawem... To wszystko nadal porastają trzciny i szuwary. Na wielu budowach i remontach robotnicy pracują bez żadnego zabezpieczenia. Gdzie jest nadzór budowlany i kary za narażanie czyjegoś życia i zdrowia? Gdzie jest egzekwowanie podatków od nieruchomości, gdy właściciel nie występuje o pozwolenie na użytkowanie, ale korzysta z nieruchomości, zazwyczaj dawno wybudowanej? Panie Ministrze, ruszaj się Pan! 

Zachęcam też Państwa do tego, aby nie tylko oglądać rzeczywistość z perspektywy prasy czy szklanego ekranu, ale czynnie włączyć się w reformy naszego kraju, przesyłając pomysły jako petycje skierowane do Sejmu lub Senatu RP.

http://sejm.gov.pl/sejm7.nsf/page.xsp/jak_zlozyc

10:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://www.youtube.com/watch?v=WuibWoR4acA

Ten film zestawia walkę z rakiem z błogosławieństwami, które dał Jezus. Jest to nowatorskie i ciekawe, tym bardziej że bohater filmu dokumentalnego opowiada o osobistych przeżyciach. W 1971 roku prezydent USA - Richard Nixson wydał globalną wojnę rakowi, która pochłonęła przeszło 200 bilionów dolarów i co? Do tej pory medycyna nie stanęła na wysokości zadania przedłużając pacjentom życie zaledwie o kilka miesięcy... Co trzeba zatem wiedzieć? W książce "Głosy rewolucji żywnościowej" autorstwa John Robbins, Ocean Robbins znajdziemy informację, że czynniki rakotwórcze można w dowolnym czasie włączać i wyłączać, również pomimo genetycznych predyspozycji. "Kazeina, jest najistotniejszym chemicznym karcynogenem, jaki kiedykolwiek rozpoznano" (żródło: wyżej wymienione, wyd. Illuminatio; 2014 r., s. 67).

Bohater filmu wyżej wymienionego, który mam nadzieję obejrzycie, sugeruje coś podobnego. Mówi mianiowicie o tym, że rak jest efektem przegranej walki układu odpornościowego i to co powinniśmy zrobić to wzmocnienie tego układu. Chodzi o odpowiednią dietę, ćwiczenia, nawodnienie, unikanie stresu, odpoczynek, czyste serce czyli oczyszczenie sumienia (!), może nawet całkowitą zmianę trybu życia; chodzi generalnie o to, żeby to nie rak zagrażał naszemu życiu, ale żeby życie zagrażało rakowi! Nie tyle zatem walka z rakiem, która wywołuje jak każda walka negatywne emocje, co konstruktywne podejście do życia! Nie wolno także BIERNIE oddawać swojego zdrowia i życia  w ręce innych osób, chociażby z racji tego, że są tylko ludźmi i też mogą popełniać błędy. Statystyki podają, że szeroko rozumiana służba zdrowia w USA jest trzecią przyczyną zgonów pacjentów po chorobach krążenia i nowotworach (dane na podst. książki  "Nowoczesne zasady odżywiania" http://aros.pl/ksiazka/nowoczesne-zasady-odzywiania-przelomowe-badanie-wplywu-zywienia-na-zdrowie)

Nad zdrowiem i życiem trzeba sprawować kontrolę i konfrontować informacje oraz wypowiedzi specjalistów. Na przykład przez to, że odwiedzimy kilku z nich oraz poszukamy informacji w dobrych książkach i w Internecie. Jest też takie łacińskie powiedzenie: medicus curat, natura sanat czyli lekarz leczy, natura uzdrawia! Jaka powinna być służba zdrowia? Na to pytanie może odpowie specjalny program, retransmisja konferencji medycznej, dziś - 24 września o godz. 14.00 w TV Trwam.

"Konferencja naukowa pt.: Efektywna, nowoczesna i dostępna dla obywateli służb zdrowia gwarantem rozwoju silnego państwa. Wykład na temat: Ważne skuteczne leczenie chorób układu krążenia - prof. dr hab. n. med. Stefan Kiesz, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland, kliniczny Profesor Medycyny i Kardiologii Uniwersytetu w Teksasie. Następnie debata z udziałem zaproszonych gości" - żródło: strona TV Trwam.

     

10:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 września 2016

Potrzebne pogotowie modlitewne! Módlmy się!

Kiedy myślę o ludziach skandujących za aborcją w tłumie gdzieś przed polskim Sejmem, widzę inny tłum, tłum który dwa tysiące lat temu krzyczał w stronę Piłata "Ukrzyżuj Go!"

To jest ten sam proces! Nad niewinnym człowiekiem, który nie tylko niczego złego nie uczynił, ale przeciwnie, tak samo jak Jezus wnosi na świat wiele dobra! Wnosi swą niepowtarzalność!

Ktoś kiedyś powiedział, że czasy się zmieniają, twarze się zmieniają, ale proces nad Jezusem trwa. Niestety trwa!

Módlmy się za polskich parlamentarzystów, aby poszli za głosem Prawdy i nie ulegli innym naciskom.  

Módlmy się za krzyczący tłum, za tych którzy sprzeciwiają się świętości życia o potrzebne łaski dla nich.  

Święta Maryjo, Matko Boża;  święta Rito, święty Janie Pawle II, święta siostro Faustyno, święty Michale Archaniele, wszyscy święci i święte Boże módlcie się za nami i za nienarodzonymi dziećmi!  

 

PSALM 11(10)

Modlitwa niewzruszonej ufności

Do Pana się uciekam; dlaczego mi mówicie: 
"Niby ptak uleć na górę!" 
Bo oto grzesznicy łuk napinają,
kładą strzałę na cięciwę,
by w mroku razić prawych sercem. 
Gdy walą się fundamenty, 
cóż może zdziałać sprawiedliwy?  

Pan w świętym swoim przybytku, 
Pan ma tron swój na niebiosach. 
Oczy Jego patrzą, powieki Jego badają synów ludzkich. 
Pan bada sprawiedliwego i występnego, 
nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość. 
On sprawi, że węgle ogniste i siarka będą padać na grzeszników; 
wiatr palący będzie udziałem ich kielicha. 
Bo Pan jest sprawiedliwy, kocha sprawiedliwość;
ludzie prawi zobaczą Jego oblicze.

19:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 września 2016
wtorek, 20 września 2016

W książce pt."Głosy rewolucji żywnościowej" autor John Robbins zapytał lekarza i autora bestsellera pt."Jeść, by żyć" doktora Joela Fuhrmana o kwas foliowy. Okazuje się, że dostępne w naturze tj. w zielonych warzywach i fasolach foliany, które są bardzo korzystne dla naszego zdrowia to zupełnie coś innego niż kwas foliowy występujący w suplementach multiwitaminowych, zalecany także kobietom w ciąży. Lekarz twierdzi, że dostępne dane sugerują, iż kwas foliowy w poważnym stopniu może przyczyniać się do epidemii raka. Nawet jeżeli matka, przyjmuje go w trakcie ciąży, aby zapobiec wadom wrodzonym, to kwas ten ma negatywny wpływ na nienarodzone dziecko. Fuhrman dodaje, że nie powinno się stosować kwasu foliowego zamiast folianu, który daje natura. Wśród kobiet przyjmujących kwas, po 30-40 latach występuje wysoki wskaźnik zachorowalności na raka piersi. Narażone jest także zdrowie samego dziecka. Inne niebezpieczeństwo polega na tym, że kobiety ciężarne przyjmujące kwas foliowy w mniejszym stopniu jedzą warzywa czyli sięgają po szybkie rozwiązanie w pigułce, które niesie niezamierzone konsekwencje i nie przynosi takich samych korzyści jak naturalne podejście.  

http://aros.pl/ksiazka/glosy-rewolucji-zywnosciowej   

19:40, teologia3
Link Dodaj komentarz »