| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
środa, 11 stycznia 2017

PiS nie powinien się wahać przed stosowaniem maksymalnych kar finasowych wobec PO i NOWOCZESNEJ zgodnie z regulaminem Sejmu, nie powinien się wahać także przed pozbawienianiem mandatu posła (i senatora) oraz pociągnięciem do odpowiedzialności karnej. Opozycja "totalna" jak o sobie mówi, dlatego jest totalna - cokolwiek w jej wydaniu to by miało znaczyć - że po prostu nie jest zdolna do żadnych działań o charakterze merytorycznym i konstruktywnym jednocześnie! PiS nie powinien oglądać się na UE i tym podobne autorytety. Jesteśmy suwerennym państwem i poszanowanie prawa w oparciu o polską rację stanu powinno być nadrzędnym motorem działań rządu. Zresztą nadchodzi Donald Trump (szkoda, że nie wcześniej) i tu może się okazać, że portki niektórym europejskim liberałom spadną, zostaną pozbawieni swojej buty (lub przynajmniej psychicznego wsparcia), a jak wiadomo - tak, tak z Biblii - pycha przed upadkiem kroczy!

"Myślisz może, że więcej coś znaczysz" - śpiewał kiedyś Lady Pank i ta piosenka narzuca mi się samoistnie w kontekście zachowania politycznych zadymiarzy. Sądzę, że ich czas dobiega końca.  

 

21:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 stycznia 2017

W intencji kobiety, która w 9 miesiącu ciąży boryka się z bardzo ciężką chorobą! Módlmy się także w intencji każdego zagrożonego życia matki i dziecka o cud uzdrowienia i inne potrzebne łaski. Tak nam dopomóż Bóg!

17:48, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/173739,orszaki-trzech-kroli-na-czterech-kontynentach.html

Kto tak naprawdę upada - jak dzisiejsi królowie i mędrcy  (!) - przed Bogiem na kolana? Ten, który zdaje sobie sprawę, ze swojej kruchości i z ogromu Bożego miłosierdzia. Święci to ci, którzy najbardziej wniknęli w tą tajemnicę. 

17:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 stycznia 2017

Rząd PiS, a przede wszystkim jego wicepremier M. Morawiecki mają taki pomysł, aby 25% środków zgromadzonych w OFE trafiło do Funduszu Rezerwy Demograficznej czyli do państwowego wora (!), a 75% trafiło na indywidualne konta emerytalne wszystkich korzystających z OFE co daje ok. 6,3 tys. zł na łebka. Można powiedzieć, iż rząd Donalda Tuska dokonał swoistego "skoku" na OFE czyli zabezpieczenie emerytalne przeciętnego Kowalskiego, ale po wielu protestach postanowił przelać środki z OFE do ZUS na tzw. subkonto. Uwaga!!! Zarówno środki w OFE jak i te na subkoncie ZUS SĄ DZIEDZICZNE!!!! Jeśli tak jak chce rząd PiS, trafią w ręce państwa czyli do wyżej wspomnianego funduszu, nie tylko będziemy o nie ubożsi i stracimy na zabezpieczeniu emerytalnym, ale także stracą nasi spadkobiercy! Jeśli chodzi natomiast o resztę czyli indywidualne konto emerytalne, nie bardzo rozumiem dlaczego ten, który zgromadził więcej funduszy w OFE, miałby dzielić sie z innymi (w końcu sam ciężko na swoje składki w OFE pracował), tak aby w wyniku takiej "urawniłowki" każdy dostał po ok. 6 tysięcy złotych. To jest po prostu jakiś skandal Panie Morawiecki! Nie wiem, czy ktoś czytał rządowy Program Budowania Kapitału, a warto. Najpierw rząd Tuska okroił OFE tak bardzo jak mógł, a teraz - mówiąc w skrócie - rząd PiS uzasadnia, że tak okrojone OFE będą dla nas kiepskie i wobec tego lepiej je zlikwidować. Powtórzę jeszcze raz: OFE to konkretne aktywa (a nie jakiś zapis księgowy czyli liczby na papierze, którymi posługuje się ZUS i który  to zapis jest dużo mniej wiarygodny), aktywa które podlegają dziedziczeniu!!!! Rząd Premier Szydło powinien skupić się na innych metodach łatania dziury budżetowej (np. wprowadzić abolicję podatkową dla szarej strefy podatkowej jak to zrobił rząd we Włoszech, który zrezygnował z kar w zamian za przyniesione pieniądze) i zapewnić posiadaczom konta w OFE takie rozwiązanie, które byłoby dla nich korzystne. 

Czy chcecie Wy i Wasi spadkobiercy stracić składki w OFE, a wraz z nimi nawet dziesiątki tysięcy złotych??? Piszmy zatem protest do rządu Premier Szydło.  

 

http://wp.naszdziennik.pl/2017-01-03/259439,chca-zaplacic-podatki.html

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/splata-zaleglych-podatkow-100-tys-wlochow-chce-uniknac-kar-i-odsetek,703846.html

22:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 stycznia 2017
czwartek, 29 grudnia 2016

Nie wiem dlaczego Prawo i Sprawiedliwość certoli się - tak to z grubsza wygląda - z rządową opozycją. Ten brak pewnego radykalizmu zarówno we wprowadzaniu reform (chociaż sporo zostało już zrobione) jak i w stosunku do samej, rządowej opozycji, daje jej dość szeroki margines do działania. Nie chodzi o to, aby budować Berezę Kartuską pod schodami Sejmu, ale dlaczego na przykład nie wprowadzić w regulaminie sejmowym lub choćby przez odpowiednie rozporządzenie zapisu, iż uniemożliwianie pracy wybranej notabene w demokratycznych wyborach władzy!, musi spotkać się z konkretnymi konsekwencjami zarówno prawnymi jak i finansowymi. Na przykład 5 tys. zł za blokowanie mównicy sejmowej czy też pyskówkę zamiast merytorycznej wypowiedzi do bieżących prac parlamentu. Działanie na szkodę państwa powinno być nie mniej karane niż działanie na szkodę spółki!   

Jeżdżę trochę po Europie i widzę, że niestety cała Europa Zachodnia zdziadziała pod flagą lewicowo-liberalnego establishmentu, który uchylaniem się od chrześcijańskich wartości, zaprzeczaniem swojej tożsamości i nierozsądną - delikatnie ujmując - polityką imigracyjną doprowadził do dużej destablilizacji na naszym kontynencie. Za takie rzeczy powinno odpowiadać się przed sądem... To nieprawda, że głupota nie boli. Boli i to bardzo, tyle że w późniejszym czasie, kiedy widoczne są jej skutki.

Znacie na pewno przypowieść o synu marnotrawnym. To jest historia o tym - jakby ktoś nie wiedział - jak to nędza moralna doprowadza prędzej czy później do nędzy materialnej i odwrotnie -  jak odrodzenie w sferze ducha, poprawia warunki ludzkiej egzystencji. To jest przypowieść kierowana dzisiaj do rządzących UE! Niech ją dobrze rozważą, bo na to ich chyba jeszcze stać.

Nie tylko Europa wymaga radykalnych reform... Kościół katolicki ma najlepszy "produkt" na świecie - Dobrą Nowinę o zbawieniu i przybliżanie ludzi do prawdziwego, jedynego, żyjącego Boga - ale sposób organizacji i funkcjonowania kościoła pozostawia wiele, wiele do życzenia. Przykład pierwszy z brzegu, o innych można pisać referaty, na które teraz nie mam czasu. Zabytkowy kościół obok jednego z wiedeńskich, kolejowych dworców. Kościół na szczęście za dnia otwarty, na szczęcie ponieważ w Polsce kościoły często są głucho zamknięte poza godzinami sprawowania liturgii. W kościele zimno tak, że temperatura w lodówce to prawie upał. W środku świątyni żadnego żywego ducha, poza oczywiście Duchem Świętym. Podchodzę do żłóbka betlejemskiej szopki, a tam Matka Boża tak przedziwnej urody, że nie będę się o niej wypowiadać. Po prostu nie wypada.

Czym taki kościół w sensie dosłownym i przenośnym chce przyciągnąć ludzi wątpiących i niewierzących? Tak, Bóg w nim działa, lecz na pewno nie chce działać sam!

Potrzebny jest nowy sobór, aby to co stare odnowić, to co zepsute wyrzucić i przywrócić Kościołowi pierwotny blask!

 

 

 

22:10, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 grudnia 2016

 

Zdrowych, radosnych i spokojnych

Świąt Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa

 oraz Bożego błogosławieństwa na Nowy 2017 Rok!

 

Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy tych pięknych Świąt

z różnych przyczyn

nie mają wcale i nie zasiądą do wigilijnego stołu w gronie bliskich.  

19:23, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 grudnia 2016

https://wiadomosci.tvp.pl/27793484/platforma-na-tropie-rzadu

 

Szkoda, że ten materiał nie został zamieszczony z bezcennym początkiem, takim oto (widziałam go w telewizji, stąd wiem), jak to Grzegorz Schetyna nie podejrzewając, iż jego słowa zostały zarejestrowane przez telewizyjne kamery, powiedział wielce poufałym tonem do otaczających go ludzi, tuż przed swoim oficjalnym wystąpieniem dla telewizji: "BĘDZIE LIPA". Lipa w polskim slangu jest synonimem tego co jest kiepskie, nieprawdziwe, zmanipulowane i taka jest ta cała opozycja, żeby nie powiedzieć tak, jak na to naprawdę zasługuje. Szkoda gadać! PR - owa żenada.   

 17:17, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 grudnia 2016
sobota, 03 grudnia 2016

"Postrzeganie dziecka jako biernego, a okresu niemowlęcego jako czasu przejściowego, w którym największym osiągnięciem jest nauka chodzenia, jest całkowicie niesłuszne. Jest to bowiem okres, w którym w największym stopniu wykształcają się możliwości intelektualne, jakimi człowiek dysponować będzie przez resztę życia. Do czwartego roku życia mózg wykształca się w 40% procentach, do szóstego roku życia - w 80% procentach. Oznacza to, że w wieku, w którym dzieci zwykle idą do szkoły i zaczynają podlegać formalnej edukacji, jest już właściwie za późno na wyrównanie szans.

Dziecko idące do szkoły jest już osobą pod względem intelektualnym niemal całkowicie ukształtowaną. Warto wiedzieć, że geny najwyżej w 50% decydują o naszej inteligencji, a możliwości dziecka kształtowane są niemal wyłącznie przez środowisko rodzinne oraz - ewentualnie - przez przedszkole"*.

A swoją drogą to ciekawe, że tak jak nam idzie na początku edukacji szkolnej (dobrze, słabo lub kiepsko), tak samo z reguły później radzimy sobie w dalszym jej etapie. Trzeba też pamiętać, że bardzo ważna jest inteligencja emocjonalna czyli umiejętność komunikacji i przyjmowania (przepracowywania!) porażek.

* "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka" - Natalia Minge i Krzysztof Minge. Wyd. SAMO SEDNO, Warszawa 2011 s. 10-11  

http://aros.pl/ksiazka/jak-kreatywnie-wspierac-rozwoj-dziecka

13:03, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 listopada 2016

https://www.youtube.com/watch?v=j2C8MkY7Co8&feature=youtu.be

A jeśli nie chce przestać płakać to albo jest chory - jak mówi pediatra - albo jest głodny. No i warto sprawdzić pieluchę, o!

Dziecko bardzo często płacze dlatego, że... się nudzi (albo dlatego, że nie czuje się bezpiecznie, bo nikt się nim nie zajmuje). Jak długo moglibyście leżeć na wznak patrząc na biały sufit, nawet gdyby w pobliżu uśmiechała się sympatyczna maskotka. Malec potrzebuje bodźców, które każą jego małej główce pracować. To dlatego leżenie w łóżeczku może być "be", ale już podskakiwanie u mamy na kolanie, bardzo fajne :) Przeczytajcie na ten temat również wpis powyżej. 

 
19:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 listopada 2016
niedziela, 27 listopada 2016

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/171203,czas-oczekiwania-na-przyjscie-zbawiciela.html

Współczesny świat bardzo choruje od grzechu, od ideologii a w zasadzie od wiary liberalizmu, która sprzeciwia się chrześcijaństwu, rodzinie, Bogu i jest oparta na niepotwierdzonych tezach - dogmatach. Dlatego zachęcam Was bardzo do ofiarowania w tym Adwencie w sposób szczególny modlitwy i Rorat tj. pięknego, zwykle porannego nabożeństwa ku czci Najświętszej Dziewicy - Maryi, Matki Bożej, w intencji nawrócenia siebie, swoich bliskich i osób znanych przez media. Wbrew temu co te ostatnie zwykle pokazują pokażmy dobro, które działa na tym świecie bardziej niż zło. Bóg wszak jest Miłością! Jezus mówiąc do Piotra: "Wypłyń na głębię", powiedział mu -  kochaj mocniej! Kochaj głęboko, a spotkasz całe mnóstwo ryb, czyli ludzi. I rzeczywiście. Kto kocha głębiej, spotyka bardzo wielu ludzi. Ludzi pięknych, ale też ludzi potrzebujących czy błądzących. 3/4 naszego globu to tak zwany III świat, który inwestorzy chętnie nazywają "wschodzącym rynkiem" (ang. emerging market), aby pozbyć się negatywnych konotacji.  

Powierzmy tych wszystkich ludzi i siebie Matce Bożej i czekajmy radośnie na nadejście naszego Pana - Jezusa  Chrystusa!

Celebrujmy wszyscy ADWENT!16:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2016

http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/piotr-guzial-zlozyl-drugi-wniosek-o-referendum-w-sprawie-odwolania-prezydent-warszawy,85376.html

W warszawskim ratuszu, podobnie jak w samorządach na terenie całego kraju potrzebna jest dobra zmiana tym bardziej, że głosowanie w sprawie tych ostatnich było wiarygodne mniej więcej tak samo, jak wiarygodna była II tura wyborów prezydenckich w Austrii (zostanie powtórzona 4 grudnia br. o czym orzekł austriacki sąd). Sygnał dla partii rządzącej w RP: jazda z prędkością 40-60 km/h po politycznej autostradzie, nie służy nikomu. Wybory samorządowe powinny być czym prędzej powtórzone!

Każdy dzień dobrych rządów jest wielkim zyskiem, każdy dzień złych rządów jest dużą stratą!

Dziś obywatele do których należy m.in. Piotr Guział i Piotr Ikonowicz zadają pytanie referendalne: czy jesteś za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska Prezydenta m. st. Warszawy?

Nazwisko, imię, adres zamieszkania, pesel, datę i podis należy wysłać do 25 listopada br. na adres: REFERENDUM, FUP WARSZAWA, ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa; skrytka pocztowa nr 45  

 

07:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 listopada 2016