| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
RSS
wtorek, 14 lutego 2017
niedziela, 12 lutego 2017
czwartek, 09 lutego 2017
środa, 08 lutego 2017
poniedziałek, 06 lutego 2017

https://www.fronda.pl/a/sluzby-specjalne-obamy-zmusily-benedykta-xvi-do-abdykacji,86736.html

Jedna rzecz niejako wpisuje się w "teorię spiskową", a przynajmniej mocno zastanawia. Papież pomimo abdykacji zachował wszelkie insygnia papieskie, jakby chciał powiedzieć: byłem i jestem papieżem. "Koło ratunkowe" na wypadek, gdyby źle się działo?

22:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 lutego 2017
sobota, 04 lutego 2017

http://www.naszdziennik.pl/swiat/175503,tusk-znowu-blysnal.html

Polska w żadnym wypadku nie powinna popierać kandydatury D. Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady UE. Unia jest w fatalnej kondycji, trzeszczy w szwach i jest na krawędzi rozpadu. Potrzebne jej są pilnie gruntowne reformy, tak gruntowne że można śmiało mówić o zbudowaniu zupełnie nowej organizacji. Fundamenty, a są nimi elementarne zasady uczciwości, przejrzystości, sprawiedliwości i prawdziwej troski o drugiego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, są dziś bardzo zniszczone i podłamane. Aby Unia była silnym związkiem niezależnych i cywilizowanych (sic!) państw musi przyspieszyć odnowa moralna. Tymczasem w Holandii w świetle zalegalizowanej eutanazji zabija się starszych ludzi naciągając mordercze prawo, Francja zamiast chronić życie, manifestacyjnie chroni śmierć, Niemcy żyją w oparach lewicowo-liberalnej propagandy powodując w dużym stopniu zaszczucie społeczeństwa.... Na szczęście 2017r. jest rokiem wyborów w wielu krajach UE i tacy politycy jak Angela Merkel czy Donald Tusk są w bardzo niekomfortowej sytuacji. Oto bowiem muszą zabiegać o poparcie polityczno-społeczne, którego nie potrafili dostatecznie zbudować przez swoje poglądy i decyzje. Jeżeli UE zmieniła nagle politykę imigracyjną to przede wszystkim z tego powodu - nadchodzących wyborów. Myślenie, że to Polska stała się główną siłą sprawczą zmiany tej polityki jest nie do końca słuszne... Donald Tusk potwierdził także ostatnio we Wrocławiu co potrafi i uważam, że poparcie jego kandydatury przez nasz rząd byłoby ogromnym (!!!) błędem. Angeli Merkel i politykom jej pokroju, też trzeba kategorycznie podziękować. Merkel czy Tusk w przeciwieństwie do naszego, opozycyjnego "podwórka" - przedszkola czy raczej dzieciaterni, to rasowi, polityczni gracze...

Nie zmienimy Europy, jeśli nie zmienimy tych którzy nią rządzą, a ci którzy nią rządzą niestety nie spełniają oczekiwań... Cała nadzieja w Panu Bogu, nadchodzących wyborach i... mediach społecznościowych drogi Internauto, a jakże! INTERNET RULEZ!

A skoro o zmianach mowa... Na miejscu PiS jedną z moich pierwszych decyzji byłoby rozpisanie nowych wyborów samorządowych i likwidacja stanowiska prezydenta m. st. Warszawy. Trzeba robić swoje. Żeby zagnieść dobre ciasto na chleb, trzeba mieć obie ręce sprawne, a tymi rękoma nie są dziś jednostki samorządu terytorialnego, przynajmniej w takim stopniu w jakim powinny być. Referaty można pisać, a biedny człowiek domagający się sprawiedliwości pozostaje dalej ze swoją biedą. 

http://fakty.interia.pl/autor/katarzyna-krawczyk/news-wybory-w-europie-2017-zmiana-politycznego-pejzazu,nId,2333425

 

10:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 lutego 2017

Bardzo proszę wszystkich o modlitwę w intencji znanej Panu Bogu.

Bóg zapłać!

07:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 stycznia 2017

http://www.naszdziennik.pl/mysl/174147,jaki-kanon-lektur-z-jezyka-polskiego.html

Szkoła XXI wieku powinna przygotowywać do dobrego życia, w którym potrafimy sobie radzić z emocjami (mówi się, że XXI wiek jest wiekiem uzależnień ponieważ jakże często nie radzimy sobie z psychiką i hołubimy nałogi), z trudami i problemami, powinna wyzwalać kreatywność, być kuźnią talentów, przygotowyać do dojrzałego rodzicielstwa i do samodzielnej przedsiębiorczości. Powinna budować na chrześcijańskich fundamentach i takie wpajać uczniom. Nauczyciel powinien uczyć uczniów, zamiast koncentrować się na uczeniu przedmiotów!!! Szkoła XXI wieku powinna nauczać przez obraz, przez przykład, przy wskazywanie na rzeczywiste i konkretne zdarzenia, żeby było wiadomo po co uczyć się: fizyki, chemii, matematyki, biologii... Dziś mamy dużo (za dużo) pamięciowej nauki ze słuchu, podczas gdy najbardziej zapamiętujemy przez obraz i wyobraźnię. Gdzie są zajęcia dla rodziców, takie jak obowiązkowe wykłady z wychowania dzieci? Zapewne spora część obecnej kadry nauczycielskiej może się nie nadawać do szkoły XXI wieku, ale od czegoś trzeba zacząć, aby odnowić społeczeństwo i warto właśnie od szkoły, a nawet dużo wcześniej, bo od żłobka!!!

Minister edukacji chyba nie odrobiła właściwie lekcji i może powinna wrócić do szkoły... A oto lektura do poduszki, nie tylko dla pani minister. PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE:

http://aros.pl/ksiazka/jak-kreatywnie-wspierac-rozwoj-dziecka

16:27, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://m.naszdziennik.pl/artykul/174693

Modlimy się o jedność chrześcijan, szczególnie w tym tygodniu, a tymczasem niektóre kontrowersyjne tezy papieża Franciszka bardziej dzielą niż łączą. Nie powinno być tak, że biskupi, kapłani, wierni są zatrwożeni wypowiedziami Głowy Kościoła. Kościół - jeśli chodzi o sposób funkcjonowania, wymaga niestety generalnego remontu...16:02, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://vod.tvp.pl/28435535/21012017-cz-1

http://vod.tvp.pl/28435564/21012017-cz-2

 

O ile rządy poprzedniej ekipy PO-PSL można nazwać szkodliwymi czy wręcz haniebnymi dla Polski i wiele osób powinno zostać pociągniętych do odpowiedzialności przed sądem za nie, o tyle rządy Prawa i Sprawiedliwości sprawowane są niedostatecznie dobrze. Działania PiS wykonywane są - ogólnie rzecz ujmując - z pozycji pewnego "przykurczu politycznego", gdzie takie czy inne kroki są zbyt opieszałe, z innych partia rządząca wycofuje się (np. podatek handlowy czy całkowita ochrona życia nienarodzonych - za to ostatnie PiS ma niedarowane), brakuje prawdę mówiąc nawyku sprawnego działania. Ze swojego doświadczenia wiem, że sprawne i jeszcze działanie jest dla wielu, wielu urzędników państwowych kompletną abstrakcją, czymś zupełnie niekoheretnym, a nawet niepożądanym. Jak można tolerować na przykład to "państwo w państwie", które ma miejsce w spółdzielniach mieszkaniowych i dotyczy 11 milionów Polaków?? Jak można tolerować tak zwaną służbę zdrowia, w której i lekarze, i koncerny farmaceutyczne robią nas masowo lekomanów?? A kto pogoni te neprawe kohorty prawnicze, w tym notariuszy działających na szkodę obywateli?? Obawiam się, że PiS przyjmuje percepcję Prezesa tej parii jako dominującą wytyczną, który jest a) zawodowym politykiem b) osobą starszą i pozbawioną swojej własnej rodziny, a zatem nie dotyka w żaden sposób problemów typowych dla setek tysięcy polskich rodzin. To, że Pan Prezes jest zawodowym politykiem może być atutem, ale też ciężarem w sprawowaniu rządów. Co PiS robił gdy był w opozycji przez 8 lat? Oprócz pogadanek, konferencji, partyjnych zjazdów (które dla Kowalskiego nie mają większego znaczenia) zajmował się - głównie, żeby nie powiedzieć wyłącznie - katastrofą smoleńską i dobrze, że się nią zajmował! Dzięki temu i ta partia, i przynajmniej część naszego społeczeństwa są na zupełnie innym etapie rozwoju! Ale tak jak katastrofą smoleńską powinien zajmować się wszystkim, szczególnie teraz gdy ma większość parlamentarną. Powiem krótko: gdyby to ode mnie zależało, z obecnej ekipy rządowej zostałoby raptek kilka nazwisk. Pozostali musieliby mocno udowodnić, że potrafią wnieść znacznie większą wartość dodaną. Służba państwowa jest po pierwsze, drugie i trzecie - ciężkim obowiązkiem wobec narodu, po czwarte przywilejem, a nie odwrotnie! 

15:06, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 stycznia 2017
niedziela, 15 stycznia 2017
środa, 11 stycznia 2017

PiS nie powinien się wahać przed stosowaniem maksymalnych kar finasowych wobec PO i NOWOCZESNEJ zgodnie z regulaminem Sejmu, nie powinien się wahać także przed pozbawienianiem mandatu posła (i senatora) oraz pociągnięciem do odpowiedzialności karnej. Opozycja "totalna" jak o sobie mówi, dlatego jest totalna - cokolwiek w jej wydaniu to by miało znaczyć - że po prostu nie jest zdolna do żadnych działań o charakterze merytorycznym i konstruktywnym jednocześnie! PiS nie powinien oglądać się na UE i tym podobne autorytety. Jesteśmy suwerennym państwem i poszanowanie prawa w oparciu o polską rację stanu powinno być nadrzędnym motorem działań rządu. Zresztą nadchodzi Donald Trump (szkoda, że nie wcześniej) i tu może się okazać, że portki niektórym europejskim liberałom spadną, zostaną pozbawieni swojej buty (lub przynajmniej psychicznego wsparcia), a jak wiadomo - tak, tak z Biblii - pycha przed upadkiem kroczy!

"Myślisz może, że więcej coś znaczysz" - śpiewał kiedyś Lady Pank i ta piosenka narzuca mi się samoistnie w kontekście zachowania politycznych zadymiarzy. Sądzę, że ich czas dobiega końca.  

 

21:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 stycznia 2017

W intencji kobiety, która w 9 miesiącu ciąży boryka się z bardzo ciężką chorobą! Módlmy się także w intencji każdego zagrożonego życia matki i dziecka o cud uzdrowienia i inne potrzebne łaski. Tak nam dopomóż Bóg!

17:48, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/173739,orszaki-trzech-kroli-na-czterech-kontynentach.html

Kto tak naprawdę upada - jak dzisiejsi królowie i mędrcy  (!) - przed Bogiem na kolana? Ten, który zdaje sobie sprawę, ze swojej kruchości i z ogromu Bożego miłosierdzia. Święci to ci, którzy najbardziej wniknęli w tą tajemnicę. 

17:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 stycznia 2017

Rząd PiS, a przede wszystkim jego wicepremier M. Morawiecki mają taki pomysł, aby 25% środków zgromadzonych w OFE trafiło do Funduszu Rezerwy Demograficznej czyli do państwowego wora (!), a 75% trafiło na indywidualne konta emerytalne wszystkich korzystających z OFE co daje ok. 6,3 tys. zł na łebka. Można powiedzieć, iż rząd Donalda Tuska dokonał swoistego "skoku" na OFE czyli zabezpieczenie emerytalne przeciętnego Kowalskiego, ale po wielu protestach postanowił przelać środki z OFE do ZUS na tzw. subkonto. Uwaga!!! Zarówno środki w OFE jak i te na subkoncie ZUS SĄ DZIEDZICZNE!!!! Jeśli tak jak chce rząd PiS, trafią w ręce państwa czyli do wyżej wspomnianego funduszu, nie tylko będziemy o nie ubożsi i stracimy na zabezpieczeniu emerytalnym, ale także stracą nasi spadkobiercy! Jeśli chodzi natomiast o resztę czyli indywidualne konto emerytalne, nie bardzo rozumiem dlaczego ten, który zgromadził więcej funduszy w OFE, miałby dzielić sie z innymi (w końcu sam ciężko na swoje składki w OFE pracował), tak aby w wyniku takiej "urawniłowki" każdy dostał po ok. 6 tysięcy złotych. To jest po prostu jakiś skandal Panie Morawiecki! Nie wiem, czy ktoś czytał rządowy Program Budowania Kapitału, a warto. Najpierw rząd Tuska okroił OFE tak bardzo jak mógł, a teraz - mówiąc w skrócie - rząd PiS uzasadnia, że tak okrojone OFE będą dla nas kiepskie i wobec tego lepiej je zlikwidować. Powtórzę jeszcze raz: OFE to konkretne aktywa (a nie jakiś zapis księgowy czyli liczby na papierze, którymi posługuje się ZUS i który  to zapis jest dużo mniej wiarygodny), aktywa które podlegają dziedziczeniu!!!! Rząd Premier Szydło powinien skupić się na innych metodach łatania dziury budżetowej (np. wprowadzić abolicję podatkową dla szarej strefy podatkowej jak to zrobił rząd we Włoszech, który zrezygnował z kar w zamian za przyniesione pieniądze) i zapewnić posiadaczom konta w OFE takie rozwiązanie, które byłoby dla nich korzystne. 

Czy chcecie Wy i Wasi spadkobiercy stracić składki w OFE, a wraz z nimi nawet dziesiątki tysięcy złotych??? Piszmy zatem protest do rządu Premier Szydło.  

 

http://wp.naszdziennik.pl/2017-01-03/259439,chca-zaplacic-podatki.html

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/splata-zaleglych-podatkow-100-tys-wlochow-chce-uniknac-kar-i-odsetek,703846.html

22:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 stycznia 2017
czwartek, 29 grudnia 2016

Nie wiem dlaczego Prawo i Sprawiedliwość certoli się - tak to z grubsza wygląda - z rządową opozycją. Ten brak pewnego radykalizmu zarówno we wprowadzaniu reform (chociaż sporo zostało już zrobione) jak i w stosunku do samej, rządowej opozycji, daje jej dość szeroki margines do działania. Nie chodzi o to, aby budować Berezę Kartuską pod schodami Sejmu, ale dlaczego na przykład nie wprowadzić w regulaminie sejmowym lub choćby przez odpowiednie rozporządzenie zapisu, iż uniemożliwianie pracy wybranej notabene w demokratycznych wyborach władzy!, musi spotkać się z konkretnymi konsekwencjami zarówno prawnymi jak i finansowymi. Na przykład 5 tys. zł za blokowanie mównicy sejmowej czy też pyskówkę zamiast merytorycznej wypowiedzi do bieżących prac parlamentu. Działanie na szkodę państwa powinno być nie mniej karane niż działanie na szkodę spółki!   

Jeżdżę trochę po Europie i widzę, że niestety cała Europa Zachodnia zdziadziała pod flagą lewicowo-liberalnego establishmentu, który uchylaniem się od chrześcijańskich wartości, zaprzeczaniem swojej tożsamości i nierozsądną - delikatnie ujmując - polityką imigracyjną doprowadził do dużej destablilizacji na naszym kontynencie. Za takie rzeczy powinno odpowiadać się przed sądem... To nieprawda, że głupota nie boli. Boli i to bardzo, tyle że w późniejszym czasie, kiedy widoczne są jej skutki.

Znacie na pewno przypowieść o synu marnotrawnym. To jest historia o tym - jakby ktoś nie wiedział - jak to nędza moralna doprowadza prędzej czy później do nędzy materialnej i odwrotnie -  jak odrodzenie w sferze ducha, poprawia warunki ludzkiej egzystencji. To jest przypowieść kierowana dzisiaj do rządzących UE! Niech ją dobrze rozważą, bo na to ich chyba jeszcze stać.

Nie tylko Europa wymaga radykalnych reform... Kościół katolicki ma najlepszy "produkt" na świecie - Dobrą Nowinę o zbawieniu i przybliżanie ludzi do prawdziwego, jedynego, żyjącego Boga - ale sposób organizacji i funkcjonowania kościoła pozostawia wiele, wiele do życzenia. Przykład pierwszy z brzegu, o innych można pisać referaty, na które teraz nie mam czasu. Zabytkowy kościół obok jednego z wiedeńskich, kolejowych dworców. Kościół na szczęście za dnia otwarty, na szczęcie ponieważ w Polsce kościoły często są głucho zamknięte poza godzinami sprawowania liturgii. W kościele zimno tak, że temperatura w lodówce to prawie upał. W środku świątyni żadnego żywego ducha, poza oczywiście Duchem Świętym. Podchodzę do żłóbka betlejemskiej szopki, a tam Matka Boża tak przedziwnej urody, że nie będę się o niej wypowiadać. Po prostu nie wypada.

Czym taki kościół w sensie dosłownym i przenośnym chce przyciągnąć ludzi wątpiących i niewierzących? Tak, Bóg w nim działa, lecz na pewno nie chce działać sam!

Potrzebny jest nowy sobór, aby to co stare odnowić, to co zepsute wyrzucić i przywrócić Kościołowi pierwotny blask!

 

 

 

22:10, teologia3
Link Dodaj komentarz »