| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
niedziela, 27 sierpnia 2017
środa, 23 sierpnia 2017

Jakość "klasy" rządzącej także w Europie, choć nie tylko w Europie jest przerażająco niska. Ignoranci, moralni analfabeci, z tendencją do dyktatury i despotyzmu. Może powinien przez nasz kontynent przetoczyć się wielki MARSZ WOLNOŚCI, który położyłby kres temu urzędniczemu dziadostwu, Niestety także w Polsce jest ono nadal obecne.

22:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 sierpnia 2017

 

1. Czy jest piekło? TAK/NIE

2. Czy jest czyściec? TAK/ NIE

3. Czy szatan istnieje? TAK/NIE

4. Czy piekło jest puste? TAK/ NIE

5. Czy wszyscy ludzie będą zbawieni? TAK/NIE

6. Czy Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze? TAK/NIE

7. Czy Pan Bóg przebacza wszystkie grzechy? TAK/ NIE

8. Czy Bóg przebacza grzechy bezwarunkowo? TAK/ NIE

9. Czy wszystkie religie są równe? TAK/ NIE

10. Czy Jezus umarł za grzechy wszystkich ludzi? TAK/ NIE

11. Czy Jezus zmartwychwstał i żyje? TAK/NIE

13. Czy dusza ludzka jest nieśmiertelna? TAK/NIE

14. Czy życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci? TAK/ NIE

15. Czy każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci powinno być prawnie chronione? TAK/ NIE

16. Czy homoseksualizm jest grzechem? TAK/ NIE 

17. Czy homoseksualizm jest grzechem ciężkim? TAK/ NIE

18. Czy małżeństwo to wyłącznie sakramentalny związek mężczyzny i kobiety? TAK/NIE

19. Czy należy udzielać komunii świętej rozwodnikom? TAK/ NIE

20. Czy można czynić zło, aby z niego wyszło dobro? TAK/NIE

21. Czy zawsze realizuje się wola Boża? TAK/NIE

23:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 sierpnia 2017

Musimy bardzo uważać, my katolicy, ludzie wiary, by to co nazywamy miłosierdziem, a nawet Bożym miłosierdziem nie było po prostu inną nazwą dobrze znanej w świecie tolerancji. By w tym samym czasie nie przytulać przypadkiem do piersi grzechu i grzesznika. Bardzo słaby pontyfikat papieża Franciszka nie radzi sobie z tą wielką reformą organizacyjną Kościoła, który ciągle na nią czeka! 

22:38, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 sierpnia 2017

W chrześcijaństwie nie chodzi o to, aby być lepszym od innych czy od samego siebie.

W chrześcijaństwie chodzi o to, żeby być lepszym DLA innych oraz DLA samego siebie.

Pamiętacie przypowieść o miłosiernym Samarytaninie?? Na poboczu drogi leżał ciężko pobity i ograbiony człowiek. Przechodził kapłan, przechodził lewita i... nic. Dopiero poganin z Samarii ulitował się bardzo nad biedakiem, opatrzył go i doglądał. To historia o tym, że MIŁOŚĆ i MIŁOSIERDZIE większe są wiary. Każdej wiary i każdej religii, choć jak słusznie naucza Królowa Pokoju - Matka Jezusa Chrystusa i nas wszystkich ukazująca się od 1981r. w Medjugorie, jeden jest Bóg i jedna wiara. Św. Paweł tak do nas przemawia na kartach Pisma Świętego:"tak trwają wiara, niedzieja i miłość. Z nich największa jest miłość".

Czy ktoś z Was pomyśłal, że ten poganin z Samarii i ten biedaczyna napadnięty przez zbójców, TO MOŻE BYĆ JEDNA I TA SAMA OSOBA!!!

Jezus wszak poprzedza tę przypowieść największym Bożym przykazaniem, które mówi, byśmy kochali Boga ze wszystkich sił, a bliżniego swego JAK SIEBIE SAMEGO.

Ta przypowieść to pytanie o to, czy jesteśmy dla SIEBIE (!!!) i dla innych miłosierni i dobrzy.

I jeszcze jedna myśl: kto nie ma dobrej relacji z Bogiem, ten nie ma dobrej relacji z SAMYM SOBĄ.

Nawet gdyby opływał we władzę, zbytek i luksusy, bo to nie one, zupełnie nie one są pożywieniem dla jego biednej duszy. 

20:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-02/mularczyk-powstaje-analiza-dotyczaca-reparacji-wojennych-od-niemiec/

Mówiąc okupacja mam na myśli także rosyjską strefę okupacyjną w Polsce, która utrzymywała się aż do czasu "okrągłego stołu". Nie jest żadną tajemnicą, że i Rosja, i Niemcy to dwaj od dawien dawna najwięksi polityczni chuligani w Europie. Jeśli te kraje nie będą reflektować nad tym co miało miejsce (bo doświadczenie jeszcze niczego nie uczy, dopiero refleksja), nie wyciągną wniosków, nie poniosą konsekwencji w postaci zadośćuczynienia za wyrządzone zbrodnie i krzywdy, jeśli mówiąc krótko nie nawrócą się, to oparcie polityki europejskiej na takich... fundamentach wieszczy jej pewną katastrofę.  

20:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 sierpnia 2017

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/186627,dla-powstancow-warszawy.html

I co z tego, że żołnierze wyklęci, i co z tego że Powstanie Warszawskie, jeżeli nie będziemy żyć na codzień ideałami naszych Bohaterów. A te ideały to obrona wiary, wolności, prawdy, sprawiedliwości.

Wielu powstańców Powstania Warszawskiego zostało wywiezionych do obozu koncentracyjnego w Austrii, dokładnie do najgorszego ze wszystkich niemieckich obozów, leżącego w Mauthausen niedaleko Linz. To jest niewyobrażalne do jakiego bestialstwa tam się dopuszczano na więźniach, zgodnie z prawem a jakże, zgodnie z nazistowskim, zbrodniczym prawem! Ci, którzy trafili do Mauthausen z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, byli gotowi choćby na kolanach do tego Oświęcimia wracać. Ale jest sprawiedliwość, o jest!

Kto czyni piekło na ziemi - i mówię to teraz o rządzących w świecie, o straszliwych głupcach żądnych krwi, kłamstwa, deprawacji, ziemi, wojen - otóż kto czyni piekło na ziemi, ten sobie piekło po śmierci gotuje. 

21:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 lipca 2017

http://aros.pl/ksiazka/czwarta-tajemnica-fatimska-br

Dlaczego Watykan z orędzia fatimskiego, które przecież zostało dane przez Maryję dla ocalenia, a nie dla zguby świata, tak długo robił (i może nadal robi jak wskazuje autor książki) tajemnicę? Człowieka prawdziwie wierzącego żadne zgorszenie grzechem ludzi Kościoła, od tego Kościoła nie odrzuci. W Kościele bowiem jest żywy Bóg i to dla Niego warto trwać nawet przy największym krzyżu kościelnego zgorszenia... Dla człowieka prawdziwie wierzącego, nie ma takiego grzechu, który by odłączył go od Boga, poza jego własnym grzechem. Parafrazując słowa wielkiego kalibru człowieka - profesora Viktora Frankla: mała wiara od trudności gaśnie, wielka wiara płonie jeszcze jaśniej!

Papież, a wraz z nim biskupi, powinni spełnić w końcu prośbę Matki Bożej Fatimskiej i poświęcić (!), Rosję (!), Jej Niepokalanemu Sercu, aby Rosja rzeczywiście nawróciła się czyli doznała duchowego i fizycznego uzdrowienia. Biskupi, którzy sprzeciwiają się prośbie Niepokalanej, powinni upublicznić wraz ze sprzeciwem swoje nazwisko, aby wierni mogli ich w modlitwie powierzać Panu Bogu wraz z innymi ofiarami jako zadośćuczynienie. Papieżu Franciszku, poświęć Rosję w łączności z biskupami Niepokalanej Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen!

21:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 lipca 2017

http://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-ta-formacja-odpowiada-za-smierc-mojego-br,nId,2419091

Chcę tylko na jedno zwrócić uwagę, dlaczego tak trzęsie "statkiem PiS". Otóż można znaleźć  pewną, duchową analogię do statku, na którym płynął biblijny Jonasz, a ponieważ "mądrej głowie, dość po słowie" na dziś na tym zakończę.   

21:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 lipca 2017

"Wprowadzone od czerwca zmiany w roamingu nie dotyczą połączeń międzynarodowych, które są wykonywane z Polski pod numery zagraniczne. Połączenia międzynarodowe - to takie, które wykonujesz z Polski pod numery zagraniczne i nie zaczynają się od prefiksu +48 (0048). Płatne są zgodnie z cennikiem usług w posiadanej ofercie. Połączenia w ramach roamingu - to połączenia, które wykonujesz podczas pobytu za granicą, poza Polską".

źródło:

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002768574,article.html#oferta_menu

19:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Jarosław Kaczyński z okazji miesięcznicy smoleńskiej, mówił o tym, że już nie żyjemy w państwie teoretycznym. O, czyżby? Rządów PiS nie można porównywać do rządów PO-PSL, bo to są sprawy w ogóle nieporównywalne. Te pierwsze próbują naprawić, to co zepsuły te drugie i chwała im za to. Nadal jednak są obszary III RP, nietknięte ludzką ręką! Na przykład: służba zdrowia - państwo teoretyczne, ubezpieczenia społeczne - państwo teoretyczne (za reformę nie można uważać ponowną próbę skoku rządu na OFE, wprost przeciwnie), spółdzielnie mieszkaniowe - państwo teoretyczne, program systemu edukacji - państwo teoretyczne, dżungla przepisów prawnych - państwo teoretyczne, sądownictwo - państwo teoretyczne (minister Ziobro w dniu ustąpienia byłego prezesa TK powinien mieć gotową teczkę reform wymiaru sprawiedliwości!!!), ochrona życia poczętego - państwo teoretyczne, walka z alkoholizmem i wykluczeniem społecznym - państwo teoretyczne, funkcjonowanie PIP, której wymiar kar sięga maksymalnie 5 tys. zł - państwo teoretyczne, notariusze robią co chcą jak ujawniła afera reprywatyzacyjna i jak widać na przykładzie spółdzielni mieszkaniowych. Otóż wielu notariuszom nie przeszkadza, że akty notarialne pod którym podpisuje się wyłącznie pełnomocnik spółdzielni, są niezgodne z prawem, że o opłatach i samej treści aktu notarialnego nie wspomnę - kolejny przykład państwa teoretycznego. Działy specjalne produkcji rolnej pozwalające wykazać kilka tysięcy złotych przychodu rocznie podczas gdy faktyczny przychód sięga łącznie z dotacjami kilkuset tysięcy lub wiecej - państwo teoretyczne...

Panie Prezesie, ile lat chce Pan budować "Kraków"? Bo na pewno ma Pan cztery, a co będzie później, to się okaże. Jeszcze nie możemy powiedzieć, że żyjemy w Polsce naszych marzeń...

16:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Chmury bywają, a słońce jest.

Chmury bywają różne, za każdym razem inne, nigdy nie te same, a słońce zawsze jest, wieczne, gorące, to samo!

Gdy w naszym życiu skupiamy się na chmurach, te chmury z czasem zasłaniają słońce i często leje deszcz... naszych łez. Gdy zaś pomimo chmur skupiamy sie na słońcu, to słońce wkrótce przegania wszystkie chmury.

Słońce radości czy deszcz smutku, co wybierasz?

W życiu widzimy to, co nam w sercu gra!

16:11, teologia3
Link Dodaj komentarz »

To nieprawda, że człowiek wierzący ma być zawsze zadowolony, wesoły, uśmiechnięty. Nieprawda! Człowiek wierzący, ma być człowiekiem prawdy czyli człowiekiem autentycznym. Czy Pan Jezus nie smucił się, nie płakał, mówiąc potocznie nie wkurzał? A bo to raz? Emocje są cenne, bo przekazują nam pewną wiadomość. W zasadzie to jak reagujemy zależy od nas samych, dlatego ważne jest abyśmy każdego dnia podejmowali się pracy nad charakterem. Przyznacie, że głupotą jest na przykład wkurzać się na autobus, który nam odjechał, czy smucić się z powodu zbyt krótko obciętych włosów. A iie osób tak się zachowuje i przeżywa takie "dramaty"! Wiecie dlaczego? Bo takie osoby nie mają właściwego punktu odniesienia. Sami dla siebie często są tym punktem, dlatego świat który widzą, nie jest prawdziwy, jest przejaskrawiony.

Katolik, czy szerzej chrześcijanin może sie smucić i może płakać. Czasami to bardzo potrzebne! Ważne jednak by smutek nie trwał zbyt długo (bo wtedy rujnuje, a nie buduje), a święte oburzenie atakowało problem, a nie człowieka.

16:04, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 lipca 2017

Bardzo proszę wszystkich o modlitwę w intencji znanej Panu Bogu.

Bóg zapłać.

22:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 lipca 2017

Kościół jest w potwornym kryzysie wiary, który to kryzys ma istotny związek z kryzysem wiary osób duchownych. Za czasów Pana Jezusa Kościół miał niejako monopol na trzy istotne filary jego funkcjonowania, to znaczy: świadectwo, nauczanie i sakramenty. Wiadomo, że Pan Jezus jest Tym niedoścignionym wzorem we wszystkich tych dziedzinach, później Jego Apostołowie, następnie Uczniowie... Dziś Kościół ma "monopol" de facto tylko na udzielanie sakramentów. Nie będę teraz pisać, tego co chcę napisać, bo wiem że ten blog czytają ludzie, którzy gorszą się drugim człowiekiem (za to z grzechem bywają za pan brat), a do Kościoła żywią głębokie uprzedzenie, ale powiem tak: każdy z nas, po prostu każdy będzie kiedyś rozliczony z wiary. Każdy z nas począwszy od papieża a skończywszy na zwykłym Kowalskim jest odpowiedzialny za swoją wiarę, a zatem także za Kościół! Bo Kościół to nie tyle budynek, co wspólnota wiernych. Za to na ile sam przyczyniał się do kryzysu wiary Kościoła, a na ile był rozwiązaniem Jego problemów. Ktoś napisał w komentarzu, że przez papieża mówi Duch Święty, czyli 1/3 Boga. Nie ma czegoś takiego. Pan Bóg albo gdzieś jest (w całości!), albo Go nie ma. Przez papieża, tak samo jak przez nas, mówi Duch Święty na tyle, na ile Mu na to pozwolimy. Na ile będziemy w łasce uświęcającej. Jest też papieskie nauczanie ex cathedra, ale to trochę inny temat. W każdym razie charyzmatycy mają takie ładne powiedzenie: chodzić w Duchu Świętym czyli po prostu naprawdę żyć Ewangelią. Przyjmować właściwą postawę, uczynki, myśli... Szczerze każdemu polecam! Człowiek jest o połowę lżejszy (bo nie tarmosi z tyłu negatywnego bagażu emocjonalnego) i z całą pewnością więcej może! Dla Pana Boga nie ma bowiem rzeczy niemożliwych. Kto nie wierzy, niech zajrzy do Biblii i sprawdzi, czego to nie dokonywali w swoim życiu Apostołowie! Wyśmienicie chodzili w Duchu Świętym. Aż trafił sie niejaki Szymon Mag, który Ducha Świętego chciał od Apostołów kupić za pieniądze. Stąd mamy dzisiaj "symoniadę" polegającą na kupowaniu urzędów, stanowisk... w przeróżny sposób.

23:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 lipca 2017

https://www.youtube.com/watch?v=HQWdhJVskEM

Ja bym wolała, żeby Papież Franciszek z tym zaangażowaniem z jakim chce sprowadzać do Europy imigrantów, działał na rzecz zaniechania aborcji, zaprzestania eutanazji, odejścia od homoseksualizmu, umocnienia małżeństwa i rodziny jak również na rzecz mocnego trwania w nauce Kościoła głoszonej z mocą przez jego poprzedników. Czy komunia święta udzielana rozwodnikom nadal może być nazywana "Chlebem Mocnych"? 

16:08, teologia3
Link Komentarze (1) »

Jarosław Kaczyński na ostatniej konwencji PiS w Przysusze mówił o Polsce równych szans i o wolności. Otóż, moim nieskromnym zdaniem, równe szanse trzeba stwarzać nie wtedy, gdy pięćdziesięcioletni mieszkaniec małego miasta na próżno szuka zatrudnienia i ledwo wiąże koniec z końcem. Równe szanse trzeba bowiem stwarzać już w szkole, w przedszkolu, w żłobku, aby ów mieszkaniec był na tyle później operatywny, by takich problemów nie miał. By miał odpowiedni system wartości, system umiejętności i umiał w życiu pływać nawet na głębokiej wodzie. Czy tak obecnie wygląda system naszej edukacji? Czy nie przypomina na poziomie szkoły podstawowej skansenu wiedzy niepotrzebnej, a na studiach przyczółka wiedzy niezupełnej? Nasz kraj cały czas wymaga poważnych i sprawnie przeprowadzonych reform. NIE WOLNO MALOWAĆ RUIN!!! Panie Kaczyński jest Pan orędownikiem egalitaryzmu, ale jednocześnie największym jego przeciwnikiem. Gdyby nie Pana decyzja i uległość wobec awanturniczych parasolniczek może już od dawna Polska cieszyłaby się wielkim błogosłasławieństwem wynikającym z pełnej ochrony życia poczętego! Prawdziwy egalitaryzm zaczyna się bowiem już w łonie matki i daje każdemu człowiekowi prawo do narodzin. KAZDEMU!!! Jeśli chodzi o wolność, to także nie wolno mylić jej z samowolą. Wolność jednego człowieka kończy się tam, gdy zagraża ona w jakikolwiek sposób drugiemu człowiekowi. Tym zagrożeniem, zniszczeniem jest także przemoc psychiczna, obrażanie kogoś, wyszydzanie, przypisywanie mu fałszywych informacji. Trzeba zatem skończyć z obsceną na teatralnej scenie, rozliczać media za fake news bo słowo waży i ma konkretne konsekwencje, pociągać ludzi do odpowiedzialności za słowa, jeśli są nieuprawnione i niszczące!  

Wszystkie dyskusje, wszystkie spory i konflikty są tak naprawdę sporami o zasady, wartości i w końcu o jedno zasadnicze pytanie: kim dla Ciebie jest Bóg? Kimś istotnym i żywym czy atrapą, marionetką, karykaturą? Czego szukasz w religii? Żywego Boga czy jednak raczej samego siebie? Człowiek, który odchodzi od Boga, idzie w kierunku samozniszczenia, tak jak dziś Europa Zachodnia. Może czas zatem w końcu, aby zamiast Uni Europejskiej powstała Zjednoczona Europa! Europa zjednoczona Bogiem, silna mądrością rządzących i prawdziwą wolnością.

15:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 czerwca 2017

Oglądam posiedzenie jednej z sejmowych komisji, która ma przywilej wsłuchiwania się w głos narodu i zmiany prawa w Polsce i co widzę? Bezruch głównie. Już wiem, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych nie będę głosowała na tzw. "zawodowych polityków", na tych którzy tak bardzo wrośli w parlamentarny krajobraz, że rzeczywistość nie do końca do nich dociera, na tych którzy uważają, że dobrze jest, jak jest, że się nie da, że po co... Otóź potrzeba w naszym parlamencie naprawdę "świeżej krwi". Osób kompetentnych, energicznych, trzeźwo myślących, o wysokiej moralności i nie zepsutych polityczną poprawnością, nie zmanierowanych wygodnym życiem polityka. Jakość rządów PiS pasuje mi na jakieś dwie lub trzy dekady wstecz, przeciętnego, demokratycznego państwa. Teraz oczekuję znacznie wyższych standardów. PiS nie ma żadnej pewności, że w kolejnych wyborach parlamentarnych po raz drugi będzie miało parlamentarną większość. Lepiej by było dla tej partii (i dla nas wszystkich), gdyby liczyła się z czymś odwrotnym i maksymalnie wykorzystała swoje "pięć minut" teraz.

23:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 czerwca 2017
wtorek, 20 czerwca 2017
niedziela, 18 czerwca 2017