| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
RSS
sobota, 22 kwietnia 2017

http://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/kult-bozego-milosierdzia/swieto-milosierdzia.html

Możesz przeżyć kilka tygodni bez jedzenia, kilka dni bez wody i kilka minut bez powietrza, ale ani jednej sekundy bez Bożego Miłosierdzia.

Każdy z nas żyje dlatego, że jest głęboko zanurzony w Bożym Miłosierdziu.

Mamy je dane i zadane, aby przekazywać innym.

"Człowiek niczego tak bardzo nie potrzebuje, jak Bożego Miłosierdzia".

                                                                                          św. Jan Paweł II 

21:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 kwietnia 2017
piątek, 14 kwietnia 2017

Wielki Piątek. Chrystus wziął na siebie nasze grzechy, przybił je do krzyża i umarł o 15 godzinie, aby każdy z nas mógł żyć i to żyć wiecznie! To nie jest bajka. Takie są fakty, o których wcześniej czy później sami się przekonamy. 

Wiary, wiary, wiary z okazji najważniejszych Świąt w roku - Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wszelkich potrzebnych łask od Zmartwychwstałego

dla Czytelników teologia.blox.pl i ich bliskich.

ŻYCZĘ WAM DOBRZE PRZEŻYTYCH ŚWIĄT I DOBRZE PRZEŻYTEGO ŻYCIA,

którego nic nie zastąpi.  

Wszystkiego najlepszego!   

09:22, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 kwietnia 2017

http://aros.pl/ksiazka/swiadectwo-dziennik-duchowy

http://aros.pl/ksiazka/slowo-pouczenia

Ja jednak uważam, że św. Faustyna to św. Faustyna, a Alicja Lenczewska to Alicja Lenczewska. U Alicji Lenczewskiej brakuje mi tego, co widzę w "Dzienniczku" św. Faustyny mianowicie... mistycznej świeżości, nowych odkryć, elementu zaskoczenia... Czytam Lenczewską i mam takie wrażenie, że już to znam, że gdzieś słyszałam i\ lub widziałam...

09:31, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 kwietnia 2017

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/179293,warszawa-w-obronie-zycia.html

Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie zmieni i to szybko przepisów prawnych, tak aby całkowicie chronić poczęte życie (również to chore i to z gwałtu), to sądzę, że po raz pierwszy i ostatni w historii partia ta może cieszyć się większością parlamentarną.

Co miesiąc w wyniku aborcji ginie w Polsce ok. 100 dzieci.

Kto ma rękach krew tych niewinnych, którym odmówiono należnego im prawa do życia?

No kto, szanowni zwolennicy "kompromisu aborcyjnego"...

Czytelniku, przyjdź dziś na marsz świętości życia i zaprotestuj swoją obecnością przeciwko straszliwemu bezprawiu, dokonywanemu w imię ułomnego prawa. Prawo ludzkie jest i będzie ułomne na tyle, na ile ułomni są ludzie którzy je stanowią. Prawo Boże - nigdy! A to mówi - nie zabijaj i nie ma od tego żadnych wyjątków!

09:41, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://signatures.mumdadandkids.eu/oct-web-public/

Unia Europejska nie może być synonimem zdeprawowanych urzędników w luksusowych garsonkach i garniturach, którzy siłą chcą narzucić innym państwom członkowskim, sodomickie rozwiązania uznawania małżeństw jednopłciowych. Ci urzędnicy powinni raczej stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedzieć za zbiorową demoralizację. Niech nikt nam mówi, że coś co jest sprzeczne z ludzką naturą jest dobre, czy wręcz pożądane. Jeszcze się nie zdarzyło - jak mówi przysłowie - aby dwie kobiety, czy dwóch mężczyzn zrobili coś, co by miało ręce i nogi.

Boże uchowaj nas od takiej Unii i pośpiesz nam czym prędzej z pomocą!

09:27, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 marca 2017
sobota, 18 marca 2017
piątek, 10 marca 2017

Jestem dumna z tego, że Polska nie popłynęła z prądem i oczekiwaniami Niemiec, ale stać ją było na odrębne stanowisko w kwestii wyboru przewodniczącego Rady UE. Droga dobra to taka, która jest zgodna z prawdą, nawet jeśli to bardzo trudne. Kilka rzeczy trzeba wyraźnie zaznaczyć. Polityka Niemiec chyba praktycznie od zawsze nie stoi - przynajmniej w zasadniczych kwestiach - w parze z polityką Polski. Już pominę kwestię zaboru pruskiego, czy tą wielką, humanitarną katastrofę, jaką było wszczęście - właśnie na terenie Polski - II wojny światowej przez hitlerowskie Niemcy. Wojna agresorska to zawsze szaleństwo wymagające leczenia w psychiatryku! Popatrzmy na te wszystkie obozy przymusowej "pracy" i obozy zagłady budowane przez Niemcy w Polsce, w Niemczech i nie tylko. Myślę, że kwestia reparacji wojennych od Niemiec jak również od Rosji wobec Polski, za dokonane zniszczenia i popełnione zbrodnie, powinna być jak najbardziej aktualna. 

Przez 8 lat rządów PO-PSL upadło wiele gałęzi naszego przemysłu. Polska stała się dla zagranicznych korporacji krajem zysku i wyzysku taniej siły roboczej, która szybko stała się głównym "towarem" eksportowym do innych, wyżej rozwiniętych krajów UE.

Dziś Niemcy są głównym wierzycielem wielu państw członkowskich Unii, a zatem mają je niejako "w kieszeni". Niemcy są silne więc wpływają na inne kraje, wpływają na inne kraje, więc dlatego są silne. Wczoraj była szansa by to zmienić i one na to nie pozwoliły. Co takiego stało się wczoraj, jaki intersizm przeważył, że 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, wygodną dla Niemiec? Można to sobie wyobrazić, tym bardziej że wiele spraw unijnych dzieje na różnych, nieformalnych, totumfackich spotkaniach. UE jest też często przedmiotem prawnej manipulacji, tak aby ostatecznie wszystko wyszło zgodnie z polityką tych, którzy nią faktycznie rządzą. Dziwi mnie tylko to, jak inne kraje pozwalają sobie łatwo grać w tej bundeslidze. Intersizm przeważa nad prawdą, zdrowym rozsądkiem, merytorycznością, a skoro tak, to Unia daleko na tym paliwie nie zajedzie. Czym może poszczycić się Donald Tusk? Czego wielkiego dokonał? Jaki ma plan? Nawet opozycja w naszym kraju nie potrafi wskazać. Ona zresztą bardzo wielu rzeczy nie potrafi.  

Kryzys imigracyjny? Zaproszenie imigrantów do Europy to wielka porażka intelektualna i moralna. Imigranci to ludzie z z zupełnie innego obszaru kulturowego (żeby to jeszcze była kultura!) i tu o żadnej integracji nie może być mowy, bo oni sami jej nie chcą. Tylko 5% imigrantów podejmuje pracę, inni żyją z zasiłku czyli na koszt uczciwie pracujących podatników.  Dwa dni temu TVP1 wyemitowała film o imigrantach, w którym padło ciekawe zdanie. Otóż każdy kraj dostaje na politykę imigracyjną fundusze z UE, które często są defraudowane i nie ma nad nimi żadnego monitoringu.

Walec i koparka to chyba najlepsze narzędzia dzisiaj, służące do zmiany funkcjonowania Unii.   

10:18, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 marca 2017

Sądzę, że ten bezprecedensowy wybór - wbrew stanowisku polskiego rządu - będzie siłą napędową dalszej dezintegracji w Unii. Pewne procesy po prostu przyśpieszą. Zaczęło się w I kadencji brexitem, czym skończy się II kadencja - zobaczymy. Myślę, że jest to wybór wielce wymowny, gdy popatrzymy kto tego wyboru tak naprawdę dokonał. I co tu dalej komentować?  

17:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 marca 2017

To jest wstyd i hańba, że jest tak wielka niekompetencja, indolencja i... bezkarność wsród osób zajmujących w okresie afery Amber Gold kluczowe stanowiska w administracji państwowej. Gdyby znalazła się chociaż jedna osoba kompetentna i zdeterminowana, może sprawy potoczyłaby się inaczej. Może, o ile gdzieś wyżej sprawa tej afery nie zostałaby zamieciona pod dywan. Żenująco wypadają świadkowie przesłuchiwani przez komisję sejmową ds. Amber Gold. A gdyby tak nagle wrzucić ich do pracy w korporacji? To nie znaczy, że praca w korporacji jest dobra, bo jest to swoistego rodzaju przegięcie w drugą stronę. W korporacji trzeba pracować efektywnie pod bardzo dużą presją czasu wynikającą także z tego, że nieformalnie jedna osoba pracuje często na więcej niż jednym etacie. Liczy się jednak wartość dodana, a nie już sam fakt przyjścia do pracy... 

Teraz przynajmniej wiadomo, dlaczego państwo działało... teoretycznie i jeżeli kadry administracyjnie nie zostaną TERAZ gruntownie zmienione, to Prawo i Sprawiedliwość na własną odpowiedzialność - z której też kiedyś odpowie - usankcjonuje "imposibilizm", a może nawet coś gorszego.    

13:32, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 marca 2017

http://vod.tvp.pl/29039575/29353429

http://vod.tvp.pl/29039581/04032017-cz-2

Co powinno się zmienić, aby nie dochodziło do patologii w miejscu pracy?

 

POWINNY BYĆ: 

1. Badania psychologiczne i psychiatryczne w ramach medycyny pracy dla kadry kierowniczej ORAZ dla pozostałych pracowników.

2. Kary na naruszenie dóbr osobistych pracownika wynoszące do 25% rocznych obrotów firmy, do 24- krotności miesięcznego wynagrodzenia osób odpowiedzialnych lub współodpowiedzialnych za mobbing, kara prac społecznych, groźba pozbawienia wolności od lat 3 do 10; przymusowe skierowanie na leczenie psychiatryczne / neurologiczne, terapię psychologiczną, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

3. Zmiany przepisów prawnych na takie jak wskazano wyżej. Ponadto Państwowa Inspekcja Pracy nie powinna informować przedsiębiorców o nadchodzącej kontroli. To jest niedopuszczalne i karygodne!

4. Zmiany: obecnego Głównego Inspektora Pracy i radykalna wymiana osób zatrudnionych w PIP. 

21:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 marca 2017

Problem to takie miejsce, z którego można bardzo konkretnie powiedzieć Bogu "tak" lub "nie". Jeżeli kiedyś znajdziemy się w Niebie, czyli w wiecznej, nieprzemijającej i najwspanialszej ze wszystkich, uszczęśliwiającej relacji z Bogiem to będziemy błogosławić Go za te wszystkie problemy i nie posiadamy się z radości za nasze wszystkie "tak" wypowiadane Bogu w tych problemach. Problemy są jak schody do Nieba. Ciężko wchodzić, ale warto!

Problem wygląda nie tylko jak skrzyżowanie dróg - nie wiadomo co robić, nie wiadomo którędy iść... Problem jest także pokusą, by pójść na skróty, drogą łatwiejszą, wygodniejszą i  nieprawdziwą. Jeśli jednak nie wpadniemy w tę pułapkę, za rogiem chyha następna. To pułapka hiobowa. Modlę się, jestem dobrym chrześcijaninem, gdzie Ty jesteś Panie Boże, dlaczego mnie to spotkało....? Szatan tylko czeka na takie zwątpienie, po nim idzie smutek, złość, bunt, gorycz... I tu okazuje się, jak bardzo jesteśmy dojrzali lub niedojrzali duchowo. Dlatego Biblia mówi, byśmy dziękowali Panu Bogu w każdej sytuacji!!! Kto dziękuje, ten się nie buntuje! Kiedyś także zrozumie, skąd były te wszystkie problemy i dlaczego warto było dziękować. O! 

18:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 marca 2017
środa, 01 marca 2017

Które święta są ważniejsze? Boże Narodzenie czy Wielkanoc? Otóż Wielkanoc powie wielu i będą mieli rację, ale nie dlatego słuszność jest po ich stronie, iż Chrystus przeszedł przez mękę i śmierć krzyżową, lecz dlatego że trzeciego dnia zmartwychwstał do życia! On, który jest życiem, pokazał że życie jest silniejsze niż śmierć i życie ostatecznie panuje nad śmiercią. Święta Bożego Narodzenia to cztery niedziele Adwentu i kilka dni świąt. Święta Wielkiej Nocy to 40 dni Wielkiego Postu i kilka dni świąt. Co chrześcijanin powinien świętować przez resztę roku?? ZMARTWYCHWSTANIE! Tymczasem bardzo wielu chrześcijan to ludzie "Wielkiej Soboty": Bóg umarł, Boga nie ma, jestem sam/ sama, Bóg przyjdzie, ale nie wiem kiedy; nic nie jest pewne, depresja, alienacja, problemy, rozpacz... Święty Paweł w pierwszym liście do Koryntian napisał, że jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, to próżna jest nasza wiara i jesteśmy najbardziej ze wszystkich godni politowania. Istnieje wielka pokusa, także w samym Kościele, by zatrzymać się na poziomie duchowym ludzi "Wielkiej Soboty". Kościół tymczasem powinien tętnić życiem i życie powinno tętnić w nas. Po Wielkiej Sobocie trzeba bowiem z wielką, niewzruszoną nadzieją oczekiwać przepięknego poranka zmartwychwstania...

Dobrego Wielkiego Postu, który jest czasem wielkiej łaski od Pana!

22:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2017