| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
wtorek, 16 stycznia 2018

Pewna znana pani poseł zrobiła wpis w Internecie, że czuje się molestowana (taki był przynajmniej sens tej wypowiedzi) przez kard. Nycza w sprawie przynaglania do przyjmowania uchodźców w Polsce. Jak wiadomo, kard. Nycz podnosi głos w tej sprawie w ślad za papieżem Franciszkiem, a papież Franciszek...? 

W 2016r. brałam udział w konferencji na Lateranie, gdzie byli zaproszeni korporacyjni giganci tego świata. Otóż padło tam z ich ust stwierdzenie, że papież jest osobą bardziej wpływową, niż najbardziej wpływowy CEO. Jeśli wypowiada taką kwestię zwykły katolik, to z pewnością jest to dowód uznania dla papieża, ale jeśli to robią korporacje? Czy nie mają pokusy na przykład robienia interesów, z tym najbardziej wpływowym "CEO"? A jakie tematy mogłyby ich interesować? Czy nie zmiany klimatyczne i ochrona środowiska, przyjmowanie uchodźców, zmiana moralnej doktryny Kościoła, ograniczenie wolności w Internecie? Ależ o tym - ku wyraźnemu oburzeniu niektórych - była właśnie ta konferencja, no może w niewielkim stopniu dotykająca teologii moralnej Kościoła, bo to temat w sam raz na... synod biskupów! A może jest odwrotnie i to papież Franciszek chciał naświetlić wyżej wymienione problemy medialnym tuzom, bo o nich mowa w tym tekście.   

Kościół jest w głębokim kryzysie, z którym sobie nie radzi. Słaba organizacja, brak dostatecznej wiedzy, niskie morale i grzechy ciężkie zwłaszcza seksualne oraz dobrobyt i nadmiar wolnego czasu w hierarchii kościelnej, oto jego główne choroby. Co pozostaje nam katolikom? Świadectwo własne i modlitwa, o którą zresztą od samego początku prosi (za siebie) papież Franciszek i w tym akurat przejawia duże wyczucie sytuacji.

Jeśli chodzi natomiast o kontrowersyjnego kardynała Kazimierza Nycza, to mówiąc galanteryjnie ograniczę się wyłącznie do stwierdzenia, że w całym episkopacie potrzebna jest "dobra zmiana". Naprawdę dobra!      

22:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 stycznia 2018

Bardzo duża ilość wniosków o emeryturę po obniżeniu wieku emerytalnego w Polsce świadczy o zapaści... systemu edukacji, który taśmowo "produkuje" pracowników na etacie, "pod potrzeby gospodarki" i\lub o nieakceptowalnych warunkach pracy, do czego również (w sposób pośredni) przyczynia się słaba edukacja. Dlaczego na takiej Okinawie, na której żyje największy odsetek stulatków na świecie, ludzie nie przechodzą na emeryturę (lub robią to bardzo rzadko) czerpiąc radość i energię z wykonywanej pracy? Tym samym utrzymują w znakomitej kondycji swój umysł i ciało, a to z kolei wydłuża życie. Ruch = życie, bezruch = choroby, śmierć.

Są trzy zasadnicze filary, na których opiera się funkcjonowanie państwa. Wszystkie inne są ich pochodną. To prawo i sądownictwo (prawo wpływa na sądy, a sądy na prawo), służba zdrowia i system edukacji. Wszystkie trzy w Polsce, ale także na Zachodzie czy gdziekolwiek indziej (jeśli funkcjonują tak jak na Zachodzie) powinny przejść rewolucję! Nic nie jest jeszcze takie jak być powinno i jakie będzie może za 10, 20 lat. Medycyna zachodnia, która nie zna innych rozwiązań jak chemia w tabletkach (seryjnie produkowanych przez chętne do tego koncerny farmaceutyczne) i nóż chirurgiczny, woła o pomstę do Nieba za te wszystkie jej ofiary! Jechałam ostatnio pociągiem, w którym pewna niefrasobliwa para z dużą swobodą i po angielsku opowiadała, jak lekarze bawią się na "zakrapianych" imprezach sponsorowanych przez Wielką Farmację. A te bajeczne marże i transgraniczne strefy dystrybucji leków... - te tematy pochłonęły ich na dobrych kilka godzin. Cóż, trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby o biznesie mówić w miejscu publicznym. Poza tym, co za straszna nuda! Ciągle pieniądze i pieniądze!

Jest pewną prawidłowością to, że im gorzej zarządzane państwo, tym państwo bardziej opresyjne dla przeciętnego obywatela. Przykładów nie trzeba szukać daleko, można tu, w Europie.  

21:48, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Jeżeli ktoś nie stoi twardo na gruncie Dekalogu to cierpi na zaburzenie pola widzenia polegające na błędnym rozpoznawaniu rzeczywistości! Jest dalekowidzem, bo widzi już z daleka problem, którego faktycznie nie ma lub jest mało istotny. Jest też krótkowidzem, ale nie widzi z bliska dużego problemu, którym powinien się niezwłocznie zająć. Takim dużym problemem jest z pewnością całkowita ochrona życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.  

Politykom w Polsce wraz z nowym rządem (i nie tylko w Polse) życzę, by nie kłaniali się chochołom, moralnym wydmuszkom przyjmując ich retorykę i paradygmat (punkt widzenia), ponieważ zgoda, koncyliacja nie jest nigdy celem  nadrzędnym! Zgoda? Tak, ale nie przez podeptanie zasadniczych wartości. Takim nadrzędnym celem jest z pewnością prawda i dobro drugiego człowieka!

07:55, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 stycznia 2018
wtorek, 02 stycznia 2018
sobota, 30 grudnia 2017
sobota, 23 grudnia 2017

Jezus Chrystus - Miłość Wcielona, przychodzi na świat,

więc czerpmy z tej Miłości i dzielmy się Miłością!

Najlepsze życzenia spokojnych, refleksyjnych, ale też radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

13:10, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 grudnia 2017

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/192691,list-od-mary-wagner.html

Przed klinikami aborcyjnymi powinny stać tłumy zastępów obrońców życia, nie tylko jedna Mary Wagner, dodajmy niewinnego życia, które ktoś zaocznie skazuje na karę śmierci. Za co??!!! Nawet nie - jak to się potocznie mówi - za wygląd bo wygląd jest przecież nieznany, ale za sam fakt, że ono jest. Módlmy się i za skazujących, i za skazanych, i nie bójmy się bronić życia, bo sam Jezus powiedział o sobie, że jest życiem! "Ja jestem drogą, prawdą, i życiem" (J 14,6).

Czekamy na całkowity zakaz aborcji w Polsce i innych krajach.  Aborcja jako forma rasizmu i mowa nienawiści wyrażona w czynach powinna być - tak samo jak rasizm - jednoznacznie potępiona!

23:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://www.tvp.info/34963108/16122017-0915

To jest nienormalne, że i lewica, i media prawicowe ciągle mówią o opozycji, tak, jakby na to naprawdę zasługiwała, czyli jakby była zdrowa, konstruktywna, racjonalna. To jest wielka ułomność mediów prawicowych, i główna przyczyna mojego wobec nich uniku, po bo co mi to nieustanne karmienie się tekstami: opozyja tamto, opozycja siamto. Mam tego dosyć! Dlatego nie kupuję tygodnika braci Karnowskich, ani żadnego innego. Wolę mądre książki. Opozycja w mediach prawicowych, powinna de facto zająć tyle, ile przelatująca nad głową mucha. Bardzo niewiele! Zresztą, za cały komentarz nt. opozycji, wystarczy mi mina jednego z głównych jej polityków podczas przemówienia Prezydenta RP - Andrzeja Dudy w czasie Święta Niepodległości -11 listopada 2016r., w szczególności gdy mówił o Targowicy. Zajrzyjcie na YouTube. No naprawdę, mucha nie siada! Czy tylko ja to zauważyłam?? 

Dymisja rządu B. Szydło słuszna i o rok za późno. Z grupy obecnych ministrów do nowego rządu wzięłabym dwóch, najwyżej trzech (Maciarewicz, Błaszczak, może prof. Szyszko). Reszta - łącznie z obecnym premierem Morawieckim - musiałaby udowodnić, że potrafi pracować na zupełnie innych obrotach. Bo ważne jest nie tyle to, co się zrobiło, ile to, co można było zrobić, a nie zostało wykonane. Gdy dom do generalnego remontu, nie wystarczy zmienić firankę. Moje petycje złożone do Sejmu RP w 2016r. i 2017r. potwierdzają ten stan rzeczy. 6 z nich zostało skierowanych przez Sejm do Prezesa Rady Ministrów, 3 dodatkowo do innych ministrów. Życzę powodzenia Premierowi Morawieckiemu, bo wiele pracy przed nim. Wszystkiego najlepszego!  23:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 grudnia 2017

Gdy walczysz w wielkich sprawach, nie bój się małych strat.

A które sprawy są wielkie?

Wszystkie te, które służą człowiekowi i pomnażają Bożą chwałę!

Już sam fakt, że walczysz po właściwej stronie, czyni Cię bohaterem. 

14:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Kręcimy się w kółko, wokół własnej osi, bezradni, zestresowani wobec przygniatających nas spraw i problemów, powykręcani różnymi relacjami, gdy gubimy ten ważny punkt odniesienia, jakim jest odniesienie do Boga. Gdy postaramy się o to, aby popatrzyć na siebie z Jego perspektywy, wiele naszych problemów znika. Po części dlatego, że biorą się z kłamstwa, jakiegoś zafałszowanego obrazu rzeczywistości, częściowo też dlatego, że właściwą dla Boga perspektywą jest perspektywa wieczności.

Cóż to jest pokora? Otóż pokora, to uzanie, że w każdej sprawie Bóg ma bardziej rację niż ja. Nawet jeśli przyjrzymy się temu zdaniu, w kategoriach czysto racjonalnych, czyli po prostu "na chłopski rozum" to musimy stwierdzić, jeśli tylko jesteśmy szczerzy, że to zdanie jest prawdziwe. Bo czy - nawet w dobie Internetu - wiemy wszystko, czy wiemy co było "przed", co będzie "po", czy znamy pełną historię i teraźniejszość drugiego człowieka? Nie wiemy, nie znamy, ale nie potrafimy też tego przyznać, na przykład negując przykazania Dekalogu, pomnażając tym samym łzy i cierpienia tego świata. Ale na tym nie koniec. Bo właściwą dla Boga perspektywą jest perspektywa wieczności.

 

 

14:17, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017

http://adonai.pl/maryja/?id=91

Przyjdźcie o godz. 12.00 do kościoła lub, jeśli nie jest to możliwe, pomódlcie się w miejscu, w którym jesteście. Niech Pan Bóg da wszystkim w tej godzinie, wiele potrzebnych łask. 

22:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017

https://teatrateneum.pl/?p=15510

Quo vadis Kościele święty? Pomimo dość szokującego tytułu: "Papieżyca", spektakl w Teatrze Ateneum w Warszawie w wykonaniu Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej to bardziej prowokacja niż profanacja. Pokazuje na przykład dlaczego ateistom potrzebny jest Pan Bóg i dokąd prowadzi lewicowo-demoniczne parcie na poluzowanie moralności i doktryny moralnej Kościoła. Dlaczego także, właściwa troska o biednych, to nie rozdawnictwo dóbr kościelnych do zupełnego ogołocenia w imię źle pojmowanej pokory, ale właśnie Kościół dający wiarę i nadzieję na sprawiedliwość, na dobre i prawe rządy, na codzienne otulanie się miłością Pana Boga. Bo nie samym chlebem człowiek żyje, ale każdym słowem pochodzącym z ust Boga... jak czytamy w Piśmie. Dobry obiad syci godzinami i dobrze, bez posiłków nie można żyć, ale dobre słowo syci latami! A Słowo Boże czyli słowo Stwórcy, stwarza po prostu człowieka na nowo!  

Ten spektakl powinien koniecznie zobaczyć... papież Franciszek, watykańscy "postępowcy" i wszyscy chętni. Daje do myślenia TERAZ, póki nie jest jeszcze za późno. 

22:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 grudnia 2017

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/obchodzimy-dzis-pierwsza-niedziele-adwentu/

Czy macie postanowienia adwentowe? Warto. Na przykład takie, aby więcej czasu spędzać z rodziną, wpisać do swojego grafika zajęć... relaks i odpoczynek, nie spóźniać się, chodzić spać o przyzwoitej porze, zrobić sobie post od Internetu przynajmniej raz w tygodniu, ćwiczyć i chodzić na spacery...

Wystarczy jedno lub dwa, ale to co przyniesie największy pożytek. 

Warto zdobyć się na dodatkowy wysiłek, by życie nabrało lepszej jakości, czego wszystkim życzę.21:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 grudnia 2017

https://www.youtube.com/watch?v=_A1tlH90hYA

29 listopada br. Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie, w ramach spotkań z gwiazdą wystąpił Mietek Szcześniak z przeszło 2 godzinnym koncertem. Powiało wielkim, żeby nie powiedzieć największym, wokalnym światem i już teraz bardzo bym chciała usłyszeć w BOK Mietka Szcześniaka na bis. To człowiek o pięknej duszy i równie pięknym głosie, który wnosi swoją osobowością sto procent pozytywnej energii. Panie Mieczysławie, niech się Panu wiedzie, bo Pan na to zasłużył i chyba nie ma Pan sobie równych... Zatem do zobaczenia.

Płyta Szcześniaka to wyborny prezent, w sam raz na św. Mikołaja (6 grudnia) lub pod choinkę.  

20:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,2430670

Niemcy jako główny agresor II wojny światowej powinny ponieść wszystkie konsekwencje tej wielkiej katastrofy humitarnej, tego ogromu cierpień i tragedii, które wraz z Sowietami zgotowały wielu narodom w XX wieku! Konsekwencją militarnej agresji jest bankructwo moralne agresora, ale także materialne i jeżeli Niemcy mieliby ochotę na jakiekolwiek reparacje, to mamy prawo powiedzieć: trzeba było nie zaczynać! Kto zaczyna, tego wina, jak mówi znane skądinąd przysłowie, i musi się liczyć ze skutkami. Napadnięty ma prawo do obrony i skutecznego odparcia ataku, a złoczyńca powinien ponieść karę i zadośćuczynić za popełnione zło, najlepiej jak to tylko możliwe. Wtedy sprawiedliwości nie staje się zadość, bo nikt nie wróci straconego zdrowia i życia, ale wina częściowo jest odpokutowana. I to jest właściwy fundament do budowania lepszych relacji dla obydwu stron. Tak wygląda dobrze odrobiona lekcja, by żaden z narodów, nie trwał przez lata i wieki w powojennej traumie. Przypomnę, że dla Polski II wojna światowa tylko pozornie zakończyła się w 1945r. To jest również część tego zła, które zgotowali nam Niemcy we wrześniu 1939 roku. Wolności, tej prawdziwej wolności - my Polacy, jako Naród, uczymy się dzisiaj z mozołem, od niedawna, ciągle i ciągle od nowa.

19:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 listopada 2017

Atlas kotów i obrona zwierząt futerkowych w Sejmie, fiksacja Zachodu na ochronie klimatu...  Otóż jest to jedna z największych herezji XXI wieku, by traktować ludzi jak zwierzęta, a zwierzęta jak ludzi. I to się dzieje tu i teraz, przy wielkim aplauzie lewicowych, masońskich mediów.

W czasie gdy obrońcy zwierząt miłosiernie pochylają głowy nad swoimi pupilami, niemiłosiernie giną ludzie, pełnoprawni obywatele kraju. Bo nienarodzeni, za starzy, chorzy, niepełnosprawni, ochrzczeni...

A Bóg mówi tak, i niech Prawo i Sprawiedliwość weźmie sobie to głęboko do serca, bo w szczególności dla niego jest ta mowa:

"Wszystko, czego NIE UCZYNILIŚCIE jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego" (Mt 25,45-46).

21:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 listopada 2017

I psychologia, i filozofia, i medycyna to jedynie OBMACYWANIE rzeczywistości. Nie ma złotych rad, które działaby zawsze, wszędzie i u każdego.

Im więcej miłości, tym bliżej prawdy.

12:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »