| < Wrzesień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tagi
RSS
niedziela, 14 maja 2017

http://www.naszdziennik.pl/mysl/181847,jak-maryja-uratowala-portugalie.html

Małym dzieciom - pastuszkom ukazywał się najpierw Anioł Pański, a potem Matka Boża. Pokazała im jak wygląda piekło i prosiła o modlitwę na Różańcu w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników. Pokuta, pokuta, pokuta - mówiła Maryja. Módlmy się i czyńmy miłosierdzie!!!21:49, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 maja 2017

http://www.pch24.pl/w-co-graja-chinczycy-,50026,pch.html

Zastanawiające i to bardzo, w kontekście wyżej wskazanego artykułu czy tak zwany "jedwabny szlak" to zaiste krótka i wygodna droga handlowa czy też na przykład ewentualna droga szybkiego przerzutu chińskich wojsk do Europy? Jednym słowem współczesny "koń trojański", a właściwie chiński.

Byłabym bardzo ostrożna w kontaktach z Chinami i szukała bardziej ogromnego potencjału rozwoju ekonomicznego w Polsce i w polskim narodzie... Koncepcja i jakość, we wszystkim, ot co!

22:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 maja 2017

Obejrzałam "Milczenie" Martina Scorsese. Film bardzo sprawnie nakręcony i z pewnością wart obejrzenia! Gorąco polecam. Mam do tego obrazu co najmniej cztery znaczące refleksje.  Po pierwsze kilka lat temu, na rekolekcjach ignacjańskich słyszałam o zdarzeniu, do którego nawiązuje film, choć niezupełnie w filmowej wersji. Otóż dawno temu podczas prześladowań chrześcijan na Dalekim Wschodzie, pewien znany jezuita przestraszył się śmierci przez utopienie w dole z fekaliami (tylko człowiek bez Boga, potrafi być tak straszliwą i bezmyślną bestią, aby uczynić to drugiemu) i wyrzekł się swojej wiary. Nie mógł jednak z tym żyć, widząc jak inni chrześcijanie oddają życie za Chrystusa i ostatecznie sam poprosił, by go do nich zaliczyć. Po kilku latach zatem zginął w takim samym dole, którego tak bardzo przestraszył się na początku...

Druga myśl: gdyby Japonia przyjęła chrześcijaństwo, dziś byłaby na innym etapie rozwoju duchowego i materialnego. Niestety chrześcijanie stanowią w niej mniejszość i bardzo szkoda. Naprawdę bardzo Japonio, pomyśl o chrześcijaństwie!!!

Trzecia myśl - przemowa w filmie jezuity-apostaty do młodego, gorliwego w wierze ucznia jest niczym mowa św. Piotra, który chciał wmówić Jezusowi, że krzyż nigdy Go nie spotka. Co powiedział Jezus Piotrowi? Powiedział: "Precz mi z oczu szatanie, bo nie myślisz o tym co Boskie, ale o tym, co ludzkie". Jednym słowem argumenty jezuity-apostaty były dość miałkie, z pewnością nie dla tych prostych ludzi, którzy dobrze wiedzieli, iż lepiej oddać swoje życie, niż swoją wiarę. Ale strach ma wielkie oczy i potrafi wykrzywić każdy, nawet Boży obraz. Nie nam jest sądzić innych.

Myśl czwarta - pomyślmy gdzie dzisiaj są ci, co oddali życie za Jezusa, a gdzie ci, którzy w ostatniej chwili przerazili się i wyrzekli tej wiary; a gdzie są w końcu dzisiaj ci, którzy prześladowali jednych i drugich i nie nawrócili się. No właśnie, gdzie oni dzisiaj są?

Ten się chwieje w wierze, kto nie napotkał jeszcze Zmartwychwstałego Chrystusa. Tak było z Apostołami. I tak jest dzisiaj.

21:22, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.aviva.pl/_files/list_przewodni_KOL.pdf

Temu rządowi należy się dobra zmiana. Przede wszystkim zmiana pokoleniowa i zmiana wartościowa. Potrzebni są młodzi, energiczni i kreatywni menedżerowie głęboko osadzeni w wartościach chrześcijańskich, które są najlepszym gwarantem rozwoju państwa we właściwym kierunku. Nie każdy, nawet wysokiej klasy specjalista nadaje się do tego, by być ministrem czy innym, znaczącym w administracji publicznej urzędnikiem. Oprócz wspomnianych wartości potrzeba bowiem ogromnej odwagi, ponadprzeciętnej inteligencji, nowatorskich koncepcji i wielkiej energii do działania! Tego niestety bardzo brakuje... Emerytura to nie jakaś łaska, darowizna czy dotacja ze strony państwa, ale świadczenie należne i nabyte, wypracowane rękami konkretnego podatnika. To konkretne pieniądze, konkretne aktywa odprowadzane od jego wynagrodzenia, które są niepisaną, choć wymuszoną przez państwo umową, że w zamian te składki płacone dziś, państwo zapewni mu kiedyś godną emeryturę na starość! To jest po prostu skandal Panie Morawiecki, Panie Kaczyński, jak chętnie państwo rzuca się na pieniądze obecnych i przyszłych emerytów. Nie udało się na przykład opodatkować hipermarketów, które niszczą zdrową konkurencję na rynku w Polsce i przymuszają ludzi do pracy nawet w niedzielę (choć na Zachodzie nie mają takiego prawa), bo Bruksela pogroziła palcem? Ale na emerytury można dokonywać bezkarnie skoku, bo za emerytem nie lobbują korporacyjni lobbyści?  To jest niemoralne i niedopuszczalne. Żądamy prawa do wszystkich środków zgromadzonych w OFE, które to środki PODLEGAJĄ DZIEDZICZENIU!!! Żaden Fundusz Rezerwy Demograficznej nie wchodzi w grę! Każdy podatnik powinien dokładnie otrzymać to, co na swoim koncie zgromadził.

Ten rząd albo sam dokona dobrej zmiany, albo jego będzie czekać dobra zmiana. Amen. 

Ehttp://www.aviva.pl/_files/list_przewodni_KOL.pdfr 

20:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 maja 2017
środa, 03 maja 2017
poniedziałek, 01 maja 2017

Na świecie dlatego jest tylu głupców, że każdy z nich ma się za wielkiego mędrca. Siedzą w pułapce własnego umysłu, nawet nie wiedząc o tym. Gdyby przenieśli punkt odniesienia z własnego autorytetu na autorytet Boga - Jezusa Chrystusa, świat czekałaby rewolucja! Dobro i sprawiedliwość zatriumfowałyby na świecie, a czy nie takiego śwata chcemy? Zanim coś zrobisz pomyśl, do czego to prowadzi? Czy i komu czyni krzywdę?

"Mówi głupi w swoim sercu: 
"Nie ma Boga". 
Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają,
nie ma takiego, co dobrze czyni.  

Bóg spogląda z nieba 
na synów ludzkich, 
badając, czy jest wśród nich rozumny, 
który by szukał Boga" (Ps 53,2-3). 

10:34, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 kwietnia 2017

http://gpcodziennie.pl/63526-macrongrozipolscesankcjami.html

Francjo, nie wybieraj E. Macron w II turze wyborów prezydenckich! Jest to człowiek młody, wywodzący się z gabinetu ustępującego prezydenta Hollande'a i zapewne europejski establishment pokłada w nim wielką nadzieję na kontynuację tej polityki.  

Módlmy się o dobro dla Francji i całej Unii Europejskiej. 

09:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 kwietnia 2017
poniedziałek, 24 kwietnia 2017

To jest niesmaczne, nieobyczajne, jakich zasad i wartości chce Francję i Europę nauczyć ta para? Jakich?? A to właśnie zasady i wartości są najpewniejszą gwarancją, że w kraju będzie dobrze się działo! Francjo, nie wybieraj GLOBALISTY Macron. Obudź się, obudź się! Jeszcze nie jest za późno!!!

http://www.pudelek.pl/artykul/109311/64-letnia_zona_kandydata_na_prezydenta_francji_byla_kiedys_jego_nauczycielka_kiedys_sie_z_toba_ozenie/

19:53, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 kwietnia 2017

http://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/kult-bozego-milosierdzia/swieto-milosierdzia.html

Możesz przeżyć kilka tygodni bez jedzenia, kilka dni bez wody i kilka minut bez powietrza, ale ani jednej sekundy bez Bożego Miłosierdzia.

Każdy z nas żyje dlatego, że jest głęboko zanurzony w Bożym Miłosierdziu.

Mamy je dane i zadane, aby przekazywać innym.

"Człowiek niczego tak bardzo nie potrzebuje, jak Bożego Miłosierdzia".

                                                                                          św. Jan Paweł II 

21:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 kwietnia 2017
piątek, 14 kwietnia 2017

Wielki Piątek. Chrystus wziął na siebie nasze grzechy, przybił je do krzyża i umarł o 15 godzinie, aby każdy z nas mógł żyć i to żyć wiecznie! To nie jest bajka. Takie są fakty, o których wcześniej czy później sami się przekonamy. 

Wiary, wiary, wiary z okazji najważniejszych Świąt w roku - Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wszelkich potrzebnych łask od Zmartwychwstałego

dla Czytelników teologia.blox.pl i ich bliskich.

ŻYCZĘ WAM DOBRZE PRZEŻYTYCH ŚWIĄT I DOBRZE PRZEŻYTEGO ŻYCIA,

którego nic nie zastąpi.  

Wszystkiego najlepszego!   

09:22, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 kwietnia 2017

http://aros.pl/ksiazka/swiadectwo-dziennik-duchowy

http://aros.pl/ksiazka/slowo-pouczenia

Ja jednak uważam, że św. Faustyna to św. Faustyna, a Alicja Lenczewska to Alicja Lenczewska. U Alicji Lenczewskiej brakuje mi tego, co widzę w "Dzienniczku" św. Faustyny mianowicie... mistycznej świeżości, nowych odkryć, elementu zaskoczenia... Czytam Lenczewską i mam takie wrażenie, że już to znam, że gdzieś słyszałam i\ lub widziałam...

09:31, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 kwietnia 2017