| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
środa, 05 grudnia 2018
wtorek, 04 grudnia 2018

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała:"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, muł Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą sie modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby tak Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeżeli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli sie w domu.

Pamiętaj, pomódl się w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, najlepiej całą godzinę łaski od 12.00 do 13.00 na przykład różańcem. W czasie tej godziny proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych. Nie bój się prosić o łaski - nawet największe! Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników!*

*Zródło:

https://adonai.pl/maryja/?id=9109:27, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 grudnia 2018

Dziś kończymy rok liturgiczny, a jutro rozpoczynamy Adwent. 4 niedziele, trzy tygodnie to wspaniały czas, który warto wykorzystać na 3 dobre zmiany w naszym życiu! Zachęcam wszystkich do udziału w Roratach (Mszy św. roratniej), bo wtedy nie tylko Święta Bożego Narodzenia, ale cały Adwent przepięknie pachnie Świętami i błyszczy lampionami zapalonych o poranku świec. Radosnego Adwentu!

17:22, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 listopada 2018

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/203571,list-otwarty.html

Apeluję do "Naszego Dziennika", "Radia Maryja", wszystkich środowisk pro-life i ludzi dobrej woli o zorganizowanie i udział w wielotysięcznym marszu w obronie nienarodzonych dzieci! Tak jak kilka lat temu "Radio Maryja" organizowało tłumne marsze w Warszawie (> 100 tys. ludzi) w obronie wolnych mediów, tak bez względu na porę i pogodę trzeba powiedzieć: wstańcie, chodźmy! Bo nie ma ważniejszej sprawy niż ludzkie życie, a dzieci oczekujące narodzin, pełnoprawni obywatele RP, nie mają NIKOGO, prócz nas! I na to zgody nie ma: na kłamstwa pozornego poparcia dla życia i permanentne kunktatorstwo! Nie na taką władzę głosowaliśmy w 2015r.!!!

 

WSTAŃMY, PÓJDŹMY W MARSZU WOLNYCH LUDZI!

 

 

 16:18, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 listopada 2018

https://www.radiowarszawa.com.pl/minister-rolnictwa-o-eksporcie-polskiej-zywnosci-do-chin-i-arabii-saudyjskiej/

Problem organizacji produkcji i zbytu żywności tak, by jak najmniejsza część się zmarnowała (a Polska należy do niechlubnej, europejskiej czołówki) powinien być jednym z głównych zadań rządu i należy przyłożyć do tego wagę nie mniejszą niż do luki VAT. Powinien w tym celu powstać specjalny zespół złożony w szczególności z: matematyków, informatyków, humanistów (bo jedzenie to w dużej mierze życie) i specjalistów od logistyki i marketingu. Uważam, że lepiej sprzedać 100 litrów mleka po złotówce niż 50 litrów po 2 złote, a pozostałe 50 l. wyrzucić (żeby cena "nie zepsuła rynku"). Jeżeli wyrzucamy, to moim zdaniem szwankuje przede wszystkim sumienność i organizacja, biorąc pod uwagę fakt, że po tym świecie ciągle chodzi wielu głodnych ludzi. Popyt nie zależy tylko od ceny! Popyt przede wszystkich zależy od jakości, dostępności towaru i wiedzy na jego temat, zamożności obywateli - siły nabywczej ich portfeli (co pośrednio odpowiada cenie), polityki demograficznej, nastrojów w społeczeństwie, mody itp.  Jest wiele dobrych, a nawet bardzo dobrych produktów, które nie mają właściwego zbytu, bo ludzie ich nie znają.

Chińczycy już powiedzieli, że zwiększą skup drobiu, gdy z paszy zniknie GMO, więc znamy pewne rozwiązania zwiększające sprzedaż. Jakość, dostępność i wiedza! No i przede wszystkim chęć, by się tym wszystkim zająć, która powinna być naszym obowiązkiem.

A gdyby tak każde państwo z tego co ma, składało na rzecz uboższych krajów dziesięcinę?

Czy nie jest to bardziej racjonalne i uczciwe niż zostawianie na drzewach jabłek i winogron na krzakach? Albo wylewanie mleka czy spalanie świeżego chleba? Przecież za utylizację odpadów też trzeba zapłacić. 

17:36, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 27 listopada 2018
poniedziałek, 26 listopada 2018
niedziela, 25 listopada 2018
sobota, 24 listopada 2018
środa, 21 listopada 2018

http://siodma9.pl/wiadomosci/item/1809-krzysztof-bosak-glownym-haslem-naszej-kampanii-w-wyborach-do-europarlamentu-bedzie-krytyka-glupich-unijnych-regulacji

To co się dzieje w Unii wokół Polski i niektórych, prawicowych państw europejskich to przede wszystkim intensywna walka o narzucenie niszczącej, lewicowej ideologii pod płaszczem homofobii i politycznych, niemerytorycznych zagrywek. Jest rzeczą nieakceptowalną, aby ktokolwiek dopuszczał się szkalowania Polski i antypolonizmu! Jeżeli Polska postanowiła obecnie zreformować system sprawiedliwości to dlatego, że reforma sądów, powinna być podjęta lata temu, ale nie było nikogo, kto by chciał to zrobić... Jesteśmy krajem na dorobku, dźwigającym się po socjalistycznej i lewicowo-liberalnej zawierusze; to my - Polacy wywalczyliśmy wolność w 1918r. po 123 latach niewoli, to dzięki nam świat pokonał niemiecką agresję w 1945r. a w 1989r. obalił Mur Berliński i przywrócił demokrację w Europie! Europo, ucz się demokracji i wolności od Polski!

Ruch Narodowy staje się konkretną alternatywą dla prawicowych, konserwatywnych wyborców Prawa i Sprawiedliwości. 

 https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-pogrozil-palcem-poslance-pis,nId,268985512:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 listopada 2018
poniedziałek, 19 listopada 2018
sobota, 17 listopada 2018
czwartek, 15 listopada 2018

W kontekście różnych doniesień medialnych o korupcji czy też zamiarze korupcyjnym i nie tylko... warto przypomnieć sobie jak niżej.

Jest rozwój fizyczny, na który nie mamy wpływu. Bogu dzięki, bo nie ma takiego, który umiałby koordynować tak skomplikowany proces.

Jest rozwój intelektualny, na który możemy mieć wpływ i o ten zwykle mocno zabiegamy zgodnie ze współczesną kulturą. 

I jest rozwój moralny, na który MUSIMY mieć wpływ, by w ogóle rozwinąć się jako ludzie!

Wysoki rozwój intelektualny to jeszcze za mało! Brak moralności to nieustanne, niegasnące źródło problemów!

Najczęściej stawiamy sobie cele biznesowe: więcej zarobić, lepiej wypaść, otrzymać lepszą ocenę... są to wszystko cele zewnętrzne i ULOTNE!

Trzeba nam również stawiać sobie cele wewnętrzne: moralne i duchowe! - fundament naszego istnienia.  

Rozwój moralny jest nieustanną walką duchową, aby wzrastać w miłości i nigdy tej walki dosyć! Ona będzie się toczyła do ostatniego dnia naszego życia, więc spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, by taką walkę codziennie podejmować.

Społeczeństwa najbardziej cierpią wtedy, gdy jest w nich deficyt moralności, zwłaszcza wśród osób rządzących!

Jedynym, prawdziwym, odwiecznym i nieodwołanym powołaniem człowieka jest świętość! Trzeba w tej świętości bardziej wybierać prawdę i bardziej szukać prawdy niż szukać samego siebie!

08:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 listopada 2018
sobota, 10 listopada 2018

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/202989,wyzwanie-jednosci.html

Jutro - 11.11.2018r. przejdzie naszymi ulicami wielki, niepodległościowy Marsz Biało - Czerwony, marsz dla wszystkich szanujących naszą Ojczyznę, biorący początek na rondzie Dmowskiego o godz. 14.00 w Warszawie. My Polacy jesteśmy dumni z niepodległości, z trudem wywalczonej wolności, którą zabrały nam nie tylko obce państwa (obce w sensie largo), ale także, a może przede wszystkim pewne wady, które zakorzeniły się w tamtych czasach w społeczeństwie takie jak: pycha, próżność... i inne.

Jak długo Polska będzie Bogiem silna, tak długo "bramy piekielne" Jej nie przemogą!

18:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 listopada 2018

Żeby po ostatnim wpisie nie zostawić Was w minorowym nastroju, bo jakby nie było w 2015r. nastąpiło pewne pozytywne tąpniecie polityczne i wiele dobrych zmian miało miejsce (co jednak nie oznacza, że już jest dobrze) załączam poniżej piosenki rozgłośni w Luksemburgu z 2014r. i póżniej, których muzyka wprawia mnie właśnie w taki dobry humor. W końcu każdy świętuje jak chce, a marszałku Piłsudskim opowiem po 11 listopada. Bo tak! :)

https://www.youtube.com/watch?v=LLgC0ZzEj54

https://www.youtube.com/watch?v=wDjeBNv6ip0

https://www.youtube.com/watch?v=pwKkjLOHd7s

https://www.youtube.com/watch?v=2vjPBrBU-TM

12:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 listopada 2018

PiS powinien wyciągnąć wnioski z wyborów samorządowych' 2018 i tu całkowicie zgadzam się z Marcinem Wolskim, który napisał w GP z 06.11.2018r., że dla partii rządzącej zapaliło się pomarańczowe światło. Pozwolę sobie zacytować w całości ten wiersz, bo trudno z niego uronić nawet jedno słowo:

"Nie wiem, jak oceni to eksperckie grono,

ale moim zdaniem, dostaliśmy łomot.

Łomot w miastach dużych,

łomot w miastach średnich

zlali nas bogaci i niestety biedni.

Można się zabawiać żonglerką w wynikach,

mówić o wygranej w wywiadach, dziennikach...

Zapalili żółte nam światło rodacy,

czas wyciągnąć wnioski i wziąć się do pracy!"

Czego brakuje w rządach PiS? Decyzyjności! Energii! Odwagi! Wizji! Jedyny prawdziwie wizjonerski projekt to pomysł 19 dzielnicy w kampanii Patryka Jakiego, który niestety nie potrafił przyjąć zaproszenia do katolickiej rozgłośni: Radia Warszawa i w ogóle - mam takie wrażenie - napuścił powietrza wobec katolickich wyborców. 

PiS ma nadal słabowitą komunikację i brak zaplecza społecznego - jakoś nie potrafi korzystać z pomysłów i zaprosić ludzi do współdecydowania w imię dobra wspólnego. Albo przedstawia te pomysły jako swoje... - też tak bywa.

Brak reformy służby zdrowia, brak reformy emerytalnej, brak reformy w rolnictwie (o rolnikach wykorzystywanych przez zagraniczne przetwórnie owocowo-warzywne PiS przypomniał sobie po trzech latach rządów), strajki pracownicze w LOT i zrepolonizowanym Banku Pekao S.A; rządy "drużyn prezesa" w spółdzielniach mieszkaniowych i inne.

Powinien na przykład powstać Trybunał Legislacyjny, który porządkowałby prawo, przygotowywałby projekty ustaw i zajmowałby się wykładnią prawa (interpretacją ogólną), podległą zatwierdzeniu przez większość parlamentarną - pisałam o tym w jednej z petycji do Sejmu RP. Dostałam w zamian wyłącznie "wyrazy szacunku", ale dobre i to. Może kiedyś przyjdzie czas na realizację.

Największe porządki powinny nastąpić właśnie w resorcie sprawiedliwości i resorcie zdrowia.

Gdzie jest całkowita ochrona życia poczętego??!!!! Tego osoby wierzące PiS nie darują!

Wypowiedzi Mateusza Morawieckiego na "taśmach prawdy" są niestety... żenujące.

Dla przyzwoitości powiem, że celowo nie poświęcam tu miejsca rządowej opozycji, bo lepiej to robić w odniesieniu do kogoś, kto jakoś rokuje na przyszłość.

DO PRACY PiS RODACY!!!  

 

     

11:04, teologia3
Link Dodaj komentarz »W dniach 13 i 14 listopada w bazylice na Kawęczyńskiej będziemy modlic się
razem z o.Johnem Bashoborą.
O 10.00 konferencja, o 12.00 Eucharystia połaczona z adoracją i modlitwą o uzdrowienie. Zapraszam i prosze o podanie tej informacji dalej, zwłaszcza tym osobom, które mają różne trudności duchowe, depresyjne, lękowe. 

Od 9 grudnia natomiast w bazylice na Kawęczyńskiej będzie kontynuacja Niedziel Uwielbienia. Zapraszam w każdą drugą niedzielę miesiąca czyli: 9.12, 12.01, 10.02, 10.03, 14.04, 12.05 i 9.06. Program zostaje bez zmian: o 14.00 konferencja, o 15.00 Eucharystia i o 16.00 modlitwa uwielbienia. Proszę też o podanie tej informacji dalej.


09:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 listopada 2018

Dziś Dzień Zaduszny - Kościół będący wspólnotą wiernych jest jedynym, który nieprzerwanie pamięta o tych, o których nikt już nie pamięta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Życie polityczne toczy się jednak swoją drogą i już 4 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych w Gdańsku i Krakowie, w których mocno kibicuję odpowiednio: Panu Kacprowi Płażyńskiemu i Pani Małgorzacie Wassermann! 

Gdańszczanie, głosujcie na Kacpra Płażyńskiego, aby wygrała autentyczność, prostota, uczciwość, życzliwość i wiele pięknych projektów dla miasta i okolic!

Krakowianie, czas na lepszą zmianę!

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/adamowicz-nie-przyszedl-na-debate-w-gdansku/kwl1llb

https://twitter.com/kacperplazynski

09:40, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 października 2018
wtorek, 30 października 2018

Podobno nic tak nie pomaga zmarłym jak Msza święta i ofiara przekazana na misje. Tak, właśnie misje! Znane są już akcje, gdy np. nowożeńcy zrzekają się kwiatów oferowanych przez gości weselnych i proszą o przekazanie zaoszczędzonych pieniędzy na misyjną działalność Kościoła.

Bo ile takie kwiaty mogą stać w wazonie? Trzy dni? Tydzień? A z przekazanych środków pieniężnych może powstać studnia ratująca życie, szkoła wspierająca życie i wiele innych szlachetnych dzieł!

Gdyby każda osoba odwiedzająca cmentarz w najbliższych dniach (1 listopada - Święto Wszystkich Świętych, 2 listopada - Dzień Zaduszny) zrezygnowała choć z jednej doniczki żywych lub gałązki sztucznych kwiatów na rzecz misji, świat w listopadzie zakwitłby jak łąka... dobrymi uczynkami.

W Etiopii bardzo potrzebna jest szkoła. Nie kupujmy kwiatów, które zwiędną za kilka dni. Pomóżmy potrzebującym w Etiopii i wszędzie tam, gdzie ktoś naprawdę bardzo czeka na naszą pomoc.  

http://salvatti.pl/etiopia/

http://salvatti.pl/kontakt/

http://misjesalezjanie.pl/projekty-misyjne/

Bóg zapłać!

22:34, teologia3
Link Dodaj komentarz »