| < Sierpień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Tagi
RSS
niedziela, 27 maja 2018

W intencji Bogu wiadomej. Dziękuję!

22:58, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 maja 2018

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/197635,z-jasnej-gory-poplynie-modlitwa-w-obronie-zycia.html

Módlmy się na Różańcu o nawrócenie szczególnie w Europie Zachodniej, w USA, Kanadzie, Rosji, Chinach. Niech Panie dotknie łaską prawdy wszystkich zwolenników aborcji i pokaże im w niezniszczalnym lustrze prawdy co jest dobre, święte, co człowiekowi służy, a także co go strasznie i niezaprzeczalnie niszczy. Podejmijmy się od dzisiaj wielkiej Krucjaty Różańcowej w tej intencji. Wszystkim obrońcom ŻYCIA wielkie podziękowania za ich wysiłki. Ta walka jednak się nie kończy, bo nie poddamy się w obronie ŻYCIA. NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Człowiek w swych zepsuciu poszedł tak daleko, że to co piękne nazywa złem, a co okrutne i ohydne mieni mu się jako dobre i szlachetne. Tak samo było za czasu gdy żył Noe, za czasów wielkiego potopu.

Panie Kaczyński, to wstyd i hańba, że także w katolickiej Polsce, Polsce św. Jana Pawła II, w której Królową jest najpiękniejsza z Niewiast - Matka Boża, Maryja, dzieci, wszystkiego jedno z jakiego powodu, nadal są mordowane. To obciąża sumienie Pana, Pana partii - PiS jak również wszystkich ludzi sprawujących władzę w Polsce i sprawujących władzę w Europie. To jest niegodziwe i dlatego uważam za słuszne i konieczne, aby powstała partia prawicowa, dla której Dekalog chroniący życie, jest i będzie najwyższym dobrem. W świecie relatywizmu coraz więcej jest osób żyjących w rozkroku między niebem i piekłem; my takich polityków nie chcemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

08:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 maja 2018
wtorek, 22 maja 2018

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-tadeusz-rydzyk-traci-cierpliwosc-do-pis/74rb5qx

Stawianie wyżej ochrony zwierząt futerkowych od nienarodzonych dzieci, cedzenie reform i przeciąganie ich w czasie (dlaczego np. konsytucja dla biznesu weszła w życie dopiero teraz?), karuzela "urzędowska" (od urzędu do urzędu bez żadnego skutku, zostaje sąd w którym sprawa grzęźnie na kilka lub więcej lat), brak konkretnego planu reform (gdzie reforma służby zdrowia i reforma ZUS lecz bez kolejnego skoku na OFE?), brak działania, które ulżyłoby życiu zwykłemu Kowalskiemu, który pracuje na etacie i nie korzysta z 500+, te i wiele innych czynników powoduje, że znaczna część wyborców, szczególnie prawicowych, katolickich odczuwa z rządów PiS coraz większe rozczarowanie, a w zasadzie ma już dosyć. To nadal nie jest ta jakość! Ja już nie wspomnę o skargach lewicy mówiących o państwie prokuratorskim czy policyjnym (np. jeden ze znanych tygodników - "Angora" na pierwszej stronie obecnie informuje, że znanemu satyrykowi za dwa niepochlebne wyrazy nt. Polski grozi do 3 lat więzienia), w którym są tylko trzy kategorie obywateli - tych, którzy siedzieli w więzieniu, siedzą, lub będą siedzieli. A za więzienną kratą, jak poinformował "Przegląd" (nr 19, 7-13.05.2018) - bagno i demoralizacja, choć po lekturze zamieszczonego tam tekstu, czytelnik wie, że jest dużo, dużo gorzej. Nie chcemy takiej Polski! Potrzebna jest partia, która to wszystko uporządkuje; ludzie którzy z największym optymizmem będą przyjmować i wdrażać dobre rozwiązania dla naszej Ojczyzny. To nasze wady, także wady narodowe - jak pisał ks. Piotr Skarga - są największym zaczynem zła, za które później pokutę ponieść musimy i które przerodziły się w 123 lata niewoli pod zaborami. To nie państwo - niczym korporacyjna wyciskarka - ma być bogate, ale obywatel, bo parafrazując słowa króla Stanisława Leszczyńskiego, gdy obywatel biedny, kraj także biedny. Dobrze to rozumieją te zachodnie kraje, które gotowe są nawet zrzucać pieniądze z helikoptera (tzw. "helicopter money") czyli dawać je za nic, po to tylko, by przez wydatki nepędzać koło zamachowe gospodarki. Ale nie rozdawnictwo czyni Rzeczpospolitą silną, o nie! Chodzi o coś dużo więcej! O porządek w prawie, sprawiedliwość, moralność, zapał i odwagę w podejmowaniu dobrych decyzji, o solidarność z najsłabszymi, o uszanowanie godności każdego człowieka, także tego pozbawionego wolności. Na takie i tylko na takie osoby warto głosować w wyborach samorządowych i parlamentarnych, także do Parlamentu Unii Europejskiej. Nawet wiedza - choć pożądana i bardzo przydatna - nie stoi wyżej niż cechy i charakter człowieka, bo szlachetny człowiek dobrej woli zrobi więcej, niż ten który takiej woli nie posiada. Dziś wiedzę, w dobie globalnej cyfryzacji, bardzo łatwo posiąść, ale charakter, światopogląd, nawyki to wykuwa się w człowieku przez całe dziesięciolecia, dlatego tak trudno je zmienić i stąd tak wielka rola także właściwej, szkolnej edukacji, która nie tylko na wiedzę, ale też na wrodzone talenty, moralność i rozwój emocjonalny położyłaby nacisk.

Trzeba przyznać w prawdzie, że PiS robi dobre rzeczy, rzekłabym w formie: słudzy (minister - łac. sługa) zwyczajni jesteśmy, wykonujemy to, co trzeba wykonać, ale jak napisałam powyżej, to jeszcze nie jest TA JAKOŚĆ.

Chcemy realizacji Polski naszych marzeń, nie "jutro" czy "pojutrze", bo ważne jest dziś i teraz!       

10:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 maja 2018

Biskupi w opustoszałych kościołach w Europie Zachodniej powinni postarać się o peregrynację Matki Bożej w Jej cudownym wizerunku. Ta, która była i jest pełna łaski, pełna Ducha Świętego, na pewno nie odmówi swojej pomocy.

12:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/197381,mocne-przeslanie-do-swiata.html

Prawda jest zawsze tylko jedna i ona jest taka, że kto nie ma w sobie Ducha Świętego, kto nie jest mieszkaniem Ducha Świętego, w tym żaden inny, dobry duch nie mieszka, bo takigo ducha po prostu nie ma. Człowiek jest z natury istotą duchową. Ma ciało, psychikę... i ma także ducha. Po czym poznajemy Ducha Świętego? Jak mówi dzisiejsza Ewangelia, po owocach czyli po tym, czego możemy doświadczyć. A owocem Ducha Świętego jest miłość, uprzejmość, łagodność, cierpliwość, opanowanie. Owocem zaś złego ducha: kłamstwo, rozłam, spór, gniew, wojna, przemoc, nienawiść. My wszyscy potrzebujemy bardzo, ale to bardzo Ducha Świętego i jego darów: roztropności, rady, męstwa, rozumu.

Niech zstąpi Duch Twój (Panie Boże) i odmieni oblicze ziemi, tej ziemi, amen.  

Módlmy się za Polskę, za Europę, Rosję, Amerykę, Afrykę, Bliski Wschód i daleką Azję. W tych dniach módlmy sie szczególnie za Irlandię, która może i powinna 25 maja br., powiedzieć głośno NIE! w referendum w sprawie dopuszczalności aborcji. Irlandczycy, pilnujcie ucziwości i kontrolujcie wybory! Kto chce zwalczyć życie, temu nieobce są wszelkie inne, brutalne metody. Módlmy się za Wielkich tego świata, aby całe ich życie było świadectwem ŻYCIA, a nie śmierci, po to by mogli kiedyś otrzymać życie wieczne, ale już tu i teraz cieszyli się z tego nieustannie i doświadczali pokoju Ducha Świętego. MÓDLMY SIĘ!

12:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2018
czwartek, 10 maja 2018

https://www.garda.com/crisis24/news-alerts/117231/ireland-anti-abortion-rally-in-dublin-may-12-update-1

Jest to nie do pomyślenia, by w XXI wieku tłumaczyć, że życie zaczyna się od początku, czyli od momentu poczęcia. Jest to nie do pomyślenia, by ktoś śmiał wysuwać hasła: " mój brzuch, moja sprawa"... , bo nikt nikomu brzucha, głowy, nerek czy czegokolwiek innego nie urywa i nie odbiera, niech robi z nim co chce, licząc się z tym, że kiedyś za wszystko odpowie przed Bogiem.

Życie jest święte i nikt nie może rościć sobie prawa do panowania nad życiem drugiego człowieka! NIKT. Jeśli już to Bóg jeden, bo On i tylko On jest Dawcą życia.

Czy ci, którzy dziś optują za aborcją, mieliby jakiekolwiek prawo głosu, gdyby ich matka dokonała na nich aborcji?? Gdzie by teraz byli, no gdzie?!!!!

Zobaczcie skąd są naciski w sprawie referendum, które w Irlandii odbędzie się 25 maja 2018r. w sprawie legalizacji aborcji. Jak głosi ww. artykuł, naciski są z ONZ i Rady Europy. To szaleństwo!!! Konsumpcyjny DZIKI ZACHÓD jest w pełni cywilizacją śmierci!!! W samej Wielkiej Brytanii aż co piąty obywatel ginie śmiercią męczeńską, jako ofiara w szponach aborcji. Niska i wadliwa kultura prawna sprawia, że wszystkie wojny do tej pory na świecie, nie przyniosły razem tak krwawego żniwa jak aborcja. Jeśli aborcja jest pierwszym powodem wszystkich zgonów na świecie, a jest, jeśli lekarze zamiast leczyć zabijają, to nazwa "służba zdrowia" jest tylko pustym sloganem. Kto może zapewnić, że taki lekarz w innych przypadkach, na dorosłych pacjentach nie zachowuje się podobnie?? 

Nie chcemy takiej Unii Europejskiej!!! Chcemy Unii Wolnych Narodów - organizacji praworządnej, sprawiedliwej, moralnej, szanującej życie każdego człowieka! Nie chcemy swądu śmierci i smrodu ciężkich grzechów z jakiegokolwiek powodu. Wierzę, że taka Unia Wolnych Narodów jest możliwa i bardzo realna, taka która potrafi zbudować nowy, lepszy ład na fundamencie korzeni chrześcijańskich i ideałów, przyświecających założycielom Unii Europejskiej. 

Już 12 maja o godz. 14.00 czasu lokalnego w Dublinie na Merrion Square odbędzie się wiec obrońców życia!!! Apeluję także do Polonii, aby bardzo licznie na niego przybyła.

Wspomóżmy ich wszystkim, czym możemy także słowem i modlitwą, bo przeciwnicy życia są bardzo głośni i nie szczędzą pieniędzy na biznes pro-aborcyjny. Są tym głośniejsi, im mniej racjonalne są ich argumenty. Taka metoda, taki PR! 

Dziecko urodzone, to dziecko ocalone, które w najgorszym wypadku można oddać do adopcji. Nawet w najgorszej sytuacji jest zawsze jakieś jedno dobre wyjście. To wyjście toruje PRAWDA. Prawda o tym, że każde życie jest święte, nikt nie jest gorszy ani lepszy i życiu należy się szacunek. Gorąca prośba o modlitwę i pełną mobilizację obrońców ŻYCIA.  

18:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 maja 2018
środa, 02 maja 2018

http://wyborcza.pl/7,75398,23337428,protest-w-sejmie-matki-zawiedzione-postawa-andrzeja-dudy-zmienia.html

Program 500+ to filar podtrzymujący ZUS, konsytutucja dla biznesu to filar - poprzez zwiększenie aktywności gospodarczej - podtrzymujący fiskusa; opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych i banków umożliwi zwiększenie składki Polski do budżetu UE, które zapowiedział Premier. A co państwo potrafi zrobić zupełnie bezinteresowanie, dla tych którzy naprawdę takiej pomocy potrzebują? Co państwo potrafi zrobić także bezkosztownie, aby być bliżej obywatela? Na przykład usprawnić pracę urzędów obsługujących petentów, tak aby co drugi dzień urzędy te pracowały do godz. 20.00. 

Wskazywanie, że (zakończony ugodą) prostest niepełnosprawnych pociągnie protesty innych grup społecznych jest niedobrym argumentem. Skąd wziąć pieniądze? Z lepszego zarządzania środkami budżetowymi i np. koniecznej reformy służby zdrowia, o której zresztą tuż po objęciu władzy w bieżącym roku, mówił sam Premier Morawiecki. Jest naprawdę nadal wiele obszarów - które w interesie państwa i samego społeczeństwa - mogłyby wyglądać lepiej.

 

 

08:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2018
poniedziałek, 23 kwietnia 2018
sobota, 14 kwietnia 2018

https://aros.pl/ksiazka/wszystkie-dzieci-sa-zdolne

 

"Kiedy miałem 5 lat, mama mówiła mi, że szczęście jest kluczem do prawdziwego życia. Gdy poszedłem do szkoły, zapytali mnie, kim chcę być, gdy dorosnę. Odpowiedziałem: "Chcę być szczęśliwy". Powiedzieli mi, że nie zrozumiałem pytania. Ja im powiedziałem, że nie rozumieją życia".

 John Lennon

14:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://aros.pl/ksiazka/dosc-kato-lipy-ks-jan-kaczkowski-o-jezusie-celebrycie-audiobook

Papież Jan XXIII na pytanie o to, ile osób pracuje w Watykanie odpowiedział: "Najwyżej połowa".

Cóż, taka odpowiedź humorystyczna, inteligentna daje jednak więcej do myślenia niż nudne, zakurzone elaboraty i implikuje, że równie dobrze może to być 10 czy 30% w porywach do 50%. A tak naprawdę mówi o tym, że niestety nie wszyscy pracują, tak jak powinni i to jest - moim zdaniem - największa słabość Kościoła.

Jestem ciekawa idąc dalej tym tropem ile osób pracuje w polskim Sejmie, w Europarlamencie, w sądownictwie, tak zwanej służbie zdrowia, w szkolnictwie... Też "najwyżej połowa'?? 

13:57, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 kwietnia 2018

W przededniu 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej trzeba wyraźnie powiedzieć dwie rzeczy, po pierwsze: tak, była to straszna tragedia, która nie wzięła się znikąd. To absolutnie pewne. Lecz jest coś jeszcze dużo gorszego i o tym, tym bardziej trzeba mówić dzisiaj i nie tylko dzisiaj. Zawsze, aż do skutku! Dziś właśnie obchodzimy Dzień Świętości Życia. To nie jest przypadek. Jutro rocznica, a dziś święto życia! Od czasu objęcia rządów PiS zginęło w naszym kraju ok. 2,5 tysiąca dzieci nienarodzonych, pełnoprawnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Ilu wśród nich mogło być: prezydentów, biskupów, ministrów, lekarzy, dobrych i zwyczajnych ludzi, to tylko jeden Pan Bóg wie. Niestety! Pytanie dla partii rządzącej: jak po czymś takim jak katastrofa smoleńska można się jeszcze opowiadać za śmiercią? No jak? Prezydent RP, który wygrał wybory - tak sądzę i zapewne nie tylko ja - ponieważ był jedynym kandydatem zdolnym do faktycznego zastąpienia Bronisława Komorowskiego, otóż ten Prezydent także nie występuje z inicjatywą ustawodawczą w sprawie ochrony bezbronnych dzieci, a przecież zapewniał, że chce być prezydentem wszystkich Polaków.... czyli także tych najmniejszych.

Co za ból, panowie politycy sprawiacie na żywej tkance społeczeństwa. Gdzie wasza odwaga, gdzie wasz patriotyzm, gdzie wasza zdolność do skutecznej obrony innych? Badacie wnikliwie słupki sondażowe oczekując poparcia od społeczeństwa, a co z waszym poparciem? Czy my, obywatele RP możemy rzeczywiście na was liczyć? Czy liczy się może coś innego!

W uroczystościach 8-rocznicy katastrofy smoleńskiej nie będę brać udziału... są jeszcze gorsze w tym kraju tragedie.

I dopóki serce tego nie zna, a rozum nie potwierdzi, nikt nie może o sobie powiedzieć, że ma czyste sumienie, że jest nawrócony!

20:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »

NIE MAM NIC WSPÓLNEGO Z REKLAMAMI ZAMIESZCZANYMI NA STRONIE BLOGU TEOLOGIA.BLOX.PL I NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚĆ TYCH REKLAM

19:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 kwietnia 2018

https://www.youtube.com/watch?v=ONjH5MBnzGk

Przeraża, naprawdę przeraża, że po 100 latach od napisania "Syzyfowych prac" system szkolnej edukacji wiele się nie zmienił. Że jest to dalej system typu "nauka dla szkoły", a nie "nauka dla życia". Że główną metodą nauczania jest - jak gdzieś napisał Żeromski - "czcze gadanie", że uczniowie (wszyscy poddani jednakowym rygorom) opuszczają często szkołę z  niedorozwojem własnego potencjału (także niedorozwojem emocjonalnym i moralnym), a do tego szkolne nerwice... i tak dalej, i tak dalej. Hektolitry negatywów, całkiem zasłużonych i słusznych, można wylać na współczesny system szkolny, a przecież były i to od dawna myśli, prądy, reformatorzy wskazujący właściwy kierunek rozwoju szkolnictwa. Niewątpliwie takim reformatorem był także... Stefan Żeromski, co słychać wyraźnie w "Syzyfowych pracach". Jaka powinna być współczesna szkoła? Bez ocen (1,2...6), ławek i prac domowych, za to z jednym końcowym egzaminem na koniec semestru lub roku szkolnego? Z ocenami w formie opisu np. ułamki masz dobrze opanowane, ale liczby wymierne wymagają powtórki? Z warsztatami na lekcjach i odrabianiem pracy domowej w szkole zamiast w domu? Z inspirowaniem ucznia i ukazywaniem mu życia jako niezwykłej, niepowtarzalnej przygody, w której wszystkie elementy do siebie pasują? To już byłoby coś!

22:19, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 marca 2018

Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego.

Refleksji nad tym co piękne, wieczne, nieprzymijające, co jest samym życiem, bo jakże bardzo nam tego Życia w życiu potrzeba!

Niech Chrystus zmartwychwstały, który przychodzi z łaskami spotka się z naszą wiarą. Prawdziwą wiarą! Łaska i wiara dają cud!

Niech Pan życia przyniesie życie wszsytkim nienarodzonym dzieciom i usunie zło wojny, z terenów nią objętych. Niech wyzwoli wszystkich ciemiężonych i prześladowanych.

Alleluja!

07:40, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 marca 2018