| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi
RSS
środa, 01 sierpnia 2018

https://www.youtube.com/watch?v=iMKCh12Naxo

Wojna rodzi się wtedy, gdy w człowieku przegrywa człowieczeństwo.

Wojna to taki straszny dramat, w którym obie strony ponoszą dotkliwe straty.

Wojna to śmiercionośny wynalazek zachłannych szaleńców.

10:37, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 lipca 2018

https://www.youtube.com/watch?v=R0rhC90Z4ok

https://www.youtube.com/watch?v=FxYw0XPEoKE

Miała piękną duszę, chociaż... pogubioną, do czego w znacznym stopniu przyczyniły się błędy w okresie dzieciństwa: surowość matki, porzucenia, molestowanie... Rozchwiane emocje, które są największą plagą XXI wieku, nie biorą się znikąd.

Ale kto, umie tak zaczarować jak Ona?22:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://pdf.milujciesie.org.pl/pl/milujcie-sie/346-milujcie-sie-2018-1.html

Znakomite świadectwo P. Romana Kluski, który dzieli się bardzo istotnymi wskazaniami dotyczącymi zarządzania firmą i nie tylko. W ciągu zaledwie 8 lat zbudował od zera biznesowe imperium! Szkoda, że ci którzy sprawują władzę, nie mają takiej wiedzy... Zamiast tego najczęściej serwują mizerię z klopsem.

18:04, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lipca 2018

https://aros.pl/ksiazka/kim-jestesmy---a-kim-moglibysmy-byc

Przepis na społeczeństwo konsumpcyjne? Trzeba zabrać mu czas i wpędzić w rozgoryczenie związane z brakiem możliwości odkrywania i tworzenia, a pójdzie za każdym "zaklinaczem węży", który obieca, choć na krótko, lepsze perspektywy na przyszłość, nawet jeśli sprzedaje skarpetki na szelki, majtki z golfem czy suche przestworza Pacyfiku. Proste?  

10:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 lipca 2018

"Pracownicy socjalni z reguły nie stwierdzali nieprawidłowości i niedociągnięć, co stoi w sprzeczności z opiniami niemal 70 proc. seniorów uczestniczących w anonimowym badaniu ankietowym, według których otrzymywane wsparcie bywało niezadawalające. Badani ponadto skarżyli się, że odczuwają mocno swoje osamotnienie i brak częstszych kontaktów interpersonalnych. Zaznaczali, że nie mają możliwości porozmawiania z osobami świadczącymi pomoc, tylko zaspakajane są ich podstawowe potrzeby życiowe. Świadczona pomoc sprowadzała się do szybkiego i sprawnego załatwienia różnych spraw, często poza domem podopiecznego. Tylko 18 osób starszych uczestniczących w badaniu NIK (4 proc.) stwierdziło, że opiekunowie towarzyszą im w spacerach, rozmawiają z nimi i doradzają w sytuacjach problemowych"*. 

To tylko fragment bieżącego raportu NIK nt. opieki, a właściwie jej braku, nad seniorami ze strony państwa.

Proboszcz z pobliskiej parafii w Warszawie zaznaczę, a nie w Kozich Trąbkach czyli na głębokiej prowincji, ujął sprawę bardzo krótko i wstrząsająco. Po tegorocznej kolędzie wielokrotnie ogłaszał z ambony, iż poszukuje stałych wolontariuszy do pomocy osobom starszym i robienia porządków pod warunkiem, że nie będą to osoby wrażliwe, które mogą reagować wymiotami. O tym jak wygląda opieka nad starszymi osobami ze strony tzw. opiekunów socjalnych niech zaświadczy przypadek 85- letniej kobiety, którą opiekunka socjalna zamknęła w mieszkaniu na całe, tegoroczne Święta Wielkanocne, nie zostawiając nikomu klucza. Gdy znajoma staruszki bezskutecznie pukała sądząc, że starsza pani zasłabła, wezwała straż, która z hukiem wyważyła drzwi. Kobieta tymczasem siedziała na środku pokoju i płakała. Po tym jak zabrało ją pogotowie do szpitala, po kilku dniach nastąpił zgon.

Kilka miesięcy przed tym dramatem, miał miejsce zupełnie inny. Starsza pani (ta sama) całkowicie zapłakana, siedząc w otwartych drzwiach wzywała policję. Twierdziła, że jej opiekunka socjalna przyszła z koleżanką i... z domu zginął telefon oraz pieniądze. Na ile te zarzuty potwierdziła policja, która przyjechała na miejsce zdarzenia, tego nie wiem, ale wiem na pewno, że państwo nie zdaje egzaminu z opieki senioralnej. Na miejscu odpowiedniego resortu wzięłabym się ostro do roboty. Uwaga! Ten problem dotyczy także innych krajów europejskich np. Austrii. To jest niedopuszczalne, aby starsi ludzie, dosłownie i w przenośni, gnili w swoich domach, tak jak niedopuszczalne jest aby UE chowała głowę w piasek w tym względzie. Tym bardziej, że to co potrzebne najbardziej to sprawna ogranizacja, uczciwość i empatia. Jeśli szkoła nie będzie przekazywała konkretnych kompetencji społecznych i emocjonalnych, to zawsze jako społeczeństwo będziemy borykać się z wieloma problemami, bo największym problemem jest czynnik ludzki. Jak powiedział Horst Kohler (prezydent Niemiec): "Istnieje na świecie tylko jedna rzecz, która jest bardziej kosztowna niż edukacja - brak edukacji". Dodajmy szybko - brak właściwej edukacji, bo ogromna liczba absolwentów szkół nie nabywa żadnej z cech, przygotowujących do życia: wiary w siebie, solidnej wiedzy, wewnętrznej motywacji, skutecznej komunikacji i zbioru innych wartości dotyczących poszanowania życia, rzetelności, czy uczciwości.  I jeszcze jedna dygresja, której nie odpuszczę. Rząd RP podjął pomysł, aby osoby niepełnosprawne były pośrednio finansowane przez milionerów (osoby o bardzo wysokich dochodach). Dlaczego jednak nie opodatkować osoby uzależnione od alkoholu? Czy gros niepełnosprawnych to nie ofiary wypadków, spowodowanych przez alkoholików? Dlaczego lekarz prowadzący działalność gospodarczą jest opodatkowany podatkiem 20%, podczas gdy właściciel sklepu prowadzący sprzedaż alkoholi powyżej 1,5% zaledwie podatkiem 5,5%?!!?!?! Wiadomo, że ten lekarz przerzuci swój wysoki podatek na pacjentów (wyższe koszty usług), a kto zapłaci za koszty niskiego podatku od alkoholi???

MY, WSZYSCY. I całe następne pokolenia.

Co należy zrobić? Skatalogować usługi opiekunów socjalnych, weryfikować je znienacka i rzetelnie, zapewnić osobom potrzebującym całodziennej opieki możliwość przebywania w ośrodku dziennym lub całodobowym (w zależności od stanu zdrowia). Nade wszystko należy zatrudniać ludzi o właściwych kompetencjach i wartościach. Już samo słowo "człowiek" do wielkich, humanitarnych rzeczy zobowiązuje!

 

*https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/seniorzy-bez-opieki.html 

20:18, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 lipca 2018
poniedziałek, 16 lipca 2018
piątek, 13 lipca 2018
czwartek, 12 lipca 2018

http://stopnop.com.pl/

Projekt poparłoby więcej osób, gdyby akcja była bardziej nagłośniona/ medialna. Wśród popierających jest m.in. KUKIZ'15.

14:29, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 lipca 2018

Świat nas uczy, że w życiu liczy się tylko sukces.

A Bóg nam mówi, że największym sukcesem jest miłość.

08:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 lipca 2018

Jesteśmy w trakcie obchodów 75 rocznicy rzezi dokonanej przez Ukraińców, w której w sposób bestialski zostało zamordowanych ok. 130 tys. Polaków tylko dlatego, że mieszkali na Ukrainie i byli Polakami. Film Wojciecha Smarzowskiego pt."Wołyń" obnaża na ile może tą okrutną prawdę. Jeszcze głośniej o tej prawdzie mogą krzyczeć ekshumowane ciała w grobach zbiorowych ofiar ludobójstwa i zapewne dlatego strona ukraińska tak się przed tą ekshumacją wzbrania. Uważam, że sprawa jest na tyle poważna, że powinniśmy uzależnić wizy wjazdowe dla Ukraińców od możliwości przeprowadzenia ekshumacji. W tym miejscu zapewne podniesie się niejeden głos dotyczący konieczności sprowadzania na nasz rynek imigrantów, spośród których pierwsze miejsce zajmują właśnie Ukraińcy, a drugie... Niemcy (sic!). Tylko czy naprawdę potrzebujemy imigrantów??? Co z Polakami, którzy za rządów PO-PSL masowo emigrowali za chlebem, a teraz nie przekonuje ich powrót za 2-3-4 tysiące złotych, najczęściej w ramach własnej działalności i umów śmieciowych? Co z Polakami wysiedlonymi na Wschód i zamieszkującymi na Wschodzie? Dlaczego Niemcy potrafiły bardzo skutecznie sprowadzić setki tysięcy swoich rodaków z Kazachstanu i okolic, a my nie!

Imigranci łatający dziurę na rynku zatrudnienia nie przyczyniają się ani do poprawy prawa przez rząd, ani do większego respektowania praw pracowniczych (a w tym obszarze jest w naszym kraju szczególnie wiele do zrobienia), ani do wyższych zarobków pracowników. Przeciwnie. Tylko w czasie jednej z moich wizyt w banku usłyszałam o kilku osobach, które przyszły do wielkiej instytucji kredytowej po poźyczkę w kwocie 1-2,5 tysiąca złotych. Gdzie zatem Polska mlekiem i miodem płynąca, z wystąpień objazdowych PiS, które mają obecnie miejsce? Tak, są pewne zmiany in plus, ale 3/4 jest nadal do zrobienia. Potrzeba wyższych wartości i wyższego poziomu energii, bez naśladowania najgorszych wzorców korporacjonizmu.  

Jedną z największych chorób XXI wieku jest... powierzchowność. Ślizgamy się problemach, nie przeprowadzamy dogłębnej analizy, nie wnikamy w przyczyny, a potem oszukujemy samych siebie, że problem rozwiązaliśmy i że inaczej się nie da. To się dzieje w szkole, u lekarza, w sądzie, w prokuraturze... praktycznie wszędzie. Zachowujemy się jak dentysta, który widząc próchnicę, nie oczyszcza zęba, tylko nakłada kiepskiej jakości plombę, a potem dziwi się, że boli i zaraz przestaje się dziwić, bo wbudowane mechanizmy obronne wytłumaczą każde dyletanctwo.

Ciekawym zagadnieniem jest druga pozycja Niemców na liście imigrantów w Polsce, którzy mówią - jak doniósł dzisiejszy "Poranek siódma - dziewiąta" na falach Radia Warszawa - że w Polsce czują się bardziej wolni i jako przykład podają możliwość uczenia dzieci w domu, która jest w Niemczech zabroniona. Współczesny model szkolnictwa to feudalny i szkodliwy przeżytek, więc zgadzam się całkowicie w tym aspekcie z naszymi sąsiadami, ale widzę też za tym pragnieniem wolności w szkolnictwie ucieczkę od jeszcze groźniejszego genderyzmu i kar, którym poddawani są rodzice w Niemczech, jeśli nie wyrażają zgody na tą szkodliwą ideologię wobec własnych dzieci.  

 

 

 

10:34, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 lipca 2018

Bóg jest blisko i mówi do każdego z nas, ale spotyka się tylko z tymi, którzy chodzą Jego drogami.

Bo mozna być blisko kogoś i wcale go nie spotkać!

10:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23649180,prezes-naduzyl-uprawnien-wobec-stewardess-to-sa-pomowienia.html

Większość urzędników państwowych nigdy nie pracowała w korporacji i nie ma bladego pojęcia, jak ona wygląda, dlatego (chyba dlatego?) przyjmują korporacyjny model działania, w którym po pierwsze, po drugie i po trzecie liczy się zysk. Czy naprawdę zysk jest taki ważny i jakie wartości trzeba często poświęcić, by go osiągnąć - o tym w późniejszym czasie. 

10:19, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 lipca 2018

Powinien powstać Międzynarodowy Trybunał Historyczny Pojednania i Pokoju, który badałby wszystkie zbrodnie wojenne w okresie ostatnich 200 lat, oceniałby ogrom strat i nakładałby kary zadośćuczynienia, przede wszystkim w formie materialnej (np. przez poprawę infrastruktury), by ominąć ewentualne pułapki oszustw i korupcji, i by to zadośćuczynienie służyło całemu społeczeństwu, a nie tylko niektórym grupom.

Orzeczenia tego Trybunału, działającego "z urzędu" i złożonego z ludzi o wybitnych kompetencjach moralnych, byłyby obowiązujące społeczność międzynarodową i raz na zawsze kładłyby kres wszelkim roszczeniom.

To nie tylko dlatego, by sprawiedliwości stało się zadość, ale także po to, aby upiory historii i dawno zadanych ran, nie powstawały więcej i nie jątrzyły. Aby nikt więcej nie miał także ochoty poddawać się im teraz i w przyszłości. Rzecz bowiem w tym, że właśnie w ciągu ostatnich 200 lat wiele narodów doświadczyło holokaustu. Byli to nie tylko Żydzi - o czym wszyscy dobrze wiemy, ale również Polacy, którzy przez 123 lat nie mieli swojego państwa (zabory rosyjsko-prusko-austriackie) i doświadczyli zbrodni XX wieku, w tym m.in. w Katyniu (Rosja) i na Wołyniu (Ukraina); byli to Ormianie eksterminowani przez Turcję; mieszkańcy Afryki, na których mordów dokonywały tzw. cywilizowane kraje zachodnie; były to także inne narody. Jest takie ciekawe powiedzenie, że brakującym ogniwem pomiędzy szympansem a człowiekiem cywilizowanym w teorii Darwina, jesteśmy właśnie... my! 

Może zatem najwyższy czas, by odnaleźć w tym współczesnym świecie człowieka cywilizowanego i naprawić dokonane krzywdy.     

https://www.teleman.pl/tv/Wolyn-Nierozliczone-Ludobojstwo-1504313

https://www.teleman.pl/tv/Wolyn-1632691

ps. Ten wpis musiał się spodobać Panu Bogu, bo kilka godzin później znalazałam, leżący na drodze wielki bukiet pięknych, pąsowych róż. Powędrowały do parafialnego kościoła, w którym ołtarz tego dnia - jak rzadko kiedy - nie miał żadnych, kwiatowych dekoracji. 

13:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 lipca 2018

http://www.empik.com/natura-plus-zdrowie,p1133379162,prasa

W ostatnim numerze kwartalnika "Natura plus zdrowie" (numer 09/2018) jest szalenie ciekawy artykuł, przedruk z książki pt."Nie spiesz się do trumny. Czy zdrowiej jest umrzeć?" czeskiego autora - Tomasa Kaspara, która właśnie ukazała się w Polsce, a w Czechach jest już bestsellerem! Otóż jak czytamy we fragmencie, skuteczność chemioterapii to ok. 30% w leczeniu raka, czyli efektywność którą sami lekarze oceniają jako poziom placebo. Rzeczywista skuteczność, z uwagi na to, że większość pacjentów jednak umiera po kilku latach (a to obtrąbiane jest jako sukces) wynosi ok. 3%. Tymczasem medycyna nieakademicka (metody alternatywne, ale broń Boże niemające nic wspólnego z duchowością - red.) ma skuteczność co najmniej na poziomie 40% rzeczywiście wyleczonych pacjentów, gdy rak zanika i już nie wraca. Dla większości osób będzie to pewnie szokiem, że "chemioterapia powstała z broni masowego rażenia, z bojowego środka zwanego iperytem. Chemicy wymienili w nim tylko jeden atom, aby nie zabijał tak szybko. Są to tak silne trucizny, że ludzie pracujący z tymi chemicznymi substancjami stosują najpotężniejsze przeciwchemiczne środki ochronne"*

To między innymi z tego powodu, warto poprzeć procedowaną obecnie w Sejmie RP petycję o powstanie komisji śledczej ds. szczepień i funkcjonowania służby zdrowia.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PETYCJA&NrPetycji=BKSP-145-342/18

Proszę poprzyjcie gorliwie ten wniosek! Tu ważą się losy nas i wielu innych pokoleń.

*źródło: "Natura plus zdrowie", numer 09/2018 s. 69

 

09:11, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lipca 2018

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-07-02/sejmowa-komisja-powolala-specjalna-podkomisje-ws-projektu-zatrzymaj-aborcje/

PiS (przede wszysktim z tego powodu) zasługuje na votum nieufności, i tak jak konsekwentnie projekt ratowania ludzkiego życia jest Sejmie przerzucany z jednej komisji do drugiej bez wyraźnego, pozytywnego efektu - "gorący kartofel", tak trzeba konsekwetnie wyrazić swoją dezaprobatę w nadchodzących wyborach z tego, że czołowa partia w Europie wpisuje się w zachodnią ideologię śmierci.   09:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 lipca 2018

"Bóg nie uczynił śmierci i nie cieszy się ze zguby żyjących. Stworzył bowiem wszystko po to, aby było, i byty tego świata niosą zdrowie: nie ma w nich śmiercionośnego jadu ani władania Otchłani na tej ziemi. Bo sprawiedliwość nie podlega śmierci. Dla nieśmiertelności bowiem Bóg stworzył człowieka, uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą" (Mdr 1,13-15;2,23-24).

09:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 czerwca 2018

https://pl-pl.facebook.com/PatrykJaki/

Wczoraj na warszawskich Bielanach odbyło się spotkanie kandydata na urząd prezydenta m. st. Warszawy - wiceministra sprawiedliwości i posła na Sejm RP - P. Patryka Jakiego z mieszkańcami miasta. P. Patryk Jaki mówił o tym, że Warszawa potrzebuje rzeczywistych zmian, np.: budowy licznych przedszkoli i żłobków, budowy 5 mostów, budowy obwodnicy rugującej korki i smog, przywrócenia do życia licznych i zrujnowanych obecnie obiektów sportowych (np. Stadionu Gwardii czy Skry) z zajęciami dla dzieci i młodzieży (bezpłatnymi lub nisko odpłatnymi); znacznie szybszej budowy metra (np. w Madrycie tylko podczas jednej kadencji burmistrza powstało 50 km. metra, podczas gdy PO w czasie kilkunastu ostatnich lat wybudowało raptem ok. 9 km.). Urzędy powinny działać przez co najmniej 2 dni w tygodniu do godz. 20.00 z możliwością odwiedzin urzędnika w mieszkaniach osób niepełnosprawnych i starszych. Patryk Jaki mówił także o konieczności powstania "domu wytchnienia", w którym opiekunowie osób niesamodzielnych na określony czas mogliby zostawić swoich podopiecznych pod profesjonalną opieką lekarzy i pielęgniarek. Poruszona została także kwestia możliwej 5 - krotnie szybszej budowy mieszkań komunalnych i lokali socjalnych i inne palące sprawy stolicy... 

Prezentację programu dla Warszawy wielokrotnie przerywano gromkimi brawami, a całą prezentację zakończyła owacja na stojąco. Nic dziwnego. Warszawa potrzebuje uczciwych i oddanych ludzi, wrażliwych społecznie, którzy znają jej potrzeby i odważnie stawią czoła problemom.

10:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »