| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
niedziela, 11 marca 2018
sobota, 10 marca 2018

Jest wielu celebrytów, wielu biznesmenów, wielu polityków... I oni wszyscy w oczach tego świata, uchodzą za wielkich. Tymczasem mało wśród nich, niestety, ludzi wielkich duchem! Inna rzecz, że zlaicyzowane media nie lubią ludzi wielkich duchem, bo takich trudniej zmanipulować czyli gorzej się na nich zarabia. 

Bez postępu moralnego nie ma w świecie żadnego postępu! Sam postęp ekonomiczny, techniczny, czy jakikolwiek inny, nie wystarczą. Nie wystarczą do tego, by człowiek był szczęśliwy i spełniony. Dlatego Bóg, który nieustannie nawołuje do nawrócenia jest najwyższą, najbardziej sprawczą siłą postępową na świecie!  Czasem zwykły "Szewczyk Dratewka" bierze pod tym względem na głowę niejednego polityka...

Są jakby dwa, przeciwne sobie nurty. Humanizm i materializm. Otóż ojczyzną wszystkich ludzi jest człowieczeństwo, a nie materializm. Materializm, który przedmiotowo traktuje drugiego człowieka jako źródło zysku i wyzysku, także w mocno zakamuflowany sposób, to ziemia wyklęta, pustynia o spękanej ziemi, ostra patologia. I tu nadrzędna rola państwa by takie patologie tępić, bo państwo które na nie pozwala w sposób bierny lub nie daj Boże czynny, samo jest patogenem. Weżmy korporacje, w których tak często posłuszeństwo ma absolutną górę nad wszystkim, nawet nad zdrowym rozsądkiem, niczym w koszarowej fali. Prezesi, którzy nie wiedząc czemu, w gazetach wykrzykują: inwestorzy nie zawiodę was! - zamiast: klienci nie zawiodę was! Czy można mieć złote jajko (czytaj: wysokie zyski), nie troszcząc się o złotą kurę? Poleci gdzie pieprz rośnie i szukaj wiatru w polu, aż znajdzie kogoś, kto będzie ją dobrze i godnie traktował.  

Dlaczego na przykład ciągle nie ma całkowitej ochrony dzieci nienarodzonych? Ja już to mówiłam i będę mówić dalej. PiS ma za to niedarowane! Za ten strach, za ociężałość, za brak wyższych wartości. To jest ciągle Polska w powijakach, której daleko do "Polski naszych marzeń", nie tylko ze wzlędu na dzieci nienarodzone, ale ze względu na nie przede wszystkim. 

Gdy słyszę głos ubranych w bogate piórka ekonomistów, którzy lamentują jak te jerozolimskie płaczki, że wzrost wynagrodzeń w handlu i gastronomii obniży rentowność firm, nadto wolne niedziele także im niechybnie zaszkodzą, to jakbym zaraz słyszała Jezusa na drodze krzyżowej, który płacz ten ucina krótko: Wy nie płaczcie nade mną, wy płaczcie nad sobą...  

19:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 marca 2018

Tak, w wielu krajach nie ma obowiązku chodzenia do szkoły, to straszne, ale współczesna szkoła też jest straszna. Czekam i może dożyję takich czasów, w których obowiązek wielogodzinnego siedzenia w ławce (jakie to niezdrowe!!), codziennie... a chodzi przecież o dziecko, skondesowaną energię w niepohamowanym pędzie poznawania świata, zostanie uznany za łamanie praw człowieka! Czekam na szkołę, która przestanie tresować, zanudzać, wykładać teoretyczne i oderwane od życia dyrdymały, a zacznie ciekawić, zachwycać, bawić, przygotowywać do życia i do radzenia sobie z bólem życia. Czekam na szkołę, w której uczniowie jak w "Akademii Pana Kleksa", będą o niej marzyć nawet na wakacjach.... 

Jesteśmy w Wielkim Poście, czyli praktykowaniu postu, jałmużny i modlitwy. Dźwigać krzyż to nic innego jak odpowiadać dobrem na zło. Tylko tyle i aż tyle. Kto dźwiga ten krzyż, nagrodę krzyża dostanie. Życie... życie wieczne! Bo kto nie kocha - jak śpiewa Mietek Szcześniak - nie wróci do DOMU. Kto bierze krzyż, ten czyści świat ze zła. Ten topi to zło, tak że ono przepada. Ginie, rozpuszcza się, traci swą siłę usidlania. Jakże więc nie dostać nagrody, za postawę Cyrenejczyka?

Są takie duchy, złe duchy, o czym mówi Biblia, które można wypędzić tylko postem i modlitwą. Ale jeśli  nie modlisz się i nie czynisz wyrzeczeń, jakże mógłbyś je wypędzić, skoro w żaden inny sposób nie są do wypędzenia...

I jeszcze jedno. Stefan Żeromski jest pochowany w Warszawie przy ul. Żytniej na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym. Jeździ tam tramwaj: 1,22,27. Przystanek "Żytnia", a 300 metrów od niego w kierunku Woli, tuż za komendą policji, cmentarz... Przyjdźcie tam, nie raz, nie dwa i zapalcie znicz Geniuszowi polskiej literatury. Za niezwykły zmysł obserwacji i nadwrażliwe serce, które ciągle w jego książkach bije, dając i nam, jego potomnym wiele do myślenia. Czym, w erze "szklanych domów" żyłby dzisiaj Stefan Żeromski?

19:32, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 lutego 2018

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=JaCTWsOUOYu5sQGz-aPACg&q=si%C5%82aczka+youtube&oq=si%C5%82aczka+youtube&gs_l=psy-ab.3...13473.22318.0.22879.19.18.0.0.0.0.864.2939.0j2j0j1j0j2j1.6.0....0...1c.1.64.psy-ab..13.6.2933...0j0i131k1j0i22i30k1.0.Jk1wytnk5bk

Zwróćcie szczególnie uwagę na postawę aptekarza i plebana, porzucenie ideałów przez Obareckiego pod wpływem tych osób i zniechęcenia ogromem zła.  Ani Obarecki, ani "Siłaczka" nie są katolikami i nie czerpią swojej siły z nauczania Jezusa... "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego", więcej nie potrzeba... Zwróćcie uwagę na fatalną organizację państwa jeszcze 100 lat temu, a i teraz wiele rzeczy jest do poprawy! Tak, także w Polsce!!!

Do tej pory w niektórych krajach nie ma powszechnego obowiązku chodzenia do szkoły... To straszne!!!

07:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 lutego 2018
niedziela, 11 lutego 2018

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wielki-piatek-dniem-wolnym-od-pracy-jest-odpowiedz-na-interpelacje,809691.html

Jeśli PiS liczy na drugą i trzecią kadencję, to jego działania nie mogą być podszyte strachem czy nadmierną wstrzemięźliwością, bo wtedy druga i trzecia kadencja może będzie, pytanie jednak czy samodzielnie? Sama dynamika zmian nie wystarczy, musi też być odpowiednia jakość. Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Przy tej większości parlamentarnej jaką PiS ma czyli zdolności do wprowadzania zmian i sprawnej polityce, słupki sondażowe powinny sięgać minimum (!) 50%. Niech PiS rządzi tak, jakby miał tylko jedną kadencję. Wtedy druga i trzecia dużo łatwiej się znajdzie. 

19:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 lutego 2018
czwartek, 01 lutego 2018
środa, 31 stycznia 2018

http://jewish.org.pl/izrael-i-swiat/martin-schulz-w-knesecie-5879/

Dwa wątki: pierwszy, że M. Schulz przyznaje odpowiedzialność Niemiec za popełnione zbrodnie w czasie II wojny światowej właśnie w Knesecie, wobec narodu żydowskiego, który tak wiele w tej wojnie wycierpiał. Drugi wątek to brak wody w autonomii palestyńskiej. Rozmawiałam kiedyś z Polakiem zamieszkującym w Betejem przez pewien czas, który twierdził że z wodą był prawdziwy dramat; pod kątem dostępności wody warunki niemal pustynne... to skąd to oburzenie w izraelskim parlamencie? Powiedz prawdę, a nożyce się odezwą??

23:22, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://zrzutka.pl/gdzies-na-szczycie-gory-wszyscy-spotkamy-sie-ae8hc5

Jako naród jesteśmy wspólnotą i ta wielce szlachetna idea: "Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich" szczególnie powinna obowiązywać w takich dramatycznych sytuacjach, gdy ważą sie losy życia i śmierci jedngo z naszych rodaków. Nie jestem zwolenniczką wspinaczek wysokogórskich. Ktoś kiedyś powiedział, że to sport dla egoistów i samobójców. W sytuacji jednak gdy zagrożone jest życie ludzkie, trzeba je ratować niemal za wszelką cenę! A gdyby tu chodziło o bliską osobę jednego z naszych czołowych polityków, to czy nie wszelkie możliwe środki zostałyby postawione w najwyższy stan gotowości? Czy urzędnicy, dyplomaci nie dokonywaliby rzeczy niemożliwych, aby ściągnąć pomoc? To wszystko należy się także każdemu obywatelowi RP, T. Mackiewiczowi także. Słyszałam kiedyś wypowiedź w audycji radiowej (o ile pamiętam dotyczyła osób, które wpadły pod lód), że o zgonie można powiedzieć dopiero wtedy, gdy człowiek przy normalnej temperaturze ciała nie wykazuje żadnych czynności życiowych. Jeśli temperatura ciała spadła, ciało przeszło w stan hibernacji, nie jest to jeszcze oznaką zgonu. Wtedy należałoby przenieść taką osobę w warunki, w których temperatura może wzrosnąć... i dopiero potem orzekać. A jeśli jednak Mackiewicz żyje??? Ciągle żyje... Czy ktoś Mu POMOŻE? 

Internauci nie zawiedźcie!!! Domagajmy sie od władz RP, by stanęły na wysokości tego ogromnego zadania. I módlmy się!!!! Nieustannie módlmy się w tej intencji.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/wstrzasajacy-apel-ojca-mackiewicza-tomek-wciaz-zyje-blagam-o-wznowienie-akcji/

 

22:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 stycznia 2018
sobota, 27 stycznia 2018

https://aros.pl/ksiazka/ukryte-terapie

https://aros.pl/ksiazka/hidden-therapies-ukryte-terapie

https://aros.pl/ksiazka/verborgene-therapien-ukryte-terapie-wersja-niemiecka

Autor opisuje działanie naturalnych witamin i to, czego o nich nie wiemy, jest... powalające. Treść jest udokumentowana licznymi tekstami źródłowymi. To trzeba wiedzieć. Nie odmawiam nikomu wolnej woli, można się spierać, odrzucać, ale naprawdę warto wiedzieć. Czy ktoś kiedyś dokona kopernikańskiego przewrotu w służbie zdrowia, aby naprawdę zaczęła służyć ludziom??? Wy to możecie zrobić przez... samoświadomość.  

Czy nie jest tak, że winne jest w dużym stopniu ubezpieczenie - składka zdrowotna, które pozwala lekarzowi leczyć w nieskończoność? A gdyby tak zlikwidować tę składkę przymusowo pobieraną z naszych zarobków w całkiem niemałej kwocie i oddać te pieniądze nam, czyli podatnikom uznając, że za lekarza pierwszego kontaktu każdy niech płaci sobie sam? To naprawdę ma sens! Dlaczego jesteśmy zmuszani do comiesięcznej zapłaty za coś, z czego co miesiąc nie korzystamy? Nie korzystamy też wcale lub sporadycznie. A jeśli ktoś nie chce płacić na NFZ i przyjść do lekarza prywatnego, to dlaczego ma płacić państwu? Społeczeństwo w wieku produkcyjnym nie powinno być przymuszane do obowiązkowej składki zdrowotnej, bo to wykoślawia tak zwaną służbę zdrowia i jest po prostu niemoralne!

Lekarz leczy, ale to natura uzdrawia jak twierdzi stare łacińskie przysłowie... Medicus curat, natura sanat!   

 

20:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://on.interia.pl/historia/news-wojna-polsko-japonska-16-bezkrwawych-lat,nId,2514438

Japonia okazała się nader inteligentna. Żadne osobiste ambicje, ani też indywidualne grzechy, zaniechania, zbrodnie... nie powinny nigdy stawiać w sytuacji wojny dwóch lub więcej narodów. Dlaczego to narody, a więc niewinni ludzie mają cierpieć? Myli się ten kto sądzi, że za to co stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010r. Polska powinna wypowiedzieć wojnę Rosji. A co mówi "Księga Rodzaju" w kontekście grzechu pierworodnego na temat odpowiedzielności? Mówi, że nie ma odpowiedzialności zbiorowej, że każdy odpowiada za siebie i wyłącznie za siebie, to znaczy za jakość dokonywanych wyborów; mówi w końcu że odpowiedzialność to poniesienie konskwencji odpowiednio do popełnionego grzechu i że całe pokolenia cierpią później na skutek grzechów przodków. Podsumowując: spychologii, kłamstwa i głupawych teorii Pan Bóg nie toleruje. Zawsze winny jest konkretny X, Y, Z i dlatego to X, Y, Z powinien stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Kiedyś stanie przed nim na pewno... lepiej wcześniej (dla niego i innych) niż później. 

19:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Mentalność wierzącego: Bóg mówi, ja odpowiadam.

Mentalność niewierzącego: Ja mówię, Bóg nie odpowiada.

19:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 stycznia 2018

Świętość to najwyższy rozwój i ofiara w życiu człowieka.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do świętości!

07:35, teologia3
Link Komentarze (1) »
niedziela, 21 stycznia 2018

Tylko w Bogu, w Jezusie Chrystusie może nastąpić rzeczywiste zjednoczenie wszystkich.

Poza Bogiem jest rozpad i zniszczenie!

Unia Europejska, Francja, Niemcy, Holandia, Kanada, Rosja które odrzucają Boga i doktrynalnie, i faktycznie w nienarodzonych dzieciach, w starcach poddawanych eutanazji, czy w innych grzechach, które niszczą Boże dzieło stworzenia, są skazane na rozpad. Na konsekwencje swoich grzechów. Jak Niniwa, chyba że się nawrócą!

Kto czyni zło i używa przemocy nigdy nie wypełnia swojej misji!

17:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »