| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Tagi
RSS
wtorek, 02 stycznia 2018
sobota, 30 grudnia 2017
sobota, 23 grudnia 2017

Jezus Chrystus - Miłość Wcielona, przychodzi na świat,

więc czerpmy z tej Miłości i dzielmy się Miłością!

Najlepsze życzenia spokojnych, refleksyjnych, ale też radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

13:10, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 grudnia 2017

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/192691,list-od-mary-wagner.html

Przed klinikami aborcyjnymi powinny stać tłumy zastępów obrońców życia, nie tylko jedna Mary Wagner, dodajmy niewinnego życia, które ktoś zaocznie skazuje na karę śmierci. Za co??!!! Nawet nie - jak to się potocznie mówi - za wygląd bo wygląd jest przecież nieznany, ale za sam fakt, że ono jest. Módlmy się i za skazujących, i za skazanych, i nie bójmy się bronić życia, bo sam Jezus powiedział o sobie, że jest życiem! "Ja jestem drogą, prawdą, i życiem" (J 14,6).

Czekamy na całkowity zakaz aborcji w Polsce i innych krajach.  Aborcja jako forma rasizmu i mowa nienawiści wyrażona w czynach powinna być - tak samo jak rasizm - jednoznacznie potępiona!

23:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://www.tvp.info/34963108/16122017-0915

To jest nienormalne, że i lewica, i media prawicowe ciągle mówią o opozycji, tak, jakby na to naprawdę zasługiwała, czyli jakby była zdrowa, konstruktywna, racjonalna. To jest wielka ułomność mediów prawicowych, i główna przyczyna mojego wobec nich uniku, po bo co mi to nieustanne karmienie się tekstami: opozyja tamto, opozycja siamto. Mam tego dosyć! Dlatego nie kupuję tygodnika braci Karnowskich, ani żadnego innego. Wolę mądre książki. Opozycja w mediach prawicowych, powinna de facto zająć tyle, ile przelatująca nad głową mucha. Bardzo niewiele! Zresztą, za cały komentarz nt. opozycji, wystarczy mi mina jednego z głównych jej polityków podczas przemówienia Prezydenta RP - Andrzeja Dudy w czasie Święta Niepodległości -11 listopada 2016r., w szczególności gdy mówił o Targowicy. Zajrzyjcie na YouTube. No naprawdę, mucha nie siada! Czy tylko ja to zauważyłam?? 

Dymisja rządu B. Szydło słuszna i o rok za późno. Z grupy obecnych ministrów do nowego rządu wzięłabym dwóch, najwyżej trzech (Maciarewicz, Błaszczak, może prof. Szyszko). Reszta - łącznie z obecnym premierem Morawieckim - musiałaby udowodnić, że potrafi pracować na zupełnie innych obrotach. Bo ważne jest nie tyle to, co się zrobiło, ile to, co można było zrobić, a nie zostało wykonane. Gdy dom do generalnego remontu, nie wystarczy zmienić firankę. Moje petycje złożone do Sejmu RP w 2016r. i 2017r. potwierdzają ten stan rzeczy. 6 z nich zostało skierowanych przez Sejm do Prezesa Rady Ministrów, 3 dodatkowo do innych ministrów. Życzę powodzenia Premierowi Morawieckiemu, bo wiele pracy przed nim. Wszystkiego najlepszego!  23:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 grudnia 2017

Gdy walczysz w wielkich sprawach, nie bój się małych strat.

A które sprawy są wielkie?

Wszystkie te, które służą człowiekowi i pomnażają Bożą chwałę!

Już sam fakt, że walczysz po właściwej stronie, czyni Cię bohaterem. 

14:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Kręcimy się w kółko, wokół własnej osi, bezradni, zestresowani wobec przygniatających nas spraw i problemów, powykręcani różnymi relacjami, gdy gubimy ten ważny punkt odniesienia, jakim jest odniesienie do Boga. Gdy postaramy się o to, aby popatrzyć na siebie z Jego perspektywy, wiele naszych problemów znika. Po części dlatego, że biorą się z kłamstwa, jakiegoś zafałszowanego obrazu rzeczywistości, częściowo też dlatego, że właściwą dla Boga perspektywą jest perspektywa wieczności.

Cóż to jest pokora? Otóż pokora, to uzanie, że w każdej sprawie Bóg ma bardziej rację niż ja. Nawet jeśli przyjrzymy się temu zdaniu, w kategoriach czysto racjonalnych, czyli po prostu "na chłopski rozum" to musimy stwierdzić, jeśli tylko jesteśmy szczerzy, że to zdanie jest prawdziwe. Bo czy - nawet w dobie Internetu - wiemy wszystko, czy wiemy co było "przed", co będzie "po", czy znamy pełną historię i teraźniejszość drugiego człowieka? Nie wiemy, nie znamy, ale nie potrafimy też tego przyznać, na przykład negując przykazania Dekalogu, pomnażając tym samym łzy i cierpienia tego świata. Ale na tym nie koniec. Bo właściwą dla Boga perspektywą jest perspektywa wieczności.

 

 

14:17, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017

http://adonai.pl/maryja/?id=91

Przyjdźcie o godz. 12.00 do kościoła lub, jeśli nie jest to możliwe, pomódlcie się w miejscu, w którym jesteście. Niech Pan Bóg da wszystkim w tej godzinie, wiele potrzebnych łask. 

22:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017

https://teatrateneum.pl/?p=15510

Quo vadis Kościele święty? Pomimo dość szokującego tytułu: "Papieżyca", spektakl w Teatrze Ateneum w Warszawie w wykonaniu Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej to bardziej prowokacja niż profanacja. Pokazuje na przykład dlaczego ateistom potrzebny jest Pan Bóg i dokąd prowadzi lewicowo-demoniczne parcie na poluzowanie moralności i doktryny moralnej Kościoła. Dlaczego także, właściwa troska o biednych, to nie rozdawnictwo dóbr kościelnych do zupełnego ogołocenia w imię źle pojmowanej pokory, ale właśnie Kościół dający wiarę i nadzieję na sprawiedliwość, na dobre i prawe rządy, na codzienne otulanie się miłością Pana Boga. Bo nie samym chlebem człowiek żyje, ale każdym słowem pochodzącym z ust Boga... jak czytamy w Piśmie. Dobry obiad syci godzinami i dobrze, bez posiłków nie można żyć, ale dobre słowo syci latami! A Słowo Boże czyli słowo Stwórcy, stwarza po prostu człowieka na nowo!  

Ten spektakl powinien koniecznie zobaczyć... papież Franciszek, watykańscy "postępowcy" i wszyscy chętni. Daje do myślenia TERAZ, póki nie jest jeszcze za późno. 

22:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 grudnia 2017

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/obchodzimy-dzis-pierwsza-niedziele-adwentu/

Czy macie postanowienia adwentowe? Warto. Na przykład takie, aby więcej czasu spędzać z rodziną, wpisać do swojego grafika zajęć... relaks i odpoczynek, nie spóźniać się, chodzić spać o przyzwoitej porze, zrobić sobie post od Internetu przynajmniej raz w tygodniu, ćwiczyć i chodzić na spacery...

Wystarczy jedno lub dwa, ale to co przyniesie największy pożytek. 

Warto zdobyć się na dodatkowy wysiłek, by życie nabrało lepszej jakości, czego wszystkim życzę.21:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 grudnia 2017

https://www.youtube.com/watch?v=_A1tlH90hYA

29 listopada br. Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie, w ramach spotkań z gwiazdą wystąpił Mietek Szcześniak z przeszło 2 godzinnym koncertem. Powiało wielkim, żeby nie powiedzieć największym, wokalnym światem i już teraz bardzo bym chciała usłyszeć w BOK Mietka Szcześniaka na bis. To człowiek o pięknej duszy i równie pięknym głosie, który wnosi swoją osobowością sto procent pozytywnej energii. Panie Mieczysławie, niech się Panu wiedzie, bo Pan na to zasłużył i chyba nie ma Pan sobie równych... Zatem do zobaczenia.

Płyta Szcześniaka to wyborny prezent, w sam raz na św. Mikołaja (6 grudnia) lub pod choinkę.  

20:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,2430670

Niemcy jako główny agresor II wojny światowej powinny ponieść wszystkie konsekwencje tej wielkiej katastrofy humitarnej, tego ogromu cierpień i tragedii, które wraz z Sowietami zgotowały wielu narodom w XX wieku! Konsekwencją militarnej agresji jest bankructwo moralne agresora, ale także materialne i jeżeli Niemcy mieliby ochotę na jakiekolwiek reparacje, to mamy prawo powiedzieć: trzeba było nie zaczynać! Kto zaczyna, tego wina, jak mówi znane skądinąd przysłowie, i musi się liczyć ze skutkami. Napadnięty ma prawo do obrony i skutecznego odparcia ataku, a złoczyńca powinien ponieść karę i zadośćuczynić za popełnione zło, najlepiej jak to tylko możliwe. Wtedy sprawiedliwości nie staje się zadość, bo nikt nie wróci straconego zdrowia i życia, ale wina częściowo jest odpokutowana. I to jest właściwy fundament do budowania lepszych relacji dla obydwu stron. Tak wygląda dobrze odrobiona lekcja, by żaden z narodów, nie trwał przez lata i wieki w powojennej traumie. Przypomnę, że dla Polski II wojna światowa tylko pozornie zakończyła się w 1945r. To jest również część tego zła, które zgotowali nam Niemcy we wrześniu 1939 roku. Wolności, tej prawdziwej wolności - my Polacy, jako Naród, uczymy się dzisiaj z mozołem, od niedawna, ciągle i ciągle od nowa.

19:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 listopada 2017

Atlas kotów i obrona zwierząt futerkowych w Sejmie, fiksacja Zachodu na ochronie klimatu...  Otóż jest to jedna z największych herezji XXI wieku, by traktować ludzi jak zwierzęta, a zwierzęta jak ludzi. I to się dzieje tu i teraz, przy wielkim aplauzie lewicowych, masońskich mediów.

W czasie gdy obrońcy zwierząt miłosiernie pochylają głowy nad swoimi pupilami, niemiłosiernie giną ludzie, pełnoprawni obywatele kraju. Bo nienarodzeni, za starzy, chorzy, niepełnosprawni, ochrzczeni...

A Bóg mówi tak, i niech Prawo i Sprawiedliwość weźmie sobie to głęboko do serca, bo w szczególności dla niego jest ta mowa:

"Wszystko, czego NIE UCZYNILIŚCIE jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego" (Mt 25,45-46).

21:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 listopada 2017

I psychologia, i filozofia, i medycyna to jedynie OBMACYWANIE rzeczywistości. Nie ma złotych rad, które działaby zawsze, wszędzie i u każdego.

Im więcej miłości, tym bliżej prawdy.

12:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 listopada 2017
środa, 15 listopada 2017

http://fakty.interia.pl/polska/news-morawiecki-za-zburzeniem-palacu-kultury-i-nauki,nId,2465318

Co - doprawdy okazały Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, wpisany na listę zabytków - jest winien temu, że był prezentem władz sowieckich dla polskiego społeczeństwa? Jeżeli komuś to przeszkadza (są tacy i owszem, patrz także minister Gliński czy znany z patriotycznych i kabaretowych występów - Jan Pietrzak), to niech pokaże co potrafi, wybuduje nowy, jeszcze okazalszy obiekt użyteczności publiczności (podkreślam: użyteczności publicznej czyli żadne tam łuki triumfalne Panie Pietrzak - cóż to za pomysł archeo, na nic oryginalnego nas nie stać??!!) i koniecznie za własne pieniądze, bo szarogęsić się za pieniądze podatników to każdy.... potrafi. Jest cała masa dobrej, pożytecznej roboty do zrobienia w gospodarce, więc może tym właśnie lepiej się zająć? Ponieważ Pałac był prezenetem dla społeczeństwa to ostatecznie społeczeństwo powinno się gremialnie wypowiedzieć na temat Pałacu, a nie jeden czy drugi urzędnik, bo dziś jest ten, jutro tamtem... a Pałac na szczęście jak stał, tak stoi, i niech tak stoi i służy ludziom dalej. Jeśli Pałac miałby być zlikwidowany, to tym bardziej na przykład wszystkie niemieckie obozy koncentracyjne z okresu II wojny światowej i to co w nich pozostało, jako nikczemne, odrażające i przypominające o upodleniu się ludzkiej natury, która dopuściła się straszliwych zbrodni na milionach innych ludzi. To oczywiście tylko prowokacja. Przyszłe, a nawet obecne pokolenie nie wiąże już jednoznacznie Pałacu z komunizmem, więc negatywne emocje dokuczające niktórym, z czasem gasną.

Ostatecznie proszę nie mówić, że problem Pałacu to problem z podsłuchami, bo to by było zbyt banalne.      

21:38, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 listopada 2017

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PETYCJA&NrPetycji=BKSP-145-245/17

Gorąco proszę wszystkich o poparcie, kierowane na ręce Pani Premier, mojej autorskiej petycji ustanowienia Wielkiego Piątku, który jest de facto najważniejszym dniem w roku (wraz z niedzielą Zmartwychwstania), dniem wolnym od pracy!!! Bądźmy solidarni, razem możemy zrobić wiele dobrego.  https://www.premier.gov.pl/kontakt.html

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

00-583 Warszawa
Al. Ujazdowskie 1/3
tel. +48 222 500 115

Departament Spraw Obywatelskich

przyjmuje i rozpatruje wnioski, skargi, petycje oraz listy obywateli, organizacji i innych podmiotów.

telefon: +48 222 500 115
e-mail: kontakt@kprm.gov.pl

21:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 listopada 2017
wtorek, 31 października 2017

Halloween to dawny, pogański, celtycki zwyczaj obłaskawiania złych duchów przez upodobnianie się do nich. Wierzono, że w tym czasie złe duchy wychodzą na świat i żeby nie zrobiły komuś niczego złego, trzeba je było jakoś udobruchać na przykład pokazując, że jest się takim samym jak one. Może wtedy nie zauważą, że człowiek jest człowiekiem i pójdą dalej? A teraz do rzeczy! Halloween to duże zagrożenie duchowe i rówie wielki idiotyzm. Wciąganie do Halloween wszystkich, ale w szczególności małych dzieci jest brakiem odpowiedzialności, brakiem zdrowego rozsądku, brakiem wiedzy, że nie wspomnę o czymś tak prozaicznym jak poczucie estetyki, bo jak można choć przez chwilę chcieć wyglądać jak te koszmarne koszmary. Halloween to szkodliwy pod każdym względem, ideologiczny (tak, tak!) zwyczaj, który może mieć poważne psychiczne, duchowe, a także fizyczne konsekwencje. To może tyle na ten temat z nadzieją, że nie dacie się w to... wrobić.

Ps. W zeszłym roku w Dublinie widziałam małego chłopca przebranego - w ramach Halloween - za zakonnicę. Jemu było do śmiechu, mnie ani trochę. To pokazuje jak ta głupota zwana Hallo coś tam, wali obuchem w chrześcijańskie zasady i wysokie wartości. Szkoda, że jeszcze chyba katolicka Irlandia, ma z nimi ostatnio bardzo na bakier. No cóż, kąkolu nie sieją, sam wyrasta, ale warto z nim walczyć.     

18:18, teologia3
Link Dodaj komentarz »