| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tagi
RSS
wtorek, 19 czerwca 2018
sobota, 16 czerwca 2018
piątek, 15 czerwca 2018
sobota, 09 czerwca 2018

http://marsz.org/10-czerwca-fala-marszow-dla-zycia-i-rodziny-przeplynie-przez-polske/

10.06 - WARSZAWA - GODZ. 12.15 PLAC TRZECH KRZYŻY

WYRAŹMY SWOJE POPARCIE DLA CHRZEŚCIJAŃSKICH I HUMANITARNYCH WARTOŚCI, KTÓRE SĄ FAKTYCZNYM FUNDAMENTEM NASZEJ, ZIEMSKIEJ CYWILIZACJI

PRZYJDŹ KONIECZNIE!!!

08:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 czerwca 2018
środa, 06 czerwca 2018

Okazuje się, że świadome wykonywanie czynności np. chodzenie, jedzenie, pisanie, malowanie uaktywnia inne zwoje mózgu, które nie biorą udziału wtedy, gdy czynność przez mózg została zautymatyzowana (a tak się dzieje zawsze, gdy nauczyliśmy się czegoś np. gry na instrumencie i powtarzamy to). Świadome koncentrowanie się na prozaicznych czynnościach życiowych i uprawianie sportu (w tym świadomy chód) mogą bardzo znacząco pomóc osobom z chorobą Parkinsona i nie tylko.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=_QVIdPo71gI

Energiczny, systematyczny chód może aż o 60% powstrzymywać procesy demencji. To absolutna rewelacja! Ruch ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia i należy praktykować go w każdym wieku! O tym i o niezwykłej historii Johna Peppera przeczytasz tutaj: 

 https://aros.pl/ksiazka/jak-naprawic-uszkodzony-mozg-od-udarow-i-chronicznego-bolu-po-choroby-neurodegeneracyjne

09:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 czerwca 2018

Prawo i Sprawiedliwość niech nie zapomina, że uporządkowanie prawa i przywracanie sprawiedliwości to sztandarowe hasła tej partii. Sprawiedliwość jest o wiele wyższą wartością niż Mamona czyli fiskalizm i rachunek ekonomiczny. Sprawiedliwość wprowadza nową jakość, nową przestrzeń, dobro wynikające z poszanowania życia i innych wysokich wartości. Znamy taką grupę ludzi (lichwa, obłuda, kłamstwo), która dawno temu myślała dokładnie odwrotnie i dziś słowo "faryzeusz" nie budzi żadnych pozytywnych konotacji. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze! Poza tym, wystarczy czasem więcej wyobraźni, by pewne rzeczy sprawnie rozwiązać.

A zatem:

1) ustawa reprywatyzacyjna - TAK (chyba, że merytoryczne szczegóły kierują ją np. w stronę modyfikacji, ale takim "szczegółem" nigdy nie mogą być pieniądze),

2) ochrona frankowiczów - TAK (te kredyty powinny być przewalutowane na PLN na dzień zaciągania kredytu. Jeśli kredytobiorca zwrócił już kapitał + odsetki, umowa kredytu powinna być zakończona. Argument, że banki mogłyby się mieć żle przy przewalutowaniu jest absolutnie niedopuszczalny! Niech ktoś lepiej sprawdzi - z tych ubolewających - co banki robią żeby miały się dobrze).

3) repariacje wojenne od Niemiec, Austrii, Rosji - TAK. Należy dobrze udokumentować straty, wyznaczyć wartość repariacji i liczyć odsetki za każdy dzień od tak wyliczonej kwoty.

Moim zdaniem Pani minister Rafalska zasługuje na votum nieufności. 8 milionów ludzi żyje w naszym kraju poniżej minimum (b. niskie renty i emerytury), w tym ci, którzy walczyli z ustrojem komunistycznym, byli bici i represjonowani. Jest 7 rodzajów orzecznictwa zgodnie z którym, ta sama osoba raz może pracować, innym razem jest niepełnosprawna i niezdolna do pracy. Na temat zasiłków, ZUS odsyła do gminy, gmina do ZUS!

Ne można odmieniać "500 +" przez wszystkie możliwe przypadki i cieszyć się, jak to w Polsce jest wspaniale!!!

Pan minister Bańka na pytanie dotyczące turystyki i jej promocji w Polsce, stwierdził (w 2016 lub 2017r.), że wiele rodzin wyjechało na wakacje dzięki "500 +". To są działania ministerstwa sportu i turystyki??

Proponuję natomiast umożliwienie wykupu mieszkań komunalnych, z założeniem że wartość bonifikaty będzie zależeć od czasu zamieszkania dotychczasowego najemcy (powyżej 10 i 20 lat) i modyfikację przepisów tak, aby czynsz (od mieszkań z bonifikatą) był nadal wpłacany do gminy. Proponuję uporządkować temat spółdzielni mieszkaniowych, które najczęściej przekształciły się w deweloperów i dokonują szeroko rozumianej spółdzielnianej samowoli. Spółdzielnie to temat dla ok. 11 mln obywateli w Polsce. Austria na przykład ma ciekawe rozwiązania z zakresu taniego budownictwa społecznego. Widełki dochodowe są tak ustawione, że łapie się na nie 80-90% społeczeństwa.

Niepokoją działania prokuratury z zakresu wolności słowa i zawieszania lub umarzania postępowania, gdy doszło do faktycznego przestępstwa. Bardzo martwi i niepokoi to, co się dzieje w polskich więzieniach!

CZY "DOBRA ZMIANA" SIĘ ZAPCHAŁA? 40% sondaże pokazują, że... nie ma postępu. Takie same były w momencie wygrania wyborów przez PiS. Nie przekonuje mnie P. Premier Morawiecki (mam konkretne argumenty) i taki korporacyjny ryt zarządzania państwem. Są pewne rzeczy dobre, ale inne mogłyby być znacznie lepsze. Są też rzeczy ewidentnie złe np. brak pełnej ochrony dzieci nienarodzonych, które plasują PiS, na własne życzenie w.... skansenie partii politycznych.  

 

 

 

  

09:03, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 czerwca 2018
niedziela, 03 czerwca 2018

https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-06/irlandia-referendum-pokuta-zadoscuczynienie-modlitwa.html

"Gdy lista nieprawidłowości w procesie głosowania się podnosi, nie jestem już taka pewna, że listy wyborcze są prawdziwe, a różnica głosów tak duża jak się wydaje" - mówi znana irlandzka działaczka społeczna i b. eurodeputowana. Z jej inicjatywy przez 40 dni tj. do 6 lipca 2018r. chętni katolicy będą modlić się i pokutować w intencji polityków, którzy w tym właśnie czasie będą debatować w parlamencie i przyjmować przepisy dot. aborcji (czytaj więcej w "Naszym Dzienniku" wydanie weekendowe 02-03 czerwca 2018r.)

Przyłączmy się zatem i MY! Prośba o modlitwę!

08:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 czerwca 2018
piątek, 01 czerwca 2018

https://wp.naszdziennik.pl/2018-06-01/297663,rozaniec-nas-ocali.html?d=1

Różaniec dziennie, by budować pokój i cywilizację miłości,

a nie cywilizację śmierci.

Przyłącz się i Ty,

by walczyć po dobrej stronie Mocy!

STARTUJEMY OD JUTRA!!!

Niech Bóg będzie zawsze z Nami!

15:41, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 maja 2018

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/197839,uroczystosc-najswietszego-ciala-i-krwi-chrystusa.html

"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (J 6,54). 

 

Taki mniej więcej napis znajduje się na nagrobku, pewnej 64 - letniej kobiety na Cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie. A zaraz pod spodem: "Mamo, dziękuję. Zrozumiałem". Biały pomnik wyobraża wystawioną do adoracji monstrację z Najświętszym Sakramentem.

Czy trzeba było śmierci, tej wspaniałej kobiety, żeby jej syn zrozumiał? Bóg zna wszystkie tajemnice tego świata. Może ofiara za nawrócenie musiała być tak wielka?

Szkoda, że nie doczekała nawrócenia syna, ale na pewno teraz bardzo, bardzo cieszy się z tego... 

 

19:51, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 maja 2018
niedziela, 27 maja 2018

W intencji Bogu wiadomej. Dziękuję!

22:58, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 maja 2018

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/197635,z-jasnej-gory-poplynie-modlitwa-w-obronie-zycia.html

Módlmy się na Różańcu o nawrócenie szczególnie w Europie Zachodniej, w USA, Kanadzie, Rosji, Chinach. Niech Panie dotknie łaską prawdy wszystkich zwolenników aborcji i pokaże im w niezniszczalnym lustrze prawdy co jest dobre, święte, co człowiekowi służy, a także co go strasznie i niezaprzeczalnie niszczy. Podejmijmy się od dzisiaj wielkiej Krucjaty Różańcowej w tej intencji. Wszystkim obrońcom ŻYCIA wielkie podziękowania za ich wysiłki. Ta walka jednak się nie kończy, bo nie poddamy się w obronie ŻYCIA. NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Człowiek w swych zepsuciu poszedł tak daleko, że to co piękne nazywa złem, a co okrutne i ohydne mieni mu się jako dobre i szlachetne. Tak samo było za czasu gdy żył Noe, za czasów wielkiego potopu.

Panie Kaczyński, to wstyd i hańba, że także w katolickiej Polsce, Polsce św. Jana Pawła II, w której Królową jest najpiękniejsza z Niewiast - Matka Boża, Maryja, dzieci, wszystkiego jedno z jakiego powodu, nadal są mordowane. To obciąża sumienie Pana, Pana partii - PiS jak również wszystkich ludzi sprawujących władzę w Polsce i sprawujących władzę w Europie. To jest niegodziwe i dlatego uważam za słuszne i konieczne, aby powstała partia prawicowa, dla której Dekalog chroniący życie, jest i będzie najwyższym dobrem. W świecie relatywizmu coraz więcej jest osób żyjących w rozkroku między niebem i piekłem; my takich polityków nie chcemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

08:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 maja 2018
wtorek, 22 maja 2018

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-tadeusz-rydzyk-traci-cierpliwosc-do-pis/74rb5qx

Stawianie wyżej ochrony zwierząt futerkowych od nienarodzonych dzieci, cedzenie reform i przeciąganie ich w czasie (dlaczego np. konsytucja dla biznesu weszła w życie dopiero teraz?), karuzela "urzędowska" (od urzędu do urzędu bez żadnego skutku, zostaje sąd w którym sprawa grzęźnie na kilka lub więcej lat), brak konkretnego planu reform (gdzie reforma służby zdrowia i reforma ZUS lecz bez kolejnego skoku na OFE?), brak działania, które ulżyłoby życiu zwykłemu Kowalskiemu, który pracuje na etacie i nie korzysta z 500+, te i wiele innych czynników powoduje, że znaczna część wyborców, szczególnie prawicowych, katolickich odczuwa z rządów PiS coraz większe rozczarowanie, a w zasadzie ma już dosyć. To nadal nie jest ta jakość! Ja już nie wspomnę o skargach lewicy mówiących o państwie prokuratorskim czy policyjnym (np. jeden ze znanych tygodników - "Angora" na pierwszej stronie obecnie informuje, że znanemu satyrykowi za dwa niepochlebne wyrazy nt. Polski grozi do 3 lat więzienia), w którym są tylko trzy kategorie obywateli - tych, którzy siedzieli w więzieniu, siedzą, lub będą siedzieli. A za więzienną kratą, jak poinformował "Przegląd" (nr 19, 7-13.05.2018) - bagno i demoralizacja, choć po lekturze zamieszczonego tam tekstu, czytelnik wie, że jest dużo, dużo gorzej. Nie chcemy takiej Polski! Potrzebna jest partia, która to wszystko uporządkuje; ludzie którzy z największym optymizmem będą przyjmować i wdrażać dobre rozwiązania dla naszej Ojczyzny. To nasze wady, także wady narodowe - jak pisał ks. Piotr Skarga - są największym zaczynem zła, za które później pokutę ponieść musimy i które przerodziły się w 123 lata niewoli pod zaborami. To nie państwo - niczym korporacyjna wyciskarka - ma być bogate, ale obywatel, bo parafrazując słowa króla Stanisława Leszczyńskiego, gdy obywatel biedny, kraj także biedny. Dobrze to rozumieją te zachodnie kraje, które gotowe są nawet zrzucać pieniądze z helikoptera (tzw. "helicopter money") czyli dawać je za nic, po to tylko, by przez wydatki nepędzać koło zamachowe gospodarki. Ale nie rozdawnictwo czyni Rzeczpospolitą silną, o nie! Chodzi o coś dużo więcej! O porządek w prawie, sprawiedliwość, moralność, zapał i odwagę w podejmowaniu dobrych decyzji, o solidarność z najsłabszymi, o uszanowanie godności każdego człowieka, także tego pozbawionego wolności. Na takie i tylko na takie osoby warto głosować w wyborach samorządowych i parlamentarnych, także do Parlamentu Unii Europejskiej. Nawet wiedza - choć pożądana i bardzo przydatna - nie stoi wyżej niż cechy i charakter człowieka, bo szlachetny człowiek dobrej woli zrobi więcej, niż ten który takiej woli nie posiada. Dziś wiedzę, w dobie globalnej cyfryzacji, bardzo łatwo posiąść, ale charakter, światopogląd, nawyki to wykuwa się w człowieku przez całe dziesięciolecia, dlatego tak trudno je zmienić i stąd tak wielka rola także właściwej, szkolnej edukacji, która nie tylko na wiedzę, ale też na wrodzone talenty, moralność i rozwój emocjonalny położyłaby nacisk.

Trzeba przyznać w prawdzie, że PiS robi dobre rzeczy, rzekłabym w formie: słudzy (minister - łac. sługa) zwyczajni jesteśmy, wykonujemy to, co trzeba wykonać, ale jak napisałam powyżej, to jeszcze nie jest TA JAKOŚĆ.

Chcemy realizacji Polski naszych marzeń, nie "jutro" czy "pojutrze", bo ważne jest dziś i teraz!       

10:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 maja 2018

Biskupi w opustoszałych kościołach w Europie Zachodniej powinni postarać się o peregrynację Matki Bożej w Jej cudownym wizerunku. Ta, która była i jest pełna łaski, pełna Ducha Świętego, na pewno nie odmówi swojej pomocy.

12:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/197381,mocne-przeslanie-do-swiata.html

Prawda jest zawsze tylko jedna i ona jest taka, że kto nie ma w sobie Ducha Świętego, kto nie jest mieszkaniem Ducha Świętego, w tym żaden inny, dobry duch nie mieszka, bo takigo ducha po prostu nie ma. Człowiek jest z natury istotą duchową. Ma ciało, psychikę... i ma także ducha. Po czym poznajemy Ducha Świętego? Jak mówi dzisiejsza Ewangelia, po owocach czyli po tym, czego możemy doświadczyć. A owocem Ducha Świętego jest miłość, uprzejmość, łagodność, cierpliwość, opanowanie. Owocem zaś złego ducha: kłamstwo, rozłam, spór, gniew, wojna, przemoc, nienawiść. My wszyscy potrzebujemy bardzo, ale to bardzo Ducha Świętego i jego darów: roztropności, rady, męstwa, rozumu.

Niech zstąpi Duch Twój (Panie Boże) i odmieni oblicze ziemi, tej ziemi, amen.  

Módlmy się za Polskę, za Europę, Rosję, Amerykę, Afrykę, Bliski Wschód i daleką Azję. W tych dniach módlmy sie szczególnie za Irlandię, która może i powinna 25 maja br., powiedzieć głośno NIE! w referendum w sprawie dopuszczalności aborcji. Irlandczycy, pilnujcie ucziwości i kontrolujcie wybory! Kto chce zwalczyć życie, temu nieobce są wszelkie inne, brutalne metody. Módlmy się za Wielkich tego świata, aby całe ich życie było świadectwem ŻYCIA, a nie śmierci, po to by mogli kiedyś otrzymać życie wieczne, ale już tu i teraz cieszyli się z tego nieustannie i doświadczali pokoju Ducha Świętego. MÓDLMY SIĘ!

12:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2018
czwartek, 10 maja 2018

https://www.garda.com/crisis24/news-alerts/117231/ireland-anti-abortion-rally-in-dublin-may-12-update-1

Jest to nie do pomyślenia, by w XXI wieku tłumaczyć, że życie zaczyna się od początku, czyli od momentu poczęcia. Jest to nie do pomyślenia, by ktoś śmiał wysuwać hasła: " mój brzuch, moja sprawa"... , bo nikt nikomu brzucha, głowy, nerek czy czegokolwiek innego nie urywa i nie odbiera, niech robi z nim co chce, licząc się z tym, że kiedyś za wszystko odpowie przed Bogiem.

Życie jest święte i nikt nie może rościć sobie prawa do panowania nad życiem drugiego człowieka! NIKT. Jeśli już to Bóg jeden, bo On i tylko On jest Dawcą życia.

Czy ci, którzy dziś optują za aborcją, mieliby jakiekolwiek prawo głosu, gdyby ich matka dokonała na nich aborcji?? Gdzie by teraz byli, no gdzie?!!!!

Zobaczcie skąd są naciski w sprawie referendum, które w Irlandii odbędzie się 25 maja 2018r. w sprawie legalizacji aborcji. Jak głosi ww. artykuł, naciski są z ONZ i Rady Europy. To szaleństwo!!! Konsumpcyjny DZIKI ZACHÓD jest w pełni cywilizacją śmierci!!! W samej Wielkiej Brytanii aż co piąty obywatel ginie śmiercią męczeńską, jako ofiara w szponach aborcji. Niska i wadliwa kultura prawna sprawia, że wszystkie wojny do tej pory na świecie, nie przyniosły razem tak krwawego żniwa jak aborcja. Jeśli aborcja jest pierwszym powodem wszystkich zgonów na świecie, a jest, jeśli lekarze zamiast leczyć zabijają, to nazwa "służba zdrowia" jest tylko pustym sloganem. Kto może zapewnić, że taki lekarz w innych przypadkach, na dorosłych pacjentach nie zachowuje się podobnie?? 

Nie chcemy takiej Unii Europejskiej!!! Chcemy Unii Wolnych Narodów - organizacji praworządnej, sprawiedliwej, moralnej, szanującej życie każdego człowieka! Nie chcemy swądu śmierci i smrodu ciężkich grzechów z jakiegokolwiek powodu. Wierzę, że taka Unia Wolnych Narodów jest możliwa i bardzo realna, taka która potrafi zbudować nowy, lepszy ład na fundamencie korzeni chrześcijańskich i ideałów, przyświecających założycielom Unii Europejskiej. 

Już 12 maja o godz. 14.00 czasu lokalnego w Dublinie na Merrion Square odbędzie się wiec obrońców życia!!! Apeluję także do Polonii, aby bardzo licznie na niego przybyła.

Wspomóżmy ich wszystkim, czym możemy także słowem i modlitwą, bo przeciwnicy życia są bardzo głośni i nie szczędzą pieniędzy na biznes pro-aborcyjny. Są tym głośniejsi, im mniej racjonalne są ich argumenty. Taka metoda, taki PR! 

Dziecko urodzone, to dziecko ocalone, które w najgorszym wypadku można oddać do adopcji. Nawet w najgorszej sytuacji jest zawsze jakieś jedno dobre wyjście. To wyjście toruje PRAWDA. Prawda o tym, że każde życie jest święte, nikt nie jest gorszy ani lepszy i życiu należy się szacunek. Gorąca prośba o modlitwę i pełną mobilizację obrońców ŻYCIA.  

18:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 145