| < Lipiec 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
RSS
czwartek, 28 lipca 2016

Maciej Szymon Cieśla był młodym, zdolnym twórcą logo ŚDM, wizerunków świętych i innych, wspaniałych rzeczy. Wczoraj Papież powiedział o Nim całemu ŚWIATU!

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016/aktualnosci/news-maciej-szymon-ciesla-czlowiek-z-papieskiego-okna,nId,2242977

http://www.deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/art,402,ma-raka-jego-postawa-jest-wzorem-dla-nas-wszystkich-wideo.html

http://www.krakow2016.com/maciek

Posłuchaj wczorajszego przemówienia Papieża z okna na Franciszkańskiej o śp. Maćku.

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-28-lipca-2016-z-krakowa--3

I tak oto ŚDM w Krakowie mają... szczególnego opiekuna. Módlmy się za Macieja i za innych ludzi, którzy przeżywają dramat ciężkiej choroby, o dary Ducha Świętego dla nich. W nich jest wszystko, co najlepsze!

07:59, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2016
wtorek, 26 lipca 2016

http://www.fronda.pl/a/premier-australii-julii-gillard-do-imigrantow-muzulmanow-albo-sie-zaadoptujecie-albo-wyjezdzajcie-z-kraju,75462.html

Jeżeli Niemcom czy Francuzom, także innym nacjom, które narzuciły Unii pewną imigracyjną narrację, tak bardzo zależy na nowych obywatelach, to dlaczego nie zaczną po prostu bronić życia poczętego w łonie setek tysięcy matek? Życia nowego, bezbronnego, nieskalanego żadną ideologią! To samo dotyczy Stanów Zjednoczonych. Wcale się nie dziwię, że Amerykanie mają dosyć i forsują Donalda Trumpa, który również w takich kwestiach jak aborcja i homoseksualizm - jak podały media - wyraża poglądy prawicowe.

Nie do przyjęcia jest ta dotychczasowa unijna narracja, która obok takich "osiągnięć" jak TTIP może być "kamieniem węgielnym" pod dalszy rozpad Unii.    21:58, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://fakty.interia.pl/polska/news-rzad-beaty-szydlo-likwiduje-ministerstwo-skarbu-panstwa,nId,2242454

Sądze, że nie tylko ministerstwo skarbu, ale także inne resorty wymagają "zmiany wody w wazonie" czyli gruntownego przeglądu i selekcji kadr pod kątem ich wartości dodanej oraz wprowadzenia części wynagrodzenia na zasadzie uznaniowej tj. uzależnionej od KONKRETNYCH czynności (a nie abstrakcyjnego PKB czy poziomu bezrobocia), wykonywanych przez daną osobę - urzędnika państwowego. Aparat administracji państwowej powinien być sprawny i zwinny jak regiment najlepiej wyszkolonych żołnierzy. Takie słowa jak: sitwy, koterie, imposybilizm, ukryte bezrobocie i tym podobne, powinny mu być absolutnie obce! W sumie wszyscy - podatnicy - za to płacimy. 

21:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.fronda.pl/a/polska-w-remoncie-sluzba-zdrowia-ma-sluzyc-nie-wyzyskiwac,75769.html

Uważam, że nie potrzebujemy większych wydatków na służbę zdrowia, ani nawet większej liczby lekarzy (sic!), a wyłącznie bardziej pragmatycznych działań w kierunku: zdrowej diety, ruchu na świeżym powietrzu i zmniejszenia stresu (patrz: zarządzanie emocjami). Służba zdrowia potrzebuje także efektywnego zarządzania budżetem (środkami publicznymi) i... porządnego audytu na pewno w szpitalach (w tym psychiatrycznych - koniecznie!) i dużych przychodniach. Prawda jest taka, że mam się znacznie lepiej, gdy ze służby zdrowia nie korzystam... wcale, ale też nie jem byle czego. 90% chorób nabywamy drogą pokarmową. Świdomie lub nieświadomie wzmacniamy lub osłabiamy układ odpornościowy. Tak to wygląda i daje dużo do myślenia.      

 21:09, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 lipca 2016

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/wynalazca-z-jekaterynburga-przerabia-smieci-na-paliwo,2363313,4199

Ja też potrafię zrobić coś z niczego. Na przykład zwiększyć dochody budżetu państwa. Wystarczy na przykład przesunąć próg dla pełnej rachunkowości z ok. 5 milionów złotych przychodów rocznie... na 500 tysięcy złotych i objąć tym WSZYSTKIE podmioty (również te, które obecnie nie spełniają definicji podmiotu gospodarczego, dlatego mówię podmioty, a nie podmioty gospodarcze). Pół miliona złotych rocznie to bardzo dużo pieniędzy i aż się prosi, aby rachunkowość była szczegółowa i rzetelna. A co z Unią Europejską i jej regulacjami? A co z Unią to się okaże już wkrótce. 

20:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 lipca 2016

http://www.teleman.pl/tv/Cuda-Jezusa-Wyciagnij-Reke-4-1503403

Każdy odcinek to inna historia biblijna o ludziach z krwi i kości. Bardzo udana produkcja. Oglądaj także na całym świecie, przez internet w godzinie emisji - dziś 21.40 na stronie TV TRWAM

09:39, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 lipca 2016

https://www.youtube.com/watch?v=M4qpZ4xHXNA

W kioskach pojawił się film "Ojcowie i córki" z pewną kolorową gazetą. Gazeta nie zrobiła na mnie korzystnego wrażnia (i nie jest to dla mnie nowość w ogóle jeśli chodzi o kolorowe periodyki), za to film... ma wiele warstw do odkrycia i jak czytam opinie na jego temat w necie, to widzę, że ten obraz nie przemówił tak samo, a wręcz przez niektórych jest odbierany opatrznie. Hmm... Wrócę do tego tematu, ale najpierw obejrzyjcie. Warto!

19:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.fronda.pl/a/swieta-rita-najskuteczniejsza-w-sprawach-beznadziejnych,72047.html

Warto poprosić proboszcza by w Waszej parafii 22 dnia każdego miesiąca odbywało się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity, na które warto oprócz osobistych intencji zabrać choc jedną różę - piękny symbol tej pięknej świętej Kościoła katolickiego. 

19:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lipca 2016
niedziela, 17 lipca 2016

https://www.youtube.com/watch?v=aflmCuUfq-I

Pucz w Turcji to głośna próba znalezienia odpowiedzi: jaka Turcja? Jaka Turcja dziś? I jaka Turcja jutro.  Świecka czy muzułmańska? Ile wolności dla jednostki? Jaka sztuka? Jaka tradycja i kultura? Żaden kraj islamski nie jest demokratyczny.

Dlaczego tak naprawdę doszło do puczu???

Polski zespół BOKKA śpiewa o "umierającej nadziei w mieście nieznajomych" i dedykuję tę piosenkę wszystkim krajom ogarniętym konfliktami. 

19:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 lipca 2016

Nie ma żadnej wątpliwości, że we Francji stała się wielka tragedia. Współczujemy narodowi francuskiemu i łączymy się w bólu. Zginęły dziesiątki osób. Chcę jednak w tym miejscu powiedzieć, że w podobnych okolicznościach giną na świecie dziesiątki tysięcy osób! Średnio co 4 sekundy ginie prześladowany za wiarę chrześcijanin. NA DOBĘ CODZIENNIE GINIE PRZESZŁO 21 TYSIĘCY CHRZEŚCIJAN. Tak, za to i tylko za to, że wyznają wiarę w Chrystusa, wiarę która zapewnia wolność wyznania i pokojowe współistnienie różnych kultur i narodów, a zamiast przemocy, wzywa do miłości nieprzyjaciół!!! Chwała bohaterom i wieczny pokój ich duszy, niech dobry Bóg przyjmie ich do swojego Królestwa.

Każda ideologia i każda religia, które krzewią przemoc i wzywają do przemocy powinny być z mocy prawa zakazane! Prawa, które właśnie ustanawia się po to, aby chroniło obywateli, uwzględniało ich dobro i porządek społeczny.

Zarówno UE jak i USA bardzo pobłądziły w polityce imigracyjnej. Nie można szerokim szlabanem otwierać się na inne kultury, bez uprzedniego rozpoznania tych kultur (!!!), bo niestety nie wszyscy, są wyznawcami demokratycznych wartości moralnych, żeby nie powiedzieć wprost wartości chrześcijańskich, które pozwalają drugiemu człowiekowi pokojowo żyć w wolności!

Ponieważ na wysokich szczeblach politycznych często nie słychać prawdy, a jedynie polityczną poprawność czyli po prostu propagandę, jako uzupełnienie mojego komentarza warto zajrzeć do następującej lektury, która przytacza wiele - przemilczanych przez media - wstrząsających faktów:

http://aros.pl/ksiazka/smierc-zachodu

http://www.radiownet.pl/szukaj?tag=poranek+radia+wnet#/publikacje/poranek-15-lipca-2016-z-watorowa

09:06, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 lipca 2016

Bardzo się cieszę, że mój blog ma tak dużą ogladalność. Tylko dzisiaj liczba wejść na moją stronę wyniosła... 787!!! A dzień się jeszcze nie skończył... :) Przy okazji mam dla Państwa zadanie. Ponieważ jesteście z różnych stron świata, napiszcie czy w Waszej miejscowości, za granicą Polski, można dostać polskie produkty (ale nie w polskim sklepie!). No bo jak to jest z tym wspólnym rynkiem unijnym: dlaczego wiele polskich towarów jest podobno w Rosji i Gruzji, a na przykład w Paryżu jakoś ich na półkach... nie ma. O!

20:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lipca 2016

Bardzo bym chciała, aby nasz Rząd zajął się problemem przemocy psychicznej (także fizycznej, choć ta została już nieco skompromitowana jako "metoda wychowacza") występującej w szkole i w rodzinie. Cały czas spotykam matki, które używają przemocy słownej wobec małych albo też bardzo małych dzieci. Na zwróconą im uwagę, odpowiadają językiem, który ćwiczą chyba od dawna: agresją i wzburzeniem. To jest patologia, w klasycznym wydaniu. Dziecko nigdy nie było i nie jest własnością rodzica. Natomiast państwo powinno stanowczo zatroszczyć się o swoich najmłodszych obywatali, bo takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie, żeby zacytować klasyka.

Powinna powstać prężna kampania rządowo-społeczna skierowana przeciwko przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci. Mało tego. Dzieci pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych powinny być zidentyfikowane w żłobku, przedszkolu i szkole (reakcje nerwicowe, obniżone poczucie własnej wartości, przesadna nieśmiałość itd), a rodzice zagrożeni utratą praw rodzicielskich i skierowani na przymusową terapię. Rząd na przykład ostatnio otrzymał informację, że w kilkunastu przypadkach rodzice źle wykorzystują program 500 + i już teraz zamienił świadczenie pieniężne na bony żywnościowo- ubraniowe. Czy to wystarczy, żeby dobrze wychować dziecko, gdy wiadomo, że w rodzinie nadużywa się alkoholu?

Rząd obiecał nie zabierać dzieci z biednych rodzin i w większości przypadków ma rację, natomiast istnieje jeszcze coś takiego jak bieda zawiniona, gdy rodzice mogą podjąć pracę, ale wolą leniwie i biednie żyć z zasiłku. Jakie wartości przekazują wówczas swojemu potomstwu? Rozmawiałam ostatnio z kimś, kto wyjeżdża dość często na Ukrainę i powiedział, że w tym kraju jest straszna bieda, bo tam nie ma... etosu pracy. Zapytałam, czym się zatem zajmują ukraińscy mężczyźni i usłyszałam krótko: samogonem! Pozostawię tą wypowiedź bez komentarza, bo wystarczy tego złego, że jakaś grupa tak się zachowuje, nawet jeśli jest mniejsza niż większa... A jak jest naprawdę?

Niedopuszczalne jest, aby dzieci były wychowywane przez osoby zaburzone emocjonalnie, obrzucające często pogardą i wyzwiskami; przed pedofilów (zdarzają się również w dobrze sytuowanych rodzinach), przez alkoholików, przez rodziców obojętnych emocjonalnie, którzy nie interesują się swoimi dziećmi, albo przez rodziców nadopiekuńczych i autorytarnych wbijających dzieci w nerwice i kompleksy. Niedopuszczalne jest, aby rodzice - jak to często bywa - odrabiali pracę domową za dzieci! Co im wtedy pośrednio mówią takim zachowaniem??? Słyszałam niedawno o dziewczynce, za którą matka odrabiała lekcje z polskiego, a która podczas rozmowy kwalifikacyjnej do szkoły średniej mówiła wyłącznie w następujący sposób: tak, nie, nie wiem, może... Zapytałam wówczas, czy ta matka jest apodyktyczna. - Ależ bardzo! - odpowiedziała moja rozmówczyni.

To rzeczywiście będzie czas prawdziwego oświecenia, gdy szkoła weźmie się w końcu za wychowanie rodziców (za problemy z dzieckiem odpowiada przede wszystkim środowisko rodzinne, ale też i szkolne) zarówno tych, którzy już są rodzicami, jak i tych którzy nimi dopiero będą. Szkoła, szczególnie średnia, powinna mieć obowiązkowe zajęcia z psychologii i pedagogiki!

Czy uwierzycie, że w szkole podstawowej do której chodziłam, nauczyciele oprócz przeróżnych, karygodnych wyzwisk, korzystali z długiej linii do bicia po rękach i wykręcali uczniom uszy? Na szczęście byłam wzorowym uczniem i mnie te represje ominęły, ale... wspomnienia niestety pozostały. A może powinnam wystąpić o odszkodowanie? Mam lepszy pomysł. Wybaczenie.

22:01, teologia3
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 lipca 2016

http://www.fronda.pl/a/Emigrant-z-Sydney-ujawnia-mysleliscie-klamczuchy-ze-nikt-was-nie-sprawdzi,74813.html

Jak to się stało, że Polska jest liderem NATO? Stało się tak dlatego, że - jak poinformował jeden z przedstawicieli rządu - jest tu wielu młodych ludzi, chętnych do obrony Ojczyzny. W innych krajach tego nie ma - dodał. Taka postawa Polaków wynika z wartości, które są nam bardzo bliskie. Polska ma wiele bolesnych doświadczeń i długoletnią tradycję walki o niepodległość. Deklarujemy przynależność do wartości chrześcijańskich i wiele osób rzeczywiście przestrzega Dekalogu. To są rzeczy nie do przecenienia. Co więcej nasz kraj jest faktycznie wolny, suwerenny, niezawisły. Są tacy, dla których jest to pewna nowość, którzy - jak Komisja Europejska, Niemcy, pewna grupa korporacji i polityków w Stanach Zjednoczonych czy nawet tu w Polsce - nie przywykli do tego, że może być inaczej i dużo lepiej, a wręcz ze względu na lewicowo-liberalne poglądy i swoją pozycję dzięki nim, nie chcieliby takiej zmiany.  Totalna opozycja to totalna nieodpowiedzialność, ten sam destrukcyjny trend, któremu podlegaliśmy przez 8 lat rządów PO i który nie zdał egzaminu w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Kontynuacja tego trendu to droga w polityczny niebyt. Myślę, że na miejscu Prawa i Sprawiedliwości postawiłabym opozycji ultimatum: albo się weźmie w końcu do konstruktywnej roboty to jest takiej, która na pierwszym miejscu stawia dobro kraju i obywateli, i szuka go poprzez mądre, wyważone działania, albo przestanie uprawiać to jazgotliwe czepialstwo pod rygorem postawienia zarzutów umyślnego działania na szkodę państwa. 

21:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 lipca 2016
czwartek, 07 lipca 2016

http://telewizjarepublika.pl/szydlo-celem-jest-uszczelnianie-systemu-podatkowego-ochrona-tych-ktorzy-podatki-placa,35443.html

Sądzę, że dobrze byłoby zastąpić VAT podatkiem od... przychodów skutkujących wpływami w gotówce. VAT jest podatkiem "życzeniowym" polegającym na tym, że zakłada się uczciwość obywateli. Podatnik rozlicza się z fiskusem w sposób pośredni (a nie bezpośredni) na podstawie rozliczeń z kontrahentami. W ten sposób VAT, jak jego nazwa wskazuje, jest podatkiem nie od sprzedaży, a od wartości dodanej towarów i usług. Podatek od przychodów (celowo nie używam "od sprzedaży") byłby podatkiem, który rodzi bezprośredni obowiązek odprowadzenia go do urzędu skarbowego, przez podatnika który zrealizował przychód gotówkowy (bo może być też przychód "papierowy"= księgowy np. z rozliczeń kursowych gdy ktoś wziął kredyt w obcej walucie). Podatek od przychodów to coś więcej niż podatek VAT dlatego stawki mogłyby być niższe, ale też umiejętnie dobrane do każdej branży. KUKIZ 15 postulował kiedyś zniesienie podatku dochodowego i zastąpienie go podatkiem obrotowym czyli od sprzedaży. Słabość tego pomysłu polega na tym, że można mieć niskie przychody ze sprzedaży (albo wcale), za to spory zysk netto (dotacje, bonusy, sprzedaż nieruchomości firmy czyli tak zwanych niefinansowych aktywów trwałych, pozostałe przychody operacyjne). Czyli zamiast VAT i podatku dochodowego warto się zastanowić nad konkretnym podakiem od przychodów, co musiałoby zmienić regulacje unijne. Póki co można byłoby rozliczać firmy kwartalnie z podatku dochodowego tzn. firma płaci podatek dochodowy od zysku brutto w każdym kwartale, w którym ten zysk wypracuje. Jeżeli np. w IV kwartale zrobi ogromną stratę, to po prostu nie zapłaci w tym kwartale podatku i tyle (nie ma zwrotów za wpłacone zaliczki na rzecz podatku). Co więcej dla firm, które mają niską rentowność = zysk brutto lub nie mają wcale (wiecznie nierentowne) byłaby możliwość wyegzekwowania podatku od sprzedaży zamiast podatku dochodowego.   

21:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 lipca 2016
poniedziałek, 04 lipca 2016

ZAMIESZCZĘ REKLAMY I OGŁOSZENIA

NA TYM BLOGU

KONTAKT:

TEOLOGIABLOX@GMAIL.COM

 

Teologia.blox.pl jest obecnie na 167 miejscu w rankingu najbardziej poczytnych blogów na portalu blox.pl. Całkowita liczba blogów wynosi tam blisko 580 000! Tygodniowo mój blog rejestruje od 11.000 - 20.000 wejść na stronę z całego świata. Wykupienie ogłoszenia lub reklamy jest także formą wsparcia mojej działalności, którą prowadzę bezpłatnie od 7 lat.

Serdecznie zapraszam! 

 

20:42, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 131