| < Sierpień 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
RSS
czwartek, 31 lipca 2014
środa, 30 lipca 2014
wtorek, 29 lipca 2014

1) Ćwicz dwa razy dziennie, rano i wieczorem, aby organizm lepiej funkcjonował i sprawniej uporał się z wydalaniem... "śmieci" :)

2) Jak jeść zieleninę? Zmiksuj ją (np. jarmuż) z owocem (np. banan, jagody), dodaj 2 łyżki oleju lnianego i łyżkę rzepakowego/ kokosowego/ słonecznikowego i wrzuć różne nasiona. Od razu inny smak!

3) Olej lniany zawsze łącz z innym olejem, aby dobrze wchłonął się (najlepiej w stosunku 2:1- np. dwie łyżki lnianego i jedna rzepakowego). Niemal za każdą chorobą stoi brak kwasów omega-3!

4) Olej kokosowy... to prawdziwa apteka :)

5) Pij dwa - trzy litry dziennie przez cały dzień małymi łykami. Oprócz wody korzystaj z soków owocowych i warzywnych, herbatek owocowych lub ziołowych i niesłodzonych kompotów. Soki owocowe i warzywne rozcieńczaj zawsze z wodą, w proporcji 9/1. Chodzi o to, aby soki lepiej się wchłaniały. Pij na godzinę przed i po posiłku (a nie w trakcie), aby nie zakłócać trawienia (rozcieńczania kwasu żołądkowego).  

6) Dieta, ćwiczenia i płyny - oto podstawa dla zdrowia ciała. Jest nawet takie powiedzenie, że dieta i ćwiczenia zastąpią wszystkie leki natomiast wszystkie leki nie zastąpią diety i ćwiczeń.

7) PADMA - to mieszanka bardzo wielu, starannie dobranych ziół, silnie wspomagająca odporność.

8) Ugotuj na parze pomidora i jabłko, które możesz później posypać cynamonem. Pycha! 

9) Połykaj dopiero wtedy, gdy pokarm pogryziesz na papkę. Jedz wolno!

20:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 lipca 2014

"Proś o to, co mam ci dać" (1 Krl 3,5).  

20:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 lipca 2014

http://www.sofra.com.pl/index.php/pl/

Tu jest niemal tak jak w Biblii za czasów Jezusa. Mam oczywiście na myśli ośrodek Sofra w Mielnie, nad naszym morzem (koszalińskie). Chromi zaczynają chodzić, słabowidzący odzyskują wzrok, sparaliżowani wstają z łóżka.... a wszystko za sprawą 600 - kalorycznej diety (właściwie postu), która oczyszcza organizm z toksyn... aż do samych genów!!! Uwaga niepłodne małżeństwa! Macie szansę, nie tylko odzyskać płodność, ale nawet (za sprawą tych oczyszczonych genów) posiadać potomstwo z wysokim IQ! W Karpaczu powstał właśnie oddział specjalnie dla Was! In vitro... po prostu jest żałosne, przy tak zdrowej, w 100% naturalnej i o wiele lepszej, i tańszej metodzie. Co lepszego mogą dać rodzice swoim dzieciom, już na samym początku, jak nie dobre, zdrowe geny?  

http://www.karpacz.sofra.com.pl/index.php/pl/

Czy wiecie, że starość jest procesem fizjologicznym, któremu nie powinny towarzyszyć ŻADNE choroby? Jeżeli organizm walczy z chorobami to znaczy, że zawładnęły nim toksyny, czy to chemiczne (np.leki, pestycydy), czy w postaci kawałków jedzenia, które przedostają się do naszej krwi, a nie powinny. Jesteśmy genetycznie "zaprogramowani", żeby żyć 100 LAT W ZDROWIU. Niestety współczesna, tak zwana zachodnia medycyna, nam w tym nie pomaga... Przeczytajcie o fenomenie doktora Apolinarego Tarnawskiego, a przynajmniej w części zrozumiecie, o co chodzi. Ciąg dalszy już wkrótce.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101023/REPORTAZ/60861061

Uwaga! Jeżeli ktoś nie może przyjechać do Ośrodka SOFRA w Mielnie lub Karpaczu, czy choćby do Gołubia na Kaszubach (Ośrodek "U Zbója" lub "U Haliny") gdzie również udziela konsultacji i wykłada dr n. med. Ewa Dąbrowska, to może spróbować zastosować dietę oczyszczającą w swoim domu na podstawie napisanych przez Panią Doktor książek:

http://ewadabrowska.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=1&Itemid=11&lang=pl

Oczyszczająco-terapeutyczna dieta owocowo-warzywna nie zawiera: mięsa, nabiału odzwierzęcego pod żadną postacią (serów, masła mleka itd), zbóż (zero chleba! i jemu podobnych z ciastkami na czele), makaronów, ziemniaków czy klusek. Są natomiast wyłącznie surowe i gotowane warzywa, ale też nie wszystkie. Nie ma na przykład warzyw strączkowych, aby nie dostarczać organizmowi białka, ale by ten zużył to białko, które zdążył już zgromadzić w sobie. Uwaga! Dieta w ośrodkach nie tylko jest wygodniejsza, ale też - z uwagi na ciągłą obecność personelu medycznego - bezpieczniejsza. Oczyszczający się organizm może bowiem zareagować kryzysem ozdrowieńczym, który różnie u różnych osób przebiega. Jedni nie zauważą go wcale, inni wprost przeciwnie, jednak ostatecznie WARTO! Dieta powinna trwać od 3 do 6 tygodni (- czyli tyle samo co Wielki 40 - dniowy Post w tym ostatnim przypadku). Ok. 2 - 3 tygodni trwa oczyszczanie organizmu, a w następnym tygodniu włącza się efekt kuracji ciała.   

 

21:39, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 lipca 2014

Zapraszam do krótkiej, technicznej przerwy bądź lektury moich wcześniejszych wpisów.

19:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 lipca 2014

http://www.fronda.pl/a/smierc-mozgowa-utylitatyzm-i-pytania-o-adekwatna-definicje,39617.html

Nie można czynić zła, żeby wynikło z tego dobro. Nie można "umówić się", czy też uznać, że ktoś umarł, jeśli faktycznie nie umarł, ale jest w stanie śpiączki, tylko dlatego aby przeszczepić jego narządy komuś innemu i po to, by nie zajmował łóżka. Żyje? A więc ma prawo żyć do końca, w przeciwnym razie, czy nie mówimy o klasycznej eutanazji? Cały tak zwany zachodni model służby ZDROWIA (???) nadaje się wyłącznie do kompletnej... rewolucji! Nie mam zaufania do ludzi w białych fartuchach, którzy nie diagnozują przyczyn, a niemal wyłącznie usuwają objawy, czy to w postaci chemii (farmaceutyków), czy w postaci interwencji chirurgicznych. Choć 90% chorób wprowadzamy przez usta, praktycznie nic nie mówią lub niewłaściwie mówią o zdrowym odżywianiu. Że nie wspomnę o traktowaniu pacjenta jako chodzącego bankomatu... Rewolucja w służbie zdrowia to właściwy kierunek!

16:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 lipca 2014
wtorek, 15 lipca 2014
niedziela, 13 lipca 2014

"A jeśli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych,

to Ten, co wskrzesił Chrystusa (Jezusa) z martwych,

przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was Ducha" Rz 8,11

20:55, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 lipca 2014
czwartek, 10 lipca 2014

http://aros.pl/ksiazka/drzewo-migdalowe

"Pochodzę z żydowskiej rodziny, ale nie uważam, by cierpienia Żydów w czasie Holocaustu dawały nam prawo do zadawania podobnych cierpień Palestyńczykom. Stąd bierze się nienawiść i konflikty, które nie mają końca. W USA ten konflikt przedstawia się najczęściej jednostronnie" - powiedziała autorka książki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Wydarzenia ujęte w powieści "Drzewo migdałowe" pozostaną na długo w pamięci...

 

21:54, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lipca 2014

http://kobieta.interia.pl/raport-prawdziwa-przyjazn-jest-za-darmo/news-to-dzieki-psu-juz-nie-chodze-glodny,nId,1462074

Jeżeli pies w tej historii jest ważny, a jest (trzeba mu to przyznać), to o ileż więcej wart uwagi jest sam właściciel! Tu krótka dygresja, mianowicie taka, że mamy czasem taką wykrzywioną tendencję dostrzegać bardziej zwierzę niż człowieka... Mam głęboką nadzieję, że nie tylko pomoc rzeczowa trafi do ośrodka pomocy społecznej dla Pana Mirosława w Ustroniu Morskim, ale może i na to bardzo liczę, znajdzie się ktoś, kto będzie chciał dać uczciwą pracę wraz z możliwością zamieszkania (oczywiście z psem! :) temu niezwykłemu człowiekowi. Stańmy na wysokości zadania i naróbmy... wiele dobra!

http://www.gops.ustronie-morskie.pl/

20:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 lipca 2014

- Kofeina, którą zawiera kawa uzależnia znacznie bardziej niż marihuana. Kawa jest narkotykiem!

- Najczęściej kradzioną książką w księgarniach jest... Biblia.

- 90% Amerykanów przyznaje się do wiary w Boga, a 70% określa siebie jako mocno wierzących.

- Tylko 3% Amerykanów ma zaufanie do amerykańskiego kongresu. Prezydent Ronald Reagan powiedział kiedyś przed głosowaniem dotyczącym aborcji takie słowa do polityków: Gdyby wasza matka was zabiła, nie głosowalibyście teraz, czy można życie zabić, czy nie.  

- Adam Mickiewicz będąc jeszcze biednym studentem, wstawał o czwartej rano, by uczyć się francuskiego i rozumieć to, co mówi tak zwane "towarzystwo". Wiele lat później wykładał literaturę na uniwersytecie paryskim, przy pękającej w szwach od studentów auli. Na jednym z wykładów był nawet sam Chopin.

- Zgodnie z raportem WHO na 1600 dużych miast, w przeszło 90 krajach, tylko 12% mieszkańców oddycha powietrzem zgodnym z normą.

- W Polsce nie ma ani jednej rzeki klasy czystości A.

- Na biurku w swojej pracy znajdziesz znacznie więcej bakterii niż na desce klozetowej.   

- Z uwagi na właściwości zdrowotne roszponka przyrównywana jest do szpinaku. Z kolei rzeżucha to prawdziwa bomba witaminowa. Nasiona są łatwo dostępne i rzeżuchę można wysiać nawet na ligninie. Zbiory już po kilku dniach!

- Balzak nie umiał pisać inaczej, jak przywdziawszy swój biały habit (sic!). Tygodniami nie opuszczał swojego pokoju, a potem zjawiając się w salonie mylił żywych ludzi, z postaciami przez siebie wymyślonymi.

- G.B. Shaw nie brał do ust alkoholu, nie pił kawy ani herbaty i nie jadł mięsnych pokarmów. Twierdził, że dzięki temu jest dziesięć razy zdrowszy niż "zwykły zjadacz trupów",

- To olej rzepakowy, a nie oliwa z oliwek jest podstawowym składnikiem kuchni śródziemnomorskiej, uchodzącej za zdrowszą od przeciętnej diety europejskiej.

 

12:51, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 106