| < Styczeń 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
RSS
środa, 28 stycznia 2015

http://www.novekino.pl/kina/wisla/film.php?id=1698

To jedna z lepszych polskich produkcji w dziejach naszej kinematografii. Ciekawostka: na stronie filmweb "Joanna" uzyskała notę 7,1 podczas gdy oskarowa "Ida" - 6,8. Obydwa filmy mają w sobie to coś niepowtarzalnego. "Joanna" na dużym ekranie od 20 lutego, polecam!

19:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 stycznia 2015

"Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi" (Mk 1,17).

Komentarz: mamy tu zdanie podrzędnie złożone, w zasadzie warunkowe, takie w którym bardzo często zwracamy uwagę na jego drugą część, natomiast dziwnie często pomijamy pierwszą. A Jezus mówi - jak zawsze zresztą - bardzo ważne rzeczy. Rybakiem ludzi, apostołem, prorokiem może być tylko ten, kto sam wcześniej poszedł za Jezusem czyli ten, który świadectwem swojego życia ukazuje Boga. Bo tylko taki będzie miał Ducha Jezusa i tak jak Jezus będzie w świecie czynił cuda, przede wszystkim cuda nawrócenia, które są największe ze wszystkich ponieważ wszystkie inne cuda, służą właśnie temu. Nawróceniu i umocnieniu wiary. Jeżeli budujesz (swoje życie) na Bogu, to Bóg może także budować na Tobie. A jeśli może budować na Tobie, to świat staje się lepszy. Czy Pan Bóg może mieć w Tobie oparcie? 

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

16:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 stycznia 2015
czwartek, 22 stycznia 2015
niedziela, 18 stycznia 2015

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/


"Ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa? Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!" (1 Kor 6,13c-15a.17-20).

Komentarz: jeden z watykańskich egzorcystów powiedział kiedyś, że w piekle najwięcej jest tych, którzy dopuścili się grzechów seksualnych (i nie nawrócili się). Takie wyznanie może być szokujące. Jednak z drugiej strony, jest prawdą, iż XXI wiek po prostu tonie w seksualnym brudzie z ideologią samogwałtu na czele, którą narzuca się nawet najmłodszym w przedszkolach i szkołach, a którą poszczególni politycy np. w Niemczech traktują jako cnotę?!! Módlmy się o ich nawrócenie "bo nie wiedzą co czynią" i nie wiedzą, iż bez względu na to, czy w to wierzą, czy nie, z każdego czynu będą musieli kiedyś się rozliczyć.  

16:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 stycznia 2015
wtorek, 13 stycznia 2015

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/123279,rosnie-liczba-protestujacych.html

Kopalniom przynoszącym straty przydałby się przede wszystkim rzetelny i niezależny audyt, który ustaliłby co i kto jest za taki stan odpowiedzialny (także aby wyciągnąć konsekwencje). Czy są to czynniki zewnętrzne takie jak: cena węgla na świecie, dotowany więc tani import węgla z Rosji, dyskryminujący wyższy VAT w stosunku do innych krajów UE, a może także błędy w sztuce zarządzania zarządu spółki? Później należałoby wdrożyć plan uzdrowienia sytuacji ekonomiczno-finansowej po jego uprzednim, równie rzetelnym przygotowaniu. Żeby tak się stało potrzebna jest dobra wola, wola polityczna i kompetencje do działania. Rząd tymczasem stawia na inny scenariusz, choć wie, że górnictwo węgla jest gałęzią strategiczną dla gospodarki. W oparciu o jakie argumenty działa?

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-14-stycznia-2015

19:23, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.naszdziennik.pl/swiat/123265,ue-przeciwko-gmo.html

Kolejnym krokiem powinien być zakaz stosowania tzw. chemicznych środków ochrony roślin, które często są po prostu truciznami, przenikającymi do żywności i niszczącymi środowisko. Jeśli pszczoły od tej chemii wymierają i nie tylko pszczoły, to kto się ośmieli powiedzieć, że nam ludziom ta chemia służy? Co zatem w zamian? Natura, po prostu natura i stosowanie różnorodnych upraw roślin na danym kawałku ziemi zamiast chemicznego, "ciężkiego", rolnictwa przemysłowego. Czas wrócić do zdrowych i dobrych korzeni. Najwyższy czas! 

19:04, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 stycznia 2015

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/12-stycznia-2015

Rząd w Polsce chce zamknąć polskie kopalnie, a otworzyć kopalnię niemiecką. Kiedyś tak zamknął polskie stocznie, podczas gdy rząd niemiecki dofinansowuje swoje. Polscy rolnicy dostają dopłaty unijne na kupno niemieckich ciągników, ale w kwocie którą muszą zapłacić, dokonaliby zakupu dobrych, polskich maszyn... bez takich dopłat. Posłuchaj Poranka Radia Wnet.  

08:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 stycznia 2015

http://tv-trwam.pl/artykul/kontakt

W dniu jutrzejszym tj. 12 stycznia na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam ok. godz. 18.00 będzie można uzyskać informacje jak skutecznie przekazać 1% podatku na te media http://www.fnp.pl/fnp/index.php/1-podatku

http://radiowarszawa.com.pl/kontakt/

http://www.radiownet.pl/#/bilet_wnet

Wspierajmy niezależne media, oczekując od tych mediów tego, że będą odpowiedzialnie zarządzać społecznymi wpłatami. Chodzi o to, żeby nie tyle żyć wygodnie, co godnie, bo potrzeby innych osób czy instytucji również są wielkie i te także należy wspierać. 

 

18:02, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Módlmy się za sprawców i za ofiary ataku na redakcję "Charlie Hebdo". Bóg jest jeden i jest miłością, a miłość - jak przeczytamy w Biblii - nie czyni nic złego. Ci młodzi ludzie, którzy dokonali ataku terrorystycznego, nie dotarli do tej prawdy. Prawdy, która zawsze i wszędzie mówi: Nie zabijaj! Ta sama Prawda także nie zezwala na obrażanie drugiego człowieka, ani jego uczuć religijnych, na stosowanie - jak mówi psychologia - przemocy słownej czy agresji pod płaszczem satyry. My katolicy jesteśmy przez Boga w Jezusie Chrystusie nieustannie wzywani do przebaczenia i miłosierdzia, dlatego raczej ze współczuciem patrzymy na tych, którzy dopuszczają się profanacji wiary i symboli religijnych, co nie znaczy, że nie reagujemy w ramach prawa demokratycznego państwa i jako osoby wierzące, zanosimy prośby do Boga z modlitwą o nawrócenie. Ten, kto czyni zło, zło na siebie ściąga. Ten kto sieje miłość, kiedyś miłość zbierze. Wybór należy do nas.  

http://www.naszdziennik.pl/swiat/122877,rodzina-zamachowcy-potepila-ataki-w-paryzu.html

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/122895,marsz-w-obronie-zycia.html

16:39, teologia3
Link Dodaj komentarz »

 "Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności" (Iz 42,7).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

16:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 stycznia 2015

http://pressmix.eu/index.php/2015/01/06/zadamy-veta-prezydenta-stop-gmo-pikieta-przed-palacem-prezydenckim-na-krakowskim-przedmiesciu-w-warszawie/

80% wszystkich nasion GMO jest własnością jednego amerykańskiego koncernu.

Za nasiona trzeba płacić w każdym roku, nawet wtedy gdy wysiewają się samoistnie.

Po trzesięniu ziemi na Haiti, USA zaproponowały pomoc w postaci nasion GMO, które... zostały natychmiast spalone przez tamtejszych rolników.

O zgubnych skutkach GMO dla zdrowia przeczytacie np. w "Głosach rewolucji żywnościowej': http://aros.pl/ksiazka/glosy-rewolucji-zywnosciowej  

Polska, jak każdy inny kraj, powinna być wolna od GMO, ale także od tak zwanych chemicznych środków ochrony roślin, które zanieczyszczają, trują środowisko i degradują je, zamieniając - jak to robią pestycydy  - żywą glebę w litą skałę.

Chemia nie jest sprzymierzeńcem organizmów żywych! Pamiętajmy o tym również, gdy przyjmujemy leki. Zdrowia w pigułce nie kupimy. Najczęściej po prostu zlikwidujemy objawy choroby, czyli nie sięgniemy jej źródła.  

ps. Niestety protest nie należał do udanych. Pomimo słusznego celu organizatorzy postanowili nie zapraszać żadnej partii politycznej i był to błąd. Działać trzeba razem. Warto wyciągnąć wnioski z wczorajszej małej frekwencji. Jeśli chodzi o żywność na wiecu zwrócono uwagę, aby wystrzegać się lecytyny sojowej, syropu glukozowo-fruktozowego (zarówno jeden jak i drugi składnik są bardzo obecne np. w słodyczach, w tym w czekoladach) czy aspartamu używanego jako słodzik, o którym wprost powiedziano, że jest trucizną.

22:25, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.fronda.pl/a/dlaczego-dobrym-ludziom-przytrafiaja-sie-zle-rzeczy-a-zlym-ludziom-nie-koniecznie-zobacz,45880.html

Nie wyciągajmy zbyt uproszczonych wniosków. Dobrzy ludzie także mogą żyć bez większych problemów, ponieważ unikając grzechów ciężkich, nie fundują sobie zmartwień, które z nich wynikają! Jeżeli tak żyją i jest to życie z Bogiem, są pod parasolem Bożej Opatrzności.

Kiedy życie, które przecież zostało stworzone do wieczności, naprawdę jest zagrożone? Wtedy, kiedy niczym ten bogacz z Biblii (który dzień w dzień świetnie się bawił) nie dostrzegamy potrzeb bliźnich! Egoizm i pycha są... niewidzialną pułapką! Przeczytajcie o tym w Psalmie 49:

http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/49.php

21:58, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 stycznia 2015

http://www.naszdziennik.pl/wiara/122053,orszaki-trzech-kroli-w-calym-kraju.html

Czy ta zbieżność jest przypadkowa? Bóg w Jezusie urodził się odrzucony przez ludzi (nigdzie dla Niego nie było miejsca), w grocie, biedny, nagi, owinięty w prześcieradło jak głosi tekst grecki Biblii. Zaraz po urodzeniu był prześladowany i musiał uchodzić z życiem. Kilkadziesiąt lat później Bóg w Jezusie umarł odrzucony przez ludzi, został złożony do groty, biedny, nagi i ownięty w prześcieradło zgodnie z żydowskim zwyczajem. Przed śmiercią był prześladowany, lecz tym razem nie uszedł z życiem. Historia zatoczyła koło, tyle że między narodzinami a śmiercią, bardzo wiele się zdarzyło. Cokolwiek bym na ten temat nie napisała i tak będzie za mało. Pewna popularna piosenkarka powiedziała niedawno, że nie ma się czym przejmować, ponieważ z życia i tak nie wyjdziemy żywi. Gdyby to była prawda, to niemożliwe byłyby te wskrzeszenia, uzdrowienia, nawrócenia, egzorcyzmy których dokonywał Jezus. Niemożliwe byłoby Jego zmartwychwstanie. W chwili narodzin, ale także po śmierci zachował w sobie to, co najważniejsze czyli miłość i życie, gwarantujące nieśmiertelność, bo On sam jest miłością i życiem. Jakie to piękne, że my też dzięki Niemu możemy mieć w sobie życie wieczne! 

20:23, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 stycznia 2015

http://polish.poland.usembassy.gov/carson.html

Ten rok będzie zdecydowanie rokiem wyborów w Polsce i USA. Módlmy się o dobre, uczciwe wybory i ludzi prawych, sprawiedliwych, którzy politykę pojmują wyłącznie jako służbę społeczeństwu, w trosce o jego dobro. Św. Jan Paweł II powiedział: "Naród jest wielki przez to, że żyje w duchu wdzięczności wobec Boga i wobec swoich dzieci." Niech tak będzie zawsze i wszędzie, a szczególnie w naszej Ojczyźnie i za Oceanem. Amen.

21:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 113