| < Grudzień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
niedziela, 29 listopada 2015
niedziela, 22 listopada 2015

Co sprawia, że niektórzy ludzie mogą uwierzyć, że Bóg pogardza niewierzącymi i chce śmierci kogokolwiek? Ten, który jest przecież wyłącznym dawcą życia, KAŻDEGO ŻYCIA i podtrzymuje je dalej z MIŁOŚCIĄ I TROSKĄ w każdej naszej milisekundzie!!! Strach przed innymi, brak perspektyw w życiu i frustracja? Brak wiedzy? Nieprawdziwa, zwodnicza wizja "nieba"? Zamachy we Francji świadczą o tym, że albo prawo w tym kraju nie działa (tak jak powinno), albo nie działają właściwie ci, którzy reprezentują aparat państwa. Albo niestety jedno i drugie. Dziś święto Chrystusa Króla! Oddajmy się wszyscy pod Jego opiekę. Oddajmy Europę i cały świat pod Jego opiekę oraz opiekę naszej Najświętszej Matki - Maryi. Niech żyje Chrystus Król!!!  

W 2006  roku na pytanie "Dziennika" (wydanie z 21.12.2006 r.) co sądzą Polacy o projekcie uchwały sejmowej przewidującej wprowadzenie Chrystusa na tron, czy chcą Jezusa Królem Polski, świętej już pamięci Wojciech Kilar, najwybitniejszy polski kompozytor odpowiedział: 

 

"TAK, to byłby piękny gest. Maryja, jest już Królową Polski. Jest to niezwykle pięknym hołdem oddanym kobiecie. I taki sam hołd należałby się Chrystusowi. Jednak nie chciałbym, żeby zrobił to Sejm. Ta sala jest zbrukana".

 

Z kolei też świętej pamięci, niezapomniana Violetta Villas odpowiedziała tak:

"TAK. Jezus już dawno powinien być ogłoszony królem Polski. On jest królem prawdziwym i naszego kraju, i wszystkich ludzi. Polska już była ofiarowana Najświętszemu Sercu Jezusowemu przez Jana Pawła II - szkoda, że się o tym nie pamięta".   

 http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

09:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 listopada 2015
środa, 18 listopada 2015

Dalajlama wygłosił stwierdzenie, żeby nie modlić się za Francję (kraj który co tu dużo mówić, stworzył dogodny grunt dla rozwoju terroryzmu przez swoją psudolaickość i ogólną "poprawność polityczną"), ale to stwierdzenie jest nieprawdziwe. Modlitwa jako forma relacji z Bogiem jest dobra zawsze. Treść modlitwy może być niewłaściwa, gdy na przykład chcemy komuś lub sobie zaszkodzić, i to jest inna sprawa. Trzeba nam jednakże pamiętać, że największy konflikt w dziejach świata, to konflikt na płaszczyźnie duchowej. Wygraliśmy wybory - powiedziała do mnie niedawno moja znajoma - bo wiele osób modliło się, pościło, dokonywało uczynków miłosierdzia i chodziło na pielgrzymki w tej intencji. Bardzo wiele osób zaangażowało się w Polsce duchowo w zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, i to w końcu przyniosło rezultaty. Nie dalej jak wczoraj oglądałam film dokumentalny o mężczyźnie, który pokonał raka i który twierdził, że leki to za mało! W walce z rakiem pomogła mu - uwaga! - czysta dusza. Za Francję zatem trzeba się modlić i to bardzo, żeby ci którzy nią rządzą, w końcu zrozumieli prawdziwe przyczyny tych wielkich tragedii, które się dokonały  w ostatnich dniach. Trzeba  także zdecydowanie odrzucić język tak zwanej poprawności politycznej ponieważ zakłamuje rzeczywistość i nie pozwala na właściwe rozwiązanie problemów. Ci wszyscy, którzy bezpodstawnie, szczególnie w lewicowo-liberalnych w mediach, wyzywają od rasistów, faszystów, ksenofobów i wszystkich innych "fobów" powinni spotkać się z zarzutem "mowy nienawiści", a nawet z zarzutem naruszenia dóbr osobistych przed konkretnym sądem. To jest język przewrotności politycznej, za którym zwykle nie stoją argumenty merytoryczne, za to stoi duża dawka przemocy psychicznej. Wolność jest wtedy - jak ktoś słusznie powiedział - gdy na dwa plus dwa można powiedzieć cztery. Wszystko inne jest fałszem, który na pewno nie służy sprawiedliwości, uczciwości i demokracji w wolnym państwie.    

 http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-dalajlama-ostro-nie-modlcie-sie-za-francje,nId,1924168

19:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 listopada 2015
sobota, 14 listopada 2015

To niewątpliwie wielka tragedia i dziś cały świat zastanawia się dlaczego? A przyczyn, jak to w życiu, jest z pewnością więcej niż tylko jedna. Francja powinna w końcu przestać ulegać własnemu złudzeniu, że jest państwem neutralnym światopoglądowo. Nie ma czegoś takiego, jak państwo świeckie. Każda nasza decyzja albo jest zgodna, albo niezgodna z wolą Bożą. Jeśli jest zgodna, pomnażamy swój wewnętrzny spokój i szczęście, jeśli jest niezgodna, mamy sytuację przeciwną. Jeśli Bóg, prawdziwy Bóg (!) nie jest na pierwszym miejscu, to to miejsce szybko zajmuje ktoś inny - jak mawiał klasyk. Bo to miejsce bardzo prestiżowe i wielu - czasem nawet nie do końca świadomie - chce je własnym siedzieniem sprofanować. W USA, które wypierają krzyż z przestrzeni publicznej i w wielu państwach europejskich, które postępują podobnie, chętnie na przykład obchodzi się Halloween, czyli stare, pogańskie święto na cześć bożka śmierci. I gdzie tu jest "neutralność światopoglądowa"?

Francja cierpi na kryzys wartości od dawna, cierpi na kryzys polityki edukacyjnej, polityki imigracyjnej, wątpliwości nasuwa polityka wywiadu i polityka zagraniczna (mam tu na myśli głównie postkolonialną politykę w Afryce). Cała Unia Europejska boleśnie odczuwa kryzys przywództwa. Nie może być tak, że we Francji z której wywodzą się korzenie chrześcijaństwa w Europie (a tym samym korzenie tolerancji i ładu społecznego), dziś pod znakiem zapytania stoi noszenie chrześcijańskiego krzyżyka. Takich przykładów jest więcej. Dlaczego nikt w "świeckiej" Francji nie odważył się na emisję kinową francuskiego filmu "Apostoł"; dlaczego Unia Europejska tak słabo reaguje na prześladowania chrześcijan i nietolerancję wyznaniową w krajach, z którymi jednak (chętnie) współpracuje na płaszczyźnie ekonomicznej? 

Wszystkich, bez względu na to, jaką wiarę wyznają, lub nie wyznają czeka po śmierci Sąd Boży, w którym DOBRY BÓG, który jest MIŁOŚCIĄ będzie sądził z uczynków miłości i miłosierdzia względem innych ludzi! Żadna przemoc nie pochodzi od MIŁOŚCI, ale MIŁOŚCI się sprzeciwia!  

Módlmy się za rządzących o mądrość, roztropność i dobre rady oraz decyzje dla nich, oraz za wszyskie ofiary ataków terrorystycznych na całym świecie.

 http://www.radiownet.pl/

14:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 listopada 2015
środa, 11 listopada 2015

https://www.youtube.com/watch?v=WRDlYffba1A

Chwała tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Wiele im zawdzięczamy, właśnie dzisiaj, bo to jest również, albo przede wszystkim, ich Święto. Nie ma wątpliwości, że nie wyglądałoby ono tak wspaniale, gdyby nie "żołnierze wyklęci". Mauzoleum-panteon na warszawskich Powązkach nie oddaje piękna ich dusz. Przy tej okazji warto wspomnieć o jednym poważnym problemie. Należy tak ustanowić przepisy prawne, aby ci którzy dopuszczają bezpodstawnej dyskredytacji, dezinformacji, szkalowania i innych propagandowych metod, szczególnie wobec urzędnków państwowych, przedstawicieli naszego państwa, ponosili konsekwencje przed wymiarem sprawiedliwości. Wolność to nie samowola! Odpowiedzialność za słowo jest istotną częścią demokracji i stoi na straży bezpieczeństwa państwa! Wyciągnijmy wnioski z historii naszej wspaniałej Ojczyzny i cieszmy się Jej prawdziwą wolnością! Niech rozwija się materialnie i duchowo! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!

https://www.youtube.com/watch?v=AJsWz9SlpfA

08:11, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2015

Módlmy się, w szczególności do Matki Bożej o zaprzestanie prześladowania chrześcijan oraz ustanie wszelkich wojen i ucisków. Czym chrześcijaństwo różni się od innych religii? Otóż chrześcijaństwo to taka "dziwna" religia, która mówi, że wcale nie religia jest najważniejsza, ale najważniejsza w życiu jest miłość. A miłość - jak czytamy w Piśmie Świętym - nie wyrządza niczego złego, bo wtedy przestaje być miłością. Przechodził drogą kapłan, przechodził lewita (symbole wiary), ale Chrystus jako właściwą postawę wskazał miłosiernego Samarytanina, który wzruszył się głęboko na widok leżącego na ziemi człowieka, choć ów Samarytanin był poganinem. W judaiźmie Samarytanie byli ludźmi "nieczystymi", takimi od których trzeba było trzymać się z daleka, właśnie przez pogaństwo. "Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi" (1J 4,20). "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością" (1J 4,8). "Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość (1 Kor 13,13)" - dodaje św. Paweł.

Tylko prawdziwa miłość daje prawdziwą wolność, bez której nie ma faktycznego rozwoju jednostki i społeczeństwa. My Polacy, tak często wewnętrznie wolni, choć tak często przez obcych zniewalani, dobrze o tym wiemy. Módlmy się żarliwie i prośmy o wstawiennictwo wszystkich świętych! Bądźmy przykładnymi chrześcijanami, by Bóg miał wzgląd na naszą modlitwę, choć On zawsze - jak powiedziała św. Faustyna Kowalska - wysłuchuje modlitwy o nawrócenie grzesznika. Amen.
 

20:29, teologia3
Link Dodaj komentarz »

To prawdziwy gigant duchowy nie kobieta. To się nazywa mieć realną władzę i Natalia ją miała, i ma nadal.

http://www.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/potrzebna_mi_jest_twoja.html

19:55, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 listopada 2015

Co zrobić z bezdomnymi zimą, którzy nie chcą skorzystać z pomocy? Jeżeli są to osoby, które są pogrążone w nałogach, lub co do których jest uzasadnione podejrzenie, że są w takich nałogach, bądź są pogrożone w depresji (często jedno z drugim idzie w parze - depresja, brak celu w życiu i nałogi), to takie osoby powinny być - moim zdaniem - przymusowo kierowane na terapię. Powinny być po prostu ubezwłasnowolnione przez państwo, ponieważ nie są w stanie podejmować samodzielnych, dobrowolnych, świadomych decyzji. Niestety tak to wygląda... Uogólniając możemy powiedzieć, że w życiu część rzeczy dostajemy od Pana Boga, część rzeczy od innych ludzi, lecz najważniejsze w tym wszystkim jest to, co z tym robimy. Dlatego można na przykład mieć paskudne dzieciństwo, ale prowadzić później piękne życie i odwrotnie. Po prostu dużo zależy od nas samych, prawda ? :)  

Miałam tu napisać dużo więcej, o pomysłach uzdrowienia państwa, o wyroku TK na temat OFE, ale nic z tego nie będzie dzisiaj, bo mi coś pożarło tekst. O, takie rzeczy :)

18:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 listopada 2015
poniedziałek, 02 listopada 2015
sobota, 31 października 2015
wtorek, 27 października 2015

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/146111,samodzielne-rzady-pis.html

Warszawa jest dziś najgorętszą stolicą Europy, a może nawet i świata. "The winner takes it all"! Rok 2015 otwiera w Polsce "wspaniałe stulecie"... Naprawdę mamy powody do ogromnej radości. Teraz czas na całą Europę, by otworzyła się na chrześcijańskie wartości, które służą każdemu człowiekowi, i - w przyszłym roku - USA. Właśnie te wartości są najlepszym fundamentem zdrowego i dobrze rozwijającego się państwa. Są unikalną gwarancją pomyślności i bezpieczeństwa obywateli. Bóg błogosławi tych, którzy są błogosławieństwem dla innych. Już teraz zachęcam Was gorąco do modlitwy o dobre wybory prezydenckie w Stanach. To się musi udać! 

Damy radę!!! :) 

https://www.youtube.com/watch?v=92cwKCU8Z5c

PiS stole the show. Sorry, taki mamy (polityczny) klimat :)))

https://www.youtube.com/watch?v=JF0rsRLYkxc

21:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 123