| < Sierpień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi
RSS
sobota, 01 sierpnia 2015
czwartek, 30 lipca 2015

Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że Polski nie trzeba odbudowywać ze zgliszcz. Nieeee? To popatrzmy jak ta Polska obecnie wygląda. Służba zdrowia - katastrofa, system emerytalny - ruina, budżet państwa - katastrofa, szkolnictwo - katastrofa, prawo i sądownictwo - fatalne, uprzemysłowienie kraju - ruina, zachowanie polityków i ich rządy - katastrofa.... Platforma Obywatelska nie przeprowadziła ŻADNYCH istotnych reform, których od dawna domaga się nasz kraj. Nawet jej sztandarowy projekt, który z założenia od początku do końca mógł być dobry, okazał się niewypałem. PO chętnie natomiast genderyzuje, wprowadząjąc obce nam kulturowo "wartości". Cóż Wam mogę powiedzieć? Maj jest miesiącem Maryjnym, październik na szczęście też! :)

http://www.pch24.pl/najwiekszy-sukces-tuska-truje-dzieci--niektore-orliki-zawieraja-toksyczny-metal,37201,i.html

22:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 lipca 2015
wtorek, 28 lipca 2015

potrafił zrobić komuś w nocy operację i pozostawić po niej blizny. Oczywiście już po tym, jak zmarł w opinii świętości. Takie fakty! :) Jeżeli możemy, weźmy udział we Mszy św. za wstawiennictwem św. Charbela (wspomnienie w liturgii jest dowolne - ksiądz może go nie odczytać, lecz nie to jest najważniejsze).

http://adonai.pl/cuda/?id=29

06:58, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lipca 2015

Człowiek, który w dostatku żyje, ale się nie zastawia,

przyrównywany jest do bydląt, które giną.

Gdy pod nogami się depcze

wszystkich jeńców kraju,

gdy prawa ludzkie się łamie

w obliczu Najwyższego,

gdy gnębi się w sądzie człowieka -

czy Pan nie widzi? (Ps 49,21; Lm 3,34-39)

06:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 lipca 2015
środa, 22 lipca 2015

To klęska natomiast zdrowego rozsądku, bo tutaj nie trzeba wielkiej filozofii, żeby wiedzieć, że każdy z nas powstał kiedyś z zarodka. Skoro zatem tak, to w czym my, którzy kiedyś byliśmy zarodkami, jesteśmy lepsi od tych, których skazujemy na śmierć ustawą o in vitro? Jak pokazują statystyki brytyjskie, aby narodziło się jedno dziecko w wyniku sztucznego zapłodnienia, potrzeba poświęcić aż 31 innych! Taka jest właśnie skuteczność in vitro - na 3,8 miliona dzieci życie dostaje ledwie 122 tysiące. In vitro nie leczy bezpłodności, tylko ją chwilowo maskuje, zresztą z marnym skutkiem i za grube pieniądze. Jakie są przyczyny niepodłodności? Stres, środki antykoncepcyjne, rozwiązłość seksualna i bezobjawowo rozwijajająca się choroba weneryczna o nazwie chlamydioza oraz - co bardzo ważne - nietolerancja pokarmowa (pewnie także chemia w jedzeniu - patrz na przykład zakazany w USA biosfenol A używany na przykład przy wyrobie butelek plastikowych). W przypadku nietolerancji pokarmowej wystarczy zdiagnozować problem odpowiednim testem i odsunąć pokarmy wywołujące ją, ponieważ mają duży wpływ na gospodarkę hormonalną człowieka. Twój lekarz ci o tym mówi? Jeśli tak, masz szczęście. Trafiłeś na dobrego.

Nie dziwi mnie pozytywny odzew PO i przyklepanie tej ustawy. Chciałoby się powiedzieć: sorry, jakie rządy, taka ustawa. Szkoda tylko, że ktoś przypłaci to życiem. Unia Europejska z pomysłami takimi jak ten, jest po prostu gniotem politycznym. I dlatego bardzo potrzebuje uzdrowienia!  

http://www.fooddetective.pl/wykonaj-test

http://karpacz.sofra.com.pl/index.php/pl/aktualnosci/item/67-leczenie-bezplodnosci

20:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lipca 2015

W intencji wszystkich prześladowanych chrześcijan - aby ustały ich prześladowania, aby ich życie i zdrowie nie było zagrożone, aby mogli się cieszyć dobrym i spokojnym życiem, a tych którzy dopuszczają się prześladowań i zamachów, aby dosięgła Boża łaska szybkiego nawrócenia. Amen.

21:03, teologia3
Link Dodaj komentarz »

 "Chwalcie Pana wy, co się Go boicie,
  sławcie Go, całe potomstwo Jakuba;
  bójcie się Go, całe potomstwo Izraela! 
  Bo On nie wzgardził ani się nie brzydził nędzą biedaka,
  ani nie ukrył przed nim swojego oblicza
  i wysłuchał go, kiedy ten zawołał do Niego" (Ps 22,24-25). 

20:59, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Święci byli i są największymi reformatorami Kościoła. Popatrzmy choćby na św. Franciszka, św. Teresę z Avila, św. Jana od Krzyża, św. siostrę Faustynę czy św. Proboszcza z Ars, który chodził w jednej, znoszonej sutannie, a porywał duchowo ludzi przyjeżdżających do niego z całej Europy. Kościół jak mówił św. Jan Paweł II powinien reformować się zawsze! Wydarzenie "Jezus na Stadionie", które miało miejsce w Warszawie, w ostatnią sobotę zgromadziło przeszło 45 tys. osób czyli cały stadion. Kościół charyzmatyczny żyje i ma się dobrze. Do takiego Kościoła tęsknimy. Do Kościoła żywego, ukazującego Bożą chwałę! Jedna z prowadzących wyżej wspomniane rekolekcje powiedziała, że ona nie odnajduje się w Kościele nowoczesnym czyli składającym ręce. Ona odnajduje się w Kościele tradycyjnym, który był na początku chrześcijaństwa (a zatem Kościele charyzmatycznym), który skacze! Podzielam jej zdanie. Liturgia posoborowa, ryt rzymski zbiera bardzo marne żniwo. To jest Kościół uwiędnięty, uschnięty. Popatrzmy na te wyludnione kościoły, na burzone świątynie w Europie! I popatrzmy na żywy i tętniący życiem charyzmatyczny Kościół w Afryce. Dobrze by było, aby Stolica Apostolska bez zbędnej zwłoki podjęła się reformy liturgii Mszy świętej! Bez zbędnej zwłoki, ponieważ dobro im wcześniej rozlane, tym większe i lepsze przynosi owoce. Amen.

07:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 lipca 2015

Irlandio, Francjo, Rosjo, Niemcy, USA, Chiny, Koreo, Japonio, Unio Europejska, ludzie z każdego kraju i każdego zakątka - zaproście i wy Jezusa, Pana i Boga -Stworzyciela, jedynego prawdziwego i jedynego, który JEST, i który chce do was przyjść ze swoim miłosierdziem, na wielkie, narodowe rekolekcje! Bardzo ich potrzebujecie!

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1476475,Wielkie-rekolekcje-z-ks-Bashobora-w-Warszawie-Ponad-40-tys-osob-na-Stadionie-Narodowym

08:37, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lipca 2015

Dywany, szampany, banany, wysokie stanowiska, wielkie pieniądze, wywiady w radiu i telewizji... to jeszcze nic nie znaczy. Największym, najpotężniejszym, najznakomitszym jest tak naprawdę ten, kto czci Boga i wypełnia Jego wolę. Dlatego, że to właśnie przez niego, Bóg może na ten świat wylewać swoje łaski. Miłość i miłosierdzie. Dekalog to nic innego jak rozpisane na dziesięć innych, jedno przykazanie miłości.

21:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lipca 2015

Kolejnym skandalem jest chemia w jedzeniu! Rolniku zostałeś powołany po to, żeby żywić naród, więc wypełniaj godnie swoje powołanie, produkując czystą, zdrową żywność. Trzeba zmienić prawo i trzeba koniecznie zmienić obecną władzę, aby głos rozsądku mógł się przebić przez śmietnik biurokracji i polityki, którą można określić jako "wrogie przejęcie".

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-14-lipca-2015-ze-stryszowa-kolo-kalwarii-zebrzydowskiej

19:04, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 lipca 2015

(Prz 14,30-32)

Życiem dla ciała jest serce spokojne,
próchnieniem kości jest namiętność. 
Kto ciemięży ubogiego, lży jego Stwórcę,
czci Go ten, kto się nad biednym lituje. 
Przez złość swoją runął niewierny,
a prawy przy śmierci bezpieczny

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

20:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 lipca 2015

Święty Ignacy Loyola miał kiedyś nie lada dylemat. Było ich raptem garstka (a mam tu na myśli jezuitów dopiero co utworzonego zakonu), podczas gdy chętnych do szkół i innych, świeckich ośrodków jezuickich, całe krocie. - Nie mamy ludzi (do obsługi) - pisał zrozpaczony jeden z zakonników do świętego, z prośbą aby ten znalazł jakieś rozwiązanie i przysłał "posiłki". Kryteria naboru do zakonu były bardzo ostre - Ojcze, może czas je poluzować, choćby na trochę i przyjąć więcej ludzi?? Nie radzimy sobie... - ciągnął dalej w żałosnym tonie. Odpowiedź Ignacego była tyle prosta, co zaskakująca. - Zaostrzyć kryteria naboru do zakonu! - I wiecie co się stało? Prawdziwy szturm powołań, oblężenie.

Jeżeli dziś kościołowi katolickiemu brakuje powołań to dlatego, że brakuje mu odpowiedniej jakości. Ludziom kościoła i tym duchownym, i tym świeckim (bo przecież wszyscy tworzymy kościół czyli wspólnotę) brakuje jakości, której powinni szukać u siebie, u siebie i jeszcze raz u siebie. Każdy u siebie, a dopiero potem u drugiego człowieka. Są trzy cechy, po których można rozpoznawać człowieka Bożego: 1) przykład, a nie wykład 2) bezinteresowna pomoc 3) ewangeliczna radość. Kościele święty bądź cały święty, bo słusznie Bożej prawdy nauczasz!

Jeżeli ten świat jest źle urządzony, a jest źle urządzony, jeżeli jeden kraj napada na drugi, jeżeli zabija się nienarodzone dzieci, jeżeli jedni mordują drugich z powodów religijnych i nie tylko, jeżeli promuje się wartości sprzeczne z ludzką naturą, jeżeli, jeżeli, jeżeli - tu niestety lista jest długa - jeżeli to wszystko ma miejsce, to nie tylko dlatego, że przede wszystkim rządzącym tego świata, brakuje odpowiedniej jakości, bo to od nich dużo zależy... Za to wszystko odpowiada także źle ukształtowane sumienie! I o tym sumieniu trzeba nieustannie mówić, bo tam dokonuje się pierwszy ludzki sąd, tego co jest dobre, a co jest złe. Bóg daje poznać prawdę tym, którzy jej szukają i którzy chcą ją przyjąć. Inni bardziej niż prawdy czyli Boga!, szukają samych siebie.

A przecież nie ma, drugiej takiej osoby, która chciałaby dla nas tak dobrze, jak Bóg!

09:48, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 lipca 2015

http://nt.interia.pl/technauka/news-studenci-agh-space-systems-najlepsi-na-swiecie,nId,1835174

To przy tej okazji warto przypomnieć inny wielki sukces naszych wspaniałych Rodaków, którzy złamali kod Enigmy - największej, hitlerowskiej maszyny szyfryjącej, wnosząc tym samym nieoceniony wkład w ratowanie istnień ludzkich. Cześć i chwała Bohaterom!!!  

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Rejewski

Europo, jeszcze nie zginęłaś, póki my żyjemy!!!! :)

 

11:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 lipca 2015

"Bóg miłości i pokoju

niech będzie z Wami!" (2 Kor 13,11).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

18:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Dwie rady dla PiS: po pierwsze, żeby śmiało dotykało sedna problemu ponieważ nierozwiązany problem to często nabrzmiewający problem. Jeśli na przykład problemem w służbie zdrowia jest: leczenie objawowe bez stawiania diagnozy o przyczynach (a więc źródło choroby zostaje); brak informacji, że 3/4 chorób to choroby cywilizacyjne, które można wyleczyć zdrowym odżywianiem i zmianą trybu życia; jeśli 70% pacjentów w naszych szpitalach - jak podała niedawno jedna z wiodących stacji telewizyjnych - opuszcza te placówki w stanie niedożywienia, nie tyle dlatego jak się domyślam, że jedzą mało, ile raczej niewłaściwie (jak powiedziała jedna z pacjentek, z owoców miała wyłącznie jabłko, podane raz na dwa miesiące); jeśli lekarzami są ludzie bez powołania - to takie problemy trzeba konkretnie i konstruktywnie rozwiązywać. Konstruktywne myślenie jest w ogóle u nas w deficycie. Weźmy taki prosty, inny przykład. Na skutek ogromnych upałów poziom wody w Wiśle jest niski i coraz niższy. Dlaczego władza nie deleguje służb do jej oczyszczania właśnie teraz, gdy koszt takiego oczyszczania może być niższy niż przeciętnie. A skoro poruszyłam wątek czystości...  Dlaczego MPO, które wygrało przetarg na oczyszczanie Warszawy, tak nieprecyzyjnie oznakowało pojemniki na śmieci?? Ludzie nie wiedzą, do którego pojemnika włożyć tak podstawowe surowce i materiały jak plastik, drewno czy szkło.   

Druga rada dla PiS jest taka, żeby nie miało względu na osoby. Tak jak Pan Bóg. Jeśli dobry wniosek czy jakieś rozwiązanie wysuwa ktokolwiek z innych partii parlamentarnych, to dla dobra społeczeństwa trzeba taki wniosek poprzeć. Pisałam ostatnio o Januszu Palikocie, który przy okazji wyboru nowego marszałka sejmu, poruszył kwestię skrócenia pracy w komisjach sejmowych do 3 - 6 miesięcy. O ile nie zgadzam się z J. Palikotem w kwestiach światopoglądowych, wniosek jest bardzo słuszny i zostawiam to pod rozwagę przyszłej władzy.   

Uzdrawianie gospodarki trzeba oprzeć na następujących filarach:

1) szkoła (wychowanie do wartości i do samodzielności, wspieranie talentów, likwidacja patologii w szkole i rodzinie, wprowadzenie do szkół średnich obowiązkowej pedagogiki, psychologii i "porozumienia bez przemocy"),

2) służba zdrowia - tu pożądane zmiany to zmiany rewolucyjne, 

3) obronność - uczciwe środki na uczciwe cele, likwidacja patologii, 

4) prawo i wymiar sprawiedliwości (uproszczenie prawa i zebranie go w kodeksy np. lekarza, nauczyciela, spółdzielcy, kredytobiorcy itp., powołanie instytucji ds. interepretacji przepisów prawnych w randze orzeczenia sądu, zmiana Konsytucji RP, weryfikacja urzędników wymiaru sprawiedliwości; każda ustawa powinna zawierać informację o intencjach ustawodawcy, a wszelkie niejasności powinny być interpretowane w duchu tych intencji, itd.) 

5) państwo przyjazne przedsiębiorcom,

6) pomoc najuboższym i położenie silnego akcentu w systemie penitencjarnym na resocjalizację (więzienie czy szpital powinna opuścić wyłącznie ta osoba, która nie stanowi zagrożenia dla bezpiecznego funkcjonowania społeczeństwa). 

Bardzo chętnie zasiliłabym szeregi drużyny czy to Pana prezydenta elekta Andrzeja Dudy, czy Pani Beaty Szydło...

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-6-lipca-2015

18:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 119