| < Lipiec 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
RSS
piątek, 18 lipca 2014

Zapraszam do krótkiej, technicznej przerwy bądź lektury moich wcześniejszych wpisów.

19:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 lipca 2014

http://www.fronda.pl/a/smierc-mozgowa-utylitatyzm-i-pytania-o-adekwatna-definicje,39617.html

Nie można czynić zła, żeby wynikło z tego dobro. Nie można "umówić się", czy też uznać, że ktoś umarł, jeśli faktycznie nie umarł, ale jest w stanie śpiączki, tylko dlatego aby przeszczepić jego narządy komuś innemu i po to, by nie zajmował łóżka. Żyje? A więc ma prawo żyć do końca, w przeciwnym razie, czy nie mówimy o klasycznej eutanazji? Cały tak zwany zachodni model służby ZDROWIA (???) nadaje się wyłącznie do kompletnej... rewolucji! Nie mam zaufania do ludzi w białych fartuchach, którzy nie diagnozują przyczyn, a niemal wyłącznie usuwają objawy, czy to w postaci chemii (farmaceutyków), czy w postaci interwencji chirurgicznych. Choć 90% chorób wprowadzamy przez usta, praktycznie nic nie mówią lub niewłaściwie mówią o zdrowym odżywianiu. Że nie wspomnę o traktowaniu pacjenta jako chodzącego bankomatu... Rewolucja w służbie zdrowia to właściwy kierunek!

16:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 lipca 2014
wtorek, 15 lipca 2014
niedziela, 13 lipca 2014

"A jeśli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych,

to Ten, co wskrzesił Chrystusa (Jezusa) z martwych,

przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was Ducha" Rz 8,11

20:55, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 lipca 2014
czwartek, 10 lipca 2014

http://aros.pl/ksiazka/drzewo-migdalowe

"Pochodzę z żydowskiej rodziny, ale nie uważam, by cierpienia Żydów w czasie Holocaustu dawały nam prawo do zadawania podobnych cierpień Palestyńczykom. Stąd bierze się nienawiść i konflikty, które nie mają końca. W USA ten konflikt przedstawia się najczęściej jednostronnie" - powiedziała autorka książki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Wydarzenia ujęte w powieści "Drzewo migdałowe" pozostaną na długo w pamięci...

 

21:54, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lipca 2014

http://kobieta.interia.pl/raport-prawdziwa-przyjazn-jest-za-darmo/news-to-dzieki-psu-juz-nie-chodze-glodny,nId,1462074

Jeżeli pies w tej historii jest ważny, a jest (trzeba mu to przyznać), to o ileż więcej wart uwagi jest sam właściciel! Tu krótka dygresja, mianowicie taka, że mamy czasem taką wykrzywioną tendencję dostrzegać bardziej zwierzę niż człowieka... Mam głęboką nadzieję, że nie tylko pomoc rzeczowa trafi do ośrodka pomocy społecznej dla Pana Mirosława w Ustroniu Morskim, ale może i na to bardzo liczę, znajdzie się ktoś, kto będzie chciał dać uczciwą pracę wraz z możliwością zamieszkania (oczywiście z psem! :) temu niezwykłemu człowiekowi. Stańmy na wysokości zadania i naróbmy... wiele dobra!

http://www.gops.ustronie-morskie.pl/

20:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 lipca 2014

- Kofeina, którą zawiera kawa uzależnia znacznie bardziej niż marihuana. Kawa jest narkotykiem!

- Najczęściej kradzioną książką w księgarniach jest... Biblia.

- 90% Amerykanów przyznaje się do wiary w Boga, a 70% określa siebie jako mocno wierzących.

- Tylko 3% Amerykanów ma zaufanie do amerykańskiego kongresu. Prezydent Ronald Reagan powiedział kiedyś przed głosowaniem dotyczącym aborcji takie słowa do polityków: Gdyby wasza matka was zabiła, nie głosowalibyście teraz, czy można życie zabić, czy nie.  

- Adam Mickiewicz będąc jeszcze biednym studentem, wstawał o czwartej rano, by uczyć się francuskiego i rozumieć to, co mówi tak zwane "towarzystwo". Wiele lat później wykładał literaturę na uniwersytecie paryskim, przy pękającej w szwach od studentów auli. Na jednym z wykładów był nawet sam Chopin.

- Zgodnie z raportem WHO na 1600 dużych miast, w przeszło 90 krajach, tylko 12% mieszkańców oddycha powietrzem zgodnym z normą.

- W Polsce nie ma ani jednej rzeki klasy czystości A.

- Na biurku w swojej pracy znajdziesz znacznie więcej bakterii niż na desce klozetowej.   

- Z uwagi na właściwości zdrowotne roszponka przyrównywana jest do szpinaku. Z kolei rzeżucha to prawdziwa bomba witaminowa. Nasiona są łatwo dostępne i rzeżuchę można wysiać nawet na ligninie. Zbiory już po kilku dniach!

- Balzak nie umiał pisać inaczej, jak przywdziawszy swój biały habit (sic!). Tygodniami nie opuszczał swojego pokoju, a potem zjawiając się w salonie mylił żywych ludzi, z postaciami przez siebie wymyślonymi.

- G.B. Shaw nie brał do ust alkoholu, nie pił kawy ani herbaty i nie jadł mięsnych pokarmów. Twierdził, że dzięki temu jest dziesięć razy zdrowszy niż "zwykły zjadacz trupów",

- To olej rzepakowy, a nie oliwa z oliwek jest podstawowym składnikiem kuchni śródziemnomorskiej, uchodzącej za zdrowszą od przeciętnej diety europejskiej.

 

12:51, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.fronda.pl/a/zjednoczenie-prawicy-pod-wodza-kaczynskiego-coraz-blizej,39048.html

To bardzo dobre posunięcie Jarosława Kaczyńskiego. Siła w jedności, jedność w sile! Dwie istotne rzeczy, które warto zauważyć. Nie ma zjednoczenia bez Ducha Świętego, a zatem wybaczenia, prawdy, szacunku, życzliwości i bezinteresownej chęci służby. Modlitwa do Ducha Świętego powinna być stałym elementem dnia każdego polityka. Druga sprawa: potrzebujemy zjednoczenia prawicy nie tylko na szczeblu narodowym, ale także ponadnarodowym! W kraju (który odzwierciedla tendencje europejskie), gdzie aż 90% mediów znajduje się w rękach liberalnych i lewicowych, mocno przez to wpływających na budowanie "społeczeństwa opinii", potrzeba silnego zwarcia szyków środowisk prawicowych, również na poziomie europejskim i światowym. POTRZEBNY NAM ANTYBILDERBERG, skupiający czołowych,  prawicowych polityków, ekonomistów, lekarzy, ludzi mediów i biznesu, przedstawicieli środowisk pro-life etc. Nie może być tak, że polityka (czyli dziedzina, która każdego obywatela bezpośrednio dotyczy) to wyłącznie domena wyrośniętych "chłopców" w drogich garniturach, którzy nie wynieśli ze swojego domu podstawowych, humanitarnych wartości (tak zwany syndrom "pustego gniazda"), bądź też nie chcieli się ich nauczyć i teraz często brzydko pogrywają, a nawet są niebezpieczni. Polityce trzeba przywrócić szlachetne miano służby, tej wspólnocie jaką jest naród i nie zrobi tego nikt, poza tymi, którzy tak właśnie czują! PRAWICO WSZYSTKICH NARODÓW JEDNOCZ SIĘ!    

 

 

11:23, teologia3
Link Dodaj komentarz »

 "Wy nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli" (Rz 8,9.11-13).

11:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 czerwca 2014

"Ale wezwałem imienia Pańskiego:
  "O Panie, ratuj me życie!"  

Pan jest łaskawy i sprawiedliwy
  i Bóg nasz jest miłosierny. 
Pan strzeże ludzi pełnych prostoty:
  byłem bezsilny, a On mnie wybawił. 
Wróć, moja duszo, do swego spokoju,
  bo Pan ci dobrze uczynił. 
Uchronił bowiem moje życie od śmierci,
  moje oczy - od łez,
  moje nogi - od upadku" (Ps 116,4-8).  

21:38, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 czerwca 2014

http://www.naszdziennik.pl/wp/82767,lekarze-nie-chca-homeopatii.html

http://gosc.pl/doc/929629.Homeopatia-to-oszustwo

Kilka dobrych lat temu zapytałam pewną lekarkę, czy aby na pewno nie przepisuje mi leków homeopatycznych. - Absolutnie nie, ja czarów i potrząsania nie stosuję - odparła krótko. To, że dajemy się zrobić w kalosza kupując leki homeopatyczne (Polacy wydają na nie rocznie sto milionów złotych), to połowa nieszczęścia. Drugą połową jest fakt, że ani Unia Europejska, ani krajowy parlament, pomimo protestu Naczelnej Rady Lekarskiej, nie zrobili nic, aby zmienić prawo zakazując homeoopatii w obrocie. W proteście lekarze wyrażali zaniepokojenie "ekspansją niesprawdzonych metod diagnozowania i leczenia, które są sprzeczne z etyką lekarską." Jak czytamy w bieżącym numerze "Gościa Niedzielnego": "mimo to w 2004 roku Sejm usunął wymóg przedłożenia przy rejestracji "oceny skuteczności" produktu homeopatycznego. Innymi słowy, od tego momentu producent "leku" homeopatycznego nie musiał udowadniać, że lek w ogóle działa".

A może by tak chorą Unię Europejską "podleczyć" homeopatią, z kieszeni urzędników- jej zwolenników? Całkiem fajny pomysł.

17:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 czerwca 2014
poniedziałek, 23 czerwca 2014

http://www.sklep.katolik.tv/wszystko-o-czlowieku--the-human-experience,298,827,produkt.html

Po co żyjemy? Jaki to ma sens? Co jest najważniejsze i czego się trzymać? Dwóch młodych Amerykanów wyruszyło przed siebie z ekipą filmową, w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Dla mnie symptomem obecnych czasów jest zdecydowanie bezdomna kobieta, której wypowiedź zarejestrowała kamera, i która stwierdziła, że gdy po raz pierwszy znalazła się na ulicy, zobaczyła wokół siebie cztery bezdomne psy. Szybko zbiegli się ludzie z komórkami mówiący: ty weźmiesz tego, a ja tamtego. Bezdomne zwierzęta od razu znalazły nowych właścicieli, ale nikt nie pomyślał, żeby pomóc bezdomnej kobiecie! No faktycznie! Jeżdżę warszawskim metrem i widzę informacje o psach do adopcji. Dlaczego nikt nie pomyślał o adopcji bezdomnych ludzi? Przypominam sobie wyznanie pewnego lekarza, przerażonego pacjentem, któremu nie dawano żadnej szansy na normalne życie. Był tak zapuszczony, że trudno było w nim dojrzeć człowieka! Dziś...ten "bezdomny" ma rodzinę, zawód i sam pomaga innym bezdomnym. I jeszcze jeden znak czasów (choć jest ich znacznie więcej) pokazany w filmie "Wszystko o człowieku". Chodzi o lekarza, który zostawił świetną pracę, piękny dom i wyruszył do Peru leczyć porzucone, schorowane dzieci. - Zastanawiałem się przeszło rok. Trudno mi było zrezygnować z tego co miałem, ale gdybym tego nie zrobił, wyrzucałbym sobie, do końca życia - powiedział peruwiański bohater. Gdy rządy zawodzą, a zawodzą bardzo, gdy rodziców nie stać, albo nie potrafią stanąć na wysokości zadania... bohaterowie potrzebni są od zaraz. Jeffrey Sachs obliczył, że do likwidacji biedy potrzebnych jest 100 mld dolarów wydanych w ciągu 10 lat. Budżet USA na zbrojenia wynosi 700 mld rocznie, a na służbę zdrowia 2,8 biliona, z czego 3/4 to choroby, które można wyleczyć po prostu zdrową dietą. Jakiś jeszcze komentarz potrzebny?

Gorąco polecam ten film! 

 

20:51, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Pan jest przy mnie jako potężny mocarz; dlatego moi prześladowcy ustaną i nie zwyciężą. Będą bardzo zawstydzeni swoją porażką, okryci wieczną i niezapomnianą hańbą. Panie Zastępów, Ty, który doświadczasz sprawiedliwego, patrzysz na nerki i serce, dozwól, bym zobaczył Twoją pomstę nad nimi. Tobie bowiem powierzyłem swą sprawę. Śpiewajcie Panu, wysławiajcie Pana! Uratował bowiem życie ubogiego z ręki złoczyńców" (Jr 20,11-13).

20:17, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 czerwca 2014
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 106