| < Kwiecień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Tagi
RSS
niedziela, 26 kwietnia 2015
niedziela, 19 kwietnia 2015

http://www.naszdziennik.pl/swiat/135525,wlochy-chca-szczytu-ue-na-temat-imigracji.html

Pewien Afrykańczyk powiedział tak: Europo! Choćbyśmy nawet nie chcieli, to my - mieszkańcy Afryki, musimy do ciebie emigrować. Unia Europejska dotuje swoje produkty tak, że choćby ktoś z naszych ludzi kilkanaście godzin dziennie pracował w upalnym słońcu, to i tak nie jest w stanie produkować taniej. Jest skazany na bezrobocie i biedę! Za każdy dolar pomocy humanitarnej, dziesięć dolarów wywozi się pod stołem. A dostawy broni, a korupcje miejscowych urzędników, które utrzymują Afrykę w kolonialiźmie...

Unia Europejska i poszczególne jej kraje oraz inne tak zwane państwa wysoko uprzemysłowione powinny diametralnie zmienić swoją politykę, aby Afryka nigdy i nikomu nie ciążyła na sumieniu. Ci biedni ludzie, którzy nie mają tam za co żyć, wołają o sprawiedliwość Bożą do Nieba, a Bóg wysłucha ich wołania.  

21:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Kto mówi: Znam Go, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.

Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała" (1 J 2,4-5).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

20:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 kwietnia 2015

http://www.teleman.pl/tv/Powrot-Do-Domu-Ojca-Marcin-Boczek-Cz-2-1306835

 

Oglądaj "Telewizję Trwam" na żywo i słuchaj "Radia Maryja" online przez Internet.  

http://tv-trwam.pl/

15:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 kwietnia 2015

"Miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie" (1 J 5,3).

19:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 kwietnia 2015

Wyjątkowość tego Święta polega między innymi na tym, że jest jedyny dzień w roku, w którym możemy uzyskać odpuszczenie zarówno winy jak i kary za popełnione czyny. Warunkiem jest spowiedź i komunia święta w ten dzień. Bóg obdarza również innymi łaskami, choć te są najważniejsze. Śmiało przystępujmy zatem do tronu miłosierdzia Bożego. Bóg na nas tam czeka! Naprawdę czeka!!!

21:21, teologia3
Link Komentarze (1) »
środa, 08 kwietnia 2015

Embrion ludzki, który powstał w procesie in vitro jest czyjąś własnością, a zatem jest to forma niewolnictwa. To po pierwsze. Po drugie: ci, którzy popierają in vitro albo są nieświadomi, albo nie chcą być świadomi, że w procedurze in vitro znacznie więcej ludzi ginie, niż rodzi się do życia. Jeśli ktoś powie, "to tylko zarodki", to mu powiem: "kto z nas nie był wcześniej zarodkiem, niech podniesie rękę do góry!". A jeśli był wcześniej zarodkiem, a był niewątpliwie i do tej pory żyje, to czy nie dlatego, że ktoś inny właśnie na tym, najwcześniejszym etapie życia płodowego, pozwolił mu żyć? Trawestując Ronalda Reagana, ci którzy dzisiaj popierają in vitro, mogą to robić tylko dlatego, że ktoś inny chciał by żyli! Obecnie rząd chce przed wyborami kolanem przepchnąć ustawę o in vitro, które jest nie tylko drogie, zabójcze dla tak wielu dzieci, mało skuteczne i może powodować komplikacje (choroby dziecka). "Życie dzieci, które zginą w wyniku tej procedury, tysiące dzieci, które zostaną zamrożone i będą przechowywane w wielkich beczkach z ciekłym azotem, będzie ciążyć na sumieniach posłów, którzy ustawę w wersji zaproponowanej przez rząd poprą" (Tomasz P. Terlikowski, "Gazeta Polska" z 8 kwietnia 2015 r.)  O tym przypomnieli polscy biskupi informując jednocześnie, że poparcie rządowego projektu może wykluczyć ze wspólnoty Kościoła czyli spotkać się z ekskomuniką. Istnieje znacznie lepsza i prawdziwa metoda leczenia niepłodności jaką jest naprotechnologia. W Karpaczu na przykład powstał specjalny ośrodek i oddział, który leczy bezpłodne pary w sposób naturalny! To naprawdę działa. A do in vitro warto zastosować taki uniwersalny szablon. Jeśli ktoś ma wątpliwości i nie wie o co chodzi, to warto zapytać, kto i ile na tym (na czysto) zarabia...

http://karpacz.sofra.com.pl/index.php/pl/aktualnosci/item/67-leczenie-bezplodnosci

http://www.fronda.pl/a/pospiech-zwolennikow-in-vitro,49820.html

21:17, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 kwietnia 2015
środa, 01 kwietnia 2015

Jeżeli wierzyć statystykom ten blog ma spore powodzenie. Czy ktoś z Was drodzy Czytelnicy pomyślał kiedyś, żeby odpowiedzieć mi na życzenia z okazji takich czy innych świąt, albo może podziękować, albo może złożyć świadectwo?

W tym roku nie będzie żadnych życzeń z okazji nadchodzącej Paschy czyli przejścia Chrystusa przez śmierć do życia. Wszystko co mam do powiedzenia z tej okazji to FAKT, że JEZUS ŻYJE I KOCHA CIĘ. Zamiast tradycyjnych życzeń, a może oprócz nich, wyślijcie swoim Bliskim sms-y z taką treścią. Może właśnie te słowa, będą dobrym początkiem prawdziwego zmartwychwstania Boga w ich sercach.

19:18, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 31 marca 2015

Żadnej strategii, przypadkowe reformy, dryfujemy - tak pół roku temu pisał o rządach Platformy O. - "Dziennik. Gazeta Prawna". Nawet PRL przy tych rządach wygląda jak dumny paw. Bo choć trawa dla pierwszego towarzysza była zawsze świeżo malowana, to obok tej trawy rosła właśnie świeżo budowana fabryka. W latach komunizmu tj. od 1945 do 1989 r. powstało 1615 nowych zakładów przemysłowych i 2 mln miejsc pracy, przy czym najwięcej bo aż 617 powstało w tzw. "epoce Gierka". Po 1989 r. sprzedano lub zlikwidowano setki przedsiębiorstw.

Rządy PO to jeden z najgorszych i najdramatyczniejszych okresów w całej historii Polski. Brak koniecznych reform (np. zamiast reformy emerytalnej wydłużenie wieku emerytalnego i tzw. skok na OFE), likwidacja majątku, sprzedaż ziemi, kopalń, planowana sprzedaż lasów, genderyzm, in vitro (które jest wielokrotną aborcją), GMO, fatalny stan budżetu państwa, patologia systemu służby zdrowia, rosnąca biurokracja, potop przepisów prawnych, afery i sądownictwo  .... Ale to wszystko można naprawić. Mamy NIEPOWTARZALNĄ SZANSĘ, aby Polska była krajem, w którym politycy naprawdę służą obywatelom i troszczą się o dobro wspólne. Zbliżają się wybory prezydenckie i parlamentarne. NIE ZMARNUJMY TEJ SZANSY! 

http://fakty.interia.pl/polska/news-kaczynski-oto-osiagniecia-7-lat-rzadow-po,nId,1708353

20:42, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.fronda.pl/a/stara-czy-nowa-liturgia,49410.html

Liturgia Mszy świętej jest dla ludzi. Jest więc ciężkim nieporozumieniem, aby Msza św. była dla wiernych niezrozumiała, bo - jak to było przed Soborem Watykańskim II - na przykład sprawowana po łacinie. Myślę, że gdybym żyła w tamtych czasach, to pewnie dołączyłabym do kobiet odmawiających w czasie Mszy św. Różaniec. Ksiądz sobie, a wierni sobie. Jeśli ktoś się odnajduje na Mszy św. przedsoborowej - proszę bardzo. Dla mnie ta forma liturgii jest trudna do przyjęcia, nie tylko z uwagi na wspomnianą wyżej łacinę. Dziękuję Ojcom soborowym, że dokonali reformy. Tu już wieje świeżym powietrzem, przez uchylone kościelne okno, ale nadal nie jest to taka Msza - przynajmniej ja tak uważam - jak być powinna. Jest "sucha", nudna i smutna, a tymczasem Bóg znacznie bardziej niż Królem, Panem, Władcą (choć jest Nim niewątpliwie) jest przede wszystkim naszym Ojcem. Św. Tereska od Dzieciątka Jezus mówiła analogiczne rzeczy o Matce Bożej, która bardziej niż Królową (Nieba i Ziemi) jest po prostu naszą najlepszą Matką. A może by tak wrócić do korzeni, do Mszy charyzmatycznej, gdzie można doświadczyć Boga ŻYWEGO w słowach proroctwa i modlitwie uzdrowienia? Dlaczego pierwsi chrześcijanie nie mieli "problemu z Panem Bogiem " w osobie Jezusa Chrystusa? Czy nie właśnie dlatego, że doświadczali rzeczy, po ludzku niepojętych, o których możemy dziś przeczytać w Nowym Testamencie? Msza święta uobecniająca ŻYWEGO Boga, też musi być żywa i basta! 

 

 

20:03, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 marca 2015

"Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju»" (Łk 23, 39-43).

Wszystkich, którzy sądzą, że to nie fair, że Jezus beatyfikował i kanonizował (w jednym) tak zwanego Dobrego Łotra, obiecując mu raj chcę zapewnić, że sprawa nie jest taka prosta. Dobry Łotr zanim udał się do raju odpokutował i to bardzo ciężko popełnione na ziemi zło. Zapłacił za nie męką i śmiercią na krzyżu. Nie jest więc prawdą, że wystarczy się nawrócić przed śmiercią i "pozamiatane". Można żyć jak się chce, przed śmiercią wyspowiadać się i przy chórze aniołów wkroczyć do raju? Otóż nie. Zostaje jeszcze pokuta czyli zadośćuczynienie, które jest niezbędne aby pojednać się z Bogiem i ludźmi. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza nas, że część kar czyśćcowych ponosimy już tu za życia. Reszta pozostaje do "odrobienia" w czyśćcu i jak wiemy z różnych objawień świętych, jest to bardzo ciężkie. Święta Faustyna Kowalska na przykład zapytana, gdzie chce odpokutować winy (Ona! Taka wielka i święta dusza!) odpowiedziała, że i tutaj, i po śmierci. Bóg odpowiedział, że jedno wystarczy i w swym miłosierdziu pozwolił jej na pokutę za życia. O ile dobrze pamiętam, był to jeden dzień ognia czyśćcowego (niech Was nie zmyli słowo "jeden dzień"), który jak wiadomo św. Faustyna bardzo cierpko znosiła.

Nie warto odkładać nawrócenia na później, nie tylko ze względu na pokutę, ale przede wszystkim ze względu na relację i opiekę kochającego Boga. Jak powiedział klasyk - Co traci ten, który nawraca się w ostatnim momencie życia? Traci wszystkie poprzednie momenty.  

19:37, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Jeśli nadchodzący synod biskupów miałby podzielić biskupów, a przez to i Kościół, w kwestiach dotyczących homoseksualizmu i przyjmowania komunii przez rozwodników, to niech biskupi jako całość, jako synod nie wypowiadają się wcale. Niech synod nie przyjmuje żadnych wiążących treści, żadnego ostatecznego stanowiska. Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła i jednocześnie strażnikiem tej jedności. Jest to jej najważniejsze zadanie obok zadania głoszenia Ewagelii i krzewienia Bożego kultu. Po drugie, musimy pamiętać że Kościół od zawsze, czyli od czasów nauczania Chrystusa odróżniał grzech od grzesznika. Co innego grzech, co innego grzesznik - jak mawiał św. Augustyn i tu nie wolno nam tych pojęć mylić. Miłosierdzie dla grzesznika - tak, dla grzechu - stanowczo nie. Czasem ulegamy pokusie, żeby być tak miłosiernym, żeby tym miłosierdziem objąć także grzech! Nieporozumienie. Jak napisałam powyżej jest to pokusa, a pokusa zawsze pochodzi od Złego. Grzech ma zawsze działanie niszczące. Nie można go tolerować. W końcu trzecia sprawa - nie będziemy nigdy mądrzejsi niż Pismo Święte, które zostało dane raz na wszystkie czasy i wszystkie pokolenia. Co Pismo Święte mówi o homoseksualiźmie, który na przykład od strony czysto medycznej jest sprzeczny z naturą... Czy nie wyraża się aż nadto wyraźnie?

Tam gdzie nie ma jedności, tam nie ma ducha jedności czyli Ducha Świętego, a tam gdzie nie ma Ducha Świętego, tam... trzeba na Niego poczekać, choćby to miało potrwać bardzo, naprawdę bardzo długo. On jest Duchem Prawdy więc bez Niego nie ma prawdy! Jest tylko własna filozofia i własne ego. 19:06, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

"Pan Bóg mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał przyjść z pomocą strudzonemu, przez słowo krzepiące. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie" (Iz 50,4).

12:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 marca 2015

Apeluję do: posłów PiS i innych ugrupowań prawicowych, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów o zorganizowanie w naszym Parlamencie jak również w Parlamencie Europejskim cyklu wykładów (z udziałem specjalistów z danej dziedziny) adresowanych do wszystkich (euro)parlamentarzystów i szerokiego grona mediów o następującej tematyce:

1) Prawo czy moralność - czy prawo obowiązuje bezwzględnie? Dlaczego cel nie uświęca środków?

2) Toksyczne emocje - o wpływie emocji na zdrowie.

http://aros.pl/ksiazka/zabojcze-emocje-2

Rekomendowana literatura: "Zabójcze emocje" - dr Don Colbert 

3) Chrześcijaństwo - fakty czy rytuał wyznaniowy?

4) Dlaczego 3/4 ludzi cierpi głód a 1/4 żywności na świecie jest wyrzucana bez otwierania?

Rekomendacja: wykład połączony z projekcją filmu "Nakarmimy świat":

https://www.youtube.com/watch?v=d8XCdZLo-v0 

5) Dlaczego służba zdrowia potrzebuje pilnie lekarza?

CZĘŚĆ 1: ZDROWE ODŻYWIANIE

Rekomendacja: wykład połączony z projekcją filmów :"Trucizna nasza powszednia" i "Cała prawda o rybach"

https://www.youtube.com/watch?v=JSLhHWYzHyQ

https://www.youtube.com/watch?v=XomF1er9mLc

Rekomendowana literatura: "Nowoczesne zasady odżywiania" oraz "Jeść, by żyć"  

http://aros.pl/ksiazka/nowoczesne-zasady-odzywiania-przelomowe-badanie-wplywu-zywienia-na-zdrowie

http://aros.pl/ksiazka/jesc-by-zyc

CZĘŚĆ 2: TAK ZWANA "ŚMIERĆ MÓZGOWA"

Rekomendacja: wykład połączony z projekcją filmu "Wybudzeni' - http://tv-trwam.pl/film/wybudzeni

6) Porządek prawny czy śmietnik prawny - gdzie żyjemy?

7) Wartości moralne - skarb czy zagrożenie?

8) Czy Europie zagraża ekspansja islamu?

9) Wady narodowe - co dolega europejskim narodom i jakie jest na to lekarstwo?

10) Czy Europa jest "bezpłodną staruszką" i jak to można zmienić? 

 

Wykłady mają na celu poszerzyć horyzonty, pogłębić świadomość i odpowiedzialność polityków przy konstytuowaniu prawa.   

10:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 marca 2015

http://www.fronda.pl/a/walka-z-rakiem-zaczyna-sie-na-talerzu,49170.html

Jeśli chodzi o treść tego arykułu to z rybami bądźcie ostrożni (podobno wszystkie rzeczne - tak jak łosoś - mają pasożyty) i dodatkowo ulegają skażeniu środowiska (na przykład pod wpływym pestycydów zlewanych do rzek ryby zmieniają płeć częściej niż naturalnie - czy jest to jakaś wskazówka do objaśnienia przyczyn homoseksualizmu i jemu podobnych u ludzi - bardzo możliwe). Jeśli zaś chodzi o wino, łatwo się uzależnić, poza tym nie za bardzo wierzę, w zdrowotne właściwości wina, ponieważ wino jest alkoholem, a alkohol jest trucizną (mała dawka zatruwa, przed nią ogranizm broni się przez wymioty, a duża dawka może spowodować zgon). Zdrowe odżywianie polega na spożywaniu dużej ilości (najlepiej surowych) warzyw i owoców, które są pełne antyutleniaczy, witamin i minerałów. Zauważyliście, że tylko warzywa i owoce są kolorowe, a mięso nie? Skąd to wynika? No właśnie stąd, że antyutleniacze, które są tarczą ochronną dla naszego zdrowia są wyłącznie w roślinach. Rośliny też w przeciwieństwie do mięsa nie mają cholesterolu czyli tłuszu, którego nie potrzebujemy pozyskiwać z zewnątrz, bo człowiek sam jest wystarczającym dla siebie producentem cholesterolu. Jedzenie warzyw i owoców bardzo obniża cholesterol, a niski cholesterol (poniżej 150) to baza naszego zdrowia.    

20:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-katastrofa-airbusa-w-alpach/aktualnosci/news-katastrofa-airbusa-policja-przeszukuje-mieszkanie-andreasa-l,nId,1705464

Piloci nie tylko powinni być poddawani wnikliwym testom zdrowia psychicznego nie rzadziej niż na przykład raz na pół roku, ale powinni mieć także obowiązek informowania o wszelkich zdarzeniach o silnym podłożu emocjonalnym (ślub, pogrzeb, odejście bliskiej osoby, utrata pieniędzy itd.) pod rygorem pozbawienia możliwości wykonywania zawodu. Testy psychologiczne powinny być częścią badań w ramach medycyny pracy, robionych nie rzadziej niż raz 3 lata dla wszystkich zawodów zaufania publicznego (polityk, nauczyciel, lekarz, policjant, ksiądz, prawnik) i dla wszystkich osób sprawujących funkcje kierownicze, zarówno w firmach prywatnych jak i państwowych. Dysfunkcje psychiczne takich osób przekładają się bowiem na brak równowagi psychicznej wielu innych, a żyjemy w czasach, w których - jeśli wierzyć statystykom - aż połowa społeczeństwa ma problemy ze zdrowiem psychicznym! Czynnikiem bardzo wysokiego ryzyka, wykrywanego w badaniach, powinien być fanatyzm religijny tych wyznań, które są wrogo nastawione do wiernych innych religii i które dopuszczają w swojej doktrynie ataki samobójcze oraz nawracanie innych ludzi z użyciem przemocy.  

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-katastrofa-airbusa-w-alpach/aktualnosci/news-samobojstwo-pilota-to-nie-wyjatek,nId,1705347

20:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 116