| < Październik 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Tagi
RSS
niedziela, 19 października 2014

Tak jak kiedyś napisałam na blogu, rekolekcje ignacjańskie są bodaj jedynymi rekolecjami, które wypływają bezpośrednio z Bożego objawienia - doświadczenia Boga, które było dane św. Ignacemu z Loyoli. Na duszę działają "przeczyszczająco" :) Wyrzucają nadmierne troski, porządkują problemy, pogłębiają samoświadomość, przepysznie ukazują miłość Pana Boga w całym naszym, doczesnym życiu. Kościół powinien bardziej zadbać o krzewienie tych rekolekcji, ponieważ są one prawdziwym skarbem roznoszonym od 500 lat rekolektantom! Aby mógł to skutecznie robić, potrzebuje ośrodków takich jak ten w Zakopanem. Pomóżmy w jego remoncie, a dobry Bóg odpłaci nam za wsparcie! 

http://www.drgorka.deon.pl/

20:31, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Niech imię Pańskie będzie błogosławione
  odtąd i aż na wieki! 

Od wschodu słońca aż po zachód jego
niech imię Pańskie będzie pochwalone!
Pan jest wywyższony ponad wszystkie ludy, 
Jego chwała sięga ponad niebiosa. 
Któż jak nasz Pan Bóg, 
co siedzibę ma w górze, 
co w dół spogląda 
na niebo i na ziemię? 
Podnosi nędzarza z prochu, 
a dźwiga z gnoju ubogiego" (Ps 113,2-7). 

20:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 października 2014

Jak diametralnie zmienić ten karygodny, polityczny, globalny, trujący nas system? Trzeba wiedzieć o nim coraz więcej i... reagować! Protestować, dokonywać świadomych wyborów w polityce i w konsumpcji. Wiedzieć więcej, oglądając na przykład, takie filmy jak ten:

http://www.youtube.com/watch?v=JSLhHWYzHyQ

21:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.teleman.pl/tv/SuperSTARcie-3-1215561

Zobacz jak Natasza Urbańska kładzie pokotem panny zza Oceanu, w hip-hopie który nie jest jej ulubionym gatunkiem muzycznym. Oprócz Nataszy warto zwrócić uwagę na kilka innych brawurowych występów. Polecam !

11:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Potrzebny jest nowy, parlamentarny zespół ds. ochrony zdrowia i walki z chorobami nowotworowymi! Domagajmy się jako społeczeństwo prawdy o homeopatii, suplementach diety i witaminach, szczepieniach, możliwości leczenia licznych schorzeń dietą owocowo-warzywną (cukrzycy, zapalenia stawów, niepodłodności i innych), informacji o tak zwanej "śmierci mózgowej" i wychodzeniu z chorób nowotworowych. Potrzebujemy w tym zespole ludzi prężnych, odważnych, inteligentnych, zdeterminowanych w ukazywaniu prawdy, zakłamanej przez różne środowiska lobbingujące za utrzymaniem status quo służby zdrowia, która pęka w szwach od nawały pacjentów i tonami wypisuje farmaceutyki. Potrzebujemy ŚLEDZTWA i dziennikarstwa śledczego, w tej tak ważnej dla wszystkich dziedzinie, z odwołaniem się do uznanych w świecie medycznym autorytetów, takich jak: prof. Jan Talar, dr n. med. Ewa Dąbrowska czy dr n. med. Stanisław Burzyński. Politycy, ludzie sumienia, wybraliśmy was i polegamy na was. Do dzieła!!!  

http://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM

http://gosc.pl/doc/2156597.Homeopatia-i-sad

09:57, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 października 2014

Oskarżamy Boga, a za każdym razem winien jest człowiek.

20:41, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://fakty.interia.pl/religia/news-wloska-prasa-burza-na-synodzie-biskupow,nId,1535969#iwa_item=2&iwa_img=0&iwa_hash=12610&iwa_block=facts_news_small

 - Kościół jest słaby, bo wierni nie żyją zgodnie z jego nauczaniem - powiedział X w pewnej telewizji.

- Kościół byłby słaby dopiero wtedy, gdyby nagiął swoje nauczanie, do tych co nie żyją zgodnie jego nauczaniem - odpowiedział Y.

Jeśli Kościół hierarchiczny chce pomóc rodzinie, niech wzmocni cztery następujące filary. Po pierwsze, po drugie i po trzecie przykład cnót ewangelicznych czyli osobistą świętość kapłanów, zakonników i zakonnic. Nic bardziej nie pociąga jak silny, moralny autorytet, a współczesny świat choruje od kryzysu przywódctwa na każdym możliwym szczeblu (politycznym, biznesowym, urzędowym, rodzinnym) i braku właśnie wyżej wspomnianych autorytetów moralnych. Kolejnym filarem, który Kościół powinien rozwijać, by budować rodzinę jest poradnictwo duchowe i psychologiczne. Tu potrzeby są ogromne i z upływem czasu coraz większe. Trzecim filarem jest caritas czyli bezinteresowna pomoc materialna i medyczna okazywana najuboższym, a do nich należą przede wszystkim osoby w podeszłym wieku i dzieci. Czwartym filarem jest treść i jakość nauczania. Potrzebujemy sprawnych wiedzą, intelektem i elokwencją kaznodziejów, którzy potrafią odpowiadać na pytania współczesnego, dorosłego człowieka. Takie perełki rodzą się przede wszystkim z osobistego zaangażowania w pracę i właściwej odpowiedzi na Boże powołanie do głoszenia Dobrej Nowiny. Źle wygłoszone kazanie przypomina niestety dość jałową pogadankę dla czwartoklasistów, po wielokroć powtarzaną.

Cztery filary, które pozwolą zrewitalizować społeczeństwo... Kościele święty! 

11:52, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 października 2014

"W przystępie gniewu ukryłem
  przed tobą na krótko swe oblicze,
  ale w miłości wieczystej
  nad tobą się ulitowałem,
  mówi Pan, twój Odkupiciel. 
Dzieje się ze Mną tak, jak za dni Noego,
  kiedy przysiągłem, że wody Noego
  nie spadną już nigdy na ziemię;
tak teraz przysięgam, że się nie rozjątrzę na ciebie
  ani cię gromić nie będę. 
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
  i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
  mówi Pan, który ma litość nad tobą" (Iz 54,8-10).  

22:03, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.teleman.pl/tv/Reportaz-Dnia-Wybudzeni-1193607

Reportaż warto nie tylko obejrzeć, ale również nagrać. Jest on doskonałą odpowiedzią nie tylko na wszystkie kontrowersje związane z tak zwaną "śmiercią mózgową", ale także na film, który wszedł niedawno na kinowe ekrany pod tytułem "Bogowie", opowiadający o początkach transplantacji narządów w naszym kraju. Jest w tym filmie pewna, znamienna scena, w której świętej już pamięci Zbigniew Religa poprawia kolegę po fachu, mówiącego o pobraniu organu z człowieka. - Z ciała - skorygował Religa. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Religa No właśnie, z człowieka, czy z ciała? Prof. Jan Talar nie ma z tym rozpoznaniem żadnych wątpliwości i głośno wzywa do porzucenia pojęcia "śmierć mózgowa"! W reportażu "Wybudzeni" będą wypowiadali się przywróceni do życia pacjenci prof. Talara, którym inni lekarze nie dawali żadnych szans. Ja sama spotkałam kiedyś na ulicy człowieka wybudzonego po kilku miesiącach ze śpiączki, który nie tylko twierdził, że z obecnego, medycznego punktu widzenia już nie żył (wszystkie procesy życiowe musiały być nieustannie podtrzymywane przez sprzęt i preparaty medyczne), ale został przywrócony życiu i doznał głębokiej, duchowej przemiany! 

Jeżeli prof. Jan Talar ma na swoim koncie wielu pacjentów przywróconych życiu, o czym dowiecie się z reportażu "Wybudzeni", to czy współczesna medycyna nie powinna zrewidować poglądów na tak zwaną "śmierć mózgową" i czy nie powinna dołożyć wszelkich, ale to wszelkich starań (które wbrew pozorom - tak to przynajmniej widzę - nie są jakimiś karkołomnymi wyczynami), aby Ci ludzie żyli? Domagam się co najmniej szerokiej i publicznej debaty na ten temat! Nie pozwólmy, aby tak ważna sprawa, która MOŻE DOTYCZYĆ KAŻDEGO Z NAS, była tematem niszowym!!! Apeluję do lekarzy sumienia, aby stanęli w obronie prawdy i nie bali się zapasów o prawdę!!! Medycyna w żadnym wypadku nie może być (kolejną) skomercjalizowaną, gałęzią ciemności, ponieważ ze swej natury jest przedłużeniem żyjącego i wspierającego nas Boga!!!

 

 

07:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 października 2014

http://www.fronda.pl/a/artur-gorski-dla-frondapl-czy-wprowadzic-przezroczyste-urny-wyborcze,42485.html

Dlaczego na przykład nie wprowadzić kart biometrycznych? Wyborca głosowałby dotykając dużego ekranu przy nazwisku (i może zdjęciu) kandydata, biorącego biernie udział w wyborach. Komputer zaczytywałby wyłącznie pierwsze wskazanie (nawet gdyby ktoś np. dla zabawy dokonywał wyboru wielokrotnego) co ograniczyłoby liczbę głosów nieważnych praktycznie do zera, tym bardziej że elektroniczna tablica zawierałaby pod spodem opcję "rezygnuję z głosowania", dla tych którzy w ostatniej chwilii chcieliby się z niego wycofać. Koszty? Tablicę można byłoby rozmaicie konfigurować, tak aby była przydatna na każde inne wybory, więc największe koszty - w przeciwieństwie do kart papierowych - byłyby na początku. Należałoby pomyśleć, jak ten system dobrze zabezpieczyć przed ewentualną awarią i włamaniami, ale od czego są informatycy? I to jest głosowanie na miarę 21 wieku...

20:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 października 2014
wtorek, 07 października 2014

Zmiana ordynacji podatkowej (zapowiadana przez nowy rząd E. Kopacz) bez zmiany sposobu wydawania środków publicznych jest narzędziem niedostatecznym, niepełnym, porównywalnym do mało gramotnych prób naprawy gospodarki socjalistycznej przez tak zwane ówczesne reformy. Nie można prawidłowo określić stawek podatkowych jeżeli z kasy państwa przeciekają ogromne środki na pęczniejącą biurokrację. Nie można tych stawek właściwie określić, gdy budżet utrzymuje żałosną, po trzykroć żałosną "służbę zdrowia", której rola sprowadza się bardziej do niwelowania objawów niż do rzeczywistego wyleczenia pacjenta przez ustalenie przyczyn choroby. Ocenia się na przykład, że nawet połowa populacji może cierpieć na nietolerancję pokarmową, jak pokazują konkretne przypadki, dość ściśle związaną z gospodarką hormonalną organizmu człowieka. Czasem wystarczy zatem usunąć z diety nietolerowany pokarm (służą do tego specjalne testy) by zlikwidować różne choroby i dolegliwości, takie jak problemy gastryczne, niepłodność, nadmierne wychudzenie itd. Kilka dni temu widziałam reportaż o lekarzach, którzy zaczęli używać w gabinetach testów paskowych wykrywających w ciągu zaledwie kilku minut czy infekcja chorobowa jest efektem działania wirusa czy też bakterii. Chodzi o to, że antybiotyki nie działają na wirusy. Stosowanie ich bez uzasadnionej konieczności jest dla organizmu bardzo szkodliwe, ponieważ zabija zdrową florę bakteryjną. Takie testy paskowe powinny być w gabinecie każdego lekarza-internisty!!! O "służbie zdrowia" (cudzysłów nie bez racji) można, w większości niestety negatywnie pisać godzinami i gdyby to ode mnie zależało, służba zdrowia byłaby pierwszym resortem, który kompletnie zmieniłabym w naszym kraju!!! W USA szacuje się, że około 3/4 z 2,8 bln dolarów rocznie to wydatki, których można byłoby uniknąć kierując pacjentów z tak zwanymi chorobami cywilizacyjnymi na zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Nie można prawidłowo ustanowić stawek podatkowych, jeżeli w worku pod nazwą "finanse publiczne" jest tak wielka dziura pod nazwą "służba zdrowia". Nie można rzetelnie ustanowić stawek podatkowych, jeśli -  tak jak w Polsce -utrzymuje się "tanią, siłę roboczą" ku uciesze szczególnie koncernów zagranicznych, która to "siła" przez ograniczoną konsumpcję nie tylko nie napędza gospodarki, ale sama często wymaga różnorakiego wsparcia. Tania siła robocza oznacza także masową emigrację w szczególności młodych ludzi czyli ucieczkę podatników i potencjalnych przedsiębiorców, którzy służą swoim wykształceniem, energią i... pieniędzmi komuś innemu! Z drugiej strony jeżeli państwo nie wspiera rodzin wielodzietnych to potem brakuje mu pieniędzy na utrzymanie emerytów... Błędne koło Panie Boże!!! Dlatego warto dobrze wybierać, we wszystkich możliwych wyborach, ludzi wiarygodnych i odpowiedzialnych u sterów władzy, którzy nie będą bali się ruszyć z posad kolosa wielkich reform gospodarczych. Nie stać nas drodzy Rodacy na kolejne błędy wyborcze. Nie mamy już na nie czasu!!!

21:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 października 2014

Módlmy się w intencjach papieskich. Prośmy Pana Boga szczególnie za te kraje, w których łamane są prawa człowieka do godnego życia i swobodnego wyznawania wiary.

Prośba o modlitwę za śp. Alana. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym i niezmiernie cieszy Obecnością Boga. Amen.

http://www.fronda.pl/a/brytyjscy-muzulmanie-potepiaja-zamordowanie-alana-henninga,42406.html

21:49, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 października 2014

Od przyjemnego i wygodnego życia, lepsze jest tylko życie pożyteczne. To dlatego Chrystus wybrał to drugie, zamiast tego pierwszego. Nasza dusza ma o wiele większe i wyższe potrzeby niż nasze ciało i dobra materialne nie nasycą jej. Czy można być bogatym i pożytecznym? Nie tylko można, ale nawet trzeba. Pieniądze działają narkotycznie. Bardzo często, bardzo silnie uzależniają, a jeszcze nikt, na żadnym uzależnieniu nie wyszedł dobrze. Bóg jest całkowitym przeciwnieństwem wszelkiego zniewolenia i uzależnienia.   

19:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Podobają się Panu ci, którzy się Go boją,

którzy wyczekują Jego łaski" (Ps 147,11).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

18:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 109