| < Luty 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
Tagi
RSS
czwartek, 26 lutego 2015

http://fakty.interia.pl/prasa/przewodnik-katolicki/news-najwazniejsze-jest-dobro-wspolne,nId,1678807

W Konstytucji RP powinien znaleźć się zapis, że: "Wszelkie przepisy prawne, w tym także międzynarodowe, które godzą w dobre obyczaje, zdrowie i życie oraz dobro wspólne obywateli Rzeczypospolitej Polskiej są nieważne". Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo takie prawo posprzątałoby w naszej Ojczyźnie.  

 

20:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lutego 2015

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-25-lutego-2015

Prezydent Lech Kaczyński w 2004 r. powiedział, że w naszym kraju obecne są siły, dla których niepodległość nie jest wartością, a zagrożeniem. Dziś z mienia państwowego zostały nam jeszcze  tylko lasy, ziemia i kopalnie. Wszystko to rząd chciałby sprzedać. Nie tylko zresztą rząd, ponieważ każda ustawa wymaga podpisu prezydenta, tak jak na przykład ostatnia ustawa dająca furtkę dla GMO. Słuchajcie Radia Wnet, słuchajcie Radia Maryja... Tam jeszcze jest wolność! Poprzyjmy protestujących rolników! Oni walczą o naszą ziemię!      

22:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 lutego 2015

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

(1 P 3,18-22)
"Chrystus raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali Aniołowie i Władze, i Moce.."

21:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 lutego 2015

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/129247,wielki-post-czas-na-przemiane.html

Jest w tym jakaś wielka zagadka, jak bardzo nie widzimy własnych grzechów i odczuwamy psychiczny komfort, że wszystko z nami w porządku. Dopiero po latach, gdy proces przemiany zdążył nabrać rumieńców i obejrzymy się wstecz, mówimy: To naprawdę ja? Jak ja tak mogłem? Jak mogłem się tak zachować? Chwalić Pana Boga jeśli taka zmiana (oczywiście na lepsze) zaszła. Gorzej jeśli stoimy w miejscu, a może nawet niestety cofamy się. Każdy człowiek ma się z czego nawracać. Biblia mówi, że ten kto twierdzi, że jest bez grzechu, kłamie. Nawrócenie jest krokiem naprzód w dokonywaniu czynów miłości. Zachęcam was gorąco w tym Wielkim Poście do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz adoracji Krzyża (również we własnym domu), które niosą ze sobą błogosławieństwo i mają moc egzorcystyczną. Święta Faustyna Kowalska napisała kiedyś w swoim "Dzienniczku", że godzina rozmyślania nad męką Pana Jezusa znaczy więcej niż rok biczowania się do krwi. A zatem nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię, do czego nas dziś nawołuje Kościół. Ofiarujmy Bogu nasze modlitwy, posty, jałmużny i inne dobre uczynki w intencji nawrócenia Ukrainy, Rosji, USA, Kanady, Niemiec, Polski, Chin i wielu innych krajów. Niech nasza modlitwa będzie Bogu miła i niech ma moc! Módlmy się o uczciwe i dobre wybory dla Polski, bo jaka Polska, taka Europa! Jest  wiele dowodów w historii naszego kraju, które o tym świadczą. Do największych należy "Bitwa Warszawska" z 1920 r. i obalenie komunizmu w jego najtwardszej postaci. Módlmy się za drugą część synodu biskupów poświęconą rodzinie, aby biskupi zajęli się właśnie rodziną (!) i dali się nade wszystko prowadzić Duchowi Świętemu! Módlmy się także, aby Bóg wybaczył wielkie i inne, mniejsze grzechy naszym przodkom, wszystkim królom i książętom, wśród których tylko św. Jadwiga Andegaweńska, św. Jadwiga Śląska, św. Kinga oraz św. Kazimierz Królewicz dostąpili łaski wyniesienia na ołtarze, a przecież każdy człowiek, a już szczególnie ten sprawujący władzę (ponieważ może czynić dobro, na znacznie większą niż przeciętną skalę), powołany jest do świętości! Dobrego przeżywania Wielkiego Postu!  

21:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2015

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Wynajal-mieszkanie-w-Krakowie-Lokator-nie-placi-i-nie-zamierza-sie-wyprowadzic,wid,17256557,wiadomosc.html?ticaid=1145af

Jest wielkim skandalem, że tak funkcjonuje nasz kraj i że przez tyle lat nie było dostatecznej woli politycznej, aby to zmienić. Ale można to zmienić! To i nie tylko to! Zbliżają się wybory prezydenckie i parlamentarne. Wykorzystajmy tę sytuację i nie mówmy, a co może zrobić mój jeden głos, bo może bardzo dużo! Jeden człowiek łódki nie przeniesie, ale już dziesięciu owszem. Wystarczy zatem ludzka determinacja, aby popłynąć zupełnie gdzie indziej. Bądźmy świadomi tego, że od nas bardzo dużo zależy i podejmijmy ten patriotyczny, obywatelski obowiązek udziału w wyborach.   

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/czym-rozni-sie-najem-okazjonalny-od-zwyklego-najmu,132_4836.html

http://prawo.rp.pl/artykul/790721.html?p=3

http://www.wzory.positor.pl/wzor-umowy-najmu-okazjonalnego-lokalu-mieszkalnego-48.html

22:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2015

Czym skusił szatan Adama i Ewę? Kłamstwem. Wizją, że będą niczym Bóg... Niemal wszystkie problemy człowieka wywodzą się stąd, że ma zbyt wysokie lub zbyt niskie mniemanie o sobie.

12:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/


"Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony! Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego" (Mk 1,40-45).

12:27, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 lutego 2015

ZAPRASZAM PONOWNIE PO KRÓTKIEJ TECHNICZNEJ PRZERWIE.

21:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 lutego 2015

Górnicy wydali ulotkę, w której pytają. Czy wiemy, że? "Rocznie z polskich kopalń rząd drenuje ponad 7 mld zł. W latach 2003-2013 górnictwo wpłaciło do budżetu państwa aż 100 mld zł. W sumie, w ciągu 25 lat górnictwo odprowadziło do budżetu państwa około 200 mld zł. W tym samym czasie do górnictwa wpłynęło 38 mld zł publicznych pieniędzy. WIĘC KTO DO KOGO DOPŁACA!? Górnictwo to najbardziej obciążona podatkami branża w polskiej gospodarce. Spółki węglowe płacą 23 RÓŻNE PODATKI i inne opłaty o charakterze podatkowym. Górnictwo w Polsce jest obłożone najwyższym podatkiem VAT spośród wszystkich krajów na świecie (...) U nas stawka VAT dla górnictwa to 23%, w Czechach i Hiszpanii jest to 21%, w Wielkiej Brytanii 20%, w Niemczech 19%, w Rosji 15%, a w Australii tylko 14%! (...) Nie daj sobie wmówic, że w Polsce dopłaca się do górnictwa. Jest odwrotnie! (...) Bez górnictwa nasze miasta zamienią się w pustynie!".

To tyle górnicy, którzy zgodnie z wypowiedzią pewnego polityka, robią wszystko nie tylko by śląskie miasta nie zamieniły się w pustynię, ale także abyśmy jako kraj zachowali niezależność energetyczną. Polska węglem stoi, więc jeśli nie węgiel to co? Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami, dał nam przykład Górnik Śląski, jak zwyciężać mamy... Niech żyje nam, górniczy stan i wszystkie inne stany, wołające o sprawiedliwość.

 

23:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 lutego 2015

"Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień" (1 Kor 7,32).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

20:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 stycznia 2015

http://www.novekino.pl/kina/wisla/film.php?id=1698

To jedna z lepszych polskich produkcji w dziejach naszej kinematografii. Ciekawostka: na stronie filmweb "Joanna" uzyskała notę 7,1 podczas gdy oskarowa "Ida" - 6,8. Obydwa filmy mają w sobie to coś niepowtarzalnego. "Joanna" na dużym ekranie od 20 lutego, polecam!

19:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 stycznia 2015

"Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi" (Mk 1,17).

Komentarz: mamy tu zdanie podrzędnie złożone, w zasadzie warunkowe, takie w którym bardzo często zwracamy uwagę na jego drugą część, natomiast dziwnie często pomijamy pierwszą. A Jezus mówi - jak zawsze zresztą - bardzo ważne rzeczy. Rybakiem ludzi, apostołem, prorokiem może być tylko ten, kto sam wcześniej poszedł za Jezusem czyli ten, który świadectwem swojego życia ukazuje Boga. Bo tylko taki będzie miał Ducha Jezusa i tak jak Jezus będzie w świecie czynił cuda, przede wszystkim cuda nawrócenia, które są największe ze wszystkich ponieważ wszystkie inne cuda, służą właśnie temu. Nawróceniu i umocnieniu wiary. Jeżeli budujesz (swoje życie) na Bogu, to Bóg może także budować na Tobie. A jeśli może budować na Tobie, to świat staje się lepszy. Czy Pan Bóg może mieć w Tobie oparcie? 

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

16:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 stycznia 2015
czwartek, 22 stycznia 2015
niedziela, 18 stycznia 2015

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/


"Ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa? Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!" (1 Kor 6,13c-15a.17-20).

Komentarz: jeden z watykańskich egzorcystów powiedział kiedyś, że w piekle najwięcej jest tych, którzy dopuścili się grzechów seksualnych (i nie nawrócili się). Takie wyznanie może być szokujące. Jednak z drugiej strony, jest prawdą, iż XXI wiek po prostu tonie w seksualnym brudzie z ideologią samogwałtu na czele, którą narzuca się nawet najmłodszym w przedszkolach i szkołach, a którą poszczególni politycy np. w Niemczech traktują jako cnotę?!! Módlmy się o ich nawrócenie "bo nie wiedzą co czynią" i nie wiedzą, iż bez względu na to, czy w to wierzą, czy nie, z każdego czynu będą musieli kiedyś się rozliczyć.  

16:21, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 114