| < Maj 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
RSS
środa, 04 maja 2016
czwartek, 28 kwietnia 2016

"Jako naturalna nowalijka, nie przyjmująca nawozów sztucznych, zawiera ogromne ilości aktywnej siarki. Wytwarza niezwykle silne enzymy, powodujące odtrucie i wydalanie z organizmu metali ciężkich, pestycydów, herbicydów, jak i wszelkich związków toksycznych. Jest najbogatszą na świecie rośliną, zawierającą aktywne związki siarki, posiada ich siedem razy więcej niż czosnek naturalny!" Więcej na:

http://www.fronda.pl/a/czosnek-niedzwiedzi-cud-natury-na-raka,70343.html

20:49, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 kwietnia 2016
czwartek, 21 kwietnia 2016
środa, 20 kwietnia 2016
poniedziałek, 18 kwietnia 2016

http://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-demokracja-w-niemczech-zostala-wlasciwie-,nId,2186416

Gdyby odrzucić medialną propagandę, w Europie, bo nie tylko w Polsce, ale także na innych kontynentach, zostałaby chuda i bolesna prawda. Tak się akurat składa, że w Prawie i Sprawiedliwości tej prawdy jest najwięcej. Najwięcej ideowców w niej pracuje, i dobrze, bo bezideowców już przerabialiśmy i szkoda, wielka szkoda, że musieliśmy przejść taką lekcję. Świetnie, że PiS mówi o przyspieszeniu reform. Zgadzam się z Prezesem PiS, że największym wrogiem jest samozadowolenie, szczególnie w sytuacji, gdy jest tak wiele do zrobienia. Za moich czasów, a nie są to czasy tak bardzo odległe, nauczyciele w szkole dopuszczali się przemocy psychicznej i fizycznej wobec uczniów. Dziś niektórzy przypłaciliby to karą w zawieszeniu, w najlepszym wypadku. Dziś też uczeń w szkole może prawie wszystko, jeśli nie wszystko. To nauczyciel jest zły, jeśli zwraca mu uwagę, że źle postępuje. Ze skrajoności w skrajność, zupełnie jak człowiek po głębokiej traumie. Będę "czepiać" się systemu edukacji tak długo, aż ulegnie zmianie, bo jest krótko mówiąc niedorzeczny. Zgadzam się z ks. Jackiem Stryczkiem, że jest to system w sam raz dla naukowców i nauczycieli, dodałabym jeszcze dla tych, którzy będą żyć z wykonywania poleceń. A gdzie przygotowanie do życia, do wychowywania dzieci, do kształtowania dobrych relacji, do zarabiania pieniędzy na własnych talentach, do bycia przedsiębiorcą? Czy współczesna szkoła stawia sobie w ogóle jakiś szczytny cel, poza wypchnięciem uczniów do następnej klasy? Zrozumenie roli szkoły w tworzeniu podwalin państwowości i sprawnie funkcjonującego społeczeństwa jest fundamentalne dla każdego narodu. I albo takie zrozumienie jest, albo go nie ma... Nie zgodzę się też i nigdy nie będzie u mnie takiej zgody, aby zgwałcona nastolatka mogła dokonać aborcji. Każdy kto myśli inaczej, nie rozumie tego tematu. Rzeź, bo to nawet nie jest zwyczajna śmierć, dziecka nie jest ani rozwiązaniem, ani terapią dla tragedii tej dziewczyny, która może też mieć inną, niż "tragiczną" perspektywę. Pisałam już o tym na blogu. O heroicznej postawie pewnej młodej kobiety, która nie mając dokładnie nic i nikogo, ani przez chwilę nie pomyśłała o aborcji. Po opuszczeniu domu dziecka w wieku 18 lat (gdzie są mieszkania fundowane przez państwo, czy choćby osobne pokoje, dla takich osób??) i wyrzuceniu przez matkę z domu, zamieszkała na ulicy, gdzie została zgwałcona. Dziecko urodziło się... ciemnoskóre. I ta młoda matka - jak sama później mówiła - miała dla dziecka wyłącznie modlitwę. Wyobrażacie sobie tą sytuację? I obie jakoś przetrwały, z pomocą porządnych ludzi. Nastawienie, percepcja, nastrój, optymizm, poczucie szczęście są sprawą wyboru! W tej samej sytuacji ktoś może czuć się bardzo szczęśliwy lub bardzo nieszczęśliwy. Dużo po prostu zależy od tego, jak ją chcemy postrzegać. Jak potrafimy sobie z nią poradzić, jak z niej wykuć dobro... Ludzie, którzy przylgnęli do Pana Boga, są bardziej odporni na negatywy.

Owszem nie można zmusić matki, by wyrzekła się swojego życia i poświęciła go na rzecz dziecka, w sytuacji gdy tylko jedno może przeżyć, ale przecież nawet w nauczaniu Kościoła nie ma takiego wymogu! Lekarz powinien dołożyć wszelkich starań, by ratować oboje i tego się trzeba trzymać, tej najwyższej i należnej staranności. Śmierć dziecka może nastąpić wyłącznie w sytuacji, gdy tego życia, pomimo wszelkich, ale to wszelkich starań, nie udało się uratować. Na tym polega człowieczeństwo, by dostrzec człowieka w człowieku, nawet tym najmniejszym. Kiedyś wychodząc z metra mijałam parę staruszków ze styropianową tablicą, na której widniał Jezus Miłosierny, z takim oto podpisem: Człowieku, cokolwiek czynisz, Mnie to czynisz!

20:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 kwietnia 2016

http://aros.pl/ksiazka/pieniadze-w-swietle-ewangelii-nowa-opowiesc-o-biedzie-i-zarabianiu

Biblia mówi tak: kto pracuje dla pieniędzy, do dziurawego mieszka zbiera. Dlatego nie zgadzam się we wszystkim z ks. Stryczkiem, ale o tym opowiem... już niedługo. 

19:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Byłam dzisiaj świadkiem takiej sytucji: młode małżeństwo jak z obrazka wraz z kilkuletnią pociechą napotyka znajomą i jej około 4- letnią córeczkę na dziecięcym rowerku. Po salwie pozdrowień i uprzejmości matka nagle mówi, że muszą lecieć na chrzest. Mają tylko godzinę. Czyj chrzest? Właśnie jej córeczki. - A dlaczego? - dopytuje małżeństwo. - Pewnie rodzina nalegała - dorzuca szybko chłopak. - Jestem wierząca i chciałam... - matka w kilku słowach wyjaśnia dlaczego chrzest dla dziecka jest ważny. Trochę skrępowana, ale jednak dała świadectwo. Okazuje się, że jest coś istotniejszego niż jazda na rowerku w niedzielne przedpołudnie. Co? Inne wartości.

Życie pownno opierać się nie na kimś (byśmy na nim nie wisieli jak winogrono, lub bluszcz) tylko na czymś, a dokładnie na zasadach. Zasady są sprawdzianem naszych wartości, czyli tego co uznajemy za wartościowe, a co nie. Wartości powinny mieć zaczepienie na autorytecie dlatego, że bez autorytetu "wszystko płynie" jak mawiał Heraklit z Efezu. Autorytetem lepiej nie wybierać Kazika-piwosza albo Hanki-obgadywanki, lepiej nie wybierać żadnego człowieka, bo człowiek jest stworzeniem ułomnym..., chyba że święty. Najlepszym Autorytetem jest dla nas Pan Bóg. Zasady- wartości - autorytet. Człowiek jest stworzeniem psycho-fizyczno-duchowym. Jeśli będziemy pomijać wątek duchowy, to stracimy to, co najstotniejsze, ponieważ duchowość jest takim obszarem, który ma największy wpływ na człowieka. Z żebraka może zrobić księcia i odwrotnie jeśli wiary w prawdziwego Boga nie ma.

Mam wielką pretensję, że w kadrach bardzo wielu miejsc pracy (w tym administracji publicznej), pracują\ pracowali specjaliści wyzuci z chrześcijańskiej duchowości, lub co gorsza tacy, którzy czy to świadomie, czy nieświadomie szerzą okultyzm... Bez wiary w Pana Boga jest wszystko co najgorsze (w różnych formach i w różnym nasileniu), a demon trzepie emocjonalnością takiej osoby, jak mu się żywnie podoba. Bez Boga narody dziczeją. Jak  powiedział kiedyś św. Augustyn - narody pozbawione sprawiedliwości (opartej na prawie Bożym - red.), są tylko bandą rozbójników.

19:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 kwietnia 2016
środa, 13 kwietnia 2016

http://www.naszdziennik.pl/swiat/155799,parlament-europejski-przyjal-rezolucje-o-sytuacji-w-polsce.html

Przytłaczające, tak bym określiła to, co się dzisiaj stało, choć nie jest to niespodzianką ponieważ wiarygodność organów unijnych - w sprawie zarządzania UE - w moim przekonaniu do wysokich nie należy. Słyszycie ten ton salonowca, prawda? Marzę o tym, by Polska - jak tak dalej pójdzie - mówiła silnym głosem Brytyjczyków o ewentualnym wyjściu z Unii. Czemu nie? Albo rybka, albo parasol. PiS niech się bierze ostro do roboty. Nie ma drapania się po nosie, tak jak przez 8 lat rządów PO. Polska wymaga głębokich zmian i to zmian ustrojowych. VAT? Niech płacą wszystkie podmioty gospodarcze przez wystawienie faktury ubruttowionej. Jeśli należy im się zwrot, dostaną go wtedy, gdy to udokumentują w US. Na importujących towary migaczy też jest sposób przez przerzucenie obowiązku zapłaty VAT bezpośrednio na kupującego. Dalej... system edukacji kompletnie odrealniony i wbijający do głowy mnóstwo nieprzydatnych formułek, woła o pomstę do nieba. Szkoła to fundament prosperity państwa, a tymczasem wygląda jak podstarzały dom do generalnego remontu. Spółdzielnie mieszkaniowe - kolejna sprawa, to państwo w państwie. Dlaczego nie uwolnić setek tysięcy mieszkańców od kredytów BGK dając im możliwość wykupu mieszkań z dużą bonifikatą (wzrośnie obieg pieniądza w gospodarce, wzrośnie ostatecznie PKB przez wyższe wydatki i popyt). Mowa o tzw. kredytach z byłego Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. To znacznie lepsze niż helicopter money czyli pieniądze znikąd w celu pobudzenia gospodarki.  Sądy? Dlaczego nie wprowadzić orzecznictwa bezprocesowego? Czy obywatel X musi drzeć koty z obywatelem Y przez mniej lub więcej pięć lat (przy obecnie funkcjonującym wymiarze sprawiedliwości), aby usłyszeć jak należy interpretować konkretny przepis prawny? A gdyby tak wprowadzić instytucję, która dokonuje ogólnej wykładni prawnej bez rozstrzygania sądowego, a jej orzeczenie jest w randze prawa stanowionego i podlega zatwierdzeniu przez większość parlamentarną?? A służba zdrowia? Mówiąc szczerze, boję się ludzi, którzy na wszystkie bolączki mają jedną odpowiedź: chemię w tabletkach i nóż chirurgiczny. A śmierć mózgowa, która podobno śmiercią nie jest... A całkowita ochrona życia poczętego...

Jest taaaak wiele do zrobienia, że od tego boli głowa... Ruszaj Partio do roboty. Naród na ciebie bardzo liczy, skoro tak licznie cię wybrał...  

 

20:55, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 kwietnia 2016

https://www.youtube.com/watch?v=LMSDOOtRfzI

Z Placu Hiszpańskiego (Placa d'Espanya) kolejka R5 jedzie prosto do miasta MANRESA (pod Barceloną). Tam, obok innych również religijnych zabytków, znajduje się grota św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów, w której to grocie przesławny Hiszpan doznał Bożego objawienia (!), będącego podstawą rekolekcji ignacjańskich (moich zresztą ulubionych, żeby nie powiedzieć, jednych z najlepszych rekolekcji, jeśli nie najlepszych w ogóle).  Są to rekolekcje, którymi już przez 5 wieków Pan Bóg posługuje się, by przemawiać do ludzkich serc i naprawiać nie tylko dusze... 

Zanim święty Ignacy udał się do Manresy, przez 3 dni modlił się w Montserrat, przed cudowną, czarną figurą Matki Bożej słynącej łaskami, gdzie - podobno - sam Hitler miał szukać Świętego Graala. Montserrat leży po drodze z Barcelony do Manresy, więc można tam dojechać również R5 z przesiadką w Monistrol de Montserrat, z którego to miejsca wyrusza, pnąca się po wzgórzu aż do samego klasztoru Montserrat, kolejka. W Barcelonie warto kupić bilet łączony na pociąg R5 + kolejkę do Montserrat w cenie kilkunastu EUR.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Montserrat_(klasztor)

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g1063735-Activities-c47-Manresa_Catalonia.html

http://rekolekcje-jezuici.pl/index.php/rekolekcje/czym-sa

20:38, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, mój Boże, z krainy umarłych wywołałeś moją duszę
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu" (Ps 30,2).

20:10, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 kwietnia 2016

Zaostrzenie przepisów ustawy aborcyjnej jest sprawdzianem na jakich wartościach opiera się rząd Beaty Szydło i czy spełnia oczekiwania tysięcy katolików, którzy w dobrym, konserwatywnym rządzie chcieli ulokować swoją nadzieję zdecydowanej zmiany na lepsze. Rada dla Prawa i Sprawiedliwości: nie wolno polegać na słupkach sondażowych. Gdzie jest dzisiaj PO, która tak bardzo ustawiała politykę "pod sondaże"? Jeżeli obecny rząd nie poprze zaostrzenia przepisów aborcyjnych, to będzie to oznaczało, że w Polsce potrzebna jest od zaraz nowa partia, o zdecydowanie konserwatywnych poglądach. Każdy człowiek ma prawo do życia. Nikt z nas nie wybiera sobie ani ojca, ani matki. Człowiek poczęty w drodze gwałtu, jest tak samo wartościowym człowiekiem, jak ten, który przyszedł na świat w kochającym małżeństwie. Bo godność ludzka powstaje z chwilą poczęcia i jest niezbywalna! Żadna kobieta nie jest przymuszona do tego, aby wychowywać dziecko niepełnosprawne czy poczęte drogą gwałtu, ale też nie może tego dziecka karać śmiercią za to, że ojciec jest przestępcą, albo za to, że rodzi się niepełnosprawne. A ile razy lekarze po prostu mylą się,ile razy nie mają racji i dziecko rodzi się zdrowe! Myślę, że gdyby rozebrać na czynniki pierwsze powody, dla których ktoś opowiada się za aborcją, to dojdziemy prędzej czy później do czegoś co nazywa się miłością własną. Nie podoba mi się dzisiejsza wypowiedź premier Szydło. Jeśli PiS nie poprze ustawy o całkowitej ochronie życia, to będzie to wielki zawód dla wielu wyborców i - tak sądzę - początek końca...  

21:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 kwietnia 2016

(Dz 5,12-16)
Wiele znaków i cudów działo się przez ręce Apostołów wśród ludu. Trzymali się wszyscy razem w krużganku Salomona. A z obcych nikt nie miał odwagi dołączyć się do nich, lud zaś ich wychwalał. Coraz bardziej też rosła liczba mężczyzn i kobiet, przyjmujących wiarę w Pana. Wynoszono też chorych na ulicę i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich. Także z miast sąsiednich zbiegało się mnóstwo ludu do Jerozolimy, znosząc chorych i dręczonych przez duchy nieczyste, a wszyscy doznawali uzdrowienia.

21:05, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 kwietnia 2016

Nowotwory doczekały się tego, aby im wydać globalną wojnę. Tak dłużej być nie może!!! Trzeba wziąć pod lupę przemysł rolno-spożywczy oraz... służbę zdrowia! Aż 90% chorób nabywamy drogą pokarmową. Trzeba zmienić ten porządek, a w zasadzie bałagan, wywierając naciski na rządy i organizacje międzynarodowe. Basta!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=JSLhHWYzHyQ

https://www.youtube.com/watch?v=2l1bHFWimmY

https://www.youtube.com/watch?v=dF-bYpG29z4

http://aros.pl/ksiazka/lecznicza-dieta-alleluja-wyd2012

http://aros.pl/ksiazka/jesc-by-zyc

http://aros.pl/ksiazka/nowoczesne-zasady-odzywiania-przelomowe-badanie-wplywu-zywienia-na-zdrowie09:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 marca 2016

http://vod.tvp.pl/24588696/smiertelne-zycie

http://aros.pl/ksiazka/grunt-pod-nogami-ksiadz-jan-kaczkowski-nieco-powazniej-niz-zwykle

Zróbmy Księdzu najlepszy prezent, którym obok modlitwy jest zakup jego książki, wspierającej (a pewnie każda książka ks. Kaczkowskiego tak ma) hospicjum w Pucku, którego był założycielem. To dopiero się ucieszy! Tam, w Niebie.

http://www.fronda.pl/a/ostatnie-jakze-apokaliptyczne-przeslanie-ks-jana-kaczkowskiego,68767.html

http://www.hospitium.org/index/1

20:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Święta Wielkiej Nocy Zmartychwstania Pańskiego są wielką manifestacją zwycięstwa życia nad śmiercią, którą chrześcijaństwo głosi od 2000 lat i będzie zawsze głosiło, aż do skończenia świata. Trzeba, aby to życie w każdym z nas, wygrywało każdego dnia! Trzeba nam ciągle zwyciężać życiem śmierć. Mamy do wyboru: albo wygrać z życiem, albo przegrać ze śmiercią. "Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście" (Pwt 30,15) - co chcesz, to będzie Ci dane, jak poucza Biblia w innym, swoim fragmencie.

Prawo i Sprawiedliwość stoi ponownie przed historyczną szansą całkowitej ochrony życia poczętego. Jeżeli wybierze życie, zgodnie zresztą z deklaracją w parlamentarnej kampanii wyborczej, zwycięży z tym życiem!!! Reszta jest ciemnością...

08:07, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 marca 2016

Łódź, trzecie miasto w Polsce, przeszło 700 tysięcy mieszkańców, zabytkowe, przedwojenne kamienice i ruiny domów w samym centrum miasta, zupełenie tak, jakby wyzwolenie Łodzi przyszło co najwyżej kilka lat temu. Przykro to mówić... Wstyd dla nas wszystkich, jako dla społeczeństwa. Ktokolwiek zarządza Łodzią, powinien to robić, o wiele bardziej energicznie, a już na pewno powinien zabiegać o to, aby taka była wola rządu. A gdyby tak rozpisać konkurs na najlepszy scenariusz rozwoju dla Łodzi? Zebrać pieniądze choćby z innych miast na odbudowę miasta; może też z tytułu grzywny za sprzedaż przeterminowanych towarów w sklepach? Albo z uszczelnienia VAT i abolicji podatkowej...? Można naprawdę dużo zrobić (sic!), przy równie dużej determinacji. Łódź pilnie potrzebuje odnowy moralnej (ta jest najważniejsza), miejsc pracy i odnowy zagospodarowania przestrzennego. Co na to nowy Rząd?  

21:34, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 marca 2016

Z okazji Wielkich Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który wziął na siebie całe zło tego świata i choć był sam niewinny umarł za grzechy wszystkich ludzi, wszystkich religii i wszystkich pokoleń, również za tych, którzy nie wierzą i nie chcą w Boga wierzyć, najczęściej dlatego, że przypisują Mu zło, którego nie popełnił, a zatem dlatego, że Go nie poznali wystarczająco dobrze...

Z okazji tych pięknych i najważniejszych dla nas Świąt składam wszystkim Czytelnikom, by umieli rozpoznać Zmartwychwstałego Pana w swoim życiu codziennym i by On obdarzył ich wszelkimi, potrzebnymi łaskami.

On, raz zmartwychwstały, żyje wiecznie i dokonuje takich samych cudów, a nawet jeszcze większych, niż te, o których mówią Ewangelie.

Za Boga nie trzeba umierać, On sam oddał życie za nas wszystkich, niesłusznie osądzony i niesprawiedliwie skazany.

Drogą do pokoju na świecie jest sprawiedliwość!

Zło można wybaczyć, a nawet trzeba wybaczyć, aby z trucizny zrobić lekarstwo.

Ale zła nie można tolerować! W błędzie jest ten, kto złem chce naprawiać świat, kto złem chce czynić rzekome dobro i takiemu złu trzeba stanowczo się przeciwstawić!

Módlmy się o odrodzenie chrześcijaństwa w chrześcijańskiej Europie i na całym świecie. Amen.  

07:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 marca 2016

http://www.kochamykazdedziecko.pl/

Jestem przekonana, że tak jak "ciwilizowany świat" odrzuca dziś tą wielką hańbę jaką jest kolonializm i brzydzi się segregacją rasową (obecną w USA aż do połowy lat 60 - tych, a w RPA do połowy lat 90-tych XX wieku), tak kiedyś odrzuci coś, co jest gorsze niż niewolnictwo i segregacja rasowa razem wzięte.

Św. Jan Paweł II powiedział, że naród, który zabija własne dzieci nie ma przyszłości.

Nie ma przyszłości dlatego, że podcina swoje korzenie i niszczy, wielki ludzki, niepowtarzalny potencjał,

że występuje przeciwko niewinnym istotom i nie ma dlatego Bożego błogosławieństwa! 

W życiu jest tak, że albo walczysz razem z Bogiem, albo walczysz przeciwko Bogu.

Aborcja jest walką przeciwko Bogu, który sam jest życiem!

Można to zmienić! Jak najszybciej!!!21:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 129