| < Maj 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
RSS
poniedziałek, 25 maja 2015

"Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców, lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co uczyni, pomyślnie wypada.
Nie tak występni, nie tak:
są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Toteż występni nie ostoją się na sądzie
ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych, 
bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie" (Ps 1) .

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

12:32, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.naszdziennik.pl/polska/137581,zaprzysiezenie-andrzeja-dudy-6-sierpnia.html

Wczoraj obchodziliśmy Święto Zesłania Ducha Świętego. Chcę to bardzo wyraźnie powiedzieć, że nic co nie buduje na Duchu Świętym, nie ma prawa się ostać, przeciwnie zmierza ku ostatecznej porażce i rozpadowi. Kiedy ta porażka i rozpad nastąpi, jest to wyłącznie kwestią czasu. Przypomnijmy sobie jak rozpadło się cesarstwo rzymskie, rozbiory Polski, agresja hitlerowskich Niemiec czy komunizm w Europie. Jest to dzisiaj przestroga dla USA i Unii Europejskiej (jeśli chciałby dalej budować ustrój na wartościach sprzecznych z Ewangelią), czy też dla naruszających prawa człowieka i wolność obywatelską państw szeroko pojętego bloku wschodniego.

Mamy dużo do zrobienia w naszym kraju. Bardzo dużo! Ale cokolwiek byśmy nie robili, róbmy to zawsze w duchu wartości chrześcijańskich czyli szacunku, życzliwości i  służby wobec drugiego człowieka. Trzymajmy się tej drogi twardo, wiedząc również, że nie każdy kompromis jest dobry i nie wszystkie ustępstwa służą ludziom. Zwolenników in vitro trzeba na przykład przekonać, że jest znacznie lepsza, tańsza oraz naturalna (sic!) metoda przywracania płodności na zawsze, a nie tylko w ramach mało skutecznego, jednorazowego i sztucznego zabiegu, w trakcie którego umiera więcej dzieci, niż rodzi się do życia...

Panu Prezydentowi Dudzie, już teraz składam najserdeczniejsze gratulacje i apeluję, aby trzymał się zawsze drogi wartości chrześcijańskich, ponieważ tylko taka droga prowadzi w pełni do ostatecznego zwycięstwa. O tym już wczoraj, w jakiejś części mogliśmy się przekonać. Panu Bogu niech bedą dzięki.

https://www.youtube.com/watch?v=mB7zu6ucB4k

12:16, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2015

http://www.fronda.pl/a/manifest-wkurzonego-wyborcy-po-i-pbk-koniecznie-przeczytaj,51694.html

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/137339,dobra-zmiana-dudy.html

Wybory prezydenckie już w najbliższą niedzielę odbędą się w Święto Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się zatem o dary Ducha Świętego dla wszystkich Polaków. Niech Pan Bóg prowadzi i błogosławi Naszą Ojczyznę. Teraz i zawsze. Amen.

 

21:53, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 maja 2015

W naszym kraju Święto Wniebowstąpienia Pańskiego zostało przeniesione z czwartku na niedzielę. W wielu krajach np. w Austrii czy w Luksemburgu czwartek jest dniem wolnym od pracy.

 

"I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły" (Mk 16,15-20).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

19:03, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 maja 2015
środa, 13 maja 2015
wtorek, 12 maja 2015
poniedziałek, 11 maja 2015

"Nie bój się i nie lękaj się, bo Pan, Bóg twój, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz" (Joz 1,9).

22:02, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Ciężko zapracowany, ale jednak cud. Jak mówił kardynał Hlond, zwycięstwo jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję. I przyszło! Bogu dzięki!!! Czy to znaczy, że Matka Boża innym kandydatom życzy źle? Przeciwnie. Życzy im jak najlepiej, to znaczy żeby zawsze szli przez drogę swojego życia wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem, którego kiedyś... nieuchronnie spotkają.

Bóg wszystkim zapłać za modlitwę, a Panu dr. Andrzejowi Dudzie składam gorące gratulacje!!! Jeszcze Polska nie zginęła, jeszcze naród polski nie abdykował! Alleluja!!! :)

 

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-11-maja-2015

21:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 maja 2015

Zapraszam WSZYSTKICH dziś na całonocne czuwanie przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w kopii Jej cudownego obrazu, które rozpocznie się dziś - 9 maja uroczystą Mszą świetą o godz. 24.00 w kościele pw. Matki Bożej Zawierzenia (parafia św. Marii Magdaleny), ul. Wólczyńska 64 w Warszawie. Będziemy prosić Jasnogórską Panią o mądrych rządzących dla naszej Ojczyzny, Europy i świata, o pomyślny rozwój duchowy i materialny dla naszej Ojczyzny i powrót Polaków z "Wielkiej Emigracji" oraz we wszystkich innych potrzebach. Módlmy się! Nam nam Bóg błogosławi!

https://www.youtube.com/watch?v=S40rDeADEOY

http://swmariamagdalena.pl/

http://www.niedziela.pl/artykul/75762/nd/Z-Jasnogorskiej-Ksiegi-Cudow-i-Lask

Przypomnę, że słynący licznymi łaskami Obraz Matki Bożej Częstochowskiej trafił do Polski w 1382 roku. Legenda głosi, że święty Łukasz Ewangelista namalował Go na fragmencie stołu, przy którym jadła Święta Rodzina. W sposób szczególny wspominamy Matkę Bożą Czestochowską 26 sierpnia. Znani ludzie oddający cześć Maryi w tym wizerunku to: święta królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło, Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński oraz święty Jan Paweł II! 

10:41, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 05 maja 2015

Jezus powiedział: "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was,

poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" (J 15,7).

19:43, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 maja 2015

Módlmy się w intencjach Ojca św. Franciszka jak również o mądrość, wiarę i pokorę dla rządzących. O dobre wybory prezydenckie dla Polski i o przemianę duchową w Europie. Módlmy się też szczególnie za ludzi mediów: dziennikarzy, piosenkarzy, aktorów, reżyserów i innych artystów, aby służyli prawdzie i szerzyli piękne, chrześcijańskie wartości. Amen.

11:57, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/emerytura-nie-uratuje-nas-przed-ubostwem-20-proc-pensji-po,2120343,1021

Powiedzmy to wszyscy głośno już 10 maja w zbliżających się wyborach prezydenckich! Dr Andrzej Duda ma wielką, realną szansę wypowiedzenia umowy obecnym układom rządzących, którzy nie sprawdzają się w roli dobrego gospodarza naszej, kochanej Ojczyzny. Tylko od nas zatem zależy, czy pozwolimy na zmianę, za którą będą nam dziękować przyszłe pokolenia... Bądźmy razem, bądźmy solidarni i bądźmy przy urnach wyborczyczych 10 maja! Niech nam Pan Bóg błogosławi!

http://fakty.interia.pl/news-duda-widze-mozliwosc-wspolpracy-z-kazdym-kto-ma-wole-naprawy,nId,1720763

11:28, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 maja 2015
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 118