| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Tagi
RSS
poniedziałek, 18 lutego 2019

Polska należy do światowej czołówki w spożyciu alkoholu. Tylko w jednym z polskich miast jest więcej bud z wódą niż w całej Norwegii i to nie jest Łódź, Kraków czy Warszawa. Przychody budżetu państwa z tytułu spożycia alkoholu wynoszą ok. 11 mld zł. podczas gdy rzeczywiste wydatki szacowane są na co najmniej kilkadziesiąt miliardów złotych. Ponadto:  80% alkoholików nie leczy się i nie jest zdiagnozowanych, po alkohol sięga 1/3 kobiet w ciąży, w rodzinie alkoholika 2/3 dorosłych sięga po alkohol i 2/3 dzieci. Alkoholizm to choroba mózgu, upośledzenie, wykluczenie, degeneracja, przestępczość. Nie znam rodziny, która nie zostałaby dotknięta plagą alkoholizmu. Każda taka rodzina ponosi ogromne koszty finansowe i emocjonalne skutkujące koniecznością przejścia terapii, bez gwarantowanego sukcesu. Rząd ma bardzo wiele do zrobienia w tej dziedzinie: ograniczyć punkty i godziny sprzedaży, wyrzucić alkohol ze stacji benzynowych, diametralnie podnieść akcyzę, ograniczyć dopuszczalne procenty (np. polskie piwo jest dużo tańsze i mocniejsze niż w innych krajach) i inne. Powtórzę się, ale gdy PiS objął władzę, wysłałam stosowną petycję do Sejmu RP. Otrzymałam prawniczą opinię, że istotnie jest to jeden z najbardziej istotnych problemów, którym powinni zająć się rządzący. Podobno ministerstwo zdrowia przygotowywało właściwą ustawę i co? I nic!!!!!! To jest kolejny, ale bardzo znaczący symptom niedowładu władzy. Nie ten dobrze zarządza, kto dba o przychody, ale ten kto dba o wydatki, bo nie ma wydatków bez przychodów i to właśnie wydatki mogą ostatecznie doprowadzić do ruiny. Kto patrzy na zysk niewiele widzi, kto patrzy na koszty widzi dużo więcej. Sprzeciwiam się Polsce widzianej jako jedna wielka korporacja, w której ważny jest tylko zysk i opinia agencji ratingowych. Nie: "Po pierwsze Polska!" ale "Po pierwsze obywatel!". Jeśli obywatel będzie miał się dobrze w naszym kraju, to ten kraj też będzie miał się dobrze. Ten kto nie robi nic, a mógłby, w kwestii ograniczenia alkoholizacji kraju, zapewne widzi miliardy do budżetu z akcyzy, ale też trzeba widzieć, dużo wyższe wydatki i koszty społeczne. Gorąco polecam bardzo ciekawą audycję Grzegorza Sroczyńskiego z cyklu "Świat się chwieje" z 17.02.2019r. na ten temat. 

https://audycje.tokfm.pl/audycja/192,Swiat-sie-chwieje

 

10:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 lutego 2019

https://www.wprost.pl/kraj/10191640/pogrzeb-jana-olszewskiego-warte-honorowa-przy-trumnie-pelnili-min-macierewicz-i-rachon.html

W ekonomii znane jest tak zwane prawo gorszego pieniądza. Gorszym obraca się na rynku, a ten lepszy pieniądz (bardziej wartościowy) tezauryzuje czyli odkłada jako skarb. To prawo z pewnością odnosi się do czasów, gdy na rynku funkjonował pieniądz z domieszką szlachetnych metali, i niektórzy z tą domieszką niestety oszukiwali.

To prawo jednak odnosi się także do relacji międzyludzkich i jest bardzo aktualne. To dlatego Jezus w Kazaniu na Górze błogosławił ludziom cichym, łaknącym sprawiedliwości, ludziom czystego serca zepchniętym na margines życia społecznego, ponieważ niewygodnym dla obłudnych, faryzejskich elit!

Rząd premiera Olszewskiego z pewnością miał takie Boże błogosławieństwo. Ze względu na gołębią delikatność, nieustępliwą moralność, rozległą wiedzę i bezkompromisowe trwanie przy prawdzie uważam, że Jan Olszewski był najlepszym premierem po 1989 roku. Gdyby jego rządy trwały dłużej, z pewnością dużo więcej osób mogłoby się o tym przekonać, ale i bez tego doceniamy całą jego walkę o lepszy ustrój państwa, o czym świadczy także żałoba narodowa i przepiękne uroczystości pogrzebowe z udziałem najwyższych dostojników RP. 

Zwycięstwo moralne jest najwyższym zwycięstwem i jest jedynym, jakie naprawdę warto odnieść! Chrystus na krzyżu odniósł moralne zwycięstwo i rzeczywiście zwyciężył! 

Bardzo brakuje nam takich ludzi w Polsce i w Europie całej jak śp. Jan Olszewski, który pozostawił po sobie dziedzictwo szlachetnego, odważnego i mądrego trwania przy prawdzie. 

Wielki Polak, człowiek sumienia, sprawiedliwości i zwycięstwa, odłożony skarb narodowy, Nasz Premier Jan Olszewski! Niech odpoczywa w świętym pokoju! 

08:08, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 lutego 2019

Tyle razy obiecywałam sobie, że o nich napiszę, że w końcu muszę słowa dotrzymać.

Bardzo życzliwa i kompetentna obsługa, która potrafi nawet pracować za darmo!

Napompowanie roweru - za darmo.

Wymiana pęknietej nakrętki - za darmo.

Uśmiech jak z Hollywood też jest tam za darmo. Czego chcieć więcej? Gorąco polecam!

19:37, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 lutego 2019

Jak tylko PiS doszedł do władzy, wysłałam petycję do Sejmu RP z propozycją uporządkowania prawa (uproszczenia i wyrzucenia przepisów sprzecznych) oraz powołania instytucji do wykładni ogólnej przepisów prawnych. Każdy Kowalski mógłby zgłosić swój problem gdy przepisy pozostawiają interpretacyjne wątpliwości, taka wykładnia byłaby z kolei przesyłana do parlamentu RP i zatwierdzana (lub nie) z mocą obowiązującego prawa. Dostałam za pomysł "wyrazy szacunku" i na szacunku się skończyło. O co chodzi?? Chodzi  o to, aby oderwać sądy od tworzenia interpretacji prawnej czyli de facto funkcji stanowienia prawa! Chodzi o to, że źródłem prawa zgodnie z konstytucją RP nie są (i nie powinny być) orzeczenia sądu i co gorsza Trybunał Konstytucyjny nie bada zgodności orzeczeń i wyroków sądów z obowiązującym prawem. Jeśli jakieś przepisy pozostawiają przestrzeń do interpretacji, to powinien to zrobić ich autor, a nie sędzia, bo robi nam się republika sędziowska! Wszyscy znamy ten przypadek, gdy sędziowie postanowili zawiesić przepisy ustawy, rzecz do tej pory bez precedensu, ale zwykły Kowalski też doświadcza skutków sędziowskiej wykładni prawa! 

A zatem: 1) uproszczenie i uporządkowanie przepisów prawnych 2) powołanie Trybunału do wykładni prawa, podległej weryfikacji parlamentu i prezydenta RP 3) obniżenie stawek za usługi prawne i opodatkowanie wszystkich radców, adwokatów, notariuszy. 

Cały obowiązujący model systemu prawnego, w którym adwokat to ten dobry, a prokurator to ten zły, jest do głębokiego rozważenia. Tworzy się bowiem pewna dwoistość (delikatnie ujmując), która obciąża psychikę i moralność prawników. Potem taki adwokat mówi publicznie, że powiedział na rozprawie to i tamto, ale gdyby był sędzią zrobiłby zupełnie inaczej. A może zamiast typowej obrony i oskarżeń wprowadzić dwie niezależne opinie, które będą punktowały w sposób najbardziej obiektywny z możliwych, rzeczy dobre i złe, i będą pewną podpowiedzią dla sędziego?     

10:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 lutego 2019

https://lifestyle.newseria.pl/biuro-prasowe/zdrowie/obchodzimy-pierwszy,b130102098

W krajach zachodnich (np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji) funkcjonuje system respite care, pozwalający członkom rodzin oddać swojego podopiecznego instytucji publicznej nawet do kilku tygodni włącznie. Taki system powinien powstać pilnie w całej Polsce, także dlatego aby w szpitalach nie przebywały osoby z powodów społecznych (a jest ich bardzo dużo), ale wyłącznie zdrowotnych. Mowa o porzuceniu osób niepełnosprawnych. Państwo nie wspiera dostatecznie opiekunów w ich bardzo trudnej roli. Czas z tym skończyć! Kto kogo bardziej potrzebuje? Opiekun państwa czy państwo opiekuna i dlaczego sytem respite care do tej pory nie funkcjonuje w Polsce?!? O tzw. domach wytchnienia mówił także Patryk Jaki w wyborach do stołecznego ratusza. Czy na mówieniu się skończyło??09:39, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 lutego 2019

Uwaga! Niżej wymieniona książka nie jest oryginałem, ale streszczeniem. Autorka streszczenia połowę wyrzuciła, połowę połączyła w sobie jej znajomy sposób. Uważam, że trzeba mieć tupet, aby takie streszczenie sprzedawać pod imieniem i nazwiskiem autorki "Chaty wuja Toma". Streszczenie to streszczenie, a nie oryginał! 

https://bonito.pl/k-1471958-chata-wuja-toma

Na jednym z reprezentacyjnych budynków w USA jest taki napis: "Gdzie kończy się prawo, zaczyna się bezprawie". Ale co w sytuacji, gdy prawo jest bezprawiem? Wtedy, gdy kończy się prawo, zaczyna się normalność. Człowiek tylko z racji tego, że jest człowiekiem ma prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawo do poszanowania godności i prawo do respektowania wolności. Jeszcze w XIX wieku, a więc czasy nie tak znowu odległe, przepisy w Ameryce dawały nieograniczone prawo ludziom białym do życia, wolności i godności innego człowieka, z uwagi na jego ciemny kolor skóry. Taki człowiek nie miał żadnych praw, nawet po nadaniu mu statusu człowieka wolnego nie miał na przykład prawa składać żadnych dowodów w sądzie przeciwko swoim oprawcom. Za udzielenie pomocy zbiegłym z plantacji niewolnikom groziły bardzo surowe kary. Historia? Jeszcze w II połowie XX wieku w Ameryce uznany był rasizm, także australijskich Aborygenów dopiero w latach 60-tych XX wieku zaczęto uznawać za ludzi!

Jest wielkim nieporozumieniem, ogromnym, że człowiek - homo sapiens czyli istota rozumna, tak bardzo różniąca się od zwierząt, jest przez biologów w sposób nieuprawniony moim zdaniem, zaliczana właśnie do królestwa zwierząt. Może to jest pierwotne źródło dyskryminacji, na której budował kolonializm, rasizm czy niewolnictwo? Równie dobrze, ktoś mógłby ludzi przypisać do królestwa roślin, bo jak rośliny potrzebujemy wody, słońca, tlenu i jak rośliny jesteśmy zbudowani z komórek. Darwin stworzył teorię, której sam nie potrafił obronić, więc jeśli ktoś znalazł "brakujące ogniwo" tak zwanej ewolucji, to niech to udowodni (Nobel czeka), albo skończmy z zakładnictwem wobec czegoś, co nie ma do końca naukowych podstaw.

Prawo stanowione przez człowieka może być złe, a nawet bardzo złe. Tam gdzie kończy się Boże prawo, zaczyna się bezprawie, a nie gdzie kończy się prawo ludzkie, jeśli sprzeczne jest z Bożym. Niemieccy naziści też uzasadniali swoje zbrodnie podczas II wojny światowej, przyjętym prawem, ale czy to ich usprawiedliwia? Nawet kara pozbawienia wolności powinna być "skrojona na miarę" i mieć charakter terapeutyczny, bo nie chodzi o to, by kogoś jak zwierzę zamknąć w klatce i tam jak ze zwierzęciem postępować.

Autorka książki "Chata wuja Toma" napisała o tym, że niewolnictwo niejedno ma imię. Plantator mógł zakatować niewolnika na śmierć, ale kapitalista mógł robotników - wolnych ludzi, zagłodzić na śmierć. Historia? Jak to wygląda dzisiaj? W pewnej wielkiej korporacji, zupełnie niedawno, osoba zarządzająca ludźmi i przyjmująca ich do pracy, stwierdziła otwarcie, że nie potrzebuje pracowników, tylko niewolników... 

Na jakich płaszczyznach i w jakich relacjach (także państwo-państwo; instytucja\ organizacja - państwo) widać dzisiaj współczesne niewolnictwo? 

Polecam także inny, gorący bestseller, który obok "Chaty wuja Toma" przewrócił ustrój niewolniczy w Ameryce. "Zniewolony" - to niesamowita i porażająca historia, którą napisało samo życie.   

https://bonito.pl/k-90312727-zniewolony

10:58, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 lutego 2019

https://www.centrumjp2.pl/tydzienmalzenstwa/

Kilka słów o małżeństwie... Czym małżeństwo nie jest? Nie jest "karetką pogotowia" (będę leczyć z nałogów, nerwic i innych dysfunkcji), bo ma być związkiem dwóch równoprawnych osób: kobiety i mężczyzny, a od chorych są specjaliści; małżeństwo nie jest podaniem o pracę (niech mnie finansuje mąż\ żona, wystarczy, że jestem i może coś tam zrobię), małżeństwo nie jest służbą kamerdynera na usługach najjaśniejszej pani i odwrotnie; małżeństwo nie jest nawet ziemią misjonarza, bo celem małżeństwa jest zdrowa, szczęśliwa rodzina, a nie męczeństwo wynikające z rozjazdu podstawowych wartości. Przesłanką do zawarcia małżeństwa nie jest też ciąża, jeśli przyszli małżonkowie nie darzą się miłością.

W dzisiejszym świecie jest bardzo wiele rozwodów, ponieważ ludzie wchodzą do małżeństwa nieprzygotowani i co gorsza, świat nie sprzyja dziś małżeństwu. Lewicowa ideologia promuje rodziny patchworkowe, związki niesakramentalne, uderza obuchem w nienarodzone dzieci... Znacie to, prawda? Oczywiście, że tak.

Jak powiedział kiedyś pewien bardzo mądry kapłan, największym prezentem jaki może wnieść małżonek \ małżonka do relacji małżeńskiej jest... UPORZĄDKOWANIE WŁASNYCH EMOCJI.

Przed każdym mieszkaniem widzimy wycieraczkę do czyszczenia butów, bo wiemy że dobrze jest, zwłaszcza do cudzego mieszkania, wejść w wyczyszczonych. No właśnie, a do małżeństwa nie mamy skrupułów, by wejść w brudnych butach nieuporządkowanych emocji, najczęściej dlatego, że tego po prostu nie widzimy, lub nie chcemy widzieć. I brud zostaje w środku, skąd dużo trudniej go usunąć!

Małżeństwo powinno być głęboką relacją dwóch dojrzałych moralnie i emocjonalnie ludzi, zbudowaną na sprawnej komunikacji to znaczy takiej, w której uzasadnione potrzeby każdego z małżonków są zaspokajane, w tym potrzeba okazywania szacunku i zachowania odrębności (przeciwieństwo zawłaszczania i podporządkowywania sobie drugiej osoby).

Udane małżeństwo polega na tym, że jestem sobą, ale rozwijam w sobie najlepsze cechy i ta druga osoba mnie w tym wspiera, także przez konstruktywną krytykę. Jedynym powodem zawierania małżeństwa powinna być dojrzała miłość. Dojrzała do odpowiedzialności za siebie i rodzinę, i do walki z egoizmem, który potrafi rozłożyć każde małżeństwo.  

Takie dziedzictwo powinniśmy wynieść przede wszystkim z naszych domów, bo to jest najlepsza rzecz jaką rodzice mogą dać swoim dzieciom - pokazać im, przede wszystkim własnym przykładem, jak należy naprawdę żyć. Niestety tak się nie dzieje. Większość z nas ani z domów, ani ze szkoły takich rzeczy nie wynosi, ale jest jeszcze koło zapasowe, i tym kołem jesteśmy my sami i nasza postawa.  10:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 lutego 2019

"Zrobili ze mnie przestępcę, teraz musicie mnie bronić - tak prezes PiS miał powiedzieć do współpracowników podczas jednej z narad, na której opracowywano strategię obrony po publikacji taśm" doniósł wczorajszy "Fakt" (04.02.2019; s.4)

Się robi panie prezesie! Oto, co ostatnio donoszą media.

10% społeczeństwa pomimo stałego zatrudnienia żyje w Polsce w ubóstwie (Dziennik. Gazeta Prawna).

Już niedługo Polska będzie miała najniższe emerytury w Europie i drugie po Meksyku najniższe emerytury na świecie (Gazeta Wyborcza).

Elity nie rozwiążą problemów zwykłych ludzi, bo elity to tak zwani "ludzie z Davos" (Dziennik. Gazeta Prawna).

"Przynajmniej od 2013 roku wszyscy kolejni ministrowie rolnictwa wiedzieli, że system kontroli weterynaryjnej jest dizurawy. A przez te dziury na rynek i do sklepów - w końcu też żołądków naszych i naszych dzieci - trafić może zatrute mięso!" ("Fakt" z 04.02.2019r. s. 8-9)

Sytuacja w spółdzielniach mieszkaniowych niejednokrotnie wygląda tak:

https://vod.tvp.pl/video/alarm,15112018,39053461

A strajki i bunty pracownicze w PLL LOT i Peka S.A po dojściu tam do władzy "dobrej zmiany", a system penitencjarny produkujący recydywę (art. "Bagno i demoralizacja" - w tygodniku "Przegląd" 19/2018), a bieżące protesty rolników, a niewydolna służba zdrowia wymagająca głębokich reform strukturalnych, a niesprawne urzędy... Taką listę można jeszcze długo rozwijać, posługując się konkretnymi faktami. Po fatalnych, szalenie opresyjych rządach PO-PSL nie ma miejsce na fuszerkę i nieudacznictwo. Państwo niestety nadal jest opresyjne. Na petycje obywateskie zgłaszane do poszczególnych resortów (moim "ulubionym" jest resort sprawiedliwości) i nie tylko (w tym do Sejmu RP też), odpowiada zazwyczaj w stylu: ale o co chodzi, wszystko dobrze, panie bobrze!

A uszczelnienie VAT? A 500 plus? Nic nadzwyczajnego. To powszechny obowiązek państwa - ścigać przestępców i uszczelniać prawo oraz dźwigać ludzi z ubóstswa, w którym się znaleźli często właśnie za sprawą nieudolnych, złych rządów.

A pan prezes PiS chce budować wieże, o znamiennej nazwie! Gratuluję dobrego samopoczucia i zadowolenia!

A nierozwiązany problem cichego przyzwolenia na aborcję?

Jak dla mnie humbug, a nie dobra zmiana.  

09:09, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 lutego 2019
czwartek, 31 stycznia 2019

https://fakty.interia.pl/prasa/news-tasmy-zaszkodzily-pis-sondaz-super-expressu,nId,2811871

Zadam tylko takie pytanie: czy prezes PiS nie wiedział wcześniej, że taka inwestycja może mu popsuć wizerunek czytaj: partyjne sondaże? Dlaczego w ogóle pozwolił poczynić przygotowania do rozpoczęcia inwestycji budowy dwóch wież w Warszawie? Czy dla sondaży PiS jest gotowe pogrzebać każdą sprawę? Czy to jedyna taka sprawa, którą w kręgach powiązanych z tą partią, w podobny sposób odsyła się do sądu? Czy prezes Pekao S.A. musiał chodzić na spotkania z J. Kaczyńskim?

Kiedyś bardzo kibicowałam "dobrej zmianie", ale osobiście przekonałam się, że całkowicie prawdziwa w tym wyrażeniu jest wyłącznie zmiana...

11:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 stycznia 2019
niedziela, 27 stycznia 2019

https://follereau.org/f/

Trąd jest przenoszony drogą kropelkową, jest chorobą osłabionego układu immunologicznego i jest całkowicie wyleczalny. Pomimo tego świat nie przeznacza wystarczających środków na walkę z trądem (co za wstyd!), a przypadki zachorowań na trąd notowane są także w Europie. Zmieńmy to! Tak, przy okazji absolutna większość chorób wynika z osłabienia naszego układu immunologicznego - naszego wewnętrznego lekarza. Na jego wzmocnienie zalecam czyste sumienie (nie mylić z zagłuszonym), medytację chrześcijańską, zdrowe odżywianie, zdrowe relacje i zdrową pasję (np. rysunek genialnie wzmacnia uwagę i naprawdę nie jest taki trudny, jak go malują, czytaj: rysują), umiarkowany sport i ŚMIECH. Zdrowy śmiech, a nie szyderczy rechot, bo ten ostatni koliduje z czystym sumieniem. I potrzeba zwolnić, bo stres bardzo lubi pośpiech!11:27, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 stycznia 2019
piątek, 25 stycznia 2019

https://www.filmweb.pl/film/Ralph+Demolka-2012-627920

 

Takie pofilmowe, osobiste refleksje: dzieci z dubeltową energią zwaną potocznie ADHD, powinny przebywać w takich grupach i na takich zajęciach, które będą dla nich bardzo interesujące i pozwolą spalić kalorie. Dzięki temu inni też będą mogli odetchnąć, zmniejszy się ich poziom stresu, a zwiększy ogólnego zadowolenia, jednym słowem wszyscy na tym skorzystają. Przyczyny ADHD należy szukać przede wszystkim w złej diecie (dużo węglowodanów) i niezaspokojonych potrzebach emocjonalnych (zachowanie typu: patrz na mnie).

Inna refleksja to taka, że chęć przywłaszczenia sobie drugiego człowieka czyli ciągłego przebywania czy wręcz podporządkowania, nawet w myśl najlepiej pojętej przyjaźni, prędzej czy później może skończyć się rozstaniem, bo każdy z nas jest inny, potrzebuje pewnej swobody oraz wolności decyzji. Nawet najlepszy przyjaciel nie musi podzielać naszych zainteresowań.

I trzecia refleksja, zupełnie gratis, podobnie zresztą jak dwie poprzednie jest taka, że niestety im głupsze filmy w sieci, tym więcej potrafią zdobyć "wyznawców". Kim oni są, nie wiem, bo ja takich dzieł nie oglądam, ale konstatacja jest ogólnie smutna. Uwaga! To nie było o "Ralphie Demolka", bo film jest nietypowy i polecam!

18:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 stycznia 2019
wtorek, 22 stycznia 2019
poniedziałek, 21 stycznia 2019

Subkultura więzienna jest straszna i jakoś nie widać tych, którzy chcieliby i mogli to zmienić.  

https://audycje.tokfm.pl/podcast/-Motywacja-zabojcy-W-wiezieniach-panuje-kult-publicznie-dokonanej-zemsty-prof-Karol-Modzelewski-o-Polsce-po-smierci-Pawla-Adamowicza/71523

Sprawca głośnego zabójstwa miał się dopuścić potwornych czynów wobec swoich współwięźniów i to jest wina państwa, że coś takiego może mieć w ogóle miejsce. To rzecz karygodna, bowiem kara pozbawienia wolności jest wyłącznie karą pozbawienia wolności, a nie karą pozbawienia godności, pozbawienia zdrowia czy nawet życia. Wszyscy ci, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w więzieniach czy w policyjnych komisariatach powinni domagać się bardzo wysokiego odszkodowania. Nie możemy tolerować systemu niewolnictwa, w którym człowiek nie ma żadnego znaczenia i można z nim zrobić praktycznie wszystko, także wtedy gdy przemoc w sposób czynny lub bierny stosowana jest przez aparat państwa.

Zniesienie niewolnictwa było skokiem milowym w rozwoju cywilizacji. Samosądy, niewolnictwo, rasizm - to szczęśliwie mamy już za sobą, ale przejściu o szczebel wyżej towarzyszyła walka, tak jakby człowiek w ślepocie zagłuszonego sumienia nie rozróżniał dobra od zła. Pozostała do zniesienia aborcja i niestety nie pójdziemy do przodu dopóki i tego nie przewalczymy. To aborcja jest dzisiaj najokrutniejszym niewolnictwem, w którym całe życie  człowieka, zależy całkowicie od przyjętego prawa i drugiego człowieka. Czy jako ludzkość nie przerabialiśmy już tego wcześniej i nie potępiliśmy? Chylę czoła przed obrońcami życia w Irlandii, gotowymi na kary i więzienie, aby chronić życie niewinnych istot ludzkich. W audycji, do której link jest powyżej, padły dość mądre słowa, aby zamiast walczyć ze złem, skupić się na czynieniu dobra... Gdyby na przykład wręczać kobietom informację, gdzie mogą szukać skutecznej pomocy, jeśli jej brak mógłby skutkować aborcją... Gdyby na plakatach przed klinikami aborcyjnymi i nie tylko pokazywać wspaniałe maluszki, z podpisem: "Mamo, tato, kocham cię! Pozwól mi żyć." to myślę, że mało kto, mógłby obojętnie odwrócić głowę.

Czy wiesz dlaczego Ewa w raju uległa pokusie szatana? Dlatego, że go nie zidentyfikowała. Bóg wszystko stworzył dobrze, a ona po raz pierwszy spotkała się z kimś, kto celowo przybrał inną postać - postać wężą, by nie pokazać swojego prawdziwego "ja". Był kłamliwy, podstępny, śmiercionośny, dążący do zniszczenia wszystkiego, co Bóg powołał do życia. Otóż i do nas często przychodzą różne myśli i pomysły, ale biada temu, kto za nimi nie rozpozna swego przeciwnika. A wystarczy to zrobić, by jego siła znacznie osłabła. On nie zda testu spójności z Dekalogiem, ani z Pismem Świętym Nowego Testamentu. Powinniśmy znać wiele cytatów z Pisma Świętego, by się nimi bronić tak, jak Jezus gdy był kuszony na pustyni. Oto prawdziwy miecz... Ducha Świętego! I jeszcze "hełm zbawienia" - jak mówi Pismo - bardzo nam się przyda do zwalczania pokus, czyli stan łaski uświęcającej - uświęcony sakramentami stan jedności z Bogiem w życiu bez grzechów ciężkich.

Obchodzimy właśnie tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Powinniśmy więcej czasu spędzać z Biblią, by dobrze znać swoją wiarę. Czasem ciekawe, trochę inne  tłumaczenie Pisma można spotkać w Biblii protestanckiej... 

https://www.youtube.com/watch?v=WypJWzHTDhE

20:12, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 stycznia 2019
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 151