| < Październik 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi
RSS
czwartek, 29 września 2016

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-29-wrzesnia-2016

Wolny handel zawsze grozi zalaniem rynku tańszymi, gorszymi a nawet szkodliwymi produktami i likwidacją rodzimych firm, a nawet całych gałęzi przemysłu, nadto wywozem zysków przez obcych eksporterów i ogołacaniem skarbu państwa z podatków, płaconych gdzieś za granicą. Na to Polska miałaby się zgodzić? Nic dziwnego, że Donald Trump jak podały media jest przeciwnikiem wolnego handlu w takim zakresie. On! Osoba, która w przeciwieństwie do wielu wyłącznie "papierowych specjalistów", bardzo dobrze zna się na biznesie. Wielkie korporacje, które podporządkowały sobie różnych polityków, chcą nam narzucić swój kiepski plan? Czy Rząd RP pozwoli sobie na to, by im ulec? Czy będzie miał zawsze na uwadze dobro obywateli i interes państwa? 

20:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 września 2016

To dobrze, że minister Paweł Szałamacha będzie dalej wspierał swą pracą rząd Premier Szydło. Myślę, że wielu przyjęło tą wiadomość z zadowoleniem...

Państwo prawa i sprawiedliwości to takie, w którym to prawo i sprawiedliwość obejmuje absolutnie wszystkich. Nie ma równych i równiejszych. Jeśli są to mamy do czynienia z iluzją praworządności, później z kryzysem, a na końcu z rozpadem. Jeśli mowa o kryzysie, to dobrze by było, aby Ameryka zrozumiała, że musi przypilnować uczciwości wyborów. Po prostu trzeba to zrobić i basta.

A skoro mowa o tym, że wszyscy względem prawa powinni być równi - i chyba nikt z tym nie ma żadnego problemu - skoro mówi się o tym, żeby obcinać kominowe pensje lekarzy, prezesów spółek, sędziów... TK i innych to dlaczego nie wprowadzić porządku w finansach kościelnych np. przez kasę fiskalną w kancelarii cmentarnej czy na plebanii w kancelarii parafialnej. Skoro państwo pomaga Kościołowi (fundusz kościelny, renowacja zabytków, dotacje) to dobrze aby wiedziało, w jakim stopniu ta pomoc jest potrzebna. Na pewno są biedniejsze, ale też bogatsze parafie. Sądzę, że takie uiporządkowanie finansów kościelnych wyszłoby na dobre! Prawdą też jest to, do czego często nawiązuje Papież Franciszek, że im więcej "kościoła kanapowego" tym mniej kościoła misyjnego, a przecież kościół z natury jest i powinien być misyjny.

Proboszcz pobliskiej parafii wybudował na przykład ostatnio podświetlaną fontannę i ogrodowy skalniak sporych rozmiarów, a ja bym wolała, żeby te pieniądze poszły na budowę kościoła gdzieś w Amazonii (bo tam brakuje katolickiego miejsca kultu), czy do Etiopii, gdzie ludzie zmuszeni są modlić się pod gołym niebem. A wystawne kwiaty przed ołtarzem, a kosztowne witraże, które czynią kościół mniejscem dość zaciemnionym, lub wręcz ponurym.... Nie będę tego wątku kontynuować, ale otwarcie to stwierdzę, że w obliczu wielkich potrzeb chrześcijan szczególnie w innych, mniej zamożnych krajach, Kościół w Polsce powinien być bardziej solidarny i żyć tą solidarnośćią na codzień, a nie tylko od święta. Jak to ponoć ujął Papież Franciszek, trzeba chcieć wypływać na głębię, zamiast być rybakiem akwarium.

21:47, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 września 2016

Jeśli stoi się nad przepaścią, to trzeba zrobić wielki krok, a nie małe kroczki. Tą przepaścią jest niewątpliwie spuścizna po PO czyli wiele obszarów wymagających radykalnych zmian. Rewolucji wymaga oświata, służba zdrowia, sądownictwo, podatki również osób fizycznych zatrudnionych na etacie, które nie wrzucają do PIT różnorakich kosztów uzyskania przychodu - jak to robi biznes; nie otrzymują żadnych dotacji, które otrzymuje biznes, nierzadko drżą o utrzymanie pracy w cieniu niezrównoważonego szefa (już dawno pisałam o konieczności badań psychologicznych i psychiatrycznych w medycynie pracy) i generalnie są grupą o najwyższych ciężarach fiskalnych, żeby nie powiedzieć grupą dyskryminowaną. Składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być absolutnie dobrowolna. Dość powiedzieć, że ja w ciągu miesiąca płacę z tytułu tej składki dwa razy więcej niż NFZ zapłacił za moje leczenie przez ostatnich 6 lat! Gdzie tu jest logika? Czuję się jak Wielka Brytania, która będąc płatnikiem netto do budżetu unijnego (więcej wpłacała niż wypłacała), otrzymywała w zamian świadczenie wątpliwej jakości. A jak pomyślę jeszcze, że moje pieniądze mogą służyć do wypłaty kominowych pensji lekarzy, to chcę wołać jak Brytyjczycy: "I want my money back!" drogi Rządzie!

Dziwię się, bardzo się dziwię, wszystkim, a szczególnie kobietom, stworzonym z natury do przekazywania życia, że może im nawet przez myśl przejść coś tak strasznego i odrażającego jak aborcja. Gdyby ich matka popełniła to, czego się domagają, dziś nie miałyby żadnego prawa głosu, po prostu by ich nie było. A prawa kobiet? Otóż obrońcy życia zatroszczyli się o prawa kobiet, już wtedy, gdy te kobiety były jeszcze w łonie swych matek, bo największym prawem jest po prostu prawo do życia! Czy kobiety powinny być karane? Każdy czyn ma swoje konsekwencje! Jeżeli karę ponosi sprawca nieumyślnej śmierci, to dlaczego sprawca umyślnej miałby być zwolniony?

Biblia nie pozostawia złudzeń. Są panny mądre i panny głupie. Każdy z nas do jednej z tych grup należy, innych już nie ma. Każdy z nas doświadczy kiedyś spotkania z Oblubieńcem czyli Jezusem Chrystusem. Dla jednych będzie to spotkanie radosne, a inni... będą co najmniej mocno zdziwieni!

To na koniec coś sympatycznego. Dziś media podały spekulacje, że wicepremier Morawiecki może kandydować na urząd prezydenta RP. Tyle, że Mateusz Morawiecki nie jawi się, przynajmniej w moim odbiorze, jako postać sympatyczna, a ta funkcja zdecydowanie tego wymaga. To już lepiej w rankingu sympatyczności wypada minister Szałamacha, który musi mieć sporo pokory, by cierpliwie znosić dziennikarskie nagabywania o dymisję. A tak poza tym, jesteśmy dumni z Pana Prezydenta Dudy i życzymy Jemu i Polsce jak najlepiej! Amen.   

23:15, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 września 2016

Nie chodzi o to, aby dokonywać zmiany rządu co roku, co miesiąc czy co tydzień. Narodowi potrzebne jest także poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, zaufanie do rządzących, którzy potrafią problemy rozwiązywać konstruktywnie, a dymisja tego czy innego ministra jest rozwiązaniem ostatecznym, gdy inne rozwiązania zawodzą. Zgoda, czasem rekonstrukcja rządu jest potrzebna i to szybko, ale świadczy też o pomyłce osoby powołującej na stanowisko państwowe. Chodzi o to, aby rząd cały czas miał tą wielką energię siły sprawczej reformującej państwo w pożądanym kierunku, co wynika z przyjęcia właściwych wartości i postaw. Do tego oprócz wiedzy i umiejętności menedżerskich potrzebna jest sprawna komunikacja. Mam pewne obawy jak wygląda ta komunikacja w PiS oraz wśród urzędników powołanych przez PiS ponieważ wizerunek partii, na tyle dobrych rzeczy które robi, na pewno mógłby być znacznie lepszy. Faktem jest, że partia - mająca niepodzielny mandat władzy - powinna być sprawniejsza. Weźmy na przykład takie ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Dużo się mówi o transporcie, ale nadal budownictwo i spółdzielnie mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia! Brak jest odważnej ustawy chroniącej lokatorów przed nieuczciwymi praktykami zarządu i organów administracji. Brak jest rzecznika praw lokatora, który mógłby wstrzymać działania właściciela do czasu uzyskania prawomocnego wyroku. Sprawy mieszkaniowe powinny być rozpatrywane w sądach w trybie pilnym tj. nie dłużej niż 6 miesięcy. Dziś X wyrzuca Y z mieszkania, Y zakłada sprawę w sądzie i... nie ma gdzie mieszkać.  Co z wykupem mieszkań skredytowanych częściowo przez BGK? Temat spółdzielni mieszkaniowych, TBS, czynszów niepłaconych przez 1/3 społeczeństwa w terminie (lub wcale) - a gdyby tak je obniżyć o połowę lub więcej, jeśli nie ma konkretnego, merytorycznego uzasadnienia; przekształcenia własnościowe w tym odpowiedzialność notariuszy za działanie niezgodne z prawem... To wszystko nadal porastają trzciny i szuwary. Na wielu budowach i remontach robotnicy pracują bez żadnego zabezpieczenia. Gdzie jest nadzór budowlany i kary za narażanie czyjegoś życia i zdrowia? Gdzie jest egzekwowanie podatków od nieruchomości, gdy właściciel nie występuje o pozwolenie na użytkowanie, ale korzysta z nieruchomości, zazwyczaj dawno wybudowanej? Panie Ministrze, ruszaj się Pan! 

Zachęcam też Państwa do tego, aby nie tylko oglądać rzeczywistość z perspektywy prasy czy szklanego ekranu, ale czynnie włączyć się w reformy naszego kraju, przesyłając pomysły jako petycje skierowane do Sejmu lub Senatu RP.

http://sejm.gov.pl/sejm7.nsf/page.xsp/jak_zlozyc

10:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://www.youtube.com/watch?v=WuibWoR4acA

Ten film zestawia walkę z rakiem z błogosławieństwami, które dał Jezus. Jest to nowatorskie i ciekawe, tym bardziej że bohater filmu dokumentalnego opowiada o osobistych przeżyciach. W 1971 roku prezydent USA - Richard Nixson wydał globalną wojnę rakowi, która pochłonęła przeszło 200 bilionów dolarów i co? Do tej pory medycyna nie stanęła na wysokości zadania przedłużając pacjentom życie zaledwie o kilka miesięcy... Co trzeba zatem wiedzieć? W książce "Głosy rewolucji żywnościowej" autorstwa John Robbins, Ocean Robbins znajdziemy informację, że czynniki rakotwórcze można w dowolnym czasie włączać i wyłączać, również pomimo genetycznych predyspozycji. "Kazeina, jest najistotniejszym chemicznym karcynogenem, jaki kiedykolwiek rozpoznano" (żródło: wyżej wymienione, wyd. Illuminatio; 2014 r., s. 67).

Bohater filmu wyżej wymienionego, który mam nadzieję obejrzycie, sugeruje coś podobnego. Mówi mianiowicie o tym, że rak jest efektem przegranej walki układu odpornościowego i to co powinniśmy zrobić to wzmocnienie tego układu. Chodzi o odpowiednią dietę, ćwiczenia, nawodnienie, unikanie stresu, odpoczynek, czyste serce czyli oczyszczenie sumienia (!), może nawet całkowitą zmianę trybu życia; chodzi generalnie o to, żeby to nie rak zagrażał naszemu życiu, ale żeby życie zagrażało rakowi! Nie tyle zatem walka z rakiem, która wywołuje jak każda walka negatywne emocje, co konstruktywne podejście do życia! Nie wolno także BIERNIE oddawać swojego zdrowia i życia  w ręce innych osób, chociażby z racji tego, że są tylko ludźmi i też mogą popełniać błędy. Statystyki podają, że szeroko rozumiana służba zdrowia w USA jest trzecią przyczyną zgonów pacjentów po chorobach krążenia i nowotworach (dane na podst. książki  "Nowoczesne zasady odżywiania" http://aros.pl/ksiazka/nowoczesne-zasady-odzywiania-przelomowe-badanie-wplywu-zywienia-na-zdrowie)

Nad zdrowiem i życiem trzeba sprawować kontrolę i konfrontować informacje oraz wypowiedzi specjalistów. Na przykład przez to, że odwiedzimy kilku z nich oraz poszukamy informacji w dobrych książkach i w Internecie. Jest też takie łacińskie powiedzenie: medicus curat, natura sanat czyli lekarz leczy, natura uzdrawia! Jaka powinna być służba zdrowia? Na to pytanie może odpowie specjalny program, retransmisja konferencji medycznej, dziś - 24 września o godz. 14.00 w TV Trwam.

"Konferencja naukowa pt.: Efektywna, nowoczesna i dostępna dla obywateli służb zdrowia gwarantem rozwoju silnego państwa. Wykład na temat: Ważne skuteczne leczenie chorób układu krążenia - prof. dr hab. n. med. Stefan Kiesz, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland, kliniczny Profesor Medycyny i Kardiologii Uniwersytetu w Teksasie. Następnie debata z udziałem zaproszonych gości" - żródło: strona TV Trwam.

     

10:14, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 września 2016

Potrzebne pogotowie modlitewne! Módlmy się!

Kiedy myślę o ludziach skandujących za aborcją w tłumie gdzieś przed polskim Sejmem, widzę inny tłum, tłum który dwa tysiące lat temu krzyczał w stronę Piłata "Ukrzyżuj Go!"

To jest ten sam proces! Nad niewinnym człowiekiem, który nie tylko niczego złego nie uczynił, ale przeciwnie, tak samo jak Jezus wnosi na świat wiele dobra! Wnosi swą niepowtarzalność!

Ktoś kiedyś powiedział, że czasy się zmieniają, twarze się zmieniają, ale proces nad Jezusem trwa. Niestety trwa!

Módlmy się za polskich parlamentarzystów, aby poszli za głosem Prawdy i nie ulegli innym naciskom.  

Módlmy się za krzyczący tłum, za tych którzy sprzeciwiają się świętości życia o potrzebne łaski dla nich.  

Święta Maryjo, Matko Boża;  święta Rito, święty Janie Pawle II, święta siostro Faustyno, święty Michale Archaniele, wszyscy święci i święte Boże módlcie się za nami i za nienarodzonymi dziećmi!  

 

PSALM 11(10)

Modlitwa niewzruszonej ufności

Do Pana się uciekam; dlaczego mi mówicie: 
"Niby ptak uleć na górę!" 
Bo oto grzesznicy łuk napinają,
kładą strzałę na cięciwę,
by w mroku razić prawych sercem. 
Gdy walą się fundamenty, 
cóż może zdziałać sprawiedliwy?  

Pan w świętym swoim przybytku, 
Pan ma tron swój na niebiosach. 
Oczy Jego patrzą, powieki Jego badają synów ludzkich. 
Pan bada sprawiedliwego i występnego, 
nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość. 
On sprawi, że węgle ogniste i siarka będą padać na grzeszników; 
wiatr palący będzie udziałem ich kielicha. 
Bo Pan jest sprawiedliwy, kocha sprawiedliwość;
ludzie prawi zobaczą Jego oblicze.

19:56, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 września 2016
wtorek, 20 września 2016

W książce pt."Głosy rewolucji żywnościowej" autor John Robbins zapytał lekarza i autora bestsellera pt."Jeść, by żyć" doktora Joela Fuhrmana o kwas foliowy. Okazuje się, że dostępne w naturze tj. w zielonych warzywach i fasolach foliany, które są bardzo korzystne dla naszego zdrowia to zupełnie coś innego niż kwas foliowy występujący w suplementach multiwitaminowych, zalecany także kobietom w ciąży. Lekarz twierdzi, że dostępne dane sugerują, iż kwas foliowy w poważnym stopniu może przyczyniać się do epidemii raka. Nawet jeżeli matka, przyjmuje go w trakcie ciąży, aby zapobiec wadom wrodzonym, to kwas ten ma negatywny wpływ na nienarodzone dziecko. Fuhrman dodaje, że nie powinno się stosować kwasu foliowego zamiast folianu, który daje natura. Wśród kobiet przyjmujących kwas, po 30-40 latach występuje wysoki wskaźnik zachorowalności na raka piersi. Narażone jest także zdrowie samego dziecka. Inne niebezpieczeństwo polega na tym, że kobiety ciężarne przyjmujące kwas foliowy w mniejszym stopniu jedzą warzywa czyli sięgają po szybkie rozwiązanie w pigułce, które niesie niezamierzone konsekwencje i nie przynosi takich samych korzyści jak naturalne podejście.  

http://aros.pl/ksiazka/glosy-rewolucji-zywnosciowej   

19:40, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 września 2016

http://wp.naszdziennik.pl/2016-09-12/251677,niebezpieczne-mikrofale.html

Już Związek Radziecki w latach 70- tych XX wieku zakazał stosowania kuchenek mikrofalowych, ponieważ jego uczeni wskazali na działanie rakotwórcze. Co ciekawe niektórzy dzisiaj takie stanowisko ZSRR tłumaczą bardziej rygorystycznymi normami niż obecnie obowiązującymi w Unii Europejskiej. Ale czy to jest sensowne wyjaśnienie? Czy za sprawą przepisów unijnych nie wprowadzono do żywności w Polsce składników, które były uważane za rakotwórcze? Do tej listy produktów jeszcze wrócę. Jeśli UE nie ulegnie radykalnej zmianie, to chyba kolejne exity mogą ją tylko uzdrowić. 

16:46, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/bedzie-ustawa-przeciwdzialajaca-marnowaniu-zywnosci-jedzenie-trafi-do-glodnych-i-biednych,10522408/

Trzeba, żeby ta ustawa miała jak najszerszy zasięg, tak aby żadna, dobra do spożycia żywność w Polsce nie ulegała zmarnowaniu, a nadwyżkę tej żywności można było EKSPORTOWAĆ, w szczególności dla głodujących na świecie dzieci oraz osób starszych i niepełnosprawnych.  

12:23, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://mamdziecko.interia.pl/rodzice/psychologia/news-nie-chron-dziecka-przed-emocjami,nId,2275971

Ten artykuł może być pewną odpowiedzią, dlaczego gabinety psychologów i psychiatrów wypełniają dziś czterdziestolatkowie, którzy zawsze byli grzeczni czyli tacy, którzy tłumili swoje negatywne emocje głęboko do środka, przyjmując zdanie, polecenie, a nawet rozkaz niezgodnie z własnymi pragnieniami i potrzebami. 

12:01, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://wyborcza.pl/1,75398,20704904,pis-utopi-projekty-ustaw-aborcyjnych-w-komisjach.html

Całkowity zakaz aborcji był jednym z punktów programowych Prawa i Sprawiedliwości w zeszłorocznych wyborach. Taka deklaracja zjednała partii przychylność dużej rzeszy katolików, którzy dobrze rozumieją, że każde, absolutnie życie ludzkie od samego poczęcia jest święte, niewinne, nietyklane, również to wykazujące błędy genetyczne, jak i to poczęte w wyniku gwałtu. Jeżeli matka nie chce lub nie może zaopiekować się dzieckiem (które w żadnym wypadku nie jest jej własnością, bo człowiek z natury nie jest i nie może być własnością drugiego człowieka) to rolę opiekuna powinno przejąć państwo, na mocy prawa zobowiązującego to państwo do troski o swoich obywateli. Jeżeli PiS utopi antyaborcyjny projekt w komisjach, to ten projekt może utopić PiS! Nie ma bowiem żadnego merytorycznego uzasadnienia, by postąpić w ten sposób, poza jakimiś lękami. "A kto się lęka, nie jest doskonały w miłości" (1 J 4,18). Swoją drogą, co też warto naprawić natychmiast i o czym mówił swojego czasu, nie kto inny jak Janusz Palikot, to czas procedowania w komisjach sejmowych. Takie komisje pracujące nad wdrażaniem czy nowelizacją prawa powinny z definicji czyli regulaminu sejmowego, a może nawet z ustawy zasadnicznej zwanej konstytucją, pracować nie dłużej niż 3 miesiące, a przy szczególnie trudnych przypadkach 6 miesięcy. Odwlekanie spraw w czasie jest dymną zasłoną polityczną i w państwie praworządnym, ukierunkownym na dobro społeczne nie powinno mieć miejsca! 

Czy Prawo i Sprawiedliwość stanie w tym tygodniu na wysokości zadania? Zobaczymy! 11:07, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 września 2016

http://wielkapokuta.pl/o-wydarzeniu

Pokuta leczy. Na przykład post od wieków uznawany był za terapię leczniczą i słusznie. Takie podejście na nasze nieszczęście zostało wyrugowane ze świadomości społecznej wraz z chemizacją leków. Ale nie tylko post jest zbawienny. Człowiek potrzebuje pokuty jako formy zadośćuczynienia za popełnione zło, odczuwa potrzebę naprawienia wyrządzonych krzywd zarówno w sensie duchowym jak i fizycznym. Zrozumiał to na przykład święty Paweł, który po prześladowaniu chrześcijan, zaczął głosić Ewangelię przemierzając pieszo przeszło 6 tysięcy kilometrów z narażaniem życia i zdrowia na wszelkie możliwe niebezpieczeństwa związane z głoszeniem prawdy, aż do śmierci męczeńskiej. A gdyby Judasz zrozumiał w porę, że może swoje grzechy odpokutować, dziś znalibyśmy zupełnie innego Judasza. Może nawet stałby się świętym? Tak czy inaczej pokuta jest lekarstwem i to lekarstwem bezcennym. Lekarstwem, które może uratować życie, i to ziemskie, i to wieczne. Jakie są nasze najcięższe grzechy? Po piersze systemy totalitarne (np. komunizm), wojny, aborcja, segregacja rasowa (np. w Indiach), wyzysk ludzi, niewolnictwo, degradacja środowiska np. przez pestycydy, które są śmiercionośne tak dla gleby jak i dla ludności (a martwa gleba zamienia się w litą skałę) oraz inne chemiczne środki ochrony roślin, narzucanie fałszywych wzorców kulturowych, kłamstwo, bałwochwalstwo (wróżbiarstwo, zabobony, horoskopy, halloween, bioenergoterapia)... Jest tego dużo!!! Jedna z radiowych rozgłośni rosyjskich emitujących w Polsce podała, że ludzie wróżą sobie także z kursu euro i elektronicznego spamu. Legalizacja aborcji też jest pomysłem rosyjskim, który Zachód przejął kierując się zyskiem i być może fałszywym przekonaniem, że ludzi na świecie jest za dużo. "Otóż zawsze będzie zbyt dużo ludzi dla tych, którzy ich nie kochają (...)Tymczasem ekonomista Colin Clark dochodzi nawet do kalkulacji, iż Ziema może wydźwignąć i wyżywić 150 miliardów ludzi!" ("Koniec ludzkości" - Christian Godin, Wyd. WAM, 2004 s.22). To wcale nie Indie, ani nawet nie Chiny są krajami najgęściej zaludnionymi na świecie (odpowiednio 300 i 150 osób na kilometr kwadratowy). To Holandia należy do krajów najgęściej zaludnionych (420 osób na km. kwadratowy).  

Parlament Europejski dowiódł w ostatnich dniach swojej wielkiej niedojrzałości (żeby ująć to delikatnie), wypominając Polsce, że ta chce budować wyłącznie na wartościach chrześcijańskich. Jeśli z tak wielkiej cnoty czyni zarzut, to ja głośno pytam, co takiego dobrego jest, czego nie miałyby wartości chrześcijańskie? Jeśli Kościół w swojej historii dopuścił się jakichś błędów to tylko dlatego, że Jego nauczanie zostało wypaczone, przez konkretnych, grzesznych ludzi. Jednak wszystkie te błędy wydają się niewielkie (co nie znaczy, że niegodne ubolewania) w porównaniu z błędami reżimów ateistycznych. Hitler winien jest śmierci ok. 17 milionów ludzi, Stalin - 32, a Mao Zedong - 76 milionów.

Ludzkość wymiera. Stare społeczeństwo to efekt nie tyle wydłużenia wieku seniorów (wyższy poziom higieny, sport, leki) co braku nowych, młodych pokoleń.

Czy w tym kierunku chce pójść liberalno-lewicowa Europa, Ameryka, Chiny, Rosja?

 

"Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. 

Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli.

Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.

On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.

Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania.

Kto mówi: Znam Go, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.

Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała" (1 J 1.8-9,2.1-5).

 

19:40, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 września 2016

Tak wiem, wiem mam zaległe wpisy na blogu, ale tak długo jak długo pracuję na bardzo pracochłonnym etacie (nie pomagacie mi tego zmienić), trudno ze wszystkim nadążyć. Polacy w zapracowaniu zajmują drugie miejsce na świecie po - o ile dobrze pamiętam - Korei Południowej, więc minister finansów może się nie bać, nie ulegać korporacyjnym lobbystom i śmiało wprowadzić wszystkie wolne niedziele, a nie tak jak zapowiadał ostatnio, jedną niedzielę wolną w miesiącu. Jeżeli jedna niedziela ma wystarczyć, to śmiało zachęcam Pana ministra, aby sam doświadczył jak to wygląda.

Mówiąc ogólnie mam spory dyskomfort gdy widzę, że dobra zmiana w PiS ma swoich hamulcowych zwanych też opornikami. A tego nie, to później, a to luźniej, a to ble, ble, ble... Prawo i Sprawiedliwość chce na przykład, aby skarb państwa wypłacał odszkodowania za przewlekłe procesy sądowe. Jestem temu absolutnie przeciwna. Dlaczego państwo czyli my podatnicy mamy płacić za to, że jakiś sędzia przekłada rozprawy sądowe z jednego terminu na inny i sprawa ciągnie się latami? W środowisku prawniczym kursuje nawet taki dowcip, jak to świeżo upieczony adwokat, przychodzi do ojca też adwokata i chwali się, że już na pierwszej rozprawie udało mu się zamknąć z sukcesem sprawę, którą ojciec prowadził latami. - Co ty najlepszego zrobiłeś? - zapytał ojciec z wyrzutem. - Ja z tego procesu opłaciłem Twoje studia, kupiłem nam dom, luksusowe wakacje co roku... a Ty to wszystko zepsułeś?

Nie mówię, że zawsze tak jest, ale... Dość powiedzieć, że ja sama byłam świadkiem sytuacji, gdzie rozstrzygająca sprawę pani asesor, zaczęła orientować się, w którym kierunku proces powinien zmierzać dopiero gdzieś na miesiąc przed wydaniem wyroku. A sprawa ciągnęła się parę dobrych lat. Nie chce mi się nawet tego komentować.

Prawnicy powinni obowiązkowo studiować logikę i matematykę, ponieważ brak wiedzy i umiejętności logicznego myślenia, nie świadczy o wymiarze sprawiedliwości najlepiej. Przed wojną był taki dowcip, który do końca dowcipem nie jest, że prawo studiują ci, którzy nie mają szans na medycynie, a o matmie nie mają zielonego pojęcia. A potem przychodzi taki młody prawnik i mówi podczas prelekcji, że sąd powszechny w żaden sposób nie rozumie na czym polega podatek VAT, choć wielokrotnie mu tłumaczył. Lepiej już iść do sądu administracyjnego.

Inny temat... Dziś w metrze widziałam ogłoszenie o zbiórce pieniędzy dla chorego na raka dziecka. Potrzebna operacja, która jest bardzo kosztowna. Pytanie dlaczego? Dlaczego za operację ratującą zdrowie i życie w dodatku dziecka, trzeba żebrać w publicznej przestrzeni??!! Takie operacje powinny być natychmiast i powinny być za darmo. Co powoduje, że taka operacja wymaga dużych nakładów pieniężnych? NO CO?? Pewien amerykański dziennikarz zadał sobie to samo pytanie i zrobił dziennikarskie śledztwo. Okazało się, że głównym winowajcą był brak możliwości porównania cen usług medycznych. Rynek medyczny nie jest w żaden sposób konkurencyjny i warto to zmienić. Lekarz mówi na przykład, że coś kosztuje 50 tysięcy złotych i mało kto sprawdza gdzie można wykonać operację lub zabieg taniej. Moim nieskromnym zdaniem do wysokich cen usług medycznych bardzo przykłada się lekarskie "ego" i uważam to za niestosowne i niemoralne, aby stawiać na jednej szali zdrowie i życie pacjenta z peniędzmi, które musi uskładać, aby to zdrowie i życie po prostu wykupić. Kiedy to się zmieni??!!! Wtedy gdy jako społeczeństwo zmądrzejemy.

To teraz coś o mądrości. Są 4 podstawowe kierunki rozwoju. Jest rozwój fizyczny, intelektualny, psychiczny/ emocjonalny oraz rozwój duchowy. Co robią rodzice? Rodzice u swoich dzieci najczęściej mocno wypychają rozwój fizyczny i intelektualny (basen, tenis, zapasy, język angielski, korki z matmy i tak dalej) za to praktycznie wcale lub bardzo mało interesują się rozwojem emocjonalnym i rozwojem duchowym. Prawda jest bowiem taka, że tylko ktoś dojrzały wewnętrznie będzie widział wartość takiego rozwoju i dążył do tego, by jego dzieci także taką dojrzałość osiągnęły. To właśnie ludzie rozwinięci duchowo i emocjonalnie radzą sobie najlepiej w życiu. Są bardziej odporni na niepowodzenia i kryzysy, nie kierują się uprzedzeniami i generalnie są optymistyczni i otwarci. Jak mówiła - święta już - Matka Teresa z Kalkuty, radość jest modlitwą. Jak zapanować nad emocjami? Oto szybki niezbędnik: nasze emocje wywołuje czynnik zewnętrzny i to co o nim myślimy. Przykład: kierowca autobusu zamknął mi drzwi przed samym nosem. Jeden w tej sytuaji będzie się wściekał, inny ledwo się tym wzruszy, a jeszcze inny parsknie ze śmiechu, bo każdy z nich pomyślał co innego. Warto myśleć pytaniami: może kierowca mnie nie zauważył, a może naprawdę bardzo się spieszy? Warto opierać myślenie wyłącznie na faktach, a nie na domysłach i patrzeć też na ile ta konkretna myśl służy mi, jest moim przyjacielem, nie wpędza mnie w negatywizm. A zatem emocje można zmienić przez modyfikację swoich myśli i zmianę przedmiotu lub osoby, na których się one skupiają. A co zrobić gdy na przykład ktoś ewidentnie wobec nas zawinił i nie możemy sobie poradzić z tą sytuacją. Wtedy warto między siebie a winowajcę postawić Pana Jezusa i pomyśleć: A co na to powiedziałby Jezus? Hmm...? Cdn.

 

23:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 września 2016

http://natemat.pl/138251,historia-genialnego-wynalazcy-jak-scenariusz-filmu-dlaczego-zderzak-lagiewki-nie-zdobyl-jeszcze-swiata

Tylko w Polsce rocznie na drogach ginie 16-18 tys. osób, dlatego o tzw. zdrerzaku Łągiewki trzeba mówić tak często i głośno jak to tylko możliwe, by ostatecznie wszedł w trybie szybkim do masowej produkcji. Mam nadzięję, że dobra zmiana w Polsce znacząco ułatwi takie i nie tylko takie (bo inni wynalazcy też zasługują na uwagę) działania.   

14:24, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 133