| < Wrzesień 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
RSS
wtorek, 16 września 2014

http://www.wydawnictwopomoc.pl/product-pol-322-Moc-uwielbienia.html

Średni czas leżakowania tej książki na półce w księgarni wynosi... tylko jeden dzień! Czy odkrywa Amerykę? W pewnym sensie tak. Czy można dziękować Bogu za alkolizm ojca? Wszak alkohol jest trucizną. Po wypiciu określonej dawki człowiek wykazuje objawy zatrucia. Gdy dawkę podwoić, może umrzeć. Sam alkoholizm nie dość, że jest szkodliwym nałogiem, to pokazuje - jak każdy nałóg - że ktoś ma problemy z emocjami. Czy Bóg jest sprawcą alkoholizmu? W żadnym wypadku! A czy można dziękować Bogu za to, że córka tańczy na rurze? I za inne wątpliwej natury - żeby powiedzieć dyplomatycznie - rzeczy? W tej książce znajdziecie wiele świadectw osób, które dopiero wtedy, gdy zaczęły wielbić Boga i dziękować mu za wszystko, odmieniły swoje życie. Nie dlatego, że Bóg jest sprawcą grzechu, bo nie jest, ale dlatego, że On bardzo pragnie z każdego zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Dopuszcza czyjś grzech, bo dopuszcza  czyjąś wolną wolę i pragnie z tego wyprowadzić dobro. Cały czas wszystko ma pod kontrolą! Gdy dziękujemy Bogu, po pierwsze zaczynamy w końcu dostrzegać jego prezenty dla nas (świat został z taką miłością i tak pieczołowicie przygotowany na nasz pobyt, że nawet sobie nie wyobrażacie :), po drugie wzrasta w nas wiara i zaufanie do Boga, po trzecie stajemy się z Nim jedno i nie pozwalamy, aby nas zły duch narzekania, smutku, zgorzknienia opanował, po czwarte dziękując i uwielbiając Boga wyzwalamy moc Ducha Świętego, który może zmienić każde okoliczności naszego życia!!! Bóg pragnie, abyśmy ze smutnych dawców i aktywistów, stali się najpierw radosnymi biorcami Jego łaski, a dopiero później, gdy się już tego nauczymy, radosnymi dawcami!

Książka "Jezus mówi do Ciebie" również bije rekordy popularności i jest doskonałym uzupełnieniem "Mocy uwielbienia". Radość równa się życie. Duch Święty jest Duchem radości i daje życie. Strapienie jak zresztą twierdził św. Ignacy Loyola to robota złego ducha...  Dziękujmy Panu Bogu i uwielbiajmy Go, aby On z jeszcze większą mocą mógł wkraczać w nasze życie.

http://www.esprit.com.pl/273/Jezus-mowi-do-ciebie.html  

I jeszcze jedna pozycja, którą chcę gorąco polecić to "W poszukiwaniu duszy". Ta książka to jedna z tych "milowych", dzięki którym nagle o wiele więcej rozumiemy, co się dzieje w naszym wnętrzu, w jaki sposób kontaktuje się z nami nasza... dusza. Książka w 2007 roku uzyskała prestiżową nagrodę - I miejsce Catholic Press Association USA i Kanady w kategorii "debiut". Gorąco polecam! 

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/poszukiwanie_duszy_01.html#1 

20:40, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 września 2014

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

Każdy nasz krzyż będzie niezrozumiały, jeżeli będziemy zapominać, że sam Bóg szedł przez życie z krzyżem. Dodajmy koniecznie - naszym krzyżem!

20:49, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie" (J 18,37).

20:44, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 września 2014
czwartek, 11 września 2014
poniedziałek, 08 września 2014

http://gosc.pl/doc/1839664.Pytam-o-biede-nie-wyznanie

http://www.sercedlagruzji.pl/o-gruzji/informacje-o-gruzji/97-caritas-w-gruzji

Ks. Witold Szulczyński zbudował wiele cennych rzeczy dla Gruzinów, łącznie na przykład z piekarnią, z której wychodzi ponoć najlepszy w Tbilisi chleb. Za swoją działalność został odznaczony gruzińskim Krzyżem Honorowym.   

https://www.youtube.com/watch?v=2tRkzcRDpUg#t=239

http://www.mostdogruzji.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=50&Itemid=95

20:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »

https://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM

Znam ciąg dalszy tej opowieści. Kilka lat temu uczestniczyłam w spotkaniu z dr. Burzyńskim w warszawskiej Kinotece. Ponieważ koncernom farmaceutycznym nie udało się ostatecznie pokonać lekarza, po wielu latach walki postanowiły z nim współpracować. A skoro już jesteśmy przy temacie "służby zdrowia"... Uwaga! Jeśli to, co prof. Jan Talar głośno krzyczy, że tak zwanej "śmierci mózgowej" nie ma, że pojęcie to zostało niejako wynalezione, aby zwalniać szpitalne łóżka i dokonywać przeszczepu narządów... Otóż, jeśli to prawda, a wiele wskazuje na to, że niestety tak, to MY JAKO SPOŁECZEŃSTWO POWINNIŚMY SIĘ ZORGANIZOWAĆ, ABY KONIECZNIE ZMIENIĆ PRZEPISY PRAWNE. Apeluję do wszystkich odpowiedzialnych polityków, aby stanęli na wysokości zadania i zainicjowali stosowne kroki!!!

19:45, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 września 2014

"Stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
radośnie śpiewajmy Mu pieśni.

Przyjdźcie, uwielbiajmy Go padając na twarze,
zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego ręku" (Ps 95,1-2; 6-7).

20:55, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 września 2014

http://mamdziecko.interia.pl/kuchnia-dla-malucha/news-len-zwyczajny,nId,1493469#iwa_item=6&iwa_img=1&iwa_hash=37664&iwa_block=lifestyle

Olej lniany trzeba koniecznie połączyć np. z innym olejem (rzepakowym, kokosowym itd.) w stosunku 2:1 (na  dwie łyżki oleju lnianego, jedna rzepakowego), aby się dobrze wchłaniał w naszym organiźmie, czego ze swej natury nie chce robić. Nominowana wielokrotnie dr J. Budwig do Nagrody Nobla wskazywała na połączenie z serkiem białym. Dziś wiemy, w świetle najnowyszych badań medycznych, że lepiej zapomnieć o tym serku, wykorzystując inny olej. No to smacznego! 

08:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 września 2014

Czyj krzyż dźwigał Szymon Cyrenejczyk? Jezusa czy swój własny? Kto komu pomógł? Szymon Jezusowi, czy Jezus Szymonowi, aby go ten krzyż na końcu nie zabił. Jezus bardzo dziś potrzebuje Szymonów Cyrenejczyków czyli ludzi, którzy opowiadając się za Jezusem wyjdą z tłumu. Bo tłum jest groźny. Nie tylko wtedy, kiedy krzyczy: "Ukrzyżuj Go!". Również wtedy, gdy patrzy i milczy. Gdy uczy bierności, na zło które ma miejsce na naszych oczach. Zauważmy jeszcze jedną rzecz. Jezus nie odrzuca pomocy, nawet takiej do której ktoś został przymuszony i takiej, która ma formę pomocy doraźnej, tymczasowej, nie rozwiązującej całości problemu. Nam się wydaje, że taka pomoc jest niewiele warta. A On jest nam wdzięczny również i za to. Pewnien człowiek w Australii postanowił monitorować okolice tak zwanej "skały straceńców". Gdy zauważył, że ktoś wokół niej kręci się, podchodził i pytał dlaczego jest taki smutny i czy mógłby w czymś pomóc. Po jego śmierci zgłosiły się 264 osoby dziękując za uratowane życie. A ilu się nie zgłosiło? Bóg to wie.21:02, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Módlmy się szczególnie za prześladowanych chrześcijan o dar nawrócenia dla tych, którzy ich prześladują. Módlmy się także o nawrócenie dla polityków, aby otworzyli oczy na to, że każda agresja i niszczenie życia ludzkiego sprzeciwia się samemu Bogu!

http://www.fronda.pl/a/blagajmy-o-dar-pokoju-dla-ludzkosci,41188.html

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/94793,swieci-i-blogoslawieni-oredujcie-za-polska.html

http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/94833,papieskie-intencje-na-wrzesien.html

20:51, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 sierpnia 2014

Kim jest dzisiaj przywódca? Jak postępuje? Dlaczego świat od dłuższego czasu cierpi na chroniczny brak przywódców z prawdziwego zdarzenia? I jak temu zaradzić?

http://aros.pl/ksiazka/heroiczne-przywodztwo-tajemnice-sukcesu-firmy-istniejacej-ponad-450-lat-3?gclid=CPKyxqykvsACFfMgtAod32gAgg

22:02, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe" (Rz 12,2).

21:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 sierpnia 2014
wtorek, 26 sierpnia 2014
poniedziałek, 25 sierpnia 2014
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 108