| < Luty 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
Tagi
RSS
środa, 10 lutego 2016
wtorek, 09 lutego 2016
poniedziałek, 08 lutego 2016

(Mk 6,53-56)
Gdy Jezus i Jego uczniowie się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

21:10, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://wyborcza.pl/1,75477,19595477,zgrzyt-w-komisji-watykanu-spor-o-rozliczanie-ksiezy-pedofilow.html

Tym razem zwrócił moją uwagę ten oto artykuł, którego fragment dojrzałam w środkach komunikacji miejskiej. Ogólnie jest problem! Jest problem z kanonicznością wyboru biskupa Bergoglio na następcę św. Piotra, jest problem i to poważny z teologią, którą głosi czasami papież Franciszek i jest problem z prawem kanonicznym, które bardzo nisko określa kompetencje teologiczne, które musi spełniać przyszły biskup.    

"Kan. 378 - § 1. Jeśli chodzi o zdatność kandydatów do biskupstwa, wymaga się od każdego :

            1 odznaczania się niezachwianą wiarą, dobrymi obyczajami,pobożnością, gorliwością dusz, pasterską mądrością, roztropnością i ludzkimi cnotami, jak również pozostałymi przymiotami, które czynią go odpowiednim do wypełniania zleconego mu urzędu, o który chodzi;

            2 dobrej opinii;

            3 przynajmniej trzydziestu pięciu lat życia;

            4 przynajmniej pięciu lat kapłaństwa;

            5 doktoratu lub przynajmniej licencjatu z Pisma świętego, teologii lub prawa kanonicznego, uzyskanego w instytucie studiów wyższych, zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską, lub prawdziwej biegłości w tych dyscyplinach".

Jest również problem z tym, że kardynałowie którzy wybierają spośród siebie papieża na konklawe, nie znają się dostatecznie dobrze i tą wiedzę (jeśli zdążą) pozyskują dopiero na miejscu! Jak to wszystko wygląda możecie przeczytać w książce "Czy to naprawdę Franciszek?", która - jak dla mnie - jest lekturą wstrząsającą. Wiara katolicka to nie tylko prywatne wyznanie wiary, to coś znacznie więcej. To przede wszystkim wiara w Prawdę Objawioną przez Jezusa Chrystusa, która nie podlega zmianie, ani dowolnej interpretacji. Tą wiarę Kościół przekazywał przez 2000 lat, a teraz? Kościół oczekuje na wielkie reformy, które z  Prawdy Objawionej wynikają i do niej prowadzą. Czy ktoś, kto nie ma doktoratu z teologii, a wręcz nie lubi teologii, może takiemu zadaniu podołać? Czy raczej powinien poszukać swojego miejsca gdzie indziej? 

 

20:07, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 lutego 2016
czwartek, 04 lutego 2016

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych wymaga, aby oświadczenie woli było podpisane przez  dwie osoby: dwóch członków zarządu lub członka zarządu i pełnomocnika. Sęk w tym, że spółdzielnie do notariusza często wysyłają wyłącznie pełnomocnika, który jest pełnomocnikiem zarządu! Gdyby był pełnomocnikiem dwóch członków zarządu, czyli po prostu występował prawnie za nich, to - jak sądzę - zupełnie co innego! Zresztą w KRS spółdzielni jest wyraźnie powiedziane, kto ma uprawnienia do podpisywania oświadczenia woli za spółdzielnię. Dlaczego spółdzielnia może zebrać podpisy dwóch członków zarządu pod na przykład umową kredytową z bankiem (i każdym aneksem do umowy), czyli tak jak Pan Bóg przykazał, a w sprawach spółdzielcy, posyła do notariusza wyłącznie pełnomocnika?? No dlaczego?? Tutaj, żadna interpretacja prawa, sprawy nie załatwi, ponieważ jest tylko interpretacją (a nie prawem stanowionym). Ministerstwo Sprawiedliwości powinno zatem - w mojej opinii - wyjść z inicjatywą zamieszczenia w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych artykułu mówiącego o ważności aktów notarialnych podpisanych w imieniu spółdzielni wyłącznie przez pełnomocnika, do czasu wejścia w życie ww. nowelizacji.

http://sm.mafia.mixxt.pl/networks/content/index.Akty+Notarialne+podpisane+1-oosobowo+prze+ztzw_+Pe%C5%82nomocnik%C3%B3w+SM+-+NIEWA%C5%BBNE

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/410547,stanowisko_krajowej_rady_notarialnej_w_sprawie_reprezentacji_spoldzielni_przy_podpisywaniu_aktow.html

20:09, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://aros.pl/ksiazka/czy-to-naprawde-franciszek

"Wierni mają zatem prawo wiedzieć i otrzymać poważne, udokumentowane wyjaśnienia, czy wybór kardynała Bergoglio (czyli papieża Franciszka - red.) przebiegał zgodnie z prawem kanonicznym, czy też jest niebyły i nieważny" - napisał Antonio Socci. 

19:33, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 lutego 2016

Na jednym z budynków, które mijam od czasu do czasu, ktoś napisał: "Jakie to uczucie, gdy zawodzi człowiek?". No właśnie. Jakie to uczucie gdy pokazuję poważne błędy prawne, wielkiej warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej, choć nie jestem prawnikiem. Jakie to uczucie, gdy pokazuję krawcowej, że jednak można uszyć, choć nie jestem krawcem. Jakie to uczucie, gdy w kancelarii parafialnego cmentarza, pracownik nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytanie, bo nikomu nie przyszło do głowy, by treść opasłych tomisk, wrzucić do prostej tabelki Excela. Jakie to uczucie, gdy nie mogę dodzwonić się do jednego z wczasowych ośrodków resortowych, bo pani w recepcji nazbyt często rozmawia prywatnie z innego telefonu. Jakie to uczucie, gdy chcę zarezerwować bilet PKP i nie mogę wcześniej niż miesiąc przed odjazdem, a gdy w końcu mogę, wyskakuje błąd na stronie. Jakie to uczucie, gdy...  

Myślę, że nam, jako społeczeństwu, potrzebny jest wielki, wewnętrzny audyt, który nazywa się "rachunek sumienia".  Pewien biznesmen (zdarzenie prawdziwe) biorąc klucz do hotelowego pokoju powiedział niespodziewanie zapewne bardzo uroczej recepcjonistce: "Gdybym pracował tak jak pani, do niczego bym nie doszedł". Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że niestety miał rację.

Książka Napoleona Hilla "Myśl i bogać się" jest kontrowersyjna i nie ze wszystkim się w niej zgadzam. Trzeba szczególnie uważać na wątki dotyczące duchowości i podświadomości, by nie narazić się na ewentualne zagrożenia duchowe. Jest to zatem książka dla wyrobionego czytelnika. To co jednak w niej zasługuje na uwagę, to lista cech, które niczym skórka od banana są przyczyną naszych upadków oraz lista cech, które są rydwanem prawdziwego sukcesu! Okazuje się, że za takim sukcesem wcale nie stoi praca, ziemia i kapitał jak nas uczono w tak zwanej ekonomii kapitalizmu. Za prawdziwym sukcesem stoi: pomysł, cel, plan, działanie, wiara w siebie, umiejętność podejmowania decyzji, odporność na krytykę, dyscyplina, uczciwość, kooperacja (z właściwymi ludźmi) i WYTRWAŁOŚĆ czyli reasumując skuteczna ORGANIZACJA!

 

 

20:19, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 lutego 2016
niedziela, 31 stycznia 2016

"Pan skierował do mnie następujące słowo: Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię" (Jr 1,4-5).

10:46, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 26 stycznia 2016
poniedziałek, 25 stycznia 2016
niedziela, 24 stycznia 2016

W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje, a w każdej lekcji zalążek przyszłego sukcesu!

16:09, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Garść mądrości jest cenniejsza niż dwie garści pieniędzy.

Niestety ludzie częściej wybierają dwie garści pieniędzy i dlatego często zostają z niczym, albo co gorsza, z ogromnymi długami.

Salomon prosił Boga o mądrość i dlatego Bóg uczynił go najbogatszym człowiekiem na świecie.

Czy szukasz w swoim życiu prawdy i mądrości? Gdzie szukasz? Czy te źródła są dobre i sprawdzone?

Czy szukasz prawdy o sobie?

16:06, teologia3
Link Dodaj komentarz »

"A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją." (Ne 8,10)

15:53, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 stycznia 2016

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Suplementy-diety-dzialania-UOKiK-oraz-PIS-7283146.html

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/894974,suplementujemy-sie-na-smierc.html

http://www.bankier.pl/tag/uokik

Program Prawa i Sprawiedliwości jest tak dobry, że... palce lizać. PiS powinien mieć nie 40, a 80% procent poparcia, gdyby podciągnął się w umiejętnościach sprzedażowych! Wystąpienie Premier Szydło w PE jest tego najlepszym dowodem. Panowie politycy, warto to zrobić. Macie wszelkie asy w rękawie. PR nie jest najmocniejszą stroną PiS i najwyższy czas to zmienić. Asertwyność to piękna rzecz, bo zdrowo ustawiona granica służy obydwu stronom. Jakaś agencja ratingowa obniżyła rating dla Polski? A kto ślepo wierzy agencjom ratingowym? Informacja o tym, jak taki rating był kalkulowany, spowodowała zamieszanie na rynkach finansowych w latach 2007-2008. Więcej na ten i inne ciekawe tematy przeczytasz tu:  http://aros.pl/ksiazka/george-s-clason-najbogatszy-czlowiek-w-babilonie

Jestem ciekawa ile osób spośrod protestujących KOD to lobbing zagranicznych bankierów, producentów suplementów diety i innych hipermarketów???

Gdyby to ode mnie zależało, obcięłabym wszystkie płace kominowe w Trybunale Konstytucyjnym. Dlaczego sędzia TK miałby zarabiać więcej niż prezydent, wybrany bezpośrednio przez obywateli, w wolnych wyborach? Kiedyś pewna młoda dziewczyna zwierzała się swojej koleżance na dworcu. Mówiła, że studiuje prawo tylko dlatego, że sędzia na dobry początek ma 7 tysięcy zł...  Jeśli to prawda, to mniej więcej wiadomo, skąd mamy takie sądy, jakie właśnie mamy.

Czytelniku zapytaj w aptece, czy to co kupujesz, to suplement diety czyli inaczej jedzenie. Bo skoro tylko jedzenie (a nie lek), to po co je kupować w aptece? Jedzenie trzeba kupować... w warzywniaku! 

13:42, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 stycznia 2016
środa, 20 stycznia 2016

https://www.pola-app.pl/

Ta bezpłatna aplikacja, o wdzięcznym imieniu POLA, identyfikuje producenta i pozwala świadomie dokonywać wyborów produktów konsumpcyjnych do koszyka na przykład tylko producentów polskich! Czy wiesz bowiem, a jeśli nie to POLA ci o tym powie, że Wedel należy do Japończyków, a Pudliszki do koncernu Nestle?  

21:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 stycznia 2016

Z wielką przyjemnością obejrzałam wystąpienie Pani Premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Sądzę, że wiele krajów może nam Polakom, pozazdrościć takiego premiera. To jest ta dobra zmiana, o której tak dużo mówiono w programie przedwyborczym PiS. Przedstawiciel naszego rządu potrafi w pięknym stylu nie tylko mówić o konkretnych faktach, ale także za ich pomocą, za pomocą merytorycznej, trafnej riposty, bronić polskiej racji stanu i wskazać na rzeczywiste zagrożenia przed którymi stoi Unia. A jest ich dużo. Zgadzam się z profesorem Legutko, że najpoważniejszym zagrożeniem dla funkcjonowoania Unii jest dziś ignorancja i podwójne standardy moralności. Unia roztrząsając rzekome problemy w Polsce, uciekła tak naprawdę w temat zastępczy. Jej problemy są o wiele, wiele większe ponieważ dotyczą istoty jej funkcjonowania czyli fundamentu. Na dzisiejszej debacie niektórzy nawiązywali do wartości europejskich, ale w jednym z wywiadów sama Angela Merkel przyznała, że te wartości nikogo nie przyciągają! Europejskie wartości pozbawione wartości chrześcijańskich są jak jajko bez żółtka, o którym lewicowo-liberalne frakcje uporczywie twierdzą, że to nadal pełne jajko. Tylko jedna osoba z Francji w dzisiejszej polemice w Parlamencie głośno wymieniła temat wartości chrześcijańskich. Wartości służących każdemu człowiekowi i każdemu narodowi, bez względu na rasę, poglądy i... wiarę. Tak, dla nas chrześcijan wiara jest narzędziem do lepszego zrozumienia siebie i innych ludzi, do osiągnięcia z nimi głębszego porozumienia. Chrześcijaństwo to religia wolności, sprawiedliwości i zasad, które dobrze budują wspólnotę, pomimo jej różnorodności. Samo prawo to za mało, aby jakiś kraj czy instytucja mogły się uważać za praworządne. Wszystkie reżimy budują bowiem na jakimś prawie, które w większości jest złym prawem ponieważ nie szanuje trzech podstawowych wartości: prawdy, życia i ludzkiego sumienia.  

Pod adresem Polski i Polaków padło podczas dzisiejszej debaty wiele pięknych słów. Ale byli też tacy, którzy jak żywo przypominali dialog Jezusa z faryzeuszami, który mówił do tych ostatnich: jeżeli Mi nie wierzycie, to czynom moim wierzcie. Na co odzywali się faryzeusze: mocą diabła to czyni.

Zła wola jest najgroźniejszą z ludzkich pułapek, dlatego jeśli ktoś nie potrafi sobie z nią poradzić, na pewno nie powinien sprawować żadnych istotnych funkcji. Zawsze bowiem liczy się bardziej to, co jest w głowie, niż to, co jest (tylko) w kieszeni.

Miło było zobaczyć wystąpienie polityka z Czech z kartką przypiętą do marynarki: "Jestem Polakiem" i miło było usłyszeć z ust polityka w barwach Francji, że oto właśnie Polska jest dziś początkiem drogi dla Europy! Europo, idź dalej tą drogą, bo jest ona dobra i będzie ci służyć, amen!

  

21:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 stycznia 2016

Panel sterowania - programy i funkcje - wybierz program, który chcesz naprawić kursorem - kliknij prawym przyciskiem myszy - wybierz polecenie: zmieniaj\ napraw - potwierdź komunikat, że chcesz naprawić program.

09:50, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 126