| < Grudzień 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi
RSS
czwartek, 18 grudnia 2014

Ten film jest tak straszny, jak tylko straszny może być świat, w którym ludzie celowo odrzucają Boga. Przede wszystkim widzimy tych, którzy są niestety: zepsuci, szkodliwi, wściekli i niewyobrażalnie pogubieni (przeraźliwa pustka i samotność). Jest jednak w całym tym korporacyjno-zawodowym piekle wątek oświecający i pozytywny. Reżyserowi Krzysztofowi Zanussiemu udało się pokazać jak pozornie niewielkie odstępstwo od dobrych zasad może przynieść bardzo zgubne skutki. Pozytywne jest to, że ci moralnie pogubieni, w głębi serca bardzo tęsknią za nawróceniem. Robert Tekieli powiedział kiedyś, że wolność bez miłości jest piekłem. Biorąc pod uwagę fakt, że Bóg jest miłością, zdanie jest całkowicie prawdziwe. "Obce Ciało" - do obejrzenia w kinach!

https://www.youtube.com/watch?v=LNszwofjzj8

20:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 grudnia 2014

http://www.fronda.pl/a/buon-compleanno-papa-francesco,45184.html

Zaufanie do Boga przynosi nam pokój serca. 

Wdzięczność, za prezenty które dostajemy codziennie daje nam radość i pozwala się unieść ponad troski dnia codziennego.

Św. Ignacy Loyola (tu ukłon w kierunku Papieża Franciszka, który też jest jezuitą) "wniósł" do Kościoła codzienny, 15 - minutowy rachunek sumienia. Rachunek polega na tym, że przez (nawet 14 minut) dziękujesz Bogu za otrzymane dary, a potem pokazujesz na te, które sam danego dnia złożyłeś.

Wdzięczność jest znakomitym lekiem na smutki i zgorzknienie. I na pychę!

Papieżu Franciszku, wszystkiego dobrego!  

19:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »

http://aros.pl/ksiazka/oczami-jezusa

Czy wiecie, że w ww. pozycji znalazłam słowa Jezusa, które możecie spotkać w mojej książce: "Ewangelie odczytane na nowo"?

A czy wiecie, że "Ewangelie odczytane na nowo" (teraz do nabycia w wielkiej, świątecznej promocji) mają również wiele wspólnego z bestsellerem Sarah'y Young: "Jezus mówi do Ciebie"? Na przykład wyjaśnienie dlaczego Bóg poprosił Abrahama, aby ten złożył swojego syna w ofierze? Po ludzku przypadek, ale u Pana Boga przypadków nie ma :)

http://upolujebooka.pl/oferta,38212,ewangelie_odczytane_na_nowo.html

18:36, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Wszyscy znamy św. Krzysztofa jako patrona kierowców. To błąd, bo bardzo duże zawężenie "kompetencji" świętego. Św. Krzysztof przedstawiany najczęściej z Panem Jezusem na ramieniu (tradycja głosi, że pomógł Mu przejść na drugą stronę rzeki) jest patronem nie tylko kierowców. Św. Krzysztof jest również patronem od trudnych sytuacji, przez które może nas przeprowadzić. Nowa praca? Egzamin? Przeprowadzka? Trudna rozmowa? Pobyt w szpitalu? Jakakolwiek by nie była, w trudnej sytuacji pomódl się do św. Krzysztofa!

18:20, teologia3
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 grudnia 2014

Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc, co ważniejsze? Oczywiście Święta Wielkiej Nocy, ale nie byłoby ofiary złożonej na krzyżu przez Chrystusa, gdyby nie Boże Narodzenie. Krzyż? Powinien być wszędzie! Krzyż jest znakiem tego, że Ktoś wziął na siebie nasze problemy, choroby, smutki... i pragnie pomóc nam to dźwigać!!! Jeżeli doświadczasz w życiu jakichkolwiek trudności zrób adorację Krzyża. Postaw Krzyż przed sobą (może również zapaloną świeczkę) i trwaj tak w Obecności kochającego Cię Boga! Nie musisz nic robić. Możesz wylać swoje serce lub po prostu... słuchać. Taka modlitwa ma wielką moc, ponieważ to właśnie na Krzyżu dokonało się największe dzieło w dziejach ludzkości. Dzieło Twojego zbawienia! Św. Faustyna Kowalska zapisała w "Dzienniczku", że godzina rozważania męki Chrystusa jest znacznie ważniejsza niż... rok (pokuty) biczowania się do krwi. A zatem adorujmy Krzyż, co oczyści naszą psychikę i duszę przynosząc jej pokój. Adoracja Krzyża jest też aktem zadośćuczynienia za to, że człowiek obrażał i nadal bardzo obraża Boga. Byłoby dobrze, może raz na tydzień, może raz na miesiąc adorować Krzyż nie tylko w domu, ale także w kościele na nabożeństwie Adoracji Krzyża.

22:13, teologia3
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 grudnia 2014

"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie!" (1 Tes 5,16-17) 

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

12:30, teologia3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 grudnia 2014
środa, 10 grudnia 2014

Polecam bardzo gorąco II zmienione wydanie mojej książki: "Ewangelie odczytane na nowo", które możecie nabyć w formacie PDF, mobi i epub już za... 2 złote!!! Jest to prezent ode mnie na Święta Bożego Narodzenia, który może być również doskonałym prezentem od Was dla waszych bliskich i przyjaciół. Polecam ją, w tej wielkiej, świątecznej promocji, również tym którzy wcześniej nabyli I wydanie, ale przede wszystkim chciałabym, aby książka dotarła szerokim łukiem do wszystkich poszukujących w tym trudnym świecie, prawdy i nadziei. Przeczytajcie i sprawdźcie, czy będzie to wasza "Wigilijna opowieść"... Ja dołożyłam ze swojej strony wszelkich starań, aby taka właśnie była! Życzę bardzo owocnej lektury!

http://upolujebooka.pl/oferta,38212,ewangelie_odczytane_na_nowo.html

18:35, teologia3
Link Komentarze (1) »
wtorek, 09 grudnia 2014

Byłam dzisiaj na premierze filmu dokumentalnego: "Tam gdzie da się żyć" o polskich emigrantach w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Film pomimo tego, że porusza bardzo słuszne wątki, w niczym nie zaskakuje. W teledyskowo zmiennych obrazach poznajemy rodaków, którzy skarżą się na fatalne warunki w kraju swojego pochodzenia i chwalą normalność (to słowo często padało z dużego ekranu) na obczyźnie. Jeśli mają pretensje to oczywiście do rządzących w Polsce (a kto by nie miał?) i do Irlandczyków, którzy wobec imigracji, cukierkowi bynajmniej nie zawsze bywają. Film został podkręcony (nieco wulgarnym) hip-hopem i nazwany "wielkim dziełem", co w mojej ocenie, jest pojęciem względnym. Jeśli już mówimy o dziełach jako takich, to znacznie bardziej odkrywczym (aczkolwiek nie dokumentalnym) jest rosyjski obraz zatytułowany "Lewiatan". Jest to bodaj pierwszy film o upadłej naturze człowieka na każdym możliwym szczeblu społecznym, który wyraźnie podkreślił wątek obłudy w prawosławnej cerkwi (a ściśle rzecz biorąc pewnego popa) i hasłowości prawionych kazań, nie próbujących nawet zmierzyć się z codziennym życiem. Taaak... jeśli chodzi o chrześcijaństwo (mam tu na myśli ludzi w ogóle, nie tylko tych na Wschodzie) to mamy poważne braki, ale do nich odniosę się kiedy indziej. Zło jest zawsze destrukcyjne, dobro konstruktywne, więc żeby zakończyć konstruktywnie, mam apel do "Gazety Polskiej" i innych środowisk prawicowych, aby pomogły tym 2 milionom Polaków, które nie chcą wracać do kraju, bo jak same mówią nie mają do czego, wypowiedzieć się w najbliższych wyborach prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku. Dotarcie na przykład do polskiego lokalu wyborczego w Cork - drugim, co do wielkości mieście w Irlandii, wymaga cierpliwości detektywa starożytnych zagadek i wytrwałości alpinisty. Lokal ten położony na stromym zboczu, zatopiony jest w gęstwinie innych, małych, willowych domków. A gdyby tak drogę do niego dobrze oznakować? Niby nic takiego, a już cieszy i tym optymistycznym akcentem, życzę wszystkim dobrej nocy.  

http://niezalezna.pl/61926-premiera-naszego-nowego-filmu-o-polskich-emigrantach-tam-gdzie-da-sie-zyc-trailer

22:43, teologia3
Link Komentarze (1) »
niedziela, 07 grudnia 2014

"Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia" (2 P 9).

http://www.parafia-wrzeciono.pl/ogloszenia-duszpasterskie/

11:49, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 grudnia 2014
niedziela, 30 listopada 2014

"Nie brakuje wam żadnego daru łaski,

gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa" (1 Kor 1,7). 

17:42, teologia3
Link Dodaj komentarz »

Pamiętajmy o Mszy św. roratniej ku czci Maryi - Matki Chrystusa i wraz z Nią zapalmy świece naszej wiary, miłości i dobrych uczynków. Dobrego (przeżywania) Adwentu!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adwent

17:35, teologia3
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 listopada 2014

Dwa razy, w bieżącym i zeszłym roku mogłam się przekonać jak hasło wyborcze Hanny Gronkiewicz-Waltz: "Wszyscy tworzymy Warszawę" po prostu nie działa. Raz, gdy na adres ratusza przesłałam pomysły projektów muzealnych promujących polską kulturę i sztukę. Projekty były naprawdę dobre i tak też zostały przyjęte na poziomie wiceprezydenta miasta, ale na tym niestety się skończyło. Innym razem na początku bieżącego roku, w ramach budżetu partycypacyjnego m. Warszawy zaproponowałam utworzenie przychodni psychologiczno-logopedycznej dla osób niepełnosprawnych na tyłach nowego, pięknego budynku Urzędu Dzielnicy Bielany. Urzędnik tegoż urzędu weryfikujący wstępnie wniosek kilkakrotnie (sic!) gratulował mi pomysłu, po czym wniosek ostatecznie... przepadł ponieważ niejako nie wpisywał się w zadania dzielnicy. A już myślałam, że za moją przyczyną, państwowe pieniądze zostaną rzeczywiście dobrze wydane... Warszawa i Kraków to królewskie miasta, które potrzebują włodarzy z prawdziwego zdarzenia. Potrzebują ludzi, którzy będą blisko najbardziej podstawowych i najgłębszych potrzeb mieszkańców. Będę głosowała na Pana Jacka Sasina, ponieważ to z jego nazwiskiem wiążę nadzieję, na lepszą i bardziej funkcjonalną Warszawę!    

http://www.jacek-sasin.pl/

00:00, teologia3
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 listopada 2014
niedziela, 23 listopada 2014

"Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego" (Mt 25,31-46).

15:26, teologia3
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 112